Šta je novo?

Xiaomi HyperOS - opšta tema

Sasvim jednostavno. Instalirao zedge,file manager ocistio clear data,usao u kontakt,izbarao melodiju i otvara ovako kao ranije na Miui. Idemo na muziku,odaberem odredjeno zvono i naravno sve radi normalno kao ranije.
Bag je bio u pitanju,tacno sam znao i citao da za zedge i rijesio da probam i uspio na kraju.
Možeš li molim te,i meni da pomogneš za isto to.Nisam neki stručnjak,ali imam taj Zedge,očistio sam podatke u file manageru,i ponovo neće da promeni melodiju za određeni kontakt. Telefon je redmi 12 hyperos 1.0.2.0 sistem,nov i ažuriran. Sve ostalo nudi kad uđem u kontakt,ali neće da promeni melodiju
 
Sta ti se desava kada izaberes kontakt kojem ces da dodas odredjenu melodiju?
Moras mi napisati i napravi sliku ekrana da znamo kako da ti pomognemo
 
Sta ti se desava kada izaberes kontakt kojem ces da dodas odredjenu melodiju?
Moras mi napisati i napravi sliku ekrana da znamo kako da ti pomognemo
Kontakt je prebačen na memoriju telefona,sve je regularno,idem na tri tačkice,gore desno,izaberem melodiju iz audio fajla,izađe obaveštenje da je uspešno promenjeno,ali posle zvoni neku bezveze melodiju. Promeni melodiju,ali ne tu koju sam stavio,nego neku skoro nečujnu. Hvala na trudu!
 
Imaju oni bug evo vise od 3 godine da se melodija zadrzi mozda par minuta i vrati na neku tako defaultnu. U pitanju je "Themes" koji buguje. Pa je metoda radila da odradis uninstall update za Themes, postavis melodiju i onda ostane.

Ali šajomi vise neda da se radi uninstal upodatea. Probaj mozda clear keša za themes ali sumnjam da ce imati efekta.
 
Odnedavno sam primetio notifikacije nestaju sa lockscreen-a posle otkljucavanja telefona.
Primer, dobio sam email, imam notifikaciju na lockscreenu, otkljucam telefon da pogledam nedto trece, ne pipam email, notifikacija je u gornjem delu kod sata, ali kad zakljucam telefon, ne vidim tu notifikaciju na lockscreenu.
Prosao sam sav settings, ali ne vidim opciju da to vratim na "persistent notifikacije".
Je li u pitanju neki bug ili je Xiaomi to izmenio na OS nivou?
 
Odnedavno sam primetio notifikacije nestaju sa lockscreen-a posle otkljucavanja telefona.
Primer, dobio sam email, imam notifikaciju na lockscreenu, otkljucam telefon da pogledam nedto trece, ne pipam email, notifikacija je u gornjem delu kod sata, ali kad zakljucam telefon, ne vidim tu notifikaciju na lockscreenu.
Prosao sam sav settings, ali ne vidim opciju da to vratim na "persistent notifikacije".
Je li u pitanju neki bug ili je Xiaomi to izmenio na OS nivou?

Pogledaj u setovanjima za email aplikaciju da među dozvolama nema možda permanent notifications.
 
Podesene su permenet notifikacije. Nije problem samo u email aplikaciji, vec u svim aplikacijama. Sve je radilo ok do hyper os updste-a.
 
Imaju oni bug evo vise od 3 godine da se melodija zadrzi mozda par minuta i vrati na neku tako defaultnu. U pitanju je "Themes" koji buguje. Pa je metoda radila da odradis uninstall update za Themes, postavis melodiju i onda ostane.

Ali šajomi vise neda da se radi uninstal upodatea. Probaj mozda clear keša za themes ali sumnjam da ce imati efekta.
Čitao sam 2 dana forum i našao rešenje. Instalira se aplikacija MP3 cut pro ,kontakti i melodije su na telefonu,i onda preko nje se podesi,ako neko bude imao sličan problem. Hvala tebi i Miowragu na trudu!
 
To je to. Sve sto ide preko themes i xiaomi aplikacija buguje dok preko neke music aplikacije, nekog playera ili tako preko cut pro, bude ok.
 
Imaju oni bug evo vise od 3 godine da se melodija zadrzi mozda par minuta i vrati na neku tako defaultnu. U pitanju je "Themes" koji buguje. Pa je metoda radila da odradis uninstall update za Themes, postavis melodiju i onda ostane.

Ali šajomi vise neda da se radi uninstal upodatea. Probaj mozda clear keša za themes ali sumnjam da ce imati efekta.
A može li da se podesi neko trepćuće svetleće obaveštenje,recimo prednje kamere,za propuštene pozive ili nepročitane poruke,kada je ekran zaključan,ili i za to treba neka aplikacija?
 
Def.je bug
Ja sam ranije pisao,jer posle instalacije zedge app,postavljanje melodije nije prestastavljao problem.
Isto sam probao da izbrisem,i opet se vratio bug,melodije nisu radile.
Ocigledno neka app za muziku mora biti instalirana.
Mozda ce to neki update ispeglati
 
Od nedavno vlasnik Note 12 4g. Uradjen upgrade na HyperOS, zatim stavljen na fabricko, pa podesen od nule, Znaci, ovaj sistem je najbagovitini sistem na trzistu, tu mogu da potpisem. Najneupeglaniji, najnelogicniji i najnedovrseniji sistem od svih popularnih andorid sistema. O ovome ne treba da se cuti, ljudi sirom sveta se zale na rad, masovno razmisljaju da prodaju svoj Xiaomi telefon samo zbog OS-a. Sta je problem: Notifikacije rade pa ne rade, bilo koja aplikacija, seckanje pri skrolovanju, kada na stranici ima banera, fluidnost, cas dobra, cas losa, baterija dosta losija, nelogicna podesavanja, nekad brzo, nekad sporije prebacivanje izmedju aplikacija. Sramota da kompanija koja je napredovala u hardveru, ima ovako los software.
 
Otkad su mi uradili update telefona na ovaj operativni sistem......svremena na vreme telefon zargonski receno brljavi sa vremena na vreme, pocne da se pali gasi ekran, da se ikonice otvaraju same od sebe, i to bas brzo....kao da je djavo da ne kazem virus usao u njega ......mislim ne desava se cesto ... jedanput u mesec dana....jer imao neko slican problem...by the way telefon je Redmi 12c
 
Ja sam uzeo note 12 4g čim je izašao, HiperOS sam ubacio pre nekih mesec i kusur i tih problema što ti navodis ja nemam, osim što se oseća kao da ovaj procesor teško gura ovaj OS, ali sve ostalo gura lepo, bez bagova, baterija odlična.
 
Otkad su mi uradili update telefona na ovaj operativni sistem......svremena na vreme telefon zargonski receno brljavi sa vremena na vreme, pocne da se pali gasi ekran, da se ikonice otvaraju same od sebe, i to bas brzo....kao da je djavo da ne kazem virus usao u njega ......mislim ne desava se cesto ... jedanput u mesec dana....jer imao neko slican problem...by the way telefon je Redmi 12c
Meni se ovo desilo na Mi 9t kada sam promenio polomljen ekran. Stavili mi neki zamenski koji nije originalan i posle nedelju dana tako zabagovao, jedva sam ga restartovao. Ako si menjao ekran, možda je do toga. Inače koristim modovani HyperOS 1.0.3 i nemam nekih većih problema na Redmi Note 12 Pro 5g. Jedino proximity senzor nekada ne gasi ekran u toku razgovora, ali je to možda do telefona. Xiaomi večito ima problem sa tim.
 
Nemaju svi probleme, niti svi imaju identicne. Zasigurno da su pustili nedovrsen i ne toliko upeglan sistem, koji ce tokom vremena (nadam se) da se pegla. Samo kad bi to azuriranje bilo ucestalije, ali valjda ce i to promeniti. Najgore sto se opet provlace neke decije bolesti koje su i ranije imali kada su postajali sve popularniji. Ni ovaj OS to nazalost nije resio, videcemo koliko ce im trebati da sve rese i da li ce uopste.
 
Tako je, mada nikad oni to 100% nece ispeglati. Zato samo Xiaomi sa Sd procesorom i odmah prebacivanje na Xeu ili neki drugi Custom rom i nema da boli glava..
 
HyperOS, osim nelogicnosti sa opcijama, na xiaomi 13 radi rock solid. Trenutno najbolje andrid iskustvo. Meni je prvenstveno bitna stabilnost.
 
Meni hyperos radi brže i na tabletu i na telefonu (Mi pad 6, Mi 12T pro). Na tabletu ne radi app switching. Kada tapnem na četvrrougaono dugme, izaberem drugu aplikaciju, vrati me u aplikaciju gde sam bio. Nekada napiše System Launcher keeps stopping, nekada ne. Inače, koristim Novu i na telefonu i na tabletu. Na telefonu radi ok.
Druga stvar koja me nervira, navikao sam da zelena tačka znači upaljenu kameru ili mikrofon. Sada su na listu dodali i dozvolu za lokaciju. Meni uvek neka aplikacija koristi lokaciju i to je ok. Ima li način da se zelena tačka isključi za lokaciju, ili bar da se white-listuju aplikacije? Ovako mi je potpuno beskorisno, hoću da znam kada su uključeni kamera ili mikrofon, a ovako ne znam, jer je zelena tačka upaljena uvek.
 
jel realno da na hyper os-u ne postoji direct dial shortcut?
 
Kod mene ima:

1710015819446.png
 
  • Like
Reagovanja: kVu
HyperOS radi manje-više stabilno, za mesec dana intenzivnog korišćenja sam imao jedno zabadanje telefona(13T).
Bagova i reklama ima, ali nije toliko strašno koliko sam očekivao.
Opcija Use mobile data during VoLTE calls on secondary sim se sama od sebe povremeno isključuje, pojedini kontakti ne nude opciju da se zapamti sa koje kartice se poziva, aplikacija za teme smara notifikacijama(lako rešivo), aplikacija za puštanje muzike je očaj, em forsira sadržaj sa njihovog store-a em svako vraćanje u aplikaciju odbrojava 5 sekundi reklame pre nego što može dalje da se koristi, opet rešivo instalacijom nečeg krštenog.
Pominjao sam i nisku jačinu zvuka preko Bluetootha, promena regiona to rešava, ali nisam oduševljen tim rešenjem.
U svakom slučaju oseti se tu i tamo ra nedovršenost, a koliko vidim iz komentara za druge modele, Xiaomi nije baš čuven po ispravljanju uočenih nedostataka.
 
Nova
 
Jeste. Klikni slušalicu za direktan poziv ili desno za poruku.
 
Da li je do Androida ili HyperOS/MIUI to što eksterni launcheri ne podržavaju gestures?
 
Nazad
Vrh Dno