Šta je novo?

Non video games - board, table, card etc.

trapwords.jpg
Klinci treba da se okupe za rođendan pa sam izabrao ovo a pojma nemam kakva je.
Šta mislite? Valjda nisam debelo omašio.
 
Naši ljudi, Infinite Galaxy tim iz Beograda, napravili su svoju društvenu igru - Eye of Zamrock: Invasion.



Upravo je krenula Kickstarter kampanja, pa ko voli društvene igre i ima mogućnost, može da ih podrži:
 
Naši ljudi, Infinite Galaxy tim iz Beograda, napravili su svoju društvenu igru - Eye of Zamrock: Invasion.
Video sam je u Essenu, deluje lepo i bogato, mnogo pažnje su privukli, ali nije igra za mene.



Evo jedne preporuke:

ondrej-hrdina-ar-box-top-en-v20-10-17.jpg

Lost Ruins of Arnak
Mogu da igraju i početnici, pravila prosta, brzo se salvada igra, taman dovoljno kompleksno(da mora malo da se razišlja o kombinacijama), art je mnogo lep...
 
Pogledajte prilog 376115
Klinci treba da se okupe za rođendan pa sam izabrao ovo a pojma nemam kakva je.
Šta mislite? Valjda nisam debelo omašio.

Odgledah Tom Vaselov review, ne znam sta da ti kazem. :) Zavisi koliko su klinci veliki i koliko su u toj tematici, meni izgleda kul, ne verujem da si pogresio. Jel igra na srpskom ili je englesko izdanje? Za malo stariju decu i te party dogadjaje Codenames mi je super. Mislim, to je sve slican/isti zanr igara i bice im interesantno... nadam se. :) Javi da li su se primili ili ne...

Da nadodam Werewolf je takodje odlican party game. Ali to opet zavisi i od dece i da li su im privlacni takvi tipovi igara (neki ne mogu ni 5min da sede mirno).

Mislim, dzabe ti sad pisem kada si kupio igru ali eto, neki predlozi za ubuduce.
 
Poslednja izmena:
Dvoumio sam se između Codenames igara i Trapwords-a pa sam izabrao ovo drugo, delovalo šarenije spolja.:) Inače, na srpskom je. Ne deluje mi komplikovano ali ima reči koje mlađi ne poznaju dovoljno. Glavni problem je što se igra u dva tima sa po dva ili više igrača. Danas je skoro nemoguće da se klinci okupe u grupe i zabave kao nekad, radije bleje u telefone i tablete i druže se preko istih.:cautious:
Da mi je ono društvo, ludo bismo se zabavili a našli bi načine da igru dodatno začinimo.;)
 
Da li neko ima link/linkove printabilnim fajlovima home made board gamesa za decu od 7 godinu? Na našem jeziku nisam našao ništa, ima nešto na engleskom, skinuo sam mislim 3 komada. Možda je neko skupljao nešto tako za svoje dete...
 
Zavisi šta tražiš, pitaj google, sigurno ima nekih sajtova za tako nešto, ali opet, jako je bitno šta tražiš i koliko hoćeš da se iscimaš. Evo jedna tema na BoardGameGeeks-u, takodje na istom sajtu za svaku igru imaš odeljak images ili files, pa pregledaš šta ima tamo, mahom može da se sastavi igra, samo traži cimanja, nije samo "print". Manje vremena i živaca žeš potrošiti ako kupiš polovnu igru, pa je prodaš, manjaš kad dosadi, osim ako samo "pravljenje igre" nije deo zabave, u tom slučaju sve može da se napravi
 
Poslednja izmena:
Hvala na linku, ima sajjtova ali malo toga je kvalitetno urađeno, Ideja je da malo zabavim ćerkicu od 6,5 godina. Kupovao sam neke igre pa sam pomislio da sigurno ima i igara koju su ljudi pravili za svoju decu ili zajedno u free to print režimu.
 
Ima neke čoveće ne ljuti se od pre 2010.
Skubi Du, Ben Ten, TMNT...
Nemam pojma odakle, piše na njima ko ih je crtao i pravio. Dobra rezolucija za štampu.
Kačim ti ovde umanjen primer pa ako te interesuje, kaži da negde okačim šta imam.
SCOOBY.DOO_Lat_2.jpg
 
Super! tako nešto to me interesuje. Kada budeš imamo vremena, spakuj to u neki fajl pa okači negde,
 
Išli prvo dečaci pa su i junaci tako birani. Mada, ne mogu da se setim da je čovek postavljao jagodice bobice i slično :)
Da li neki rapid... serbia ili koji. Čovek je pravio i kačio za slobodni download.
Ovo je sve što imam:
 
Igrao i imam dosta igara. Od onih koje su se zadrzale u kolekciji preporucujem:

Wingspan - za igru u dvoje je super i pravis svoj engine tako da i ako izgubim opet mi je bilo ok, imam sve osim Asia expansion
Catan - klasik, mada ga ne igram toliko vise
Everdell - worker placement, izgleda sjajno lepa tematika
Bloodrage - ovo najvise volim da igram sa ekipom, apsolutni must
Francis Drake - retka ali jako zanimljiva igra
7 Wonders - klasik again
Five Tribes - jos jedna koja je sjajna za igru u dvoje (volim da imam ovakve igre jer uvek sa suprugom mogu da sednem)
Brass Birmingham - must have euro game, najbolji u troje po mom misljenju
Terraforming Mars - volim ovu igru i cesto je igram, retka igra u space settingu da je gotivim
Stone Age - worker placement klasik (ovo sam prodao)
Camel Up - board game, ne karte, mnogo zabavna igra da se blesavite sa drustvom, trke kamila, kladjenje
Castels of Burgundi - klasik klasika :) must have
El Dorado - u sustini ovo igram mnogo vise nego Stone Age nekako mi vise lezi
Lost Ruins of Arnak - sjajna, zabavna, moja cerka voli (12god) pa igramo, sad sam uzeo expansion
Cascadia - sjajna, opustajuca, dobra za dva igraca isto
New Bedford - lov na kitove u "ono" vreme, mnogo zabavna igra
Gloomhaven, Jaws of the Lion, ovo jos nisam stigao da otvorim

Sledece sto nabavljam sigurno je Ark Nova, igrao na boardgamearena ali ovo zelim u kolekciji.

imao jos sto sta ali prodejem menjam itd, a neke ima i ekipa pa mi glupo da imam i ja. Uglavnom, volim boardgames to mi je sto su mi video igre bile kad sam bio mladji :)
 
Za devojčicu od 6 godina moja preporuka KingDomino i Kling Klang Klunker (ili neka verzija Jenge). Ja ih igram, sa mojom decom (8/11)
 
Naši ljudi, Infinite Galaxy tim iz Beograda, napravili su svoju društvenu igru - Eye of Zamrock: Invasion.



Upravo je krenula Kickstarter kampanja, pa ko voli društvene igre i ima mogućnost, može da ih podrži:

Ovo je izgleda propalo.
 
Nazad
Vrh Dno