Šta je novo?

Honor 90

Pa nije mnogo skuplji od H90, a možeš da instaliraš šta oćeš bez ikakvih ograničenja i sve radi.
 
Telefon se nekad sam od sebe ugasi. Nekad par dana radi ok, nekad se dnevno 3,4 puta ugasi, nekad samo jednom dnevno (nema pravila).
Uzet u Yettelu. Odneo bih ga lično u servis. Da li je Pro Mobi i za Honor telefone zvanični servis?
 
Telefon se nekad sam od sebe ugasi. Nekad par dana radi ok, nekad se dnevno 3,4 puta ugasi, nekad samo jednom dnevno (nema pravila).
Uzet u Yettelu. Odneo bih ga lično u servis. Da li je Pro Mobi i za Honor telefone zvanični servis?
Proveri da li je na telefonu ukljuceno automatsko gasenje i paljenje, ako je iskljuceno onda obavezno u servis.
Pro mobi jeste za njih ovlascen, ali prvo vidi sa prodavcem tog telefona, da li mora prvo kod njih pa oni salju, ili da ti direktno odes u Pro mobi.
 
Da li je honor 90 ,i danas dobra kupovina ,ili za 400 evra,mislite da idem dalje
 
Za te pare bolje uzmi Redmi Note 13 Pro (bolji čipset, bolja kamera sa ois) ili Samsung S21Fe (bolji setup kamera, bolji čipset).
 
Na kp ih ima novih za 340-350€ Honor 90 je i dalje dobar telefon ima stabilniji softver od kompletnog Xiaomi sa sve poco i redmi serijom. Takodje ekran dobar sa visokim PWM od kojeg se ne zamaraju oci. E vec za kamere ne znam al za taj novac nisu lose sigurno.
 
Na kp ih ima novih za 340-350€ Honor 90 je i dalje dobar telefon ima stabilniji softver od kompletnog Xiaomi sa sve poco i redmi serijom. Takodje ekran dobar sa visokim PWM od kojeg se ne zamaraju oci. E vec za kamere ne znam al za taj novac nisu lose sigurno.
Nikad ne kupujte uređaj bez garancije ovlašćenog servisa .
Da nude besplatno ja na KP ne bi naručivao .
Možda bi kupio deo ali telefon nikad .
Bolje je dati 100 evra više a kupiti telefon sa garancijom ovl .servisa .
 
Pa na kp ih ima po toj ceni i sa garancijom
Od onih koji kupe od " mučenika " koji se zarobe za rate pa im prodaju za 250 evra a oni stave oglas na 350 sa ogromnim popustom od 10 evra , te daju na 340 😄 E od njih pa tek nebi uzimao .
Što da me neka tuđa majka kune .
Samo radnja i sve po protokolu . U nekim radnjama ( da ih ne reklamiram ) , daju mogućnost i vraćanja aparata ako Vam isti ne odgovara a preko KP ne verujem da bi to moglo .
 
Nikad ne kupujte uređaj bez garancije ovlašćenog servisa .
Da nude besplatno ja na KP ne bi naručivao .
Možda bi kupio deo ali telefon nikad .
Bolje je dati 100 evra više a kupiti telefon sa garancijom ovl .servisa .
Pa dobro ti mozda tako, drugi kupuju na KP bez problema a i dosta stvari i ima sa garancijom. Nekome je puno tih 100 evra.
 
Pa dobro ti mozda tako, drugi kupuju na KP bez problema a i dosta stvari i ima sa garancijom. Nekome je puno tih 100 evra.
Ne želim da dam nekom ko od običnog smrtnika uzme za 100 evra da bi se ugradio 100 evra .
Pre ću uzajmti pa kupiti u radnji .
Možda grešim ali svako neka razmisli .
Nego da se ne udaljavam od teme .
 
Na kp ih ima novih za 340-350€ Honor 90 je i dalje dobar telefon ima stabilniji softver od kompletnog Xiaomi sa sve poco i redmi serijom. Takodje ekran dobar sa visokim PWM od kojeg se ne zamaraju oci. E vec za kamere ne znam al za taj novac nisu lose sigurno.
Kamere nisu loše - očajne su. Preko dana i nekako. Noću i u uslovima lošeg osvetljenja tragedija epskih razmera. Sramota za uređaj tog cenovnog ranga (kad se pojavio koštao oko 70k dinara). Dodaj da zna da trotluje i pri jednostavnijim zadacima - npr. gledanje filma u h265 kodeku. Lično se uverio. Imao ga drugar koji se zbog dve navedene stvari vratio na vremešni P30 Pro.
 
Ti si gledao a ja ga koristim od Jula prošle godine i sve što si naveo nema veze sa istinom. Za kameru može da se diskutuje, sve zavisi sta želiš od nje,ako želiš kvalitet kupiš profi kameru i uživaš. Za sve ostalo telefon je extra, čak i snimanje u 4K je odlično, ekran, baterija, software, sve je odlično i bez bilo kakvih problema, sticanja, kočenja, bagovanja. Drugo je videti kod nekoga a sasvim drugo je imati telefon i koristiti ga svakodnevno, cena jeste veca ali uporediti ga sa RN 13+ je presmesno.
 
Ti si gledao a ja ga koristim od Jula prošle godine i sve što si naveo nema veze sa istinom. Za kameru može da se diskutuje, sve zavisi sta želiš od nje,ako želiš kvalitet kupiš profi kameru i uživaš. Za sve ostalo telefon je extra, čak i snimanje u 4K je odlično, ekran, baterija, software, sve je odlično i bez bilo kakvih problema, sticanja, kočenja, bagovanja. Drugo je videti kod nekoga a sasvim drugo je imati telefon i koristiti ga svakodnevno, cena jeste veca ali uporediti ga sa RN 13+ je presmesno.
Bravo na realnim rečima .
 
Nikad ne kupujte uređaj bez garancije ovlašćenog servisa .
Da nude besplatno ja na KP ne bi naručivao .
Možda bi kupio deo ali telefon nikad .
Bolje je dati 100 evra više a kupiti telefon sa garancijom ovl .servisa .
Ne slazem se i opet kazem podrska svima vama koji ne kupujute po monopolskim radnjama velikih igraca koji se bogate na obicnim ljudima. Ako neko ima pouzdanog prodavca sa KP samo napred, opet kazem ima moju punu podrsku
 
Ti si gledao a ja ga koristim od Jula prošle godine i sve što si naveo nema veze sa istinom. Za kameru može da se diskutuje, sve zavisi sta želiš od nje,ako želiš kvalitet kupiš profi kameru i uživaš. Za sve ostalo telefon je extra, čak i snimanje u 4K je odlično, ekran, baterija, software, sve je odlično i bez bilo kakvih problema, sticanja, kočenja, bagovanja. Drugo je videti kod nekoga a sasvim drugo je imati telefon i koristiti ga svakodnevno, cena jeste veca ali uporediti ga sa RN 13+ je presmesno.
Nisam ni gledao ako hoćeš iskreno:) Drugar (i kolega) sa kojim sam 8 sati u smeni i družimo se i van radnog vremena, rešio da promeni P30 Pro. Uzeo Honor 90. Pošto radi kao vozač (neki put i noćnu) gleda filmove/serije na telefonu. Probali smo razne plejere i na svima se grejao samo tako. Da bi čak nekad i trotlovao (zabadao). Možda su sad ispeglali softver ali letos je telefon zezao samo tako.
Slike preko dana su ok. Ali u uslovima lošeg osvetljena su loše za klasu kojoj telefon pripada. Na 4 godine starom P30 Pro slike su bolje. I nemoj da mi prodaješ te fore ako hoćeš dobre fotografije kupi profesionalni aparat. Ko još koristi fotoaparat pri izlascima, u svakodnevnoj upotrebi i sl. Pa ni na zadnjih 4-5 letovanja/zimovanja ga nisam koristio. Od kako sam kupio P20 Pro a sad P30 Pro, nisam se uhvatio za fotoaparat. Treba da krenem u izlazak sa društvom i da nosim fotoaparat ako hoću neki trenutak da uslikam?
Ako platim fon 500 i kusur evra (letos, sad manje) hoću da imam "click and shoot" fotke ko svet. To i izdvaja premium klasu od budžet, srednje i sl. Honor 90 pripada gornjoj srednjoj ili donjoj premium klasi (kako ti lepše) i za cenu koštanja treba da ima dobre fotke u svim uslovima osvetljenja a nema. Ima odličan ekran, ludilo dizajn i sl. ali kamera mu je ispod proseka.
Cenovno sličan Samsung S21 FE em ima bolju glavnu kameru sa optičkom stabilizacijom, em ima telefoto kameru sa 3x optičkim zumom i optičkom stabilizacijom. Ej, ima na pomoćnoj kameri optičku stabilizaciju. H90 nema ni na glavnoj. Džaba mu onda tih 200MPx-a.
Honor prodaje maglu. Pokušava da uhvati na staru slavu. Tek su im telefoni u donjem segmentu krš. npr Magic 4/5 Lite ili Honor 90 Lite. I dok kamera na H90 može da prođe, na Lite modelima im je na nivou budžet telefona od pre par godina.
Sve gore rečeno potpisujem. Radim sa telefonima (isprati moje stare postove/oglase, na kp skoro 800 ocena). Prođe mi brdo telefona kroz ruke. I svake godine bude modela koji se istaknu i modela koji su fail. Većina (da ne kažem svi, jer nisu baš svi prošli kroz moje ruke) Honor telefona ne opravdava cenu.
Drugar o kom pričam je sa P30 Pro prešao na Honor 90, pa onda Magic 4 Pro pa na kraju završio sa S22 Ultra. Tek tada je prodao P30 Pro. Doduše, S22u je klasa za sebe. Ali tek taj fon je uspeo da mu po svemu nadmaši 4 godine star P30 Pro. Ujedno, pogledajte oglase i vidite cene za polovne P30 Pro telefone i sve će Vam biti jasno. 5 godina star flagship (4 godine bio star kada je izašao H90) košta preko 200eu. I to korišćen. Neotpakovani (zaostale zalihe) su se do skora prodavale po 350-400eu).
 
Sve si rekao o sebi poznavaoce telefona koji valja iste na KP, jos od letos video kod drugara ali ga nije kotistio, mozda ispeglali software ali ne znam, nema ios kao da će da snima iz padobrana ili auta u pokretu, itd. Rekla kazala od tebe poznavaoce telefona koji valja telefone na KP, ali zato pljujete sve što nije Samsung. Video sam ja tvoje znanje o telefonima kada poredis HONOR 90 sa RN pro13+, prodajes maglu ljudima ovde sa tvojih preko 800 ocena na KP, vau.Nauci nešto o telefonima, nije znanje ako ih valja samo, ima tu jos bitnije od procesora, rama, ios ili ne daj boze IP sertifikat.
 
Poredim H90 sa RN13P (pogrešio, ne treba sa plus da se poredi) zato što se prvi prodaje kao neki premium uređaj a drugi je budžet klasa. Taj iz budžet klase dere taj premium u većini stvari. A razlika u ceni skoro dupla.


Za trotlovanje ne moraš da veruješ meni - imaš net pa guglaj. Počev od GSM Arene, YT pa nadalje...

Ja vučem P30 Pro. Da sam opterećen Samsungom (ili Iphone-om) koristio bih neku Ultru ili barem neki noviji fon. Po meni su Huawei/Honor neprikosnoveni bili do uvođenja sankcija. Tri najbolja fona iz tog vremena P20 Pro, Mate 20 Pro i Honor 20 Pro. Huawei je i zadržao kvalitet, ali Honor (po odvajanju) nije. Odnosno jeste ali jednostavno telefoni ne vrede novac za koji se prodaju. Honor 90 do skora nije bio ispod 75k po prodavnicama. Tek od skora ima da se nađe na 55k. Redmi Note 13 Pro je na startu bio 44k 12/512. Plus je bio malo skuplji. Generalno, Redmi serija parira Honor Lite cenovno, a kvalitativno Honor punokrvnoj seriji.

I da - cenim Samsung. Samo Samsung i iPhone možeš da kupiš i da prodaš po relativno pristojnoj ceni kasnije. Svi ostali su ti prepolovljavanje uloženog za manje od godinu dana.
 
Nisam ni gledao ako hoćeš iskreno:) Drugar (i kolega) sa kojim sam 8 sati u smeni i družimo se i van radnog vremena, rešio da promeni P30 Pro. Uzeo Honor 90. Pošto radi kao vozač (neki put i noćnu) gleda filmove/serije na telefonu. Probali smo razne plejere i na svima se grejao samo tako. Da bi čak nekad i trotlovao (zabadao). Možda su sad ispeglali softver ali letos je telefon zezao samo tako.
Slike preko dana su ok. Ali u uslovima lošeg osvetljena su loše za klasu kojoj telefon pripada. Na 4 godine starom P30 Pro slike su bolje. I nemoj da mi prodaješ te fore ako hoćeš dobre fotografije kupi profesionalni aparat. Ko još koristi fotoaparat pri izlascima, u svakodnevnoj upotrebi i sl. Pa ni na zadnjih 4-5 letovanja/zimovanja ga nisam koristio. Od kako sam kupio P20 Pro a sad P30 Pro, nisam se uhvatio za fotoaparat. Treba da krenem u izlazak sa društvom i da nosim fotoaparat ako hoću neki trenutak da uslikam?
Ako platim fon 500 i kusur evra (letos, sad manje) hoću da imam "click and shoot" fotke ko svet. To i izdvaja premium klasu od budžet, srednje i sl. Honor 90 pripada gornjoj srednjoj ili donjoj premium klasi (kako ti lepše) i za cenu koštanja treba da ima dobre fotke u svim uslovima osvetljenja a nema. Ima odličan ekran, ludilo dizajn i sl. ali kamera mu je ispod proseka.
Cenovno sličan Samsung S21 FE em ima bolju glavnu kameru sa optičkom stabilizacijom, em ima telefoto kameru sa 3x optičkim zumom i optičkom stabilizacijom. Ej, ima na pomoćnoj kameri optičku stabilizaciju. H90 nema ni na glavnoj. Džaba mu onda tih 200MPx-a.
Honor prodaje maglu. Pokušava da uhvati na staru slavu. Tek su im telefoni u donjem segmentu krš. npr Magic 4/5 Lite ili Honor 90 Lite. I dok kamera na H90 može da prođe, na Lite modelima im je na nivou budžet telefona od pre par godina.
Sve gore rečeno potpisujem. Radim sa telefonima (isprati moje stare postove/oglase, na kp skoro 800 ocena). Prođe mi brdo telefona kroz ruke. I svake godine bude modela koji se istaknu i modela koji su fail. Većina (da ne kažem svi, jer nisu baš svi prošli kroz moje ruke) Honor telefona ne opravdava cenu.
Drugar o kom pričam je sa P30 Pro prešao na Honor 90, pa onda Magic 4 Pro pa na kraju završio sa S22 Ultra. Tek tada je prodao P30 Pro. Doduše, S22u je klasa za sebe. Ali tek taj fon je uspeo da mu po svemu nadmaši 4 godine star P30 Pro. Ujedno, pogledajte oglase i vidite cene za polovne P30 Pro telefone i sve će Vam biti jasno. 5 godina star flagship (4 godine bio star kada je izašao H90) košta preko 200eu. I to korišćen. Neotpakovani (zaostale zalihe) su se do skora prodavale po 350-400eu).
Necu da branim, a mozda je uzeo skart verziju. Brat ima H90 i sljaka sve bez po muke. Kolega iz firme ima, bavi se i fotografisanjem i sasvim je zadovoljan H90 kamerom. On i koristi one pro modove, itd. Zato kazem, mozda je skart verzijam. Ja sam tako prosao sa huawei, nov pa je teolovao fleg sip i grjao se i na kraju dobio zamenski koji vec 2god bez problema.
 
Jedina zamerka je što nema led notifikaciju,sve ostalo je ok.Prezadovoljan
 
Druže probudi se, 21.vek je. Koji novi model ima LED notifikaciju? Imaš AOD ako ti je toliko bitno.
Lepše izgleda sa tim .
A to što smo u 21 veku i idemo brže nego li što treba ka 22 ogom veku , a zaboravili smo da sačuvamo osnovne stvari to je naš tehnički ne uspeh .
Ne znači sve što je novo da je dobro .
I meni ta LED notifikacija puno znači , ako ništa drugo ima svoju ulogu.
 
Sto ti znaci? Kad se probudiš noću da pišaš pa vidiš svetli crveno. Moraš opet da pogledaš ekran jer nisi siguran da li je prazna baterija ili propuštene poziv.
Kad si pogledao ekran onda je nebitno ima ili nema lampica.
Ako ti znaci, potrazi one priveske što su simulirali tu diodu kad krene da zvoni telefon
 
Pa i ne bih bas rekao da je uzasna, prešao sa p30. Slike skroz ok, nisam bas testirao u svim uslovima ali npr, slike bolje od a54 koji sam imao par dana i zamenio ga za Honor 90.
Uzgred, neka preporuka za zastitnu foliju ili staklo
 
Nazad
Vrh Dno