Šta je novo?

Hardver Rx 7800 xt najbolji izbor

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

icanik88nis

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2007
Poruke
268
Poena
320
Imam par nedoumica oko izbora kartice, skoro da sam uzeo gigabyte gaming oc pa citah malo o tome da je karta prilično bucna i da ventilatori imaju neke lose lagere, pa sam zaglavio medju ovih par proizvodjaca tj modela (da bude neka najbolja sredina performansi, buke temperatura, i naravno i da se uzme u obzir i ulozeno dobijeno, jer izmedju najjeftinijeg i najskupljeg modela je razlika skoro 10k (da li vredi i da li je opravdana?) . Voleo bih da cujem i na osnovu licnih iskustava :
1.Sapphire pure (70.3k) - isao bih na nju ukoliko je dovoljno dobra zato sto je jedina bela kako bi je uklopio us kuciste ( a i ne moram ako nije ok) uz hellhound koji bih morao dugo da cekam ili dosta vise da platim)
2.gigabyte gaming oc (66.7k) - vidim da ima dobre temp, ali mi deluje da je previse bucna (40db+)
3.sapphire pulse (64k) - najjeftiniji model, gledao neki test gde je imala ocajne temperature, moguce da su to bile prve verzije...
4. Merc 319 (69.9k)- ima neko vaper chamber hladjenje i kao to je mnogo bolje od drugih, pa su samim tim temperature jedne od najboljih a i buka nije mnogo izražena...
5. Sapphire nitro+ (73.1k) - citam da je jedna od kvalitetnije napravljenih, ali vidim da su temperature malo vece s obzirom na cenu...
 
Sve su one uglavnom iste, samo je neka za par C toplija, za par db bucnija i za par FPS brza. Gigabyte je uvek bio dobar sto se tice temp i buke, verujem da sa ventovima mozes da se poigras da ne rade na 100%, a svakako se ne pale kad ne moraju, plus dosta znaci i od provetrenosti kucista. Usteda od 7K nije malo, 16gb DDR5 ili level up CPU za te pare. :)

Sapphire Nitro+ je safebet, po meni najbolja izvedba bilo koje serije kartica. Kao sto rekoh, sve mozes da namestis da ti odgovara preko biosa i software-a.
Sa druge strane i Pulse model je odlican za siroku narodnu masu, uvek ce biti losiji sa temp. u odnosu na modele sa tri ventilatora i to je jednostavno tako, da bi dva mogla da budu egal, radice na 120% i 50db, ali to nije poenta. Njega podesis isto da radi fino, i bice ok.

Pure je neka sredina, i ako ti treba bela boja, why not.. Hellhound model mislim da ne nudi nista vise nego sto mozes sa Nitro+ da dobijes, ako nju racunamo da je najbolja.
 
Ja sam uzeo Sapphire Nitro za oko 580e preko prodavca na KP koji porucuje robu na Ipon-u.
Jos nisam sastavio ceo komp da je isprobam, ali vodio sam se time da je Nitro verzija jedna od najboljih.
 
Pa i jeste Nitro najbolja ili jedna od najboljih.
 
imas hellhound model u iponu za oko 560e

Bukvalno svaki dan vec duze vreme pratim i rekoh aj da sacekam da se spuste malo cene na iponu i nista ne snizavaju i eto danas hellhound 😁
Opa i reddevil pao, inace jedino sad sta mi je problem mali jeste sto sam uzimao corsair rm650 650w gold a tipa vidim da za hellhound preporucuju 750w, a za reddevil 800w, mada sam se konsultovao sa ljudima koji su u ovome i rekli su mi da lagano mogu da teram ove 7800xt sa 650w corsair, sad je jedino to malo bojazan za hellhound i reddevil verzije jer su ove druge na 700w recommended . Sta mislite?
 
Poslednja izmena:
Nitro je jede za dorucak, pls.. :D
 
Sada cu ponoviti sto sam napisao na fejsu na nekoj grupi pre 10minuta
ZAR PORED RX 7900 GRE...ima u iponu xfx za 550e a u alzi ima sapphire
 
Normalno da je bolja, GRE jede 4070 Super za dorucak koja jede 7800 XT za rucak. :D
 
GRE je 10% brza od 7800XT a toliko i skuplja. Najjeftinija AIB 7900GRE je 680e a Hellhound vec pomenutih 560e
 
imas hellhound model u iponu za oko 560e

i za identicne pare 7900 gre iako kolega iznad se ne slaze:
ili za "~15e" vise sapphire
 
Dzabe Alzu prikazujete, tamo niko ne kupuje od KP prodavaca, u vise navrata sam nalazio sve i svasta daleko povoljnije nego na iPonu i niko nije hteo da donese odatle, verovatno vece cimanje i razradjene price oko povracaja poreza...
 
Ne slazem se jer gledas referentnu 7900 GRE koja ima svoje mane


A niko od dobavljaca sa KP ne nabavlja sa Alze, i ako nabavljaju placas punu cenu a ne 90% kao sa ipon. Tako da ako bas zeli 7900 GRE nek saceka da padnu cene na ipon na nekih ~610-620e za koje ima smisla kupiti GRE. S time sto kao sto vec spomenuh, placa 10% vise za 10% vece performanse.
 
Sada donose ;) i emag i alzu i ipon :)
 
Ko bre donosi? Ja drugaru treba komp u martu da sklopim, pa uzeo 10 oglasa najjeftinijih, od toga dva odgovora sa cenama, koje naravno dosta skuplje nego sto pise, a ostalih 8 u fazonu vec smo vam odgovorili sa tog i tog profila.. Sto me uzasno em smorilo em iznerviralo kako im dopustaju da to rade... A bezobrazluk sa cenama je posebna prica.

Kad se stavi sve na papir, 100e ustede na KP-u recimo za sve nego da uzmem sve kod nas, na cifru od 2k evra u cugu mi je smesno, i ortak ce verovatno sve kod nas da kesne i cao zdravo...
 
otvorish alzu i ipon racunas 10% dole i racunas da ces cekati dve nedelje. Takodje racunas da za monitore nije popust i da kucista nece da donesu bez da ti jos dodatno naplate.
oni "carinu" placaju po "prelasku" pa im se kabasto ne isplati. Od gledanja cena na KP vajde nema.
 
I onda opet dodjemo do racunice 10% veca cena za 10 % vece performanse Sapphire Pulse 7800XT vs Sapphire Pulse 7900GRE :)
 
otvorish alzu i ipon racunas 10% dole i racunas da ces cekati dve nedelje. Takodje racunas da za monitore nije popust i da kucista nece da donesu bez da ti jos dodatno naplate.
oni "carinu" placaju po "prelasku" pa im se kabasto ne isplati. Od gledanja cena na KP vajde nema.
Druze baci mi na PM prodavce koji donose od tamo, hvala na informaciji.
 
@danilo989
15e na 560e nikako nije 10%, ali OK...posto si ti kupio tu karticu, sada ceo forum mora istu. Evo cimam lika na KP da nam donese 500 komada i da svi imamo bash model kao ti u potpisu.

253490 / 393.45*0.9 = 579e

246590/ 393.45*0.9 = 564e

Ako gledamo sapphire 7900gre razlika je 2.7% u ceni, ako gledamo xfx razlika je 0% cena je ista u evro.
Razliku u performansama medju proizvodjacima nisam ispratio, ja gledam samo stiva on je bas referentnu benchmarkovao i delovala je po meni dosta bolja od 7800xt, pogotovo za iste pare.

@Labello poslao pm, prema meni je lik korektan, rokovi su kazhem duzi nego sto kaze, garanciju nisam probao.
 
15e na 560e nikako nije 10%, ali OK..
520e
A 7900GRE Pulse koju si linkovao je 570e

Za referentnu XFX sam vec odgovorio zasto treba izbegavati, pogledaj video. Nisam toliko dokon da se raspravljam, posebno kad krenes da pikas na moj potpis i moje "razloge zasto preporucujem" nesto sto preporucujem.
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje mislim da je najbolj izbor Geforce now. Posebno ako se uhvati neki popust.
 
A sta sam lose rekao? Govorim o perfomansama kada se ne pali RT.
 
Nazad
Vrh Dno