Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Dugo nisam bio na ovoj temi. Vidim da ima entuzijasta koji početnicima preporučuju bottomless filter. I to sve na Gaggia Viva i sl. aparatima. Nemojte ljudi. Ogadićete ljudima spremanje kafe. Za početnike je sasvim dovoljan pressurized portafilter tipa Saeco aroma koji dolazi uz aparat. Agonija je podesiti pristojan espresso na takvoj mašini bez fabričkog portafiltera. Gaggia Viva i pristojan ručni mlin tipa Hario su sasvim dovoljni za početak. S vremenom će svako poželeti da napreduje u pripremi.
 
Da li neko zna koliko je teško fabričko pakovanje Gaggia Gran Deluxe? Ima ga u Nemačkoj za 63e, ali dostavu plaćam 5e po kg, pa ako je 7-8kg, nema mi smisla da dovlačim, platiću ovde 130e i imam i garanciju.

Inače poručio sam C3 mlin i tu pločicu za mod, vagicu, tamper, nekoliko puck screen-ova, i čekam da smislim šta ću za aparat (svakako u narednih par dana rešavam). Za bottomless se još razmišljam, ali verovatno da ću sačekati da vidim kakav će rezultat biti pa ako bude trebalo, to mi već nije problem da mi donese sestra.
 
Da li neko zna koliko je teško fabričko pakovanje Gaggia Gran Deluxe? Ima ga u Nemačkoj za 63e, ali dostavu plaćam 5e po kg, pa ako je 7-8kg, nema mi smisla da dovlačim, platiću ovde 130e i imam i garanciju.
Ima bar 5-6 kg.
Idem ja u Nemačku autom poslednje sedmice marta pa mogu da ti uzmem ako ti znači.
 
Hvala na ponudi, ali ne bih da cimam bilo koga zarad par desetina evra, više stvari uzimam principski tamo jer odbijam da budem šišan od ovih naših ovde, a i da ne čekam mesec dana. Koga zanima, može ovde da pogleda, 57e plus 6 evra poštarina.


Uzeću ovde, ima za 15-ak hiljada.

EDIT: malopre je pisalo da ima 2-3 komada, sada samo jedan, pa ako neko stvarno poželi da uzme, neka požuri.
 
koji početnicima preporučuju bottomless filter. I to sve na Gaggia Viva i sl. aparatima. Nemojte ljudi. Ogadićete ljudima spremanje

Pisao 100x da sa "bottomless" nećete dobiti bolju kafu. Ali džaba, zapnu ko .... Poslušajte ovog čoveka, pobogu.
Lažete i sebe i druge.
 
Pisao 100x da sa "bottomless" nećete dobiti bolju kafu. Ali džaba, zapnu ko .... Poslušajte ovog čoveka, pobogu.
Lažete i sebe i druge.
Ne samo da kafa nece biti bolja, vec i slabije drzi toplotu, usled manje kolicine "materijala" kod botomless- a. Recimo, kod aparata tipa De Longhi Dedica, koji u startu ne postize bas visoku temperaturu vode, a ima izrazeno gubljenje toplote nakon 10ak sekundi od aktiviranja pumpe, pri pravljenju kafe. Jos kad ga "ukrasis" sa botomless portafilterom, dobijes kafu u soljici, koja je mlaka, u najboljem slucaju.
Kod skupljih i kvalitetnijih masina, u redu, ima estetskog smisla koristiti botomless, jer ne utice negativno na krajnji rezultat, ali definitivno bih izbegavao upotrebu kod jeftinijih uredjaja.
 
Preterujete. Eksperimentisao sam sa grejanjem i hlađenjem, jer Bambino nikako ne greje portafilter, za razliku od Vive koja ga usija. Koristio botomles i oem, zatim ista kafa i količina, ulaz, izlaz, ali mlin podešen na 20s ekstrakciju i 35s, pa pio sve te kafe, razlika je baš baš mala. :) Tj. sve su odlične.

Takođe sam očekivao značajnije da se sve to razlikuje, ali eto. Probajte sami.
 
Ako je dilema bottomless vs. spouted unpressurized, onda ne bih rekao da postoji neka preterana razlika. Veća termalna masa kod spouted-a se nalazi iza same mlevene kafe u lancu, odnosno ne utiče primetno na temperaturu vode koja dolazi do mlevene kafe, mada verovatno doprinosi termalnoj stabilnosti celog sistema u nekom jednocifrenom procentu.

Ako je dilema bottomless vs. pressurized, onda ne govorimo o pripremi istog napitka. Ili imaš solidan mlin i spremaš espreso pomoću unpressurized PF, ili imaš pressurized i spremaš "espreso".
 
sta biste (osim guglanja) preporucili APSOLUTNOM pocetniku koji nema pojma o aparatima za kafu, a voli da popije neskafu i kapucino, ponekad eventualno sa nekim ukusima.
koji jeftiniji i prost za koriscenje aparat bi to odradio? cisto da bude malo visi nivo od 3u1 kesica i prelivanja vrucom vodom?
 
Stigao aparat maločas, a nemam ništa drugo :D

Kupiću sad neku mlevenu kafu da isprobam malo, šta predlažete za početak? Imam Kafeteriju blizu mene, da li ima neka kafa kod njih koja je ok za Gaggia aparat? Otići ću u ponedeljak do neke pržionice u centru kad budem išao na posao, ovo je za preko vikenda da može da se pije :)

Takođe, šoljice? Video sam da neko pominje loveramics, da li ima još neki brend da pogledam? Uzeo bih recimo 4 šoljice za espreso, i 4 za kapućino (mada ne znam ni da li ću ga praviti, sebi verovatno ne).
 
Nemaš mlin? Meni već samlevena nije odgovarala nikako za moj aparat (imam mlin, samo sam probao da vidim da li može).
Kupio sam dva komada loveramics za kapućino. Nisu jeftine. Ali mi se jako sviđaju. Ne znam da li bi dao pare za 8 šoljica i 8 tanjirića. Mada nikada mi se nije ni desilo da pravim toliko kafa. Čak ni kad imam punu kuću gostiju. Obično dobiju iz nekih "običnih" šoljica :)
 
Nemam mlin, poručen ali nije još stigao. Nije mi za goste iskreno, nego žena i ja obično popijemo po dve kafe u toku dana, a mašinu puštamo uveče. Sigurno bih uzeo te 4 za epsresso, razmišljam jedino o tim šoljama za kapućino (premda oboje pijemo kafe bez mleka).

Neka alternativa za loveramics? Ako postoje šoljice prihvatljivog kvaliteta za značajno manje novca, uzeo bih njih.
 
De Longhi Dedica
Merio sam. Temperatura espressa je 83 stepena. Bukvalno fali još 10 stepeni. Espresso je dobar.

Probao i na dedikama,.. i na tvom aparatu, i na...
Došao Stevan iz Pančeva kod mene po digitalni tajmer... video naked portafilter.... "šta to radiš"... "to je za vežbanje barista a ne za spremanje..." dok mu nisam rekao da ne koristim ali da na svakom aparatu imam neked portafilter.

Pa zar vam ne pada na pamet da te aparate prave neki inžinjeri? Zar vam ne pada na pamet da je naked jeftiniji da se napravi?
I onda odete, na najvećeg srpskog neprijatelja, YouTube da gledate hipstere kako se proseravaju.

Neki "uče" i istoriju preko YT
 
Preterujete. Eksperimentisao sam sa grejanjem i hlađenjem, jer Bambino nikako ne greje portafilter, za razliku od Vive koja ga usija. Koristio botomles i oem, zatim ista kafa i količina, ulaz, izlaz, ali mlin podešen na 20s ekstrakciju i 35s, pa pio sve te kafe, razlika je baš baš mala. :) Tj. sve su odlične.

Takođe sam očekivao značajnije da se sve to razlikuje, ali eto. Probajte sami.
Bez ikakve namere da vređam, pričamo o mašini sa aluminijumskim portafilterom, termoblokom i termostabilnosti? Bolja investicija od Bambina bi bila kupovina polovne remontovane HX mašine, onda bi mogli da pričamo dalje o termostabilnosti. Ovako, mislim da nema smisla.

Uostalom, nije mi bila poenta da pričam o bottomlessu. Mislim samo da nema smisla upućivati apsolutne početnike na takve ekstravagancije kao što je bottomless a nisu još ni napravili prvu kafu na presurizovanom portafilteru. Dakle, za apsolutne početnike - Gaggia Viva. Jeftin aparat za pravljenje kafe bez razmišljanja. Viva nije za svetle single origin kafe iz Kafeterije (ili bilo koje druge). Zašto? Biće vam neprijatno kisela kafa bez arome na takvoj mašini. Za takve kafe je neophodna ipak malo ozbiljnija sprava. Viva je pravljena je za tamno pržene komercijalne kafe na koje su naši ljudi navikli.

Ne bih o automatskim mašinama. Po meni, preskupe za ono što pružaju. Komforne su za upotrebu i to je to.
 
sta biste (osim guglanja) preporucili APSOLUTNOM pocetniku koji nema pojma o aparatima za kafu, a voli da popije neskafu i kapucino, ponekad eventualno sa nekim ukusima.
koji jeftiniji i prost za koriscenje aparat bi to odradio? cisto da bude malo visi nivo od 3u1 kesica i prelivanja vrucom vodom?
French press i premlevena kafa sa pijace, neka Lavazza. Još bolje moka pot.

@xalexas Viva može šta hoćeš, i light roast bude odličan kad se depresurizuje. Bambino bi trebalo da je solidno stabilan sa PID, tj. ceo proces je jako dobar. Praksa pokazuje da jeste, jako lako se postiže šta želiš. Uvek imam 3 ili 4 vrste svežih kafa, 2 mlina, sve moram naravno da pišem i nema nikakvih iznenaneđnja.

Meni su oba ta aparata ispunila sva očekivanja. Dark Roast ne pijem, najtamnije medium.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je jedna od "zabuna" kod bottomlessa ta sto kad na YouTube gledate o tome, on se najcesce koristi sa nekom precision korpom (basketom).
Dakle, sam bottomless nije toliko bitan za ekstrakciju (pomaze da se vidi da li se puck "ravnomjerno" ekstraktuje) ali je precision basket i puck screen dobar upgrade za entry level aparate...
 
Dakle nije nužno imati bottomless, bar ne za početak? Ok, već sam poručio ostatak "opreme", sa bottomless ću sačekati malo. Ako mi ne bude odgovaralo nešto, gledaću polako da se upgrade-ujem. Hvala!

Da samo proverim, procedura je da pustim aparat da se zagreje, propustim malo vode kroz portafilter, pa tek onda stavljam kafu? Sačekam opet malo da se zagreje voda i pravim espresso? Izvinjavam se na noob pitanjima :)
 
Otprilike si shvatio.

Botomles je potpuno nebitan. Koristim ga za predstavu.
 
...

Neka alternativa za loveramics? Ako postoje šoljice prihvatljivog kvaliteta za značajno manje novca, uzeo bih njih.
Ranije je bilo u Metrou da se uzme komplet šoljica po ceni od četvrt tepsije bureka, možda i manje. Bilo je raznih veličina - espreso, kapućino,... Obične bele, uglavnom nemarkirane, solidnog kvaliteta.
Pozdrav
 
@nidza Vivu, odnosno Poemiu sam imao jako davno. Koristio je dosta dugo i dobro znam za šta je sposobna. Koristio sam i ja tada light roast sa skinutim krema diskom i Mazzer Super Jolly mlinom. Bio sam ubeđen da mi je kafa vrh :) Kakav šok sam doživeo kad sam napravio prvu kafu na HX mašini. Evo posle par godina, i ta HX mašina mi je nedovoljna. Ovo ti je isto kao droga, uvek želiš nešto bolje, zanimljivije, kompleksnije... i sve ono od ranije što ti je bilo super je nekako bledo i nedovoljno.

Što se tiče šoljica, imate odlične ACME šoljice sa debelim zidovima u Coffee Factory kafeterijama. Nisu jeftine. Oko 1000din po komadu.
 
Poslednja izmena:
French press i premlevena kafa sa pijace, neka Lavazza. Još bolje moka pot.
Cek, zar to nije onda klasicna kafa, a ja bih nes ili neki kapucino, sa mlekom, malo secera...
Ili ta lavazza znaci da je kao nes, ima raznih vrsta nje? kako nes sa pijace? Gledam klipove na osnovu ovoga sto si napisao sad...
Bukvalno razmisljam dal ista i da pitam dalje, jer meni je ovo kao strani jezik da citam ovde na temi. :D
Sve za sta inace znam je klasicna crna kafa koja se samo prelije vodom (sto ne volim) i one kesice 3u1. Voleo bih samo da ukus lici na ono sto uglavnom dobijes u kaficu kad trazis nes ili kapucino. Mislio sam da je to u fazonu, kupis aparat, ubacis neku kafu koju kupis u prodavnicu i kad hoces da pijes samo pritisnes taster i gotovo.
Mozda sam omanuo i temu, ovde sve entuzijasti... Verovatno sam nekoga i lepo nasmejao sa pitanjima... :)
 
@polarnimeda Zalutao si u temu :D Kupiš lepo Nespresso Essenza aparat i ne razmišljaš. Ako ti je do pene, možeš i sam da praviš penu uz pomoć french pressa. A može i sve samo sa french pressom. To ti je najjeftinije.

 
Cek, zar to nije onda klasicna kafa, a ja bih nes ili neki kapucino, sa mlekom, malo secera...
Ili ta lavazza znaci da je kao nes, ima raznih vrsta nje? kako nes sa pijace? Gledam klipove na osnovu ovoga sto si napisao sad...
Bukvalno razmisljam dal ista i da pitam dalje, jer meni je ovo kao strani jezik da citam ovde na temi. :D
Sve za sta inace znam je klasicna crna kafa koja se samo prelije vodom (sto ne volim) i one kesice 3u1. Voleo bih samo da ukus lici na ono sto uglavnom dobijes u kaficu kad trazis nes ili kapucino. Mislio sam da je to u fazonu, kupis aparat, ubacis neku kafu koju kupis u prodavnicu i kad hoces da pijes samo pritisnes taster i gotovo.
Mozda sam omanuo i temu, ovde sve entuzijasti... Verovatno sam nekoga i lepo nasmejao sa pitanjima... :)
Nije sramota pitati :)

Možeš kafu da pripremaš na razne načine. Recimo turska je sitno mlevena kafa i kuvana u džezvi.
Espresso je mlevena kafa koja se priprema u aparatu za epsresso. Pravi se tako što se vruća voda pod pritiskom propušta kroz kafu.
Kapućino je espresso sa dodatim mlekom (tačnije pena od mleka). Od espresso ima varijacije (ristreto, lungo, americano) i u zavisnosti da li dodaješ mleko, koliko i kako imaš macchiato, caffe latte, cortado, cappuccino,...)
Nes je instant kafa. Sipaš u čašu preliješ toplom (ili hladnom vodom) ili mlekom. Možeš da umutiš da dobiješ penu. Nes napici obično nisu "prave" kafe.
Moka se priprema od kafe uz pomoć Moka pot posude. Nalik džezvi je i takođe se pravi na šporetu.
Najbliže pravom espressu su aparati na kapsule. Imaš kod nas za kućnu upotrebu Dolce Gust ili Nespresso (mislim da je Nespresso bolji).

To što dobiješ u kafiću ne možeš jeftino da napraviš kući. Treba ti aparat i da se zanimaš (da ne kažem zaluđuješ) kao mi ovde na ovoj temi. Najbliže tome možeš da postigneš nekim superautomatic aparatom. To ti je espresso aparat koji je maksimalno automatizovan. Ali i košta. Ali ne možeš da uradiš sa njim sve kao i ručnim.

Moj savet je ako imaš para da kupiš superautomatic (recimo Philips serije 2000 je 60.000 din) ili da kupiš Nespresso (koji je 15.000 din) i da koristiš kapsule. Najjeftinija varijanta je moka pot i već samlevena kafa za moku (ima je u svakoj prodavnici, obično izgleda kao vakumirana ciglica i krupnije je mlevena od kafe za tursku), ali to nije "na dugme".
 
To što dobiješ u kafiću ne možeš jeftino da napraviš kući.
Treba ti 180eur i uz dobru svežu kafu si bolji od 99/100 kafića u Srbiji.

Aparat je tu najmanje bitan, ne u smislu da može bez njega, i da ne mora da ispunjava neke najosnovnije parametre, jer mora, ali za difolt, dupli šot, svež medium roast, 1:2, 30s, zalazi se u sferu ličnih preferencija u 5%. Ta kafa će biti lepa i ovom kolegi iznad sa opremom za koju i nemam pojma šta piše, iako je teatralan u svojim postovima, kao da ćeš sa 5000e da iz iste kafe stvoriš drugačije nešto, jer nećeš.
 
Sasvim normalni aparat za početnike.
Kao neko kome je potrebno da popije ukusnu kafu ništa skuplje ne treba.
Napravi se lep espresso, smuti se vrlo lepo mleko lepe teksture i napraviš kapućino, koji je 10 x ukusniji nego u nekim kafićima.
Kad posle postaneš "bolestan" za kafu i razuimeš se u nju onda kupuješ te neke skuplje aparate
 
Ta kafa će biti lepa i ovom kolegi iznad sa opremom za koju i nemam pojma šta piše, iako je teatralan u svojim postovima, kao da ćeš sa 5000e da iz iste kafe stvoriš drugačije nešto, jer nećeš.
Dakle, po tebi La Marzocco inžinjeri nemaju pojma i jednostavno bezrazložno prave skupe aparate kad je sasvim dovoljno kupiti Breville Bambino ili eventualno Gaggia Classic i dobićeš istu kafu kao na LM Linea na primer?
 
kao da ćeš sa 5000e da iz iste kafe stvoriš drugačije nešto, jer nećeš
Ako tih 5 soma uložiš u mlin poput EG-1, imaš neki solidan, termalno stabilan aparat koji ne gruva 15 bara, znanje da kafu pripremiš kako treba i kvalitetnu, pravilno isprženu kafu, ne da bi osetio razliku, nego bi sve prštalo :)
 
Nazad
Vrh Dno