Šta je novo?

Xiaomi HyperOS - opšta tema

S vremena na vreme mi izbacuje notifikaciju da podesim onu stavku "find device". Da li ima negde opcija da se to iskljuci za stalno?
Prilicno me smara da mi stalno nudi ono sto odbijam da koristim.
 
Ljudi ko Boga vas molim mozel pomoc kako da ugasim ovaj lock screen customization shortcut:

1711125215092.png
1711125321013.png
Svaki put se aktivira kada uzmem telefon u ruke. Znaci funkcija je Androidova i radi na principu da se upali zakljucan ekan, cuva se prstom par sekundi i onda se pojavi customizacija za lockscreen. Ali se meni stalno desava. Morao bi uzimati telefon u ruke bez dodirivanja ekrana pa ga onda otkljucavati. Tako da mislim da je ovo u pitanju bug.

Postoji opcija gasenja na drugim brendovima ali je ja ne mogu naci kod šajomija:

1711125807373.png


Problem je i taj kada iskoci taj lock screen customization meni, moram cekati da se ekran ugasi ili ga ugasiti na power dugme da ga otkljucam. Ako ga ja otkljucam sa patternom ili otiskom dok tako stoji kao na prvoj slici, onda ne ulazim u telefon vec u taj lock screen meni iz kojeg cak nije lako ni izaci jer sakrije komande na dnu.

1711126204471.png.

Tako da moram raditi swipe up sa donje strane pa se pojavi samo back dugme. Pa onda back par puta da se vrati na pocetnu stranicu, pa ugasiti ekran pa upaliti i onda dobijem normalan lock screen:

1711126338365.png
Radio sam i factory reset i trazio u developer opcijama ali ja gasenje ove funkcije ne nalazim. Pitao sam i na redditu ali su u roku od par minuta zakljucali temu.

U pitanju je Xiaomi 13 HyperOS 1.0.3 global. Toliko je postalo naportno da cu mislim morati preci na drugi telefon :(
 
Uspeo sam da reprodukujem tvoj problem na password unlock (nemam pattern), tako što malo duže držim enter.
Ali na fingerprint ne uspevam. U deliću sekunde otključa i ide na homescreen.
 
Fingerprint, kako kazes, radi instant. Nemam ja problem s njim. Problem nastaje kada diram ekran (zakljucan) duze od jedne sekunde na bilo kojoj lokaciji. Moze ti ruka biti malo naslonjena na ekran na samom kraju. Onda se pali lockscreen customizacija. Znaci pali se svaki put kada vadim telefon iz djepa. Kada ga spustam na stol. Kada ga uzimam sa stola itd. Evo kao ldiot se navikavam da uzimam telefon bez diranja ekrana.

A kada se lockscreen customization aktivira, otkljucas telefon, ne ulazis u sam telefon vec u taj lockscreen customisation meni. Da bi usao u telefon, moras ga ugasiti pa ga onda otkljucati nanovo.
 
Meni se to dešava kada je ekran upaljen. Znači, double tap da se upali, pa onda držim sekund-dva i baci me na kastomizaciju. Probaj da ugasiš raise to wake i/ili double tap to wake.
 
Fingerprint, kako kazes, radi instant. Nemam ja problem s njim. Problem nastaje kada diram ekran (zakljucan) duze od jedne sekunde na bilo kojoj lokaciji. Moze ti ruka biti malo naslonjena na ekran na samom kraju. Onda se pali lockscreen customizacija. Znaci pali se svaki put kada vadim telefon iz djepa. Kada ga spustam na stol. Kada ga uzimam sa stola itd. Evo kao ldiot se navikavam da uzimam telefon bez diranja ekrana.

A kada se lockscreen customization aktivira, otkljucas telefon, ne ulazis u sam telefon vec u taj lockscreen customisation meni. Da bi usao u telefon, moras ga ugasiti pa ga onda otkljucati nanovo.
probaj isključiti ono buđenje telefona kada se podigne
 
da li vam je svima sam dosao hyperos, kod mene ni naznaka da ce doci :) xiaomi 12 pro :(
 
Danas stigao HyperOS 1.0 za 11 Lite 5g NE Global/MIXM
Meni sinoc ali dobro, to je to :) ver: 1.0.3.0
EDIT: Vidim da su sada dodali za mem. ext. 4 6 i 8 GB ranije je bilo samo 3GB. Ovo je fino za telefon od 8gb i stavim ako treba jos 8gb i eto 16gb :)
 
Da pojasnim: verzija jeste 1.0.3.0, ali Xiaomi generalno HyperOS je krstio 1.0, jer se već spominje 2.0 baziran na Android 15, tipa koji telefoni će ga dobiti.
Bilo bi lepo da i njega dočekamo. :)
 
probaj isključiti ono buđenje telefona kada se podigne
Moja pretpostavka je da je kod mene ekran, odnosno digitizer, konstantno aktivan i stalno detektuje kontakt. A isti aktivira lock screen customization bez obzira na postavke. Opet, moguce da je bug ali mi je suludo da nema opcije da se ugasi. U ovom slucajnu i ta opcija, raise to wake i da nije ubagovan, bi bila fail jer bi stalno palio lockscreen customization.
 
Spisak telefona koji će dobiti HyperOS 2.0
hyperosupdates.com/xiaomi-hyperos-2-0-eligible-devices-list-poco-redmi-xiaomi/
 
Drušvo,svaki put izlazi obaveštenja ovo za YT,a nije konektovan uređaj.
Dal zna neko kako se isključuje?
1000004380.jpg
 
Dobar dan svima.
Iz očaja sam se registrovala na ovaj forum.
Treba mi pomoć...
Imam Xiaomi 11 Lite 5G Ne i pre nekoliko dana mi se ažurirao telefon na Xiomi HyperOS (nije mogao ranije jer nije bilo dovoljno memorije, jer mi je telefon pun slika, pa kad sam oslobodila memoriju on se sam pokrenuo) i to u toku noći, bez moje kontrole.
Nisam obratila pažnju na promene sve dok nisam krenula da nastavim da skidam slike sa telefona i shvatila da više ne mogu da povežem telefon sa laptopom. Jednostavno ga laptop ne prepoznaje, kad kliknem na ikonicu telefona, izađe mi Empty folder. Onda sam shvatila da mi više ne iskače prozor na mobilnom koji me, prilikom povezivanja sa laptopom, pita da li hoću da prebacijem datoteke ili slike i videa.
Takođe sam otkrila da, neke fotografije koje su mi slane na viber, su izbrisane iz galerije i vidim ih na viberu, ali ne mogu da ih prosledim niti da ih otvorim.
Ja sad zaista ne znam šta da radim!
Telefon mi je pun slika a ne mogu da ih skinem.
Da li imate neki predlog, savet, pomoć...???
Da li znate da li i kako mogu da se vratim na predhodno ažuriranje?
I da, kad hoću da isključim ili restartujem telefon, kad pritisnem to dugme, sad mi iskače prozorčić Assistenta i ne daje mi one dugmiće da se isključim ili restartujem.
Sve u svemu, totalno sam odlepila i tražim novi telefon, vraćam se na Samsung.
 
Dobar dan svima.
Iz očaja sam se registrovala na ovaj forum.
Treba mi pomoć...
Imam Xiaomi 11 Lite 5G Ne i pre nekoliko dana mi se ažurirao telefon na Xiomi HyperOS (nije mogao ranije jer nije bilo dovoljno memorije, jer mi je telefon pun slika, pa kad sam oslobodila memoriju on se sam pokrenuo) i to u toku noći, bez moje kontrole.
Nisam obratila pažnju na promene sve dok nisam krenula da nastavim da skidam slike sa telefona i shvatila da više ne mogu da povežem telefon sa laptopom. Jednostavno ga laptop ne prepoznaje, kad kliknem na ikonicu telefona, izađe mi Empty folder. Onda sam shvatila da mi više ne iskače prozor na mobilnom koji me, prilikom povezivanja sa laptopom, pita da li hoću da prebacijem datoteke ili slike i videa.
Takođe sam otkrila da, neke fotografije koje su mi slane na viber, su izbrisane iz galerije i vidim ih na viberu, ali ne mogu da ih prosledim niti da ih otvorim.
Ja sad zaista ne znam šta da radim!
Telefon mi je pun slika a ne mogu da ih skinem.
Da li imate neki predlog, savet, pomoć...???
Da li znate da li i kako mogu da se vratim na predhodno ažuriranje?
I da, kad hoću da isključim ili restartujem telefon, kad pritisnem to dugme, sad mi iskače prozorčić Assistenta i ne daje mi one dugmiće da se isključim ili restartujem.
Sve u svemu, totalno sam odlepila i tražim novi telefon, vraćam se na Samsung.
Da isključiš ili restartuješ telefon pritisni u isto vreme dugme za gašenje i za pojačavanje zvuka. (Power+vol up).
Onda će ti dati meni za gašenje i restart.
 
Telefon reset radis sto drzis dugme + i dugme za zaključavanje pritisne zajedno o dobijas opciju za reset i gasenje telefona.
Sto se tice update,u nekom pravilu pise da se sacuvaju slike kada se uradi update jer moze doci do nestanka istih.
Al do sada koliko znam nikom se nije desilo
Prvo kada povezes telefon sa laptom,moras na telefonu da potvrdis koji zelis dio da prihvatis da pregled slika ili videa. Otvorice prozor i tako da ces moci da pristupis.
A pritom sama si rekla da imas veliki broj fotografija, sigurno telefon ne moze brzo da ocita moras da sacekas neki period i kada pregledas. Srećno
 
Ja bih predložio kao krajnji korak Google photos. Kad ti on povuče sve fotografije sa telefona na cloud, otvoriš Google photos na lap topu i eto ih tu
 
Jel ima neko predstavu zasto ne puste Hyper OS na 11T Pro posto je telefon i dalje pojam za bilo koji telefon mid range klase danas ne vidim razlog zasto dobija poslednji.
 
Kad dođe na red.
Evo i ja čekam za 13T, ne želim da se petljam sa fastboot i recovery izdanjima. Pisao globalnoj tehničkoj podršci i dobio sledeći odgovor;

Hello, Greetings from Xiaomi Customer Support! This is Steven.
Thanks for your support to Xiaomi.
Xiaomi HyperOS was officially launched. Eligible users will receive OTA updates and can experience the new features. It will be available in batches on different devices. The following devices would receive stable release updates starting H1 2024, please refer to:
Smartphones: Xiaomi 14 Series; Xiaomi 13 Series; Xiaomi 13T Series; Xiaomi 12 Series; Xiaomi 12T Series; Redmi Note 13 Series; Redmi Note 12 Pro+ 5G; Redmi Note 12 Pro 5G; Redmi Note 12 5G
Tablets: Xiaomi Pad 6S Pro (Pre-installed); Xiaomi Pad 6; Redmi Pad SE
Wearables: Xiaomi Watch S3 (Pre-installed); Xiaomi Smart Band 8 Pro (Pre-installed)
It’s recommended to check whether the update is available on your mobile phone by going to "Settings" >> "About phone" >> tap MIUI logo to enter system version >> tap "Check for update".
For more performance Introduction of Xiaomi HyperOS, please refer to the following link: https://www.mi.com/global/hyperos
Notes:
1. Xiaomi HyperOS will be released on a batch-by-batch basis. Please wait patiently if your device is covered but hasn't received the OTA update.
2. In the top navigation bar of Xiaomi Community app, "MIUI" will be renamed as "OS" later, but we have already added a sub-forum "Xiaomi HyperOS" now. Welcome to share and discuss related stuff here.
Best Regards
Xiaomi Global Email Service
If you have any other questions, welcome to visit again. Always believe that something wonderful is about to happen!

Mašinski prevod

Zdravo, pozdrav iz Xiaomi korisničke podrške! Ovo je Steven.
Hvala na podršci Xiaomiju.
Xiaomi HyperOS je službeno predstavljen. Korisnici koji ispunjavaju uvjete primit će OTA ažuriranja i moći će iskusiti nove značajke. Bit će dostupan u serijama na različitim uređajima. Sljedeći uređaji će dobiti stabilna ažuriranja izdanja počevši od prve polovine 2024., pogledajte:
Pametni telefoni: Xiaomi 14 serija; Xiaomi 13 serija; Xiaomi 13T serija; Xiaomi serija 12; Xiaomi 12T serija; serija Redmi Note 13; Redmi Note 12 Pro+ 5G; Redmi Note 12 Pro 5G; Redmi Note 12 5G
Tableti: Xiaomi Pad 6S Pro (unaprijed instaliran); Xiaomi Pad 6; Redmi Pad SE
Nosivi uređaji: Xiaomi Watch S3 (unaprijed instaliran); Xiaomi Smart Band 8 Pro (unaprijed instaliran)
Preporuča se provjeriti je li ažuriranje dostupno na vašem mobilnom telefonu tako da odete na "Postavke" >> "O telefonu" >> dodirnite MIUI logo za unos verzije sustava >> dodirnite "Provjeri ažuriranje".
Za više performansi Predstavljanje Xiaomi HyperOS-a, pogledajte sljedeću poveznicu: https://www.mi.com/global/hyperos
Bilješke:
1. Xiaomi HyperOS će se izdavati na bazi serija po serija. Strpljivo pričekajte ako je vaš uređaj pokriven, ali nije primio OTA ažuriranje.
2. U gornjoj navigacijskoj traci aplikacije Xiaomi Community, "MIUI" će se kasnije preimenovati u "OS", ali sada smo već dodali podforum "Xiaomi HyperOS". Dobrodošli da ovdje dijelite i raspravljate o povezanim stvarima.
Lijepi Pozdrav
Xiaomi Globalna usluga e-pošte
Ako imate još pitanja, dobrodošli da nas ponovno posjetite. Uvijek vjerujte da će se dogoditi nešto prekrasno!
 
Evo i ja čekam za 13T, ne želim da se petljam sa fastboot i recovery izdanjima. Pisao globalnoj tehničkoj podršci i dobio sledeći odgovor;

Hello, Greetings from Xiaomi Customer Support! This is Steven.
Thanks for your support to Xiaomi.
Xiaomi HyperOS was officially launched. Eligible users will receive OTA updates and can experience the new features. It will be available in batches on different devices. The following devices would receive stable release updates starting H1 2024, please refer to:
Smartphones: Xiaomi 14 Series; Xiaomi 13 Series; Xiaomi 13T Series; Xiaomi 12 Series; Xiaomi 12T Series; Redmi Note 13 Series; Redmi Note 12 Pro+ 5G; Redmi Note 12 Pro 5G; Redmi Note 12 5G
Tablets: Xiaomi Pad 6S Pro (Pre-installed); Xiaomi Pad 6; Redmi Pad SE
Wearables: Xiaomi Watch S3 (Pre-installed); Xiaomi Smart Band 8 Pro (Pre-installed)
It’s recommended to check whether the update is available on your mobile phone by going to "Settings" >> "About phone" >> tap MIUI logo to enter system version >> tap "Check for update".
For more performance Introduction of Xiaomi HyperOS, please refer to the following link: https://www.mi.com/global/hyperos
Notes:
1. Xiaomi HyperOS will be released on a batch-by-batch basis. Please wait patiently if your device is covered but hasn't received the OTA update.
2. In the top navigation bar of Xiaomi Community app, "MIUI" will be renamed as "OS" later, but we have already added a sub-forum "Xiaomi HyperOS" now. Welcome to share and discuss related stuff here.
Best Regards
Xiaomi Global Email Service
If you have any other questions, welcome to visit again. Always believe that something wonderful is about to happen!

Mašinski prevod

Zdravo, pozdrav iz Xiaomi korisničke podrške! Ovo je Steven.
Hvala na podršci Xiaomiju.
Xiaomi HyperOS je službeno predstavljen. Korisnici koji ispunjavaju uvjete primit će OTA ažuriranja i moći će iskusiti nove značajke. Bit će dostupan u serijama na različitim uređajima. Sljedeći uređaji će dobiti stabilna ažuriranja izdanja počevši od prve polovine 2024., pogledajte:
Pametni telefoni: Xiaomi 14 serija; Xiaomi 13 serija; Xiaomi 13T serija; Xiaomi serija 12; Xiaomi 12T serija; serija Redmi Note 13; Redmi Note 12 Pro+ 5G; Redmi Note 12 Pro 5G; Redmi Note 12 5G
Tableti: Xiaomi Pad 6S Pro (unaprijed instaliran); Xiaomi Pad 6; Redmi Pad SE
Nosivi uređaji: Xiaomi Watch S3 (unaprijed instaliran); Xiaomi Smart Band 8 Pro (unaprijed instaliran)
Preporuča se provjeriti je li ažuriranje dostupno na vašem mobilnom telefonu tako da odete na "Postavke" >> "O telefonu" >> dodirnite MIUI logo za unos verzije sustava >> dodirnite "Provjeri ažuriranje".
Za više performansi Predstavljanje Xiaomi HyperOS-a, pogledajte sljedeću poveznicu: https://www.mi.com/global/hyperos
Bilješke:
1. Xiaomi HyperOS će se izdavati na bazi serija po serija. Strpljivo pričekajte ako je vaš uređaj pokriven, ali nije primio OTA ažuriranje.
2. U gornjoj navigacijskoj traci aplikacije Xiaomi Community, "MIUI" će se kasnije preimenovati u "OS", ali sada smo već dodali podforum "Xiaomi HyperOS". Dobrodošli da ovdje dijelite i raspravljate o povezanim stvarima.
Lijepi Pozdrav
Xiaomi Globalna usluga e-pošte
Ako imate još pitanja, dobrodošli da nas ponovno posjetite. Uvijek vjerujte da će se dogoditi nešto prekrasno!
 
Ma druze uopste ne zurim, ova verzija miui_a radi odlicno. Treca nedelja kako ga kupih bez ijedne greske. Prvi put imam xiaomi telefon, uvek nokie i huawei. Nisam se pokajao za sada (13T je u pitanju).
Pa da odgovorim sam sebi a i drugi neka znaju. Stiže danas OS1.0.3.0 UMFEUXM
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-02-18-04-28-760_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-05-02-18-04-28-760_com.android.updater.jpg
    80 KB · Pregleda: 17
da li hyper os ima pin scren ili nema kao mui 14?
Jel si na ovo mislio?
 
Nazad
Vrh Dno