Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Popravljeno je to ljudi, sačekajte update koji je krenuo danas, sudeći po procurelim snimcima ima oči da bole od prezasićenih boja. :D Šalu na stranu izgleda da je problem riješen, update donosi i brdo popravki za kameru, svašta nešto, evo da vidimo. Nažalost, koliko vidim (nezvanične informacije sve) taj grain neće biti popravljen jer je u pitanju hardverski kiks sa ekranima (ali ne svim) tako da nije ni čudo što nas ima koji grain i banding uopšte ne primjećujemo/nemamo.

 
Kakvo je vreme došlo, da moraš da budeš sretan ko mali ma*mun, što ti "neko" za proizvod od hiljadu i nešto evrića, "popravlja" i "unapređuje" isti.....
Ja kažem, skidam im kapu!!!!!
Da, zaboravio sam da dodam (što je uvek obavezno), proizvod sadrži mega galaktički softver.... Lider bez premca.....
 
Da li ima još nekog ko je poručio telefon u predprodaji, a da još nije dobio isti. Nikad do sada nisam poručivao u predprodaji pa čisto me zanima da li je normalna situacija da se toliko čeka.
Do duše poručen pred kraj januara u Gigatronu, obična S24. Još nema obaveštenje, pisao sam i mail, kažu obavestiće kad stigne al ne znaju ništa preciznije.
 
Da li ima još nekog ko je poručio telefon u predprodaji, a da još nije dobio isti. Nikad do sada nisam poručivao u predprodaji pa čisto me zanima da li je normalna situacija da se toliko čeka.
Do duše poručen pred kraj januara u Gigatronu, obična S24. Još nema obaveštenje, pisao sam i mail, kažu obavestiće kad stigne al ne znaju ništa preciznije.
Ista situacija sa ultrom, takodje u Gigatronu čekam ga do kraja nedelje ako ne stigne već u ponedeljak otkazujem porudžbinu i uzimam ili 15 pro max ili ultru zavisi koji budu imali u radnji gde sam i do sad kupovao bez ikakvog problema. Pohvalim se drugaru koji radi u firmi što održava njihov sajt (Samsung Srbija) da sam uzeo u pre-orderu rekao mi je "glup si" i eto tako i bi čekam ga mesec dana već...
 
Da li ima još nekog ko je poručio telefon u predprodaji, a da još nije dobio isti. Nikad do sada nisam poručivao u predprodaji pa čisto me zanima da li je normalna situacija da se toliko čeka.
Do duše poručen pred kraj januara u Gigatronu, obična S24. Još nema obaveštenje, pisao sam i mail, kažu obavestiće kad stigne al ne znaju ništa preciznije.
Telefone Samsung šalje u talasima pa dok to distributer obradi, podeli...
Operateri imaju prednost u odnosu na maloprodaje.
 
Screenshot_20240223_090910_Software update.jpgAli u changes ne pise nista za vivid. Dok za canadu pise vivid i camera i manji je update
 
Pa ako je HW defekt, nema tu mnogo priče.
 
U mts uzet telefon. Sve na max :)
Cekamo jos nekog sa utiscima ali po meni je ovo slabo. A pritom imam direktno poredjenje sa s22 ultra
 
Ne znam, meni je primetna razlika kad se pojača do kraja, sve jače od ovoga bi bilo parodija... Ali dobro, ukusi
 
Giga vec mesec dana nista... :D Kao da ga prave oni negde...

Cisto sumnjam da su imali u preorderu vise od 50 telefona narucenih, a da je toliko tesko da im Samsung obezbedi i 100 modela je smesno... :D
 
Poslednja izmena:
Screenshot_20240223_110857_Settings.jpg
Imam utisak da se ne razumemo. Jel si pojačao ovo do kraja? Ovaj vividness?
 
Giga vec mesec dana nista... :D Kao da ga prave oni negde...

Cisto sumnjam da su imali u preorderu vise od 50 telefona narucenih, a da je toliko tesko da im Samsung obezbedi i 100 modela je smesno... :D
Jbt kao da predosetili, sad me zvali da je stigao u radnju.. :D
 
I naravno nista se nije promenilo update-om, zao mi je ljudi koji su uzeli telefon, a ne mogu da ga vrate… 😏
 
Mene :ROFLMAO:

Upravo sam odradio update, boje su neuporedivo bolje, življe, vividnije (kako god) nego ranije.

Sad ću da uporedim sa kevinim S22U, pa ću da postavim sliku kasnije jedan pored drugog...

EDIT: Ja inače držim uključenu opciju Adaptive color tone, tu su maaalo bleđe boje nego kada je opcija isključena, ali i dalje dosta bolje nego ranije.
 
Promenilo se odlicne su boje sad
Drugi telefon,jedino sto mi je smetalo je nedostatak tog vivid moda,ko kaze da posle ovog update ne vidi nista je slep covek ili laze.
Vidi se razlika, ali ako imas s22 ultra ili 23 ultra da uporedis tamo je to vise izrazeno. Kao da sam HW ne moze da isporuci.
 
Kamera jeste osetno bolja, sharpening je prirodniji i telefoto kamere su upotrebljive. Ekran mi se iskreno vise svideo "zagasenih" boja a ostale fiksove i ne primecujem toliko. All in all, ja srecan :)
 
Znači drečavo - nerealno - to je bolje 🙂
Boje treba da budu realne a ne 'lepše'

Pretpostavljam da biste svi vratili mekbuk kao neispravan pošto su im ekrani kalibrisani 🙄
 
Kamera jeste osetno bolja, sharpening je prirodniji i telefoto kamere su upotrebljive. Ekran mi se iskreno vise svideo "zagasenih" boja a ostale fiksove i ne primecujem toliko. All in all, ja srecan :)

A sta zoom je pre apdejta bio neupotrebljiv?Kakve sve konstatacije ovde mogu da se procitaju.😅
 
Nazad
Vrh Dno