Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Samo lagano.Nemoj da vas zulja panic button za sell.Cekamo Halving pa polako.Bice..
 
AI новчићи први проквраили. Ништа, идемо на дуг рок. Нешто имам осећај да ће ФЕТ/АСИ да оде на 10$, можда чак и на 30$, само не скоро.

E ovakve prognoze volim da čujem a ne da nam onaj naš demotivator objašnjava kako smo svi pukli;).
 
E ovakve prognoze volim da čujem a ne da nam onaj naš demotivator objašnjava kako smo svi pukli;).

Prvo, ako ti slušaš samo one koji pričaju ono u šta želiš da poveruješ, mani se trejdovanja.
Drugo, ovo je samo rasprodaja pred polovljenje za koju smo svi znali da će doći.
Treće, i kad konačno ovo ode u 3PM, neće svi pući. Neki od nas ćete da se podavite, a neki od nas ću da izađem na vreme. :giggle:
 
Ne treba niko da servira šta volite ili želite da čujete, tržište je volatilno i svako ima svoje mišljenje - jednako su opasni (po naš džep ako ih poslušamo) i jedni i drugi.
I preterani optimisti i preterani pesimisti, u se i u svoje kljuse.
 
Jel moze sad ona

"Srecan pad BTC-a svima koji slave"

Ili to ide kasnije xD

Salu na stranu malo iznad 60k bi trebalo da ima jak support i ako ode dotle moguce da cu trejdovati ( kupiti sa ciljem da prodam za 3-5 % prifita )..

Sto se tice novog All Time High-a i "to the moon" prica mislim da nema nista od toga sigurno par meseci, a verovatno do jeseni.

Iskreno ocekujem period laganog pada ili akumulacije nakon polovljenja.
 
AI новчићи први проквраили. Ништа, идемо на дуг рок. Нешто имам осећај да ће ФЕТ/АСИ да оде на 10$, можда чак и на 30$, само не скоро.
Pazi morali su da prokrvare svakako, neko moje skromno misljenje.Svi popularni AI tokeni imaju ATH i samo su pumpali na gore(sto je okej jelte).Nek iskrvare sad kad i svi, pa bolje sad svakako nego "iznenada" kad ne treba.
 
Drugo, ovo je samo rasprodaja pred polovljenje za koju smo svi znali da će doći.

Ono što vidim trenutno na BtCUSDT spot marketu je da se rasprodaje gomila "sitnih" uloga tipa od 0.5 btc pa naniže a onda svako malo iskoči neko sa buy 3-4-5 btc pa pokupi tih gomilu sitnih,
Drugim rečima, rasprodaje boranija a kupuju ozbiljni igrači.
 
Ako je na berzi ovo bio fake breakeout, ovo ima mnogo da boli.

Capture.JPG
 
Za 2-3 cucemo koliko je hiljada novcica kupio neki fond u ovom dipu. Ovo mi deluje kao klasican istovar onih koji su usli zbog polovljenja i izlaze pred isti s profitom. To je u nekom trenutku bio i moj plan ali ne znam sta sam cekao do sada. Zamlatio sam se, nisam ni gledao na datum ali nema veze. Moglo je da se zaradi na trgovini, da se kupuje u dip-u ali sta je tu je. Ostao sam najvecim delom u Fet-u i necu ga sivurno prodavati do kraja godine.
Cekam samo rasplet glasanja i trenhtak kada Asi mogu da povucem na Trezor.
Cekam da prodje polovljenje, da se cena konsoliduje i ako bude kao sto mislim cena ce se zakucati na 60-65K na par meseci. Ako se to desi ja sam presrecan. Po mojoj proceni trebala bi da krenre ozbiljna akumulacija novcia gde ce botovi drzati cenu nisko i kupovati sve sto se ponudi. To bi samo znacilo da nas cek ozbiljan skok na jesen i pocetak pump-a u nekom obliku.
Ne deluje mi da je ovo kraj skoka, gledano na duzi period.

Ja sam svakako duplirao ulozeno i sa ovim padom i polazem velike nade u AI grupaciju tako da cu cekati. 10$ za Asi je lako dostizna cifra ako se skok nastavi. Ja gadjam mnogo vise od toga ali otom potom.
 
Za 2-3 cucemo koliko je hiljada novcica kupio neki fond u ovom dipu. Ovo mi deluje kao klasican istovar onih koji su usli zbog polovljenja i izlaze pred isti s profitom. To je u nekom trenutku bio i moj plan ali ne znam sta sam cekao do sada. Zamlatio sam se, nisam ni gledao na datum ali nema veze. Moglo je da se zaradi na trgovini, da se kupuje u dip-u ali sta je tu je. Ostao sam najvecim delom u Fet-u i necu ga sivurno prodavati do kraja godine.
Cekam samo rasplet glasanja i trenhtak kada Asi mogu da povucem na Trezor.
Cekam da prodje polovljenje, da se cena konsoliduje i ako bude kao sto mislim cena ce se zakucati na 60-65K na par meseci. Ako se to desi ja sam presrecan. Po mojoj proceni trebala bi da krenre ozbiljna akumulacija novcia gde ce botovi drzati cenu nisko i kupovati sve sto se ponudi. To bi samo znacilo da nas cek ozbiljan skok na jesen i pocetak pump-a u nekom obliku.
Ne deluje mi da je ovo kraj skoka, gledano na duzi period.

Ja sam svakako duplirao ulozeno i sa ovim padom i polazem velike nade u AI grupaciju tako da cu cekati. 10$ za Asi je lako dostizna cifra ako se skok nastavi. Ja gadjam mnogo vise od toga ali otom potom.
Samo ime ASI mi je prvi red flag za ovaj coin
 
Jel moguce da je Litecoin danas zelen ? i to 7% dok je sve ostalo crveno ...
 
To je zato sto sam pre neki dan nesto ltc_a presipao iz "shupljeg u prazno". drugog razloga ne vidim.
ne znam kome verovati mobilnom telefonu sto prikaze $108 , whatomine 105 ili coinmarketcapu 106 doduse mala razlika :)
 
Na vreme sam istresao sav DOT koji sam imao.
Video sam da slabi hajp oko ETF-a, da se drasticno smanjio dnevni priliv, kockao sam se prodajom i ispalo je dobro.

Sad budi pametan u cega i kada uci.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240402-182254_Binance.jpg
    Screenshot_20240402-182254_Binance.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 79
Ja sam solidno prosao sa LTC-om u zadnjih 10-tak dana, jes da sam se malo kockao, ali extra je ispalo. Imam jos jedno 70-tak kom. za prodaju i ako prodju orderi, super.
Edit:
Cekam ga od 104-107 eur.
 
Pa eto jer je sad AI trend, pa jašu ovaj hajp. Mogli su neki orginalni naziv, a ne AGI ili ASI.

Pogledaj i Render network koji radi sa Nvidiom.
Za AI ce bit potrebna i ogromna GPU snaga, a tu sanse ima Rndr.
Pa Agi i Asi su samo vrste AI. Narrow, General i Super inteligence. Ovi su ocigledno orijentisani na ASI pa otud i naziv. Mozda nije originalno ali je Ok.
Render je skroz ok, merkao sam ga. Ali ako pogledas grafikone skoro identicni su.
 
To je to, beše čupavije nego što je trebalo, al izgleda da smo se izvukli :)
Long!
 
Mislim da ce LTC, ako ne da explodira, bar da pristojno skoci u narednom periodu (nesto mi se javlja🤣). Mozda ce mi biti malo zao sto sam prodao po nizoj ceni, ali vrh se nikako ne moze uhvatiti.
 
Po "čuvenoj" TA, možda bio ovo moglo da prestavlja začetak trougla (1 day frame) koji simbolizuje taj nastavak bull run-a (sada je faza akumulacije). Posle zatvaranja ovakvog trougla dolazi do žestoke promena cene, nadam se rast !
Second faze bull run se sve više spominje u mainstream medijima.

Naravno da je ovo za trougao verovatno preuranjeno tvrditi, ali je moguće, pošto deluje da je pad zaustavljen.

Sa druge strane ove vesti o Silk Road predstojećoj prodaji BTCa na Coinbase, prodaja od strane minera pred halving, rast industrijskog indeksa (pad EUR prema USD), ne idu u prilog bull-a.
Tehnička analiza bi zbog navedenih faktora mogla da omane žestoko - u slučaju kripta, ništa novo.

Ipak, ja sam Long i dalje jer svi pokušaji nasilnih korekcija, bivaju zaustavljeni relativno brzo.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240403_041132_TabTrader.png
    Screenshot_20240403_041132_TabTrader.png
    160.7 KB · Pregleda: 52
Kazu mnogi da se u bullu ne shortuje.
Cek, jesmo u bullu?

Otvoris twitter, do pre par dana se islo na 80k a zadnja dva dana svi ocekuju 56-60k.
 
Jesmo u bullu ali je trenutno pauza.
Radi opreznosti chart na 1min pa pratiti RSI (30-70). Mala je gain procentura (1% - 2%) ali nije za zanemariti.
 
Preporuka za kupovinu $W https://www.binance.com/en/trade/W_USDT?type=spot

Pre sat vremena izasao token, ogroman volume vec, dosta veliki igraci umesani, ovaj token nece nikada pasti ispod 1$, a 5-10x potencijal postoji.
Je kupio 500 komada po 1.4$
 
Ajde se samo seti ovoga za mesec dana, pa cemo pricati :D Ne brini, quote cu ja da te podsetim.
 
Tako sam ja svojevremeno kupio ICP, bila najava da je to novi BtC itd...ma čudo jedno...i slavno propao. Eno ga sad na Binance earn, bar mi zarađuje bnb za proviziju. :)
No međutim, želimo ti svaku sreću s tim coinom ali prati ti redovno sve te njegove parametre na marketu, da budeš spreman za nedaj Bože, stara narodna poslovica kaže da beganova majka ne plače:D.
 
Vrh Dno