Šta je novo?

Periferni uređaji Predlog za miša

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

NenadG

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2009
Poruke
535
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7700X & Arctic Liquid Freezer II 280
Matična ploča
Asus ROG Strix B650E-E gaming WIFI
RAM
G.Skill Trident Z5 NEO 2x16GB DDR5 CL30
GPU
ASRock RX 6900XT OC Formula
Storage
2 x M.2 Kingston Fury Renegade 2TB
PSU
Antec Signature SP1000 Platinum 1000W
Kućište
Antec Performance 1 FT
Monitor
Dell UltraSharp QHD U2715H
Miš & tastatura
Logitech G604 & Logitech MX Keys
Ostale periferije
SteelSeries Arctis 7
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svima!

Crkava mi moj Logitech g604 pa gledam koji bih miš mogao da kupim. Na oko mi se svideo Razer BasiliskV3 X Hzperspeed, ima li neko iskustva sa tim mišem?
Koliko vidim po netu, ima sve što mi treba...
 
Kako ti crkava G604? Ja sam oduvek zeleo taj mis, ali sam kasno saznao za njega. Trebao mi je Dual connectivity i svidjao mi se oblik. Sad koristim neki sa Aliexpress.

Basilisk izgleda super, nema puno RGB, nema infinite scroll (ako to uopste koristis), ima dobre taktilne prekidace, necujan scroll wheel klik, ima isto dual konekciju, softer je dobar za njega, na bateriju je sto je odlicno, mene nervira ono punjenje na USB C. Po meni sasvim dobar mis.
 
Konekcija puca, kreće plavo svetlo da žmirka i malo miš radi malo ne.
Šta znam, dobar je ali nisam preterano zadovoljan kvalitetom. Ne mogu ni na šta specijalno da se žalim ali prosto mislio sam da će malo više da potraje (ali evo, pojma nemam ni kad sam ga kupio :ROFLMAO: )
Infinitive scroll naravno nikad ne koristim, ima samo tri dodatna dugmeta što mi je u principu i sasvim dovoljno tako da verujem da bi taj basilisk bio ok, prosto me interesuje da li ga neko koristi pa da iz prve ruke čujem kakav je.
 
Pa mogu ali mislim da je realno za kantu. Koristim ga vec nekoliko godina. Aj probaću...
 
Takodje, sta mozes jos da uradis je da prebacis dongle/receiver sa USB 3.0 na USB 2.0 port. USB 3.0 emituje frekvencije slicne 2.4gz i onda ometa signal. Po tvojim simptomima, imao sam isti problem i tako sam resio ta prekiodanja i pucanja konekcije.


 
Ma radio je miš kao puška ranije. Prosto crkava. Evo, deinstalirao sam drajver i sad mi radi onako plug & plaz, isto.
 
Ja koristim Basilisk X Hyperspeed već jedno 2 godine i preporučujem miša, vrlo sam zadovoljan.
Pošto ga koristim prevashodno za "office" rad na računaru, a ne za igranje, prebacio sam ga na Bluetooth vezu i baterija traje mnoogo duže, tako da je to dodatni plus, a razliku u radu ne primećujem.
 
Proradio mi miš!

Na kraju ispade da je bilo do baterije. Ali vrlo interesantan problem!

Kod ovog miša postoji vrlo dobro definisan način da pokaže da je baterija pri kraju. U aplikaciji piše a i treperi mu crvena lampica.
Kod ove baterije to nije bio slučaj. Kad malo bolje razmislim, nisam je nešto previše davno ni stavio. Tako da je moguće da se nije baterija ispraznila nego da je prosto falična.

Kako sam stavio novu bateriju, miš ponovo radi normalno.
 
G502 X Lightspeed

Pokusao sa Corsair Iron Claw i Dark core rgb pro ali 0 u odnosu na Logitech.

Baterija kida, drzi i i do 7 dana, osecaj u ruci, jednostavan G Hub, od mene svaka preporuka
 
Proradio mi miš!

Na kraju ispade da je bilo do baterije. Ali vrlo interesantan problem!

Kod ovog miša postoji vrlo dobro definisan način da pokaže da je baterija pri kraju. U aplikaciji piše a i treperi mu crvena lampica.
Kod ove baterije to nije bio slučaj. Kad malo bolje razmislim, nisam je nešto previše davno ni stavio. Tako da je moguće da se nije baterija ispraznila nego da je prosto falična.

Kako sam stavio novu bateriju, miš ponovo radi normalno.
Eto ono što bi uvek trebalo prvo proveriti, nikom nije palo na pamet...😉
 
@hedgehog

Neverovatno, nikad nisam imao sličnu situaciju. Sva sreća pa sam imao drugu bateriju pri ruci inače bi miš, izgleda ni kriv ni dužan, završio u kanti :)
 
Nazad
Vrh Dno