Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ma jok ne bih se ni cimao za drugu mrežu, ostao bih na A1 samo da sada iskoristim da uzmem sa popustom bez uređaja, kad sam već uzeo kod njih telefon pre nekoliko meseci.

Ali što kažeš možda i ponude nešto pristojno pa se i dogovorimo.
 
Sta ti je PP? I kakve poruke od banke?
PayPal.
Obaveštenja od banke o prilivima i odlivima.
Ma jok ne bih se ni cimao za drugu mrežu, ostao bih na A1 samo da sada iskoristim da uzmem sa popustom bez uređaja, kad sam već uzeo kod njih telefon pre nekoliko meseci.

Ali što kažeš možda i ponude nešto pristojno pa se i dogovorimo.
Kontaktiraj ih preko chata, sve će ti objasniti.
 
Koliko je realno da zbog ovog poskupljenja odem, raskinem ugovor i odmah potpišem novi ugovor sa popustom bez uređaja? Jel postoji neki rok koliko moram mozda da budem na prepaidu ili ne?
Telefon sam platio u celosti tako da mislim da tu nema problema.
Ako već postoji mogućnost da plaćam manje što da ne.
Realno je, pricao sam sa njima u poslovnici. Ako ti tvoja matematika govori da ti se vise isplati raskid UO pa potpisivanje nove odmah posle toga sa popustom na pretplatu bez uredjaja, tako i uradi. Naravno da te nece uslovljavati da budes na prepaidu neko vreme i da te odbiju za potpisivanje nove UO sa njima. Digitron u ruke, pa sta se vise isplati. 😉
Inace tesko zaposlenima u poslovnicama i call centrima naredna 2 meseca u svim mrezama dok se sve "ne slegne". Samo juce cega sam se nagledao i naslusao u Yettel i A1... strasno. Korisnici umeju da budu jako neprijatni, pa onda tesko razumeju sve ove promene, pa zele da im sve zapisu. Pakao. Pa ne znaju da je u Mts i Yettel istekao rok za zalbu, pa su agresivni, traze nekog "šefa" itd...
 
Poslednja izmena:
U Yettel je istekao rok za zalbu, pa su agresivni, traze nekog "šefa" itd...
Yettel je napravio pogrešan potez direktnim obaveštavanjem korisnika na februarskom računu (sa rokom plaćanja za 20. mart) gde po zakonu korisnici imaju pravo na raskid od onda (datuma izdavanja računa). Ratel zastupa stav da obaveštenje na sajtu je suprotno članu 131 ZEK. Stoga, svi koji su propustili, imaju pravo na prigovor preko kontakt forme i žalbu Ratelu koji će naložiti raskid.
 
Realno je, pricao sam sa njima u poslovnici. Ako ti tvoja matematika govori da ti se vise isplati raskid UO pa potpisivanje nove odmah posle toga sa popustom na pretplatu bez uredjaja, tako i uradi. Naravno da te nece uslovljavati da budes na prepaidu neko vreme i da te odbiju za potpisivanje nove UO sa njima. Digitron u ruke, pa sta se vise isplati. 😉
Inace tesko zaposlenima u poslovnicama i call centrima naredna 2 meseca u svim mrezama dok se sve "ne slegne". Samo juce cega sam se nagledao i naslusao u Yettel i A1... strasno. Korisnici umeju da budu jako neprijatni, pa onda tesko razumeju sve ove promene, pa zele da im sve zapisu. Pakao. Pa ne znaju da je u Mts i Yettel istekao rok za zalbu, pa su agresivni, traze nekog "šefa" itd...
Ovo i ja planiram da uradim...znaci u principu moze da odem raskinem ugovor i kazem dajte mi novi za neo24 travel...znaci mi zbog opet interneta,osiguranja i slicno..nece praviti problem?
 
Za prelazak sa A1 na Yettel akviziter u Nišu nudi Total10 za 1250rsd. Navodno ne može bolje.
 
Ovo i ja planiram da uradim...znaci u principu moze da odem raskinem ugovor i kazem dajte mi novi za neo24 travel...znaci mi zbog opet interneta,osiguranja i slicno..nece praviti problem?
Trebalo bi možda sačekati par dana nakon raskida ugovora i onda otići ponovo i tražiti novi paket/ugovor.
Kad se ugovor raskine i ako si imao da platiš neke penale (nakon isplate), ti si prema njima čist.
Njima je svakako u cilju da te ponovo vežu za ugovor.
 
Ovo i ja planiram da uradim...znaci u principu moze da odem raskinem ugovor i kazem dajte mi novi za neo24 travel...znaci mi zbog opet interneta,osiguranja i slicno..nece praviti problem?
Podnosis zahtev preko poslovnice za raskid UO i to u pisanoj formi. Pa onda ima neki rok da te obaveste. Pa cekas presek stanja i prelazak na prepaid kad ti je broj potpuno slobodan i mozes sa njim sta hoces. Prenos, nov ugovor u A1 itd... A njima za pocetak samo kazes zelim raskid zbog promene cena usluga i cao. Nema sta da im pricas naknadne planove.
Trebalo bi možda sačekati par dana nakon raskida ugovora i onda otići ponovo i tražiti novi paket/ugovor.
Kad se ugovor raskine i ako si imao da platiš neke penale (nakon isplate), ti si prema njima čist.
Njima je svakako u cilju da te ponovo vežu za ugovor.
Upravo tako!
 
Podnosis zahtev preko poslovnice za raskid UO i to u pisanoj formi. Pa onda ima neki rok da te obaveste. Pa cekas presek stanja i prelazak na prepaid kad ti je broj potpuno slobodan i mozes sa njim sta hoces. Prenos, nov ugovor u A1 itd... A njima za pocetak samo kazes zelim raskid zbog promene cena usluga i cao. Nema sta da im pricas naknadne planove.

Upravo tako!
A da li moze odmah sa prepaida u drugu mrezu ili treba da prodje neko vreme? Ranije je bio uslov da 2-3 meseca broj bude na dopunu. Ili mozda gresim.
 
A da li moze odmah sa prepaida u drugu mrezu ili treba da prodje neko vreme? Ranije je bio uslov da 2-3 meseca broj bude na dopunu. Ili mozda gresim.
Mislim da nema potrebe, svakako je broj proveo neko vreme u toj mreži iz koje ide.
 
A da li moze odmah sa prepaida u drugu mrezu ili treba da prodje neko vreme? Ranije je bio uslov da 2-3 meseca broj bude na dopunu. Ili mozda gresim.
Prvo mi je devojka za pultom rekla da mora kod njih da bude na prepaidu 3 meseca, pa onda ja reagujem i trazim od nje proveru te info. Onda se ona sa nekim konsultuje, pa joj stize navodno mail posle 2 min da je broj ipak odmah slobodan posle raskida UO. Zato sam vrlo obazriv i rezervisan sa utiscima i na sta ce sve izaci sve do poslednjeg trenutka. Ko bude raskidao i sve zavrsio neka javi kako je prosao. Ja sam jos "u toku".
 
Prvo mi je devojka za pultom rekla da mora kod njih da bude na prepaidu 3 meseca, pa onda ja reagujem i trazim od nje proveru te info. Onda se ona sa nekim konsultuje, pa joj stize navodno mail posle 2 min da je broj ipak odmah slobodan posle raskida UO. Zato sam vrlo obazriv i rezervisan sa utiscima i na sta ce sve izaci sve do poslednjeg trenutka. Ko bude raskidao i sve zavrsio neka javi kako je prosao. Ja sam jos "u toku".
Kad raskineš ugovor, traži da ti broj ostane na postpaid. Znaju oni nekad da se naprave ludi i namerno prebace broj na prepaid.
Ostankom broja na postpaid paketu možeš odmah da ga prebaciš u drugu mrežu, bez čekanja.
Ako ti ga prebace u prepaid, moraš čekati 60 dana da bi mogao da odradiš transfer u drugu mrežu.
 
Kad raskineš ugovor, traži da ti broj ostane na postpaid. Znaju oni nekad da se naprave ludi i namerno prebace broj na prepaid.
Ostankom broja na postpaid paketu možeš odmah da ga prebaciš u drugu mrežu, bez čekanja.
Ako ti ga prebace u prepaid, moraš čekati 60 dana da bi mogao da odradiš transfer u drugu mrežu.
Pitao sam to ali dvoje njih u poslovnici su mi rekli da "tako ne moze". Navodno mora da ide na prepaid, ali kao sto rekose, broj ce odmah biti slobodan. "Znate ovo nije klasican raskid ugovora, nije ni prelazak u drugu mrezu, nego je raskid UO zbog poskupljenja pa su malo drugaciji uslovi". Videcemo sve..
 
Update: sad oko 20h pozvao call centar i posle silnih provera i mojih molbi da provere tacnu info kazu da definitivno posle raskida ugov obaveze broj ide na prepaid ali je odmah slobodan za drugu mrezu ili vec sta god zelite sa njim. Znaci nema zadrzavanja 2 ili 3 meseca.
 
Pozdrav ekipo,

Prvi put se oglasavam na forumu i zelim da prenesem moje iskustvo sa A1 i raskidom ugovora.

Pre mesec dana sam obnovio ugovor i uzeo telefon. Od ljudi iz virtuelne prodavnice sam dobio popust 500rsd na izabrani paket mesecno. Uzeo sam neo neo tarifu 3999rsd+450rsd rata za telefon, s tim da placam samo 3999rsd jer je 450rsd popust.Dobijam poruku o poskupljenu 10% gde su mi faktički ukinuli popust. Odlazim u poslovnicu i trazim raskid ugovora ne zbog 450rsd , već iz principa da su mi prvo spustili cenu pa sada vracaju.(Ja bih svakako produzio ugovor i bez popusta).

Uradili su mi moju prijavu da nisam saglasan sa povećanjem cene i da hoću raskid l. Presek je 01.04 i tada mozemo uraditi sve potrebno. Ali moram sa isplatim telefon( uzeo sam Xiaomi Redmi note 13 5g ).Na moje pitanje koliko treba da platim rečeno je 10.800rsd i to je sve(sve preostale rate za telefon ).Faktički su mi poklonili telefon od 400-500eura

Tako da je preporuka da svi koji su uzeli skoro telefon da traze raskid i dobijaju fon za smesne pare.Neka se raspitaju samo,ovo je moj slučaj.


Moj drugi broj je u mts bez uredjaja ,omorika 3 i placam oko 1300rsd. Stiglo mi je obavestenje da od sledeceg meseca prelazim na skuplji paket i da placam skoro duplo, jer moj paket vise ne postoji, a ugovor vazi jos 12 meseci +imam promociju 25t interneta. Kada sam zapretio raskidom stigla je poruka da ostajem po istim uslovima do kraja ugovora. Od mene pozitivno za MTS
 
Update: sad oko 20h pozvao call centar i posle silnih provera i mojih molbi da provere tacnu info kazu da definitivno posle raskida ugov obaveze broj ide na prepaid ali je odmah slobodan za drugu mrezu ili vec sta god zelite sa njim. Znaci nema zadrzavanja 2 ili 3 meseca.
Jel to znaci da u drugoj mrezi moze da se uzme na istom broju postpaid paket ili ne moze? odredjen period? Ja se isto razmisljam da raskinem ugovor pa bih ili presao u drugu mrezu postpaid ili ostao ako ponude neku korektnu ponudu...
 
Može, korisnik bira pri prenosu da li hoće pripejd ili postpaid. Jedino možda bude dan-dva prepaid u novoj mreži dok se ne odradi registracija u mreži i papirologija.
 
Jel to znaci da u drugoj mrezi moze da se uzme na istom broju postpaid paket ili ne moze? odredjen period? Ja se isto razmisljam da raskinem ugovor pa bih ili presao u drugu mrezu postpaid ili ostao ako ponude neku korektnu ponudu...
Broj ostaje potpuno isti - imaš svoj broj u drugoj mreži. Da li će on biti prepaid, postpaid ili šta već, zavisi samo od tebe.

Ako imaš broj 0601234567 u A1 i preneseš u Yettel recimo - imaćeš broj 0601234567 - u Yettel mreži.

Broj kompletno ostaje isti (i prefiks i sve), samo menjaš operatera.
 
@Egzi93

To sam i ja planirao da uradim. Uzeo sam motorolu edge 30 fusion, rata je 850 dinara na paket koji plaćam 3999 dinara trenutno. Otplatio sam 12 rata, raskinuću ugovor, otplatiću 10000 u kešu i verovatno uzeti Yetel 10 za 1300-1400 dinara koliko je neko napisao ovde da košta za korisnike koji menjaju mrežu.
 
Jel rok za raskid ugovora zbog poskupljenja mesec dana? Raskinula bih ovaj ugovor i prešla na pripejd jer nemam dovoljno neta u paketu. Samo bih da proverim jel ja sigurno mogu da raskinem ugovor ili će da me ubeđuje u poslovnici da ne mogu.
 
Možeš u toku ovog meseca. Daju ti papir da napišeš kao neku izjavu da raskidaš zbog poskupljenja i prelaziš na pripejd, a onda narednih dana očekuješ poziv, ubeđivanje i cenkanje.
 
Može, korisnik bira pri prenosu da li hoće pripejd ili postpaid. Jedino možda bude dan-dva prepaid u novoj mreži dok se ne odradi registracija u mreži i papirologija.
Tako je, e sad.. Kazu u A1 kad budete prenosili broj u drugu mrezu, savet je da izmirite sve obaveze prema nama. Presek stanja je npr 01.04. od tog dana si na prepaidu jer si podneo zahtev za raskid. Medjutim ne mozes odmah 01.04. da platiš racun + preostale rate za uredjaj, jer treba par dana (3,4) da se uradi obracun i da ti stigne racun. Tako da npr 05.04. stize zbirni racun i odmah ides u A1 da uplatis zbog trenutnog knjizenja i odmah posle toga npr u Yettel za prenos. U Yettel-u opet treba oko 48 sati da se tehnicki to odradi. Tako da budite spremni da cete biti nekih 7 dana na prepaidu, zbog malo specificne situacije.
 
Sada sam primetio da na svakom računu imam naplatu neke usluge koju ne znam šta je. Obično je 50 din a nekada i više. Piše partnerske usluge.
1709460783891.png

Da li znate o šta naplaćuju? Ne uzimam svaki mesec kartu za prevoz ili parking.
 
Možeš u toku ovog meseca. Daju ti papir da napišeš kao neku izjavu da raskidaš zbog poskupljenja i prelaziš na pripejd, a onda narednih dana očekuješ poziv, ubeđivanje i cenkanje.
Ako. Nek mi daju neo surf za 1000din i neću uzimati paket u telenoru. Šta mi vredi 2gb super neta koje sad imam a preko kućnog neta 10x lošija brzina na wifi. Još su mi par puta svukli 2gb neta dok sam skidala update za ios jer je baš u tom momentu kućni net otišao u off. Ako nije to onda ne znam kako moze da svuče 2gb neta ni za šta na početku meseca i da ceo mesec nemam net kad izađem iz kuće.
 
Meni odgovara A1 pripejd ili neo surf za nekih max 800-900 din, ako pristanu na to, jer sam već koristio moćnu tarifu kad je bila ona akcija za 1500 din.
 
Tako je, e sad.. Kazu u A1 kad budete prenosili broj u drugu mrezu, savet je da izmirite sve obaveze prema nama. Presek stanja je npr 01.04. od tog dana si na prepaidu jer si podneo zahtev za raskid. Medjutim ne mozes odmah 01.04. da platiš racun + preostale rate za uredjaj, jer treba par dana (3,4) da se uradi obracun i da ti stigne racun. Tako da npr 05.04. stize zbirni racun i odmah ides u A1 da uplatis zbog trenutnog knjizenja i odmah posle toga npr u Yettel za prenos. U Yettel-u opet treba oko 48 sati da se tehnicki to odradi. Tako da budite spremni da cete biti nekih 7 dana na prepaidu, zbog malo specificne situacije.
A jel mogu da raskinem ugovor u A1 a da ostanem na postpaid paketu samo bez UO?
Ako ima neki rekviziter A1 da moze da odradi obnovu ugovora sa 50% neoneo ili slicno nek mi posalje poruku. Ugovor mi istice 04.05.2024.
to bi i meni odgovaralo i bilo super kad bi neko ponudio... ja zelim da raskinem sad ugovor a Imam neo23 joy. A u A1 sam od kako je VIP bio tu...
Jos dodatno sto imam bas los signal sa A1. Imam godinu dana star flagship telefon a u airport city imam 2 crte sa A1 mrezom... jel ima jos neko slican problem?
 
A jel mogu da raskinem ugovor u A1 a da ostanem na postpaid paketu samo bez UO?

to bi i meni odgovaralo i bilo super kad bi neko ponudio... ja zelim da raskinem sad ugovor a Imam neo23 joy. A u A1 sam od kako je VIP bio tu...
Jos dodatno sto imam bas los signal sa A1. Imam godinu dana star flagship telefon a u airport city imam 2 crte sa A1 mrezom... jel ima jos neko slican problem?
Sve zavisi. Ja sam u kancelariji 300 - 400 metara od BS bio bez signala odnosno jednom crticom a na drugoj strani 600 700 metara je BS ali je neka konstrukcija od metala i stakla i bas slaba prodornost signala...
 
Nazad
Vrh Dno