Šta je novo?

Titlovi.com odlaze u istoriju

Mislim da on sad ima dosta opcija, samo je na njemu da izabere sta zeli. Ja cu se cuti sa njim na kraju sledece nedelje pa cu znati nesto vise.

Rekao bih da naplata titlova ne dolazi u obzir. Mislim da bi to bio kraj tog sajta.
 
@-bahamud- mozda se šališ ali nije problem engleski, već što u filmovima ili serijama nekada pričaju u bučnom okruženju, nekada brzo, tiho itd. I jednostavno ne čuješ lepo i jasno šta je izgovoreno da bi razumeo. Titl je zato super na maternjem jeziku da budeš sigurniji i ja ga brže pročitam i svarim nego engleski titl.

@zholinho može se izbeći naplata osnovne usluge za koju znamo. Ali što da se ne razvije neka premium dodatna usluga koja bi se naplaćivala. Na primer nekakvo automatsko preuzimanje najboljeg titla za pušteni film ili nešto drugo. Bolje da se pronađe održivo rešenje da niko nije u minusu da bi ovo živelo dugo.

 
Drago mi je što se zajednica aktivirala, i što su ljudi spremni da podrže čoveka da se sajt održi na netu. Verujem da ćemo uspeti u tome, bitno je da ima nas voljnih koji bi pomogli.
 
Evo opensubtitles su od Nove godine već uveli plaćanje ako želiš da povlačiš titlove preko kodija. Prijevodi-titlovi dozvoljavaju skidanje titlova tek nakon 20 objava na njihovom sajtu i to samo jedan dnevno dok automatski ne možeš da ih povlačiš. Vidite li kuda sve to vodi... Bližimo se tački kad ćemo pored silnih striming servisa bez prevoda na srpski morati da cipočnemo da plaćamo i titlove ako se titlovi.com ugase.
Opensubtitles je sajt koji nema baš nikakvu kontrolu. Na njega možeš da okačiš šta god hoćeš, pesmicu Jove Jovanovića Zmaja kao prevod za “Die Hard”, mnogo je generičkih titlova provučenih kroz google translate. Jednom rečju plač majke Božje. Kažeš da su uveli plaćanje, e pa svaka im čast. Živo me zanima koliko će skupiti pretplatnika kojima je izvađen mozak.🤣🤣🤣
Prijevodi online imaju dobre prevode od nekolicine prevodilaca: zkarlov, ivan204, faks86, kvrle, MilanRS … Takođe dosta prevodilaca postavlja svoje prevode i kod njih i na titlove.com kao recimo: zzoe, Bambula i mnogi drugi, ali svakako mnogo toga im fali i baza im je mnogo manja nego na titlovi.com. Dobar sajt, solidna kontrola, ali dosta im i fali, pogotovo novije produkcije (recimo Fargo poslednja sezona… doduše i na titlovi.com je loš, bar meni, ali ga bar ima, a tamo se niko od svih tih dobrih prevodilaca nije potrudio da ga valjano prevede). Moje prevode (uglavnom Apple produkcija) nemaju, mrzelo me da i tamo kačim, a da su me kontaktirali kao i neke druge prevodioce sa titlova, dao bi im bez problema.

Na PO je tada bio i štrajk prevodioca.
Zna li još neko sem mene pozadinu te priče?
Znam ja. Pokrenuo je ivan204.😉
 
Poslednja izmena:
Štrajk prevodioca koji su se uzeli posla iz alturističkih pobuda, e to je tek bio plač majke Božje...
Titlovi.com će opstati, na ovaj ili onaj način, bez brige. Tu nemam sumnji.
 
Opensubtitles je sajt koji nema baš nikakvu kontrolu. Na njega možeš da okačiš šta god hoćeš, pesmicu Jove Jovanovića Zmaja kao prevod za “Die Hard”, mnogo je generičkih titlova provučenih kroz google translate. Jednom rečju plač majke Božje. Kažeš da su uveli plaćanje, e pa svaka im čast. Živo me zanima koliko će skupiti pretplatnika kojima je izvađen mozak.🤣🤣🤣
Prijevodi online imaju dobre prevode od nekolicine prevodilaca: zkarlov, ivan204, faks86, kvrle, MilanRS … Takođe dosta prevodilaca postavlja svoje prevode i kod njih i na titlove.com kao recimo: zzoe, Bambula i mnogi drugi, ali svakako mnogo toga im fali i baza im je mnogo manja nego na titlovi.com. Dobar sajt, solidna kontrola, ali dosta im i fali, pogotovo novije produkcije (recimo Fargo poslednja sezona… doduše i na titlovi.com je loš, bar meni, ali ga bar ima, a tamo se niko od svih tih dobrih prevodilaca nije potrudio da ga valjano prevede). Moje prevode (uglavnom Apple produkcija) nemaju, mrzelo me da i tamo kačim, a da su me kontaktirali kao i neke druge prevodioce sa titlova, dao bi im bez problema.


Znam ja. Pokrenuo je ivan204.😉
Pa upravo to i navodim kao posledicu toga ako se titlovi.com ugase, plaćaće se titlovi. Nastaće totalna kaubojština što se tiče titlova i onda će većina ljudi prestati da prevodi a ljudima će ostati titlovi koji su mašinski prevedeni.
Nađoh na netu da su titlovi.com već jednom gašeni pre 18 godina zbog Amerikanaca.
https://www.elitemadzone.org/t124569-0
 
Samo zatvoriti sajt, bio bi čist dilentantizam. Da ne zalazim u to što bi bilo pljuvanje u lice svim prevodicima koji su ikad radili.
Najprostije što može da se uradi je da se baza stavi na torrent share kako bi materijal opstao.
 
javio se dugogodišnji administrator

 
javio se dugogodišnji administrator

Da napišem i ovde. Već uveliko na vajber grupi na kojoj su admini i ekipa sa Titlova razgovaramo o rešenju. Mnogo je opcija, a Nikola, vlasnik sajta, će svakako odabrati pravu, tu ne sumnjam. Tako da sam skoro pa siguran da Titlovi nastavljaju sa radom kao i do sad. Svakako neće biti naplaćivanja prevoda! Tome sam se protivio oduvek!!!
Da ne dužim, ali, sećam se mnogo goreg vremena po Titlove, tamo neke 2005, 2006. godine. Bez prevodilaca, bez ideje, bez ičega... A onda sam, skromno ću preuzeti zasluge 😁 okupio ekipu sa kojom i uz koju je sajt porastao do mesta na kojem je sad.
Pozdrav svima 😊😊😊
 
@darije Ako vam treba bilo kakva pomoć, stojimo na raspolaganju.
 
Poslao sam i ja poslovnu ponudu.Kolega koji bi radio samnom na sajtu je napravio od 0 celu drustvenu mrezu jednu samo nije lansirano zvanicno ali mogu da ti posaljem sajt ako zelis da vidis doduse mislim da jos uvek nije dozvolio registracije.
Srdacan Pozdrav
 
Poslao sam i ja poslovnu ponudu.Kolega koji bi radio samnom na sajtu je napravio od 0 celu drustvenu mrezu jednu samo nije lansirano zvanicno ali mogu da ti posaljem sajt ako zelis da vidis doduse mislim da jos uvek nije dozvolio registracije.
Srdacan Pozdrav
Jel bi drustvena mreza bila povezana sa titlovi ili si to samo ovako spomenuo?
 
Svakako bi trebalo videti da li postoji mogućnost da se reši neki jeftinij ali ne i lošiji hosting. Što se tiče plaćanja osobi koja piše recenzije na sajtu, tj. vesti, da li je uopšte potrebno? Svakako treba videti šta je od velike važnosti da ostane u nastavku rada sajta i foruma a šta se može, ako uopšte ima šta, ukinuti.

Forum je OK a i tu ima prostora da modernizaciju istog, ako je potrebno.
Sam sajt sa UI strane izgleda dobro, no u backendu bi verovatno trebalo da se uradi jedna čistka. :)
 
Preko cele Titlovi.com naslovne staviti Donirajte ovde --> i eto prihoda.
Pa SparkyLinux placa vps + mesecne prihode samo od donacija.
Jos ubacite Patreon ili sl i svima lepo.
 
Hm, hm :)
1704745924185.png
 
Poslednja izmena:
Postavite link za donacije i to je to. Srecno.
 
Da li se nakon opstanka, planira neki add-on za Stremio?
 
Vrlo verovatno ne, jer ovi sajtovi žive od saobraćaja pravih korisnika. To je verovatno razlog zašto su svojevremeno stavili cloudflare da bi onemogućili botovima i kojekakvim skriptama da im crawluju sadržaj. Pamtim vreme kad je Plex plugin SubZero svlačio sam titlove i u tom periodu objektivno nisam imao potrebe da idem na sajt jer je automatika sve radila. Ako sam dobro shvatio vlasnik je izričito protiv monetizacije sajta, odnosno uvođenja bilo kakvog sistema pretplate koji bi omogućio ovakve funkcionalnosti tako da će verovatno i na toj nekoj "budućoj verziji" biti neophodno da odemo ručno na sajt i potražimo željene titlove. :)
 
Dobio sam mail da titlovi.com API prestaje da bude besplatan i traže donaciju da bih mogao da nastavim da ga koristim. Da li je legit?
 
Nazad
Vrh Dno