Šta je novo?

Kućna multimedija Izbor televizora: LG 50NANO763QA vs TESLA 50E635SUS

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Aykii

Zapažen
Učlanjen(a)
21.03.2024
Poruke
14
Poena
5
Pozdrav! Planiram da kupim TV za svakodnevnu upotrebu, eventualno za malo sasvim casual gejminga - dakle nikakav overkill.
Ova dva modela iz naslova, LG 50NANO763QA i TESLA 50E635SUS, ugl. ispunjavaju neke zacrtane specifikacije.

Tesla je dosta jefitniji, što mi se čini pomalo sumnjivim s obzirom da ima specifikacije nekih skupljih modela. Pritom po netu su mišljenja o Tesla televizorima dosta podeljena.
LG mi se čini sasvim ok, ali nema Dolby Atmos i po netu je bilo komentara oko previše drečave i neprirodne boje kod ovih NANO modela.

Ako može neki savet u vezi sa odabirom?
Hvala unapred!

 
Prvo odluci koji operativni sistem zelis da imas na tv pa onda biraj. Tesla ima Android 11 a LG WebOs! Meni je to najbitnije ostalo su kompromisi.
Hvala na odgovoru! Iskreno, ne gledam nešto mnogo TV, tako da bi mi ovo bio prvi smart TV koji uzimam. Ali na osnovu posrednog iskustva i online istraživanja, cenim da i Androd i WebOS dolaze u obzir. Videh da oba imaju intuitivan interfejs i dosta dostupnih aplikacija. Pa su, između ostalog, i na osnovu toga oba ušla u finalni izbor.
 
Oba operativna sistema su dobra, najbolji među tv operativnim sistemima. Ne verujem da ćeš se razočarati bilo koji da uzmeš.
Što se tiče ostalih stvari, tu ćeš morati sam da odlučiš. Lg jeste bolji i trebalo bi da ima bolju sliku ali je značajno i skuplji. Da li to opravadava razliku u ceni moraš sam da vidiš. Inace veliki plus za Teslu je njihov servis. Svi koji su imali bilo kakvih problema ga hvale, da reaguju u najkraćem roku i da su maksimalno predusretljivi i korektni
 
Oba operativna sistema su dobra, najbolji među tv operativnim sistemima. Ne verujem da ćeš se razočarati bilo koji da uzmeš.
Što se tiče ostalih stvari, tu ćeš morati sam da odlučiš. Lg jeste bolji i trebalo bi da ima bolju sliku ali je značajno i skuplji. Da li to opravadava razliku u ceni moraš sam da vidiš. Inace veliki plus za Teslu je njihov servis. Svi koji su imali bilo kakvih problema ga hvale, da reaguju u najkraćem roku i da su maksimalno predusretljivi i korektni
Hvala puno na odgovoru! Ne znam imaš li iskustva sa Dolby Atmos-om? Tj. koliko je pogubno za kvalitet zvuka što ga LG nema?
Trenutno mogu da nađem ovaj LG na nekoj akciji, tako da bi bio skroz prihvatljiv ako je zaista generalno bolji TV. Ukoliko su isti, nije mi ni fora da "plaćam marku" za iste specs. Otud i dilema ponajviše.
 
Ma neće ti Dolby Atmos nešto puno značiti na toj klasi tv-a. Ipak što se tiče slike lg, opet kažem, jeste bolji i na tebi je da proceniš vredi li razlike. Vidi i ko ima koliku garanciju, bilo bi super da uhvatiš 5 godina
 
Taj sistem na lg-u je kršina neopevana.
Svakako prednost je androidTV,ali...pitanje je i kakav je na tesli,pa je preporuka box kršten.
Lg je vrv bolji,pa u takvoj situaciji kod kupovine tv-a najbitnija stavka je prikaz.
 
Taj sistem na lg-u je kršina neopevana.
Svakako prednost je androidTV,ali...pitanje je i kakav je na tesli,pa je preporuka box kršten.
Lg je vrv bolji,pa u takvoj situaciji kod kupovine tv-a najbitnija stavka je prikaz.
Apsolutno netačno. LG webos je možda i najbrži i jedan od najboljih operativnih sistema za tv. To će reći svako ko se imalo razume u materiju.
 
Imam taj tv u kući,kršina sistem,neke aplikacije je nemoguće koristiti koliko koče.
Naravno na njemu je mi box,pored toga neke aplikacije ne podržava koje koristim pa je i zato uzet posebno box.
Tv sam po sebi nije toliko loš,koliko para,toliko muzike,ali svakako bolji od tog tesle od 300e
 
Imam taj tv u kući,kršina sistem,neke aplikacije je nemoguće koristiti koliko koče.
Naravno na njemu je mi box,pored toga neke aplikacije ne podržava koje koristim pa je i zato uzet posebno box.
Tv sam po sebi nije toliko loš,koliko para,toliko muzike,ali svakako bolji od tog tesle od 300e
Hvala na info. Ja uglavnom nailazim na pozitivna iskustva sa WebOS po netu, tako da je dobro čuti i ovu drugu stranu.
Kapiram da podržava ove ustaljenije aplikacije tipa - Netflix, HBO Max, EON?
 
Podržava,baš taj hbo max koči do iznemoglosti,kasnije se malo "razradi" pa je moguce koristiti.
Uglavnom Stremio neće da može ako ti to treba.
Hbomax je krš aplikacija na svakom OS. Imam kući i lg tv i prilips The One sa android tv sistemom i pričam iz prve ruke. Ne radi ništa bolje na androidu (možda za nijansu jer je noviji tv i procesor) nego na webos-u. Ostale aplikacije rade slično na oba sistema, možda čak za nijansu bolje na LG.
Tačno je da LG store nema toliko aplikacija kao android ali ima sve što ti treba. To je sistem optimizovan za televizore, te stoga mnoge aplikacije bolje i brže rade nego na "prilagođenom" androidu čija prvobitna namena nije bila za tv.
Da zaključim, i jedan i drugi sistem su dobri, to su najbolja dva OS za televizore i veruj mi da se nećeš pokajati bilo koji da izabereš.
 
Poslednja izmena:
Hbomax je krš aplikacija na svakom OS. Imam kući i lg tv i prilips The One sa android tv sistemom i pričam iz prve ruke. Ne radi ništa bolje na androidu (možda za nijansu jer je noviji tv i procesor) nego na webos-u. Ostale aplikacije rade slično na oba sistema, možda čak za nijansu bolje na LG.
Tačno je da LG store nema toliko aplikacija kao android ali ima sve što ti treba. To je sistem optimizovan za televizore, te stoga mnoge aplikacije bolje i brže rade nego na "prilagođenom" androidu čija prvobitna namena nije bila za tv.
Da zaključim, i jedan i drugi sistem su dobri, to su najbolja dva OS za televizore i veruj mi da se nećeš pokajati bilo koji da izabereš.
Ok, ima smisla ovako kad se postavi. Svakako razmatram samo televizore sa Android i WebOS. Eventualno gledam još Samsung - oni imaju onaj svoj Tizen OS, ali svakako trenutno nema nijedan Samsung TV koji mi paše.
 
Ima Google TV operativni sistem. To je najnovija verzija Android TVa, bolje je optimizovan za rad na TVu. Ovaj sto si ti naveo ima Android 11 TV, to je starija verzija. A i nisu isti proizvodjaci tih televizora. Ovaj sto sam ti naveo zna se ko pravi a ovaj ne zna se, bar ja ne znam! U svakm slucaju ovaj je noviji sistem, duze ce da ti bude aktuelan.
 
Ima Google TV operativni sistem. To je najnovija verzija Android TVa, bolje je optimizovan za rad na TVu. Ovaj sto si ti naveo ima Android 11 TV, to je starija verzija. A i nisu isti proizvodjaci tih televizora. Ovaj sto sam ti naveo zna se ko pravi a ovaj ne zna se, bar ja ne znam! U svakm slucaju ovaj je noviji sistem, duze ce da ti bude aktuelan.
Hvala!
 
Ma neće ti Dolby Atmos nešto puno značiti na toj klasi tv-a. Ipak što se tiče slike lg, opet kažem, jeste bolji i na tebi je da proceniš vredi li razlike. Vidi i ko ima koliku garanciju, bilo bi super da uhvatiš 5 godina
Imaš li možda nekog iskustva s Grundigom?
Oni npr. daju 5 godina garancije.
Ima par modela koji deluju ok, ali dosta im je slab info na ofiš sajtu, a često nailazim na različit info za isti model (npr. negde mu piše refresh rate 50Hz, negde 60).
Recimo neki od ovih:
  1. GRUNDIG 50 GGU 7900 B https://www.grundig.rs/sr-rs/tv/tv/svimodeli/50-ggu-7900b
  2. GRUNDIG 50 GHU 7970 B https://www.grundig.rs/sr-rs/tv/tv/svimodeli/50-ghu-7970-b
  3. GRUNDIG 50 GGU 7950A https://www.grundig.rs/sr-rs/tv/tv/svimodeli/50-ggu-7950-a
 
Nemam nikakvog iskustva sa grundingom, nažalost ni niko koga znam. Ne uliva mi poverenje ali to nije zasnovano na objektivnim pokazateljima
Takođe, zato ga negde i izbegavam... Ali rekoh možda je samo neka neosnovana predrasuda, pa hajd' da pitam.
Ono što sam video od izloženih po radnjama, Grunding ima ubedljivo najtamnije panele ispranih boja, a i završna obrada im je malo na jeftinijoj strani.
Bedak. Ovako po specsima deluje ok. Moraću da svratim opet do neke radnje da vidim uživo.
 
Ja imam LG UN7000 (najniža on najnižih klasa) i WebOS radi kako treba. Tj. koči ali zbog tv-a a ne zbog WebOS i to u smisli treba mu minut dva da se probudi pri paljenju tv-a ali onda radi relativno OK. Svaka aplikacija radi kako treba i svaki put kad se pojavi nekak nova app WebOS dobije prvi. Imam i Samsung RU8000 i Tizen radi kako treba, nema kočenja nema štucanja, svaka aplikacija radi kako treba. Imao sam dve godine preko Yettela preplatu na HBOmax i sve je radilo odlično i na jednom i na drugom OS bez problema.
 
Ja imam LG UN7000 (najniža on najnižih klasa) i WebOS radi kako treba. Tj. koči ali zbog tv-a a ne zbog WebOS i to u smisli treba mu minut dva da se probudi pri paljenju tv-a ali onda radi relativno OK. Svaka aplikacija radi kako treba i svaki put kad se pojavi nekak nova app WebOS dobije prvi. Imam i Samsung RU8000 i Tizen radi kako treba, nema kočenja nema štucanja, svaka aplikacija radi kako treba. Imao sam dve godine preko Yettela preplatu na HBOmax i sve je radilo odlično i na jednom i na drugom OS bez problema.
Kontam da ni ovaj navedeni nije neki top tier TV, tako da bi verovatno bilo slično kao kod tebe ili nešto bolje. Tako da mi se čini da je to prihvatljivo.
 
Pozdrav imam nedoumicu oko izbora tv-a
Uglavnom bi bio korišćen za gledanje filmova,ps5,yt..Budžet oko 65.000
Za te novce za oko mi je zapalo par modela.
LG Televizor 55UR81003LJ 62.000din
LG UHD UR78 55UR78003LK 60.000din
Hisense E7KQ 53.000 din
Poželjno 55 inča ekran,ako imate još nešto da ponudite ili koji bi vi uzeli za oko 65.000din.Hvala
 
Nazad
Vrh Dno