Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Anker ima sjajne cene, ja poručio ovaj Q30 za 38$.

Preporuka i za space A40 bubice, one su oko 36$, što je sjajna cena.

(Popust 3$ anker, 2 i nešto dolara coins I 5$ AliExpress) na postojeću cenu.
 
Jel uzimao neko možda neke čitače sd kartica sa alija? Da li ima neki da može da progura neke malo veće brzine, imam trenutno neki jetion najobičniji na miniusb 2.0, al baš sporo prebacujem fajlove sa kartica.
Ja sam kupio kod nas, trust nanga 3.2 590 dinara, a toliko je i na aliju plus te moze zakaciti pdv. Brzine su 100+ MB/s r/w, ali imam brze kartice.
 
Anker ima sjajne cene, ja poručio ovaj Q30 za 38$.

Preporuka i za space A40 bubice, one su oko 36$, što je sjajna cena.

(Popust 3$ anker, 2 i nešto dolara coins I 5$ AliExpress) na postojeću cenu.

Jel neko imao Space A40 i Liberty 4 NC da uporedi? Meni ovaj Liberty oblik definitivno ne odgovara. 🙄 Vidim da taj space nešto hvale kao vrh, a opet flagship im je Liberty 4.

A20i za ove pare izuva! Nisu bolje od Galaxy Buds Pro ali za 20$... da ne poveruje čovek šta kinez napravi.
 
Јел кад се пребаце поени из игрице у доларе, могу да се искористе за било шта или?
 
Poručio ja A40 a imam Liberty 4NC, pa za ~mesec dana možeš da dobiješ poređenje (ali kontam da ti je to kasno :))
 
Ja sam skoro uzeo A40, i za muziku su super, ANC je dosta ugodan, ali za online meetings mikrofon ima nekako metalni zvuk u poredjenju sa Jabrom ili Sony WF XM3, a kako gledam po YT tu je Liberty 4 daleko bolji.

Baterija na A40 je fantazija isto.

Zbog mikrofona, prosledio sam ih supruzi, a ja ostao na XM3 koji je za Teams ipak klasa iznad za mic, kojima sam u medjuvremenu zamenio bateriju nakon 4.5 god i sada opet imaju dosta sati rada.

Takodje XM3 imaju svaka senzor da li se nose, pa se iskljuce ili pauziraju kada ih izvadim iz uveta i baterija je tako bolje optimizovana.
 
Јел кад се пребаце поени из игрице у доларе, могу да се искористе за било шта или?
Moze za bilo sta, tj. celokupnu vrednost korpe (nebitno imas li 1 ili 5 proizvoda).
 
Preporuka za ovakav tip bluetooth modula, ovaj kod mene je 5.0. Konačno je stigao i neverovatna je razlika u čistoći zvuka (da naglasim da nisam audiofil) u odnosu na one mini uređaje što imaju dugmad na sebi. Jedinu zamerku koju bih naveo je da prilikom povezivanja kineski glas kaže "bluetooth is connected", umesto diskretnog zvuka koji noviji moduli ovog tipa imaju. Treba da mi stigne još jedan, pa ću videti kakva je situacija kod njega.
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    196.7 KB · Pregleda: 38
Још једно питање, јел може више пута да се уновче новци из игрице или само једном? Мсм нпр ако уновчим 10$ да ли после опет могу 10$ или ћу само моћи остале вредности?
 
Ja sam skoro uzeo A40, i za muziku su super, ANC je dosta ugodan, ali za online meetings mikrofon ima nekako metalni zvuk u poredjenju sa Jabrom ili Sony WF XM3, a kako gledam po YT tu je Liberty 4 daleko bolji.

Baterija na A40 je fantazija isto.

Zbog mikrofona, prosledio sam ih supruzi, a ja ostao na XM3 koji je za Teams ipak klasa iznad za mic, kojima sam u medjuvremenu zamenio bateriju nakon 4.5 god i sada opet imaju dosta sati rada.

Takodje XM3 imaju svaka senzor da li se nose, pa se iskljuce ili pauziraju kada ih izvadim iz uveta i baterija je tako bolje optimizovana.
Ovo mi sve baš znači. Ništa, ostavljam onda sebi Liberty bez daljeg trošenja. 😅 Povukli me popusti.
 
stigao movespeed 2tb crni sata ssd. radi odlično, konstantno 460mb write bez padova. mas0902 je kontroler. Imao je jedan incident kad mu se desila neka blokada tokom kopiranja, pa je nestao sa pc-a i pojavio se posle dve sekunde i nastavio da radi kao da se ništa nije desilo. Držaću na njemu nebitne fajlove, već sam napunio 1.3TB. Ako potraje super, performanse su super, al nisam siguran da bih se opet kockao sa kineskim ssd-om.
 
Jel ima nekog trika da poručim Liberty 4 a da me ne rebnu na carini? Oko 60e su vidim. Nisam dvano poručivao sa Alija ništa, beše do 50e ne diraju?
 
Још једно питање, јел може више пута да се уновче новци из игрице или само једном? Мсм нпр ако уновчим 10$ да ли после опет могу 10$ или ћу само моћи остале вредности?
Moze. Da se ogradim posto ne mogu da garantujem, pretpostavljam da ce moci, jer je moglo svaki prethodni put kada je bila aktuelna ista(slicna) merge promocija
 
Jel ima nekog trika da poručim Liberty 4 a da me ne rebnu na carini? Oko 60e su vidim. Nisam dvano poručivao sa Alija ništa, beše do 50e ne diraju?
Mislim da možeš spustiti ispod toga. Lovi kupone. Meni su prošle bez carine i pdv, bile su ispod 50e.
 
Probaj ga naći u coins sekciji.

Ispod je link, ali tu je 56$. Ja sam ga našao za 48$ čini mi se, plus popusti (uzmi kupon 5$ AliExpress, 3$ su mi dali porukom ako ih pratiš - uradi follow store ako nisi, i ovo ostalo su neki coins koje imam).


1000023090.jpg
 
Jel ima nekog trika da poručim Liberty 4 a da me ne rebnu na carini? Oko 60e su vidim. Nisam dvano poručivao sa Alija ništa, beše do 50e ne diraju?
Carina ne zna da je u kutiji Liberty 4, i a20i su spakovane bile u poveći (fantastično bezbedan) paket koji je izgledao kao da je unutra kutija od s23u recimo... na otpremnici piše "earphones" ali ne i koje, mogle su biti i Sennheiser Momentum TWS4... sve je do sreće i ko nam zapadne od carinika.
 
Mislim da možeš spustiti ispod toga. Lovi kupone. Meni su prošle bez carine i pdv, bile su ispod 50e.
Ja danas platih 600 dinara na vrednost robe od 19e. To mu je valjda PDV i otvaranje paketa. Najjace je sto oni ne otvore samo paket vec i pakovanje proizvoda, i onda ga prelepili sirokom zutom trakom.... filing kod otvaranja kao da si ga negde na buvljaku kupio
 
Ma da, kakav kriminal je na delu, cenim da nema sanse da prodje bez carine.
 
@nidzakv kriminal je kada NE PLACAMO porez, u svim zemljama na svetu se placa porez. U EU kada porucujes nesto sa AliExpress, automatski ti se naplati tj. uracuna u cenu proizvoda porez.
U EU 90% paketa dođe za 2-3 nedelje, ne 2-3 meseca kao kod nas. Hoću i ja tako da plaćam porez ako neću paket da čekam 100 godina i znam da će doći (a ne kao kod nas upadne u crnu rupu čim uđe u Srbiju, a kinez ne daje refund).
 
Kriminal je cena akciznih namirnica kod nas druže, a ne ne platiti porez za drkalice iz Kine.
 
U EU 90% paketa dođe za 2-3 nedelje, ne 2-3 meseca kao kod nas. Hoću i ja tako da plaćam porez ako neću paket da čekam 100 godina i znam da će doći (a ne kao kod nas upadne u crnu rupu čim uđe u Srbiju, a kinez ne daje refund).
Sasvim je smesno uporedjivati kupovnu moc Srbije i EU, sve ima svoje zasto. Naravno da ce EU da bude prioritetna i uvek ce da bude naspram Balkana

Kriminal je cena akciznih namirnica kod nas druže, a ne ne platiti porez za drkalice iz Kine.
Kakve veze imaju akcize sa prethodnim porukama? Kada se komentarisalo o naplati carine
 
Koliko sam stvari do sada narucio i nisam platio ni pdv koji je apsolutno obavezan za svaki paket, a kamoli carinu za vrednije pakete, pa neka mi nekad i ocarine, ustedeo sam i vise nego dovoljno za sve ove godine.
 
Jedno pitanje za sve vas sto kupujete Anker slusalice...
Razmisljao sam da uzmem neke Q slusalice (over ear). Mislio sam na 30, pa 35, pa 45. Onda sam procitao da 45 imaju manu, pa zatim i za 35 da imaju manu. Na kraju neko rece uzmite Q30.
Elem, za sta meni trebaju? Ok slusao bih muziku sa njima, ali bi mi primarno bilo ako je moguce npr. gledati film. Da li ima laga? Razumem da kod slusanja muzike to nije bitno, ali kod gledanja filmova ne zelim da imam kasnjenje zvuka u odnosu na sliku. Da li ove bluetooth slusalice (poput Anker-a) mogu da prenose zvuk bez kasnjenja, ili bih morao da imam zicane slusalice? Ili da razmisljam o nekim Sennheiser slusalicama (ili kojima vec)?
Nisam ekspert za slusalice. Nisam ni audiofil. Cisto bih hteo nesto sto je 'ok', znaci da je zvuk dobar i da ne kasni (ako zvuk 'kasni' mogu da kostaju i 1000 eura, ne trebaju mi).

Druga stvar koja me 'muci' je ako bih koristio neki BT 'predajnik' sa kucista racunara (npr. UGREEN), kako bi to funkcionisalo sa BT slusalicama? Neki su pricali da npr. BT 5.0 standard ne laguje dok noviji BT5.1+ standard laguje. Moze li neko da mi malo ovo razjasni i da mi da neki predlog oko izbora slusalica? (Ne, nemam nameru da dajem 300-400 eur za slusalice).
Hvala.
 
Imao sam Anker P20 mini, pa me zanima ove A20i kakve su u odnosu na njih? Jel ti ista klasa ili viša, niža?
 
Misliš P2 Mini? One su lošije i od P20i i od A20i. A20i važe za neutralnije, bolji srednji tonovi, P20i je više nagruvan bas na uštrb srednjih.
 
Sasvim je smesno uporedjivati kupovnu moc Srbije i EU, sve ima svoje zasto. Naravno da ce EU da bude prioritetna i uvek ce da bude naspram Balkana


Kakve veze imaju akcize sa prethodnim porukama? Kada se komentarisalo o naplati carine
Čekaj, zar nisi upravo ti prvi stavio u istu rečenicu Srbiju i EU!? Ili se to poređenje vrši kad i kako kome odgovara...
 
Nazad
Vrh Dno