Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ja pišem da box može da se fleš i bez kabla. I da USB kabl m/m u krajnjem slučaju i ne treba. I ne vidim razlog reakcije na moj odgovor.
 
Drustvo treba mi savet. Planirao sam da zamenim moj boks novim pre pola godine, mozda i kasnije pa sam odustao. Mozda sam to i napisao ovde, mozda i ne, zaboravio sam iskreno.

Imam Tanix TX5 pro sa 4GB rama i procesor S905x2. Zanima me koliko bih dobio na samim performansama boksa ako bih uzeo nesto sa procesorom s905x4? Boks mi iskljucivo sluzi za Kodi, nikakve licence i sertifikati za Netflix i HBO Max me ne zanimaju. Samo sirove performanse. Moj Tanix i dalje radi dobro, da ne kazem kao prvog dana kada sam ga kupio, ali ajde imam ga vec 3 godine (cini mi se) pa bih da ga zamenim za nesto brze. A i ovaj skin Titan Bingie na Kodiju koji preferiram bih hteo da mi malo brze radi, pa se pitam da li sa nekim boksom koji ima taj noviji prosecor (s905x4) sa takodje 4GB rama bi mogao to da omoguci?
 
Ja pišem da box može da se fleš i bez kabla. I da USB kabl m/m u krajnjem slučaju i ne treba. I ne vidim razlog reakcije na moj odgovor.
Izvini,u pravu si može i bez kabla tj sa karticom,ali to ne važi za Android 11.Razlog reakcije na tvoj odgovor je da se malo zezam, bez ikakve zle namere :)
Volim da te pecnem posle one priče o temperaturi,ali opet kažem čisto zezanje bez ikakve zle namere.
Drustvo treba mi savet. Planirao sam da zamenim moj boks novim pre pola godine, mozda i kasnije pa sam odustao. Mozda sam to i napisao ovde, mozda i ne, zaboravio sam iskreno.

Imam Tanix TX5 pro sa 4GB rama i procesor S905x2. Zanima me koliko bih dobio na samim performansama boksa ako bih uzeo nesto sa procesorom s905x4? Boks mi iskljucivo sluzi za Kodi, nikakve licence i sertifikati za Netflix i HBO Max me ne zanimaju. Samo sirove performanse. Moj Tanix i dalje radi dobro, da ne kazem kao prvog dana kada sam ga kupio, ali ajde imam ga vec 3 godine (cini mi se) pa bih da ga zamenim za nesto brze. A i ovaj skin Titan Bingie na Kodiju koji preferiram bih hteo da mi malo brze radi, pa se pitam da li sa nekim boksom koji ima taj noviji prosecor (s905x4) sa takodje 4GB rama bi mogao to da omoguci?
Transpeed X4 je na Aliju oko 30€,vidim da je sad malo više,ali prati verovatno će biti opet.Odličan box,gigabitni lan,malo se više greje to jeste,ali radi normalno.E sad,taj Titan Bingie je toliko zahtevan da mi je na tom boksu bio pa skoro neupotrebljiv ili ja nisam imao živaca :)
Nemam boks sa s905x2 da bih mogao da uporedim,ali opet noviji je čipset,a i toliko je jeftin da je greota ne uzeti ga.
Imaj na umu da postoji Slimbox za njega,ako preferiraš ATV.

 
Poslednja izmena:
Mozda je bolje onda ovaj Tanix TX4 sa tim procesorom nego Transpeed? Jer npr. ATV imam na Tanixu petici fabricki. Ako je ATV ono sto mislim da jeste. Da npr. povezem telefon i boks (recimo YT aplikaciju) preko koda i onda kontrolisem YT aplikaciju na boksu preko telefona. Takodje ovaj Tanix TX5 moj se i ne greje nesto preterano, mozda ga ja nisam dovoljno forisrao. Uglavnom Kodi i po nekad Youtube koristim, cak sam i TiVi Mate izbacio jer sam izbacio i televiziju. :)

Sto se tice Bingie-a, radi on korektno na mom boksu, ali sam video neke klipove na YT kako moze da radi pa sam pomislio da kupim nesto da ima makar malo bolje performanse. Meni su i traileri automatski ukljuceni po uzoru na Netflix aplikaciju, sve to radi korektno. Doduse mozda ima veze sto trenutno i nemam nesto preveliku biblioteku u Kodiju oko 500 filmova i 100-ak serija.

Al ne mora da bude nesto jeftino tako, moze i skuplje. Eto npr. gledao sam ovaj Xiaomi Mi S (2nd. gen). Pise mu cena 9000 din. Ok, ali samo 8GB rom prostora. Moj Tanix ima fabrickih 32 GB. Dalje ne znam koji mu je procesor da uporedim sa s905x2. Onda moj boks ima fabricki 4GB rama Xiaomi Mi S pise da ima 2GB. Tako da gledajuci specifikacije to je prilicno slabiji boks nego ovaj moj sadasnji. Jel tako? Ili ja nesto pogresno gledam?
 
Ne znam šta da ti kažem imam i Mi box 2nd gen i ovaj Transpeed mi je ugodniji za korišćenje.Neki moj utisak je da ga Google tv guši.Mi box ima s905x4 i 2/8 što bi po svim merilima trebalo da bude dovoljno.
Sa druge strane šta će ti sertifikovan boks ako ti treba za ono što si naveo?
Tanix ili Transpeed,kod mene je prevagnulo što Tanix nisam našao sa praćenjem a i Transpeed je bio solidno povoljniji.Bilo mi glupo da ga ne uzmem za 30€ :)
ATV se odnosi na TV verziju androida.
 
Konfiguracija na slici ti je dobra, erase flash i erase bootloader treba da budu oznaceni a ove ostale ne
Da eliminises ovu gresku prebaci rom fajl na c:\ pa odatle ubacuj u tool, a kabl ustekavaj u portove na ploci a ne na kucistu
Aj da probam ovo, mada mi lići na voodoo magiju... ne vidim značaj lokacije img fajla tj roma ako ga je flashtool već učitao bez problema...
 
Realno i Usb Burning Tool je toliko nepredvidiv da ne kažem bagovit da je to strašno...
 
vecina je hvalila vontar w2 i ja narucio 4/64 za 22 evra. stigao juce. nisam ga ni upalio, nemam vremena. tako da za vikend se bacam na istazivanje sta i kako :)
evo tri brzinska pitanja. jel mogu da koristim bezicni mis i da li je bolji od daljinskog, koji netflix radi na njemu, i da li moze da se koristi bez google naloga?
 
Три брзинска одговора
  • да/не није бољи
  • верзија за несертификоване уређаје
  • може
 
Koliko se sećam, uz vontar se dobije Air mouse. Jedino ako uzimaš za matorce. Oni lakše savladaju PC miša.
 
Ja bi dodao da može da se koristi i kontroler mesto daljinskog prilično komotno. Trenutno ih ja koristim jer sam u deficitu dok mi ne dođu poručeni. Za Kodi bi verovatno trebalo mapiranje ali ni to njie nešto komplikovano. Zavisi onomad sam imao neke twin koje su radile i u Kodiju.
 
Ovaj boks ne poručujte,dva komada od različitih prodavaca mi je stiglo,svi znamo da je to isti đavo ali sam bio uporan :) i oba su neispravna.Non stop se rebutuju.Na 4pda su slike gde na nalepnici piše M98max,dal ima neke razlike ne znam.Ili je ovo klon nekog klona 😀
Напиши своје искуство са ЧЕТВРТИМ примерком истог бокса 😁
 
Četvrti je stigao sa nalepnicom M98max,za razliku od ovih prethodnih.Ubacio odmah Slimbox,sve redi kako bi trebalo osim,skoro uvek ima osim,blutut se isključio posle tri dana i ćao nema ga više.Vratio juče fabrički firmver pa ću videti kako će se ponašati.
 

Prilozi

  • IMG_20240225_100600.jpg
    IMG_20240225_100600.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 58
  • IMG_20240225_100629.jpg
    IMG_20240225_100629.jpg
    149.6 KB · Pregleda: 58
Невероватно! Кинези сами себе копирају 😁
Елем... Неко скупља салвете, неко значке, а неко M98max :ROFLMAO:

У сваком случају - чекам га на рецензију ;)
 
Imam Mecool KM1 Deluxe, od skoro ne može da se upali uopšte, znači non stop treperi zeleno led svetlo. Uradio sam mu hard reset, vraćeno sve na fabrička i radio je dobro par dana, posle opet isto. Zna li neko šta može biti problem?
 
Napajanje? Probao drugi adapter? Samo pazi na specifikacije.
 
W2 2Gb vs 4Gb, naručio bih drugaru da ga iznenadim. On je totalno basic korisnik, staviću mu slim, stremio, itd, klasika.

Mi 2jka u drugoj sobi nikakve razlike ja ne vidim sa 2Gb, čak mozda radi i bolje od X4 sa 4Gb, ali bolje da pitam.
 
W2 2Gb vs 4Gb, naručio bih drugaru da ga iznenadim. On je totalno basic korisnik, staviću mu slim, stremio, itd, klasika.

Mi 2jka u drugoj sobi nikakve razlike ja ne vidim sa 2Gb, čak mozda radi i bolje od X4 sa 4Gb, ali bolje da pitam.
Nikad bolje ne može biti 2GB ram od 4GB ram. Da je tako niko ne bi ni kupovao 4GB uz to ko koristi sa lan x4 je velika prednost na GB lan.
 
@AC_PM , imam brži box sa 2Gb nego ovaj sa 4Gb, zato sam i postavio pitanje da li u ovom konkretnom slučaju važi da količina ram nije toliko znacajna. :)
 
Prvo RAM se ne odnosi na brzinu već radnu opetativnost. Drugo je brzina a treće broj jezgara. Jednostavno je to samo treba malo razmisliti o tome.
 
Ja sam prešao sa S905X3 i 4gb rama na EON SDSTB02 sa 2gb i ovaj drugi bolje i brže radi 😂
 
Nazad
Vrh Dno