Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 13/13 Pro/13 Pro+

Koristi li neko Gcam na Pro 5G modelu i ima li poboljšanja? Pretpostavljam da samo za njega i ima zbog SD procesora.
 
pa pobogu šaomi, zašto zakrivljeni displej kod pro plus modela, to je bio trend pre 3-4 godine, a ne u 2024-toj.
 
Pozdrav,ja sam nov ovde a imao bi jedno pitanje.Na sajtu kupujem prodajem sam nasao dva modela Note 13 pro 5g sa razlicitim polozajem kamera i razlicitim punjacima (67w i 120w).Sad me zanima koja je razlika ako je ima osim punjaca ako neko zna ?
 
1000041806.png
Kako ukloniti Xiaomi Home dugme sa statusne trake?
 
Ne pratim njegov rad, niti sam odgledao recenziju, nego mi iskocilo u jednoj fb grupi, pa da javim ovde posto je bilo price kad ce i dal ce...
 
Ne pratim njegov rad, niti sam odgledao recenziju, nego mi iskocilo u jednoj fb grupi, pa da javim ovde posto je bilo price kad ce i dal ce...
Izgleda su izgladili odnose sa Xiaomi-jem, pošto su odradili i recenziju za Xiaomi 14 i poprilično ga nahvalili, što se kamera tiče i ne bez razloga...
 
Kakva vam je baterija posle ažuriranja na HyperOS? Ja imam note 13 pro 5g i baterija je osetno slabija.
 
Meni još na miui 14.0.5.0.Na koji region ste dobili update?
 
Koliko Vam izgura SOT na ovom telefonu 13 pro plus? Dvoumim se izmedju ovog i 13t pa me zanima ako neko ima iskustva sa oba koja baterija bolje drzi. Hvala
 
Koliko Vam izgura SOT na ovom telefonu 13 pro plus? Dvoumim se izmedju ovog i 13t pa me zanima ako neko ima iskustva sa oba koja baterija bolje drzi. Hvala
Pa 13t je klasa iznad RN13 Pro Plus, ima kvalitetniji display sa pravim AOD-om, jaci SOC i bolji kamera sistem svakako.... Tako da ne bi trebao previse da se dvoumis :)
 
Ma ne, nisam post doživeo kao atak, sve je tačno što si napisao. Na stranu objektivnost, subjektivna komparacija je u pitanju po pitanju vida, usput, farbam iz hobija i teško da ko vidi razliku u boji kad uradim popravku u poslu kojim se bavim. Jednostavno je prijatnije da gledam i ekran starog telefona nego novog, isti sajt otvoren. Pokušao sam sa podešavanjima i nisam dobio što sam hteo i što mi se više sviđa.
Zvuk na bilo kom klipu je odličan, glasan i preglasan i izrazito čist, bas za ne poverovati, dok razgovor i tih i mutan i na slušalici i na zvučnicima, a takođe i moj glas je bio lošiji drugima, kad sam se vratio na LG, svi su primetili razliku odmah. Da napomenem, LG V20 je prvi mobilni sa Bang&Olafson DACom i ima izuzetan zvuk, takođe i prvi sa duplom kamerom, kad je izašao 2016, bio je mislim jedno 800e, što je tada bilo mnogo, znači, vrhunski telefon i nije čudo što i sada zadovoljava po svemu, osim što je prespor, ovaj RN radi ko brzi voz u odnosu na njega. Da, sve ikonice i grafika na LGiju su jakih boja, dok na RN ko što rekoh, bledunjave i ko isprane, što nije bitno uopšte. Ne znam u čemu je štos, čitljivost slova isto bolja na starom, na RN mi je bilo zamorno da čitam, drndo osvetlljenje, tamo neka podešavanja, ma jok. Godinama nisam kupovao nov telefon i baš bio radostan, ali je radost došla tek kad sam ga prodao.
Kod RN13 Pro Plus 5G kao i kod ostalih modela, imaš šemu boja i podesiš onako kako ti odgovara. Ovaj ekran je 12 - obitni sa 68 milijardi boja, 100% DCI - P3 pokrivenost bojama i prosto je nemoguće da boje ne budu dobre. Lično sam izmenjao 20 - ako modela u poslednjih godinu dana i ne mogu da ne budem imao ovim. Već sam dosadan, dok mi 10.04. ne stigne Nothing 2a, koristim i Nord 3 uz RN13 Pro Plus 5G i boje na Redmi su mi bolje.
 
To ce uskoro da ti se vrati u normalu, samo dok Hyper OS malo "nauci" o potrosnji baterije i sve optimizuje...
Baterija je manje više ista, kao i sve ostalo. Već sam sa Poco F5 bio prešao bio na HyperOS i tada je u početku bila lošija baterija ali se ubrzo to sredilo. Istina je da neki modeli imaju bolju autonomiju, recimo od modela koje sam ja koristio ili testirao bolju bateriju su imali Poco F5, Poco X5 Pro, Oppo Find X5 Lite, Samsung A34, Honor Magic 5 Lite, za nijansu bolju bateriju imaju i Infinix Note 30 VIP i Nord 3, ali 120w pravi razliku u odnosu na sve drugo. Ujutru kad ustanem potpuno mi je svejedno da li je 15, 20, 40 ili koliko već procenata baterija, jer za 10 - 15 minuta bude na 100 posto. Ko se na to navikne, jako teško se vraća na nešto sporije.
 
Želim da kupim RN 13 pro plus pa rekoh da vidim koji su utisci korisnika ?
Trenutno koristim RN10 pro i Honor 90 ali za RN10 pro nema više ažuriranja niti prelaska na HyperOS ( po meni iz nepoznatih razloga ) ...
Ako je neko skoro prešao sa ta dva ili slična telefona da mi napiše koju reč ...ako može 😀
 
Zbog čega bi prelazio sa Honora 90 na Redmi, nema neke poente, ajde RN10, ako ne mora 2 telefona da se nose prodaš ta dva koja imaš i uzmeš nešto osetno bolje.
 
Zbog čega bi prelazio sa Honora 90 na Redmi, nema neke poente, ajde RN10, ako ne mora 2 telefona da se nose prodaš ta dva koja imaš i uzmeš nešto osetno bolje.
Hvala na iskrenom pitanju .
Pa Honor 90 sam uzeo čisto jer mi je ugovor istekao kod provajdera a RN 13 pro plus 5G se još nije ni pojavio niti je bio u najavi ...
Potom nudio mi je lik da kupi H90 na 400 evra pa se predomislio a ja nisam više pristalica na neku trgovinu te ostadoh na oba telefona ali RN 13 pro plus 5 G gledam i želim da kupim preko drugog provajdera .
Rekoh da se raspitam za par saveta i iskustva korisnika
 
Želim da kupim RN 13 pro plus pa rekoh da vidim koji su utisci korisnika ?
Trenutno koristim RN10 pro i Honor 90 ali za RN10 pro nema više ažuriranja niti prelaska na HyperOS ( po meni iz nepoznatih razloga ) ...
Ako je neko skoro prešao sa ta dva ili slična telefona da mi napiše koju reč ...ako može 😀
Prednosti: super brzo punjenje, dobar zvucnik, baterija odlicna, fluidnost.
Meni je odlicno legao, jedino sto sam smatrao da je kamera malo bolja u nocnim uslovima, ali opet telefon je srednji segment, pa ne mogu da ocekujem za 400e da dobijem top uredjaj.
Ja sam razmatrao Honor 90 ili ovaj, i nisam se pokajao.
 
Prednosti: super brzo punjenje, dobar zvucnik, baterija odlicna, fluidnost.
Meni je odlicno legao, jedino sto sam smatrao da je kamera malo bolja u nocnim uslovima, ali opet telefon je srednji segment, pa ne mogu da ocekujem za 400e da dobijem top uredjaj.
Ja sam razmatrao Honor 90 ili ovaj, i nisam se pokajao.
Kupio sam " ajde de "* Honor 90 više jer je tada bio u jakoj reklami a i produžio paket .
Da ga prodam ne bi izvukao pola plaćenog zato ga koristim ali RN 13 pro plus ima dobre specifikacije .
 
Ima li neko iskren odgovor koliko drzi baterija na REDMI NOTE 13 PRO PLUS 5G, koliko je SOT od punjenja do praznjenja. Zaista bi mi znacilo citao sam da je slabija, znam da ima brzi punjac ali kao informacija. Hvala puno
 
Ima li neko iskren odgovor koliko drzi baterija na REDMI NOTE 13 PRO PLUS 5G, koliko je SOT od punjenja do praznjenja. Zaista bi mi znacilo citao sam da je slabija, znam da ima brzi punjac ali kao informacija. Hvala puno
e taj odgovor neces dobiti iskren nikada, ugavnom se svodi na ciji je veci bolji ...... zavisi koliko cackas telefon koliko ga koristis sta radis na njemu , meni kako kada ako ga maltretiram ode baterija od kada se probudim pa do uvece kada se vratim sa posla ako imam posla pa ne stizem da koristim docekam vece sa 70 procenata. ranije sam primetio da facebook mi jede bateriju na prethodnim telefonima pa deinstaliram odmah ..... ovako instagam viber whats app razgovori neka skeniranja za posao mejlovi ocitavanje kodova ..... ne igram igrice sve u svemu drzi od jutra do mraka bez problema osvetljenje ekrana drzim na max jer tako bolje vidim. ne uzdaj se u price na mom telefonu baterija traje tri dana i slicno jer traje tri dana ako stoji u fioci da ga ne gledas. u svakom slucaju napuni se za pola sata dok se istusiras operes zube i obuces pre posla pun je .
 
e taj odgovor neces dobiti iskren nikada, ugavnom se svodi na ciji je veci bolji ...... zavisi koliko cackas telefon koliko ga koristis sta radis na njemu , meni kako kada ako ga maltretiram ode baterija od kada se probudim pa do uvece kada se vratim sa posla ako imam posla pa ne stizem da koristim docekam vece sa 70 procenata. ranije sam primetio da facebook mi jede bateriju na prethodnim telefonima pa deinstaliram odmah ..... ovako instagam viber whats app razgovori neka skeniranja za posao mejlovi ocitavanje kodova ..... ne igram igrice sve u svemu drzi od jutra do mraka bez problema osvetljenje ekrana drzim na max jer tako bolje vidim. ne uzdaj se u price na mom telefonu baterija traje tri dana i slicno jer traje tri dana ako stoji u fioci da ga ne gledas. u svakom slucaju napuni se za pola sata dok se istusiras operes zube i obuces pre posla pun je .
Hvala
 
Na pro plus modelu, u uslovima slabe osvetljenosti, kada ukljucim prednju kameru i upalim blic, po coskovima mi se razliva zeleno-ljubicasta boja. Kada uslikam sa tim bojama mi se i prikaze fotografija. Kada stavim na portrait mode dosta manje se vidi, ali je i dalje prisutno. Da li neko ima slican problem i da li neko mozda zna o cemu se radi? Imam zastitno staklo, ne znam da li moze da bude do toga. Hvala i izvinjavam se ako sam pisao konfuzno.
 
Nazad
Vrh Dno