Šta je novo?

Mobilni telefon Telefon za oko 300-400€

Koji mobilni telefon kupiti

Balerion

Poštovan
Učlanjen(a)
10.11.2019
Poruke
96
Poena
60
Bitni su mi ekran, baterija, da ima 8GB RAM, 256GB interne memorije. Kamera nebitna. Igre ne igram, ali možda i probam nešto ako nije naspamovano reklamama :)

Poco X5 Pro - najjeftiniji od ovih što merkam. Dobro deluje, mada ne vidim nešto mnogo utisaka o njemu po internetu, nema čak ni temu na forumu :)

Motorola Edge 40 - nahvaljen na recenzijama, ali čitam dosta žalbi o bateriji. Vidim da je neka nepoznata zaštita za ekran, a i sam telefon ne dolazi sa fabričkom folijom pa onda moram i oko toga da se cimam.

Xiaomi 13T - iznad planiranog budžeta ali deluje kao najbolja kupovina, mada pitam se da li je vredno tih par s obzirom da sam prosečan korisnik.

Redmi Note 13 Pro+ mi se jako sviđa, no ko zna kad će to biti u prodaji i po kojoj ceni.

Da napomenem da već 4 godine koristim Redmi Note 7.
 
Ако су ти најбитнији екран и батерија, онда је можда Magic 5 Lite најбољи избор за тебе. По многима је шампион батерије, екран за ту класу телефона добар, дизајн и осећај у руци јако добар, камера осредња да не кажем неку тежу реч, али кажеш да ти то није приоритет.
 
Poco F5 ubedljivo best buy. Imas flagship cipset koji ti je skoro na indenticnom nivou kao proslogodisnji najbolji, na android telefonima. Ekran OLED 120hz 68b color, vidi se razlika u bojama u odnosu na ostale. Baterija jako dugo traje, 5000mah lagan dan. Lak je i tanak, nije od stakla pa da se strecas kada ti ispadne. Po meni najbolje specifikacije za cenu. Mislim da je oko 370 eura.
 
Poco F5 ubedljivo best buy. Imas flagship cipset koji ti je skoro na indenticnom nivou kao proslogodisnji najbolji, na android telefonima. Ekran OLED 120hz 68b color, vidi se razlika u bojama u odnosu na ostale. Baterija jako dugo traje, 5000mah lagan dan. Lak je i tanak, nije od stakla pa da se strecas kada ti ispadne. Po meni najbolje specifikacije za cenu. Mislim da je oko 370 eura.
Mada takodje mozes da sacekas jos neko vreme da vidis koje ce specifikacije i cena Poco x6 modela biti. Po glasinama trebao bi biti dobar deal.
 
Da se ogrebem o temu, gađam nešto do 300e max, S21FE sa oglasa ili Motorola Edge 30 Fusion?

Fusion deluje čistije, baterija mi se čini boljom, nešto je laganiji, ready for je interesantan gimmick. Mane, dual aps nema nativno, moram da se žonglira, ekran je zakrivljen znači ubistvo za naći dobro staklo, niti ima dobrih maski.

S21FE, OneUi deluje malo natrpano, ali ipak nudi malo više mogućnosti od klot Androida na motoroli, maski stakla verujem da se bira, i kamera je pretpostavljam bolja. Mane sko sam shvatio samo baterija?
 
Gledam da uzmem tati telefon, pa ako moze pomoc. Da li bi a54 8/256gb bio okej? Najbitnija mu je baterija, kvalitet poziva, posto ima dosta razgovora dnevno i kamera da bude okej. Ako imate jos neki predlog pored njega slobodno recite. Mislio sam da dam do 350e, posto vise od toga nema potrebe.
 
Baterija je dobra, pozivi skroz ok, kamere solidne, ako se ne očekuje previše. (A54)
 
Bitni su mi ekran, baterija, da ima 8GB RAM, 256GB interne memorije. Kamera nebitna. Igre ne igram, ali možda i probam nešto ako nije naspamovano reklamama :)

Poco X5 Pro - najjeftiniji od ovih što merkam. Dobro deluje, mada ne vidim nešto mnogo utisaka o njemu po internetu, nema čak ni temu na forumu :)

Motorola Edge 40 - nahvaljen na recenzijama, ali čitam dosta žalbi o bateriji. Vidim da je neka nepoznata zaštita za ekran, a i sam telefon ne dolazi sa fabričkom folijom pa onda moram i oko toga da se cimam.

Xiaomi 13T - iznad planiranog budžeta ali deluje kao najbolja kupovina, mada pitam se da li je vredno tih par s obzirom da sam prosečan korisnik.

Redmi Note 13 Pro+ mi se jako sviđa, no ko zna kad će to biti u prodaji i po kojoj ceni.

Da napomenem da već 4 godine koristim Redmi Note 7.

Evo da probam da ti pomognem, pošto sam i sam nedavno bio u istoj dilemi, a zahtevi su nam identični.

Poco X5 Pro je od korisnika visoko ocenjen telefon, ali došao je sa Android 12, šta znači da će mu dolazeći 14 već biti kraj apdejta.
Motorola Edge 40 ima malu bateriju koja kratko drži, a takođe ne volim zakrivljeni ekran.
Xiaomi 13T je prilično skup, a vlasnici su mu dali svega 4.1 od 5 ocenu, što je za Xiaomi telefon stvarno malo. Uglavnom kukanje na bateriju i softversku nestabilnost.

Ja sam se na kraju odlučio za Poco F5. Dobar je telefon, ekran je dobar, SoC je brz ko ajfon prethodne generacije, stvarno lagan, baterija pristojna, nema mnogo bloata i možeš da ga se lako rešiš. Sasvim ok za isforsirano rešenje, trebao mi je telefon hitno. MIUI mi malo ide na živce, jednostavno nije toliko dobar kad se čovek navikne na RealmeUI, ali tebi će verovatno da odgovara kad dolaziš sa RN7.

Tako da mogu da ti slobodno preporučim Poco F5, ali da sam na tvom mestu, ja bih malo sačekao sa kupovinom, dolaze neki dobri telefoni ovog meseca. Već si pomenuo Redmi Note 13 Pro+, uskoro će i Poco X6, a bogami i Realme 12 Pro(+), mogli bi da budu stvarno dobri i bolja kupovina od prošlogodišnjih modela.
 
@Stefan1995
Imaš i honor 90, koji je možda lepši i podržava brže punjenje u odnosu na samsung.
Što se tiče šaomija u tom rangu ja bih izbegao jer uglavnom svi telefoni koje sam imao (xiaomi) pre nego što sam se vratio na samsung su imali lošiji kvalitet razgovora u odnosu na samsung i često su se sagovornici žalili kako me lošije čuju.
 
@dexter87 brze punjenje je nebitno, i na a54 je okej za njega. Kvalitet softvera je najbitniji, a i odgovara mu tel sigurno posto sam imao a54.
@panther_ saomi nije ni dolazio u obzir.

Kad jednom budeš probao telefon sa 67W+ punjenjem, nećeš nikad moći da se vratiš na ništa sporije, garantujem ti. Skrati svako punjenje za po sat vremena, izuzetno korisno.
I nemoj imati predrasude prema Xiaomi, nije to toliko loše. Imaju negativnih strana sigurno, natrpaju jeftine modele smećem, kopiraju ajfon u sitna crevca umesto da se drže Andoid interfejsa, ali su iznenađujuće stabilni softverski i dobra vrednost za novac. Čak će od ove godine davati i dužu softversku podršku, u skladu sa trendovima ostalih proizvođača.
 
Sve je stvar navike, punim telefon za sony 7,5w punjačem, alerigičan sam na zagrevanje baterije koje izazivaju brzi punjači, turbo punjenje koristim jednom u 3 meseca kada je baš neka stiska.

Trenutno je izbor telefona u ovoj klasi prilično tanan.

Poco F5 odličan čipset, brzina ali kamera osrednja, klasične bolje u lošijim mikrofonima, proximity senzoru, Miui koji neko vari neko ne.

Xiaomi 12T, sporiji od F5 ali bolja kamera, ostatak isti kao i kod F5 mimo proximiti senzora koji je fizički ali telefon stariji pa svima kojima je iz nekog razloga zaista hitno da imaju što svežiju verziju androida može biti problem(mada ne kontam toliku opsesiju ovime).

Motorola Edge 30 Fusion, brz i fluidan, ali Snapdragon 888 se greje, trotluje pri dužim opterećenjima ako je gejming bitan, mimo toga jako lep telefon. Prednost je i ujedno mana, čist android nema osnovne stvari poput rotiranja mesta back tastera, dual app podrške i sličnih sitnica koje skonovi donose. Takođe zakrivljeni ekran je stvar koju mnogi ne vole. Plus dodatne opreme nigde, ni ovde ni preko.

Samsung A54 je za moj ukus kabast, sporiji od svih navedenih, kameru su nešto ojadili zadnjim update-ovima, žali se tu i tamo poneko na nešto lošiji domet od A52. Prednosti OneUi koji je jakolepo upleglan, dodatne opreme svuda koliko voliš.

Samsung S21FE, esteski super, kamera odlična, međutim za razliku od Moto Edge 30 Fusion koristi stariju verziju snapdragon 888 čipseta koji se još više greje i srče bateriju kao lud, bukvalno ne sastavi 4 sata SoT-a.
 
Sve je stvar navike, punim telefon za sony 7,5w punjačem, alerigičan sam na zagrevanje baterije koje izazivaju brzi punjači, turbo punjenje koristim jednom u 3 meseca kada je baš neka stiska.

Nemoj da se opterećuješ, brzo punjenje ne pravi štetu na bateriji, i ja sam bio sumnjičav, dok se na starom telefonu nisam uverio. Dok baterija krene da primetno slabi, hardver je već zastareo i telefon je zreo za menjanje ionako.

Poco F5 odličan čipset, brzina ali kamera osrednja, klasične bolje u lošijim mikrofonima, proximity senzoru, Miui koji neko vari neko ne.

Mikrofon je sasvim ok, a i niko se ne žali da me loše čuje. F5 ima fizički proximity senzor koji radi kako treba. MIUI je takav kakav je, može da prođe. Kamera jeste osrednja, ali svakako nije loša, jednostavno je kamera kakvu očekuješ u srednjem segmentu, dok su čipset i ekran iz visokog segmenta. Da su stavili na F5 i kameru iz visokog segmenta, pa niko normalan ne bi kupio ni jedan skuplji telefon, morali su negde da štrbnu.
 
Samsung S21FE, esteski super, kamera odlična, međutim za razliku od Moto Edge 30 Fusion koristi stariju verziju snapdragon 888 čipseta koji se još više greje i srče bateriju kao lud, bukvalno ne sastavi 4 sata SoT-a.
U mom slučaju nije baš tako crno.
Kupljen nov pre pola meseca. Ne koristim brzo punjenje i koristim feature za "zaštitu" baterije, da prekine punjenje na 85%, što se ispostavilo odgovarajuće za moje potrebe. Baterija izdrži do uveče sa SoT od oko 5.5h do 6h+.
1000000596.jpg1000000597.jpg
Uglavnom sam na Wi-Fi, koristim dve kartice (privatna i poslovna), kao i Dual App - Viber. Igrice ne igram. Često slušam muziku preko BT sluški dok čačkam telefon ili gledam YT (danas je slabije bilo multimedije). Za sada sam zadovoljan. Da li na kraju dana ostalo samo 5% ili čak 35% baterije, opet bih uveče morao da zakačim na punjač.
 
Moj stav je brate nemlj xiaomi, a vlasnik sam xiaomi 12 pro. 😎
 
Poco F5 ubedljivo best buy. Imas flagship cipset koji ti je skoro na indenticnom nivou kao proslogodisnji najbolji, na android telefonima. Ekran OLED 120hz 68b color, vidi se razlika u bojama u odnosu na ostale. Baterija jako dugo traje, 5000mah lagan dan. Lak je i tanak, nije od stakla pa da se strecas kada ti ispadne. Po meni najbolje specifikacije za cenu. Mislim da je oko 370 eura.
Zar nije za te pare bolje kupiti Motorolu Edge 30 Ultra?
 
Nazad
Vrh Dno