Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Planiram da kupim novi aparat, rešio da izbacim Krups EA810570. Gledam da uzmem DeLonghi 22.110, cena je nešto preko 300€ na KP a Krups koji je odradio 6K šoljica kafe da prodam.
Imam par pitanja, da li se isplati uraditi servis pa ga prodati ili ne, da li uzeti nešto drugo ili 22.100, kako se pokazao i na šta treba obratiti pažnju prilikom eksploatacije.
Hvala unapred
 
Sta bi ovde moglo da budd problem? Ne izbacuje puck u posudu vec sa strane aparata. Kazu podmazivanje i zamena gumica medjutim lik od kog sam kupio kaze da je to zamenio pre nego sto sam uzeo.
Ako je sve adekvatno podmazano i presu kad je van aparata mozes lagano da izvlacis/uvlacis, probaj da podesis mlin za jedan podeok krupnije. Presitno (nekad i prekrupno) mlevenje moze da oteza formiranje "cvrstog" puck-a.
 
Ako je sve adekvatno podmazano i presu kad je van aparata mozes lagano da izvlacis/uvlacis, probaj da podesis mlin za jedan podeok krupnije. Presitno (nekad i prekrupno) mlevenje moze da oteza formiranje "cvrstog" puck-a.
Mislim da je do prese jer i ako su zamenjene gumice ,ne ide to lako vec dosta zapinje. Mora da je malo naneto one masti. Moram da vidim gde ima da se kupi pa da podmazem opet.
 
Veoma moguce, narocito ako zapinje. Ako vec podmazujes, mozes i pre toga da detaljno rastavis i ocistis/odmastis presu (zuti krema ventil mozda i ne moras da vadis, posto to moze biti teze):



Planiram da kupim novi aparat, rešio da izbacim Krups EA810570. Gledam da uzmem DeLonghi 22.110, cena je nešto preko 300€ na KP a Krups koji je odradio 6K šoljica kafe da prodam.
Imam par pitanja, da li se isplati uraditi servis pa ga prodati ili ne, da li uzeti nešto drugo ili 22.100, kako se pokazao i na šta treba obratiti pažnju prilikom eksploatacije.
Hvala unapred

Za taj novac mozes pogledati i neki od novijih Delonghi ESAM modela (mislim da sam video ESAM-3200 za oko 350e nov, na KP), koji su generalno izdrzljiviji i nesto laksi za ciscenje/odrzavanje.
 
Poslednja izmena:
Nakon nekoliko nedelja citanja i istrazivanja na ovom forumu napokon resio da se prikljucim veseloj druzini :) . Za pocetak po prepuruci kolega sa foruma (Nidze) narucio Timemor C3 rucni milin sa aliexpresa i dodatak za finije podesavanje . U iscekivanju mlina je iskrsla ponuda koju nisam mogao da odbijem : Gaggia Classic Pro 2019 stara godinu dana i aktivno koriscena par meseci u iznosu od 170 eura . Hvala puno svima na korisnim savetima !20240104_183948.jpg
 
Daj uspešne šotove da vidimo kad se pokrene mašinerija uz lepu svežu kafu.
 
Nakon nekoliko nedelja citanja i istrazivanja na ovom forumu napokon resio da se prikljucim veseloj druzini :) . Za pocetak po prepuruci kolega sa foruma (Nidze) narucio Timemor C3 rucni milin sa aliexpresa i dodatak za finije podesavanje . U iscekivanju mlina je iskrsla ponuda koju nisam mogao da odbijem : Gaggia Classic Pro 2019 stara godinu dana i aktivno koriscena par meseci u iznosu od 170 eura . Hvala puno svima na korisnim savetima !Pogledajte prilog 421668
Odlicna cena,da te u zdravlju sluzi!
 
Pozdrav🙂

Koji Dolce Gusto aparat preporučujete? Htela bih da pravim na njemu kafu sa onom belom mlečnom penom na vrhu.
 
Nakon nekoliko nedelja citanja i istrazivanja na ovom forumu napokon resio da se prikljucim veseloj druzini :) . Za pocetak po prepuruci kolega sa foruma (Nidze) narucio Timemor C3 rucni milin sa aliexpresa i dodatak za finije podesavanje . U iscekivanju mlina je iskrsla ponuda koju nisam mogao da odbijem : Gaggia Classic Pro 2019 stara godinu dana i aktivno koriscena par meseci u iznosu od 170 eura . Hvala puno svima na korisnim savetima !Pogledajte prilog 421668
Sjajna cena!
Uživaj!
 
Pozdrav🙂

Koji Dolce Gusto aparat preporučujete? Htela bih da pravim na njemu kafu sa onom belom mlečnom penom na vrhu.
A koja je to kafa "sa onom belom mlečnom penom na vrhu" ? :)
Ako su u pitanju Cappuccino ili Latte Macchiato kapsule, onda bilo koji od navedenih na sajtu osim Infinissima koji je manualni model.


Lično, ja sam 3.5 godine koristio Dolce Gusto Mini Me sa Dolce Gusto kapsulama i stvarno je bio dobar i kvalitetan uređaj ali cene su im sada u prodavnicama pa i na KP baš jake.
Što se tiče same kafe u Dolce Gusto kapsulama, nisu ništa posebno ali su ok(ish) za nekog ko ne želi da se cima i želi brzu pripremu napitka a da ne ulaže previše truda i novca u opremu.
 
Hvala🍀

Ne razumem se u kafe, ali ih volim. Najviše sam volela kafu sa mlekom kakvu je pravio onaj ogromni aparat na fakultetu.

Pre par godina su bile akcije u marketima tipa kupiš 20 kutija sa kapsulama i dobiješ besplatno aparat. Baš mi je žao što sam to propustila jer verujem da se isplati.

Sada može da se kupi Dolce Gusto aparat na ananasu za nekih 8.000 sa vaučerima.

Gde inače kupuješ te kutije sa kapsulama i koliko ih plaćaš? Negde sam pročitala da su na pijaci mnogo povoljnije nego u marketima.
 
Vending mašine ili mute instant kafu ili melju neku šlj kafu tako da nisu neki reper kvaliteta.
Koliko se sećam, DG aparati koji su nudjeni besplatno uz 10 ili 20 kutija kapsula su bili manualci sa kojima sam moraš da doziraš vodu.
Na automaticima, podesiš nivo koji je obeležen na kapsuli putem polugice i svaki put izbaci istu količinu napitka.
Kapsule sam, dok sam koristio DG, kupovao u Metrou na akcijama ali su od tada baš poskupele svuda i kvalitet dobijenog napitka mi nije opravdavao cenu pa sam presekao i prešao na pravu espresso mašinu i svežu kafu.

p.s. Ako piješ čistu kafu a kapsule su ti definitivni izbor, bolji (i deleko povoljniji) izbor je Nespresso aparat.
Sledeći korak je ulazak u svet prave kafe je Gaggia Viva + Timemore C3 ručni mlin za nekih 200 eura (ali i više cimanja za pripremu).
Više puta je pisano u ovoj temi o obema opcijama pa vredi, makar informativno, istražiti.
 
Pozdrav svima. Hteo sam da narucim za Gaggia Classic Pro sa Shades of Coffee sajta OPV Springs, zamenu za steaming tip ovaj sto ima jednu rupicu ("The One" ili kako ga vec zovu) i onaj kit sa svim zamenskim gumicama za aparat. Imam dva pitanja. Koju opciju biram za postarinu posto imaju non-tracked <100g, non-tracked<500g, tracked<100g, tracked<500g i fedEx, a pojma nemam koliko ove stvari teze, jer ni za jedan proizvod ne pise koliko je grama.
Drugo pitanje je da li je neko uzimao ovaj steaming tip, i da li se isplati, tj. da li su znacajna poboljsanja u spremanju mleka?
 
Zašto ne bi odneo aparat u Bago, oni vrše servisiranje a inače čini mi se da kod svih novih mašina koje prodaju sami zamene OPV oprugu, tako da možda i to mogu da ti odrade, možda prođeš i jeftinije.
 
Nakon nekoliko nedelja citanja i istrazivanja na ovom forumu napokon resio da se prikljucim veseloj druzini :) . Za pocetak po prepuruci kolega sa foruma (Nidze) narucio Timemor C3 rucni milin sa aliexpresa i dodatak za finije podesavanje . U iscekivanju mlina je iskrsla ponuda koju nisam mogao da odbijem : Gaggia Classic Pro 2019 stara godinu dana i aktivno koriscena par meseci u iznosu od 170 eura . Hvala puno svima na korisnim savetima !Pogledajte prilog 421668
Sjajan Deal!
izgleda kao nov iskreno :)

Nek te sluzi u puno kafa!
 
Pozdrav svima. Hteo sam da narucim za Gaggia Classic Pro sa Shades of Coffee sajta OPV Springs, zamenu za steaming tip ovaj sto ima jednu rupicu ("The One" ili kako ga vec zovu) i onaj kit sa svim zamenskim gumicama za aparat. Imam dva pitanja. Koju opciju biram za postarinu posto imaju non-tracked <100g, non-tracked<500g, tracked<100g, tracked<500g i fedEx, a pojma nemam koliko ove stvari teze, jer ni za jedan proizvod ne pise koliko je grama.
Drugo pitanje je da li je neko uzimao ovaj steaming tip, i da li se isplati, tj. da li su znacajna poboljsanja u spremanju mleka?

Ne sećam se šta sam birao za poštu.
Single tip je laksi u početku jer malo produzava vreme pravljenja pene. Lakša je kontrola. Meni se pokazao korisnim.
 
Otvara se na nbgd grcka kafeterija iz lanca mikel. Svako ko je ikada bio u malo vecem mestu je zapazio njihove kafeterije. Mislim licno da su zakasnili kod nas jedno 6-7 godina
 
Potrebno je da smanjim kofein, a dosta sam se navukao na kafu (espreso), pa bi cilj bio 1 kafa dnevno.
Ostalo bi pravio kafu bez kofeina, pa da li neko ima iskustva da moze da (ne)preporuci neku kafu u zrnu bez kofeina za espreso?
 
Potrebno je da smanjim kofein, a dosta sam se navukao na kafu (espreso), pa bi cilj bio 1 kafa dnevno.
Ostalo bi pravio kafu bez kofeina, pa da li neko ima iskustva da moze da (ne)preporuci neku kafu u zrnu bez kofeina za espreso?
Ja sam jednom uzeo u coffee and factory, moglo je da se pije.
 
Zašto ne bi odneo aparat u Bago, oni vrše servisiranje a inače čini mi se da kod svih novih mašina koje prodaju sami zamene OPV oprugu, tako da možda i to mogu da ti odrade, možda prođeš i jeftinije.

Hvala za preporuku. Zanimljivo mi je zvučala pa sam ih i pozvao (jer sam tamo i kupio aparat). Čovek me ubedjuje da na grupi imam 9 bara da samo profesionalni aparati imaju 12 bara itd… Ocigledno tu priču vrte i za nove Gaggie. Meni je suludo da oni ne znaju da aparat dolazi sa opv koji je namešten na 12 bara (bar ove Gaggie iz 2021 kada sam je kupio). Je l postoji način da budem siguran na koliko bara radi mašina, pre nego narucim ove opv sa Shades of Coffee?
 
Hahah zanimljivo, znači izgleda da oni sami tu ne rade ništa već ubeđuju ljude da je aparat već na 9 bara :D Dobro je znati, za neke od članova ovde koji su kod njih uzimali i koji su dobili tu informaciju. Ja ono što sam kopao pre nekoliko strana ispada da samo za američko tržište prodaju aparate sa 9bar, a za evropsko ne, makar ne još.
Ako neko ima još neki info nek se javi, da znaju ljudi.
 
Je l pio neko ovu kaficu? Ko voli italijanski espresso, mislim da bi mu se dopala. Moj recept je 10g in, 40g out za oko 50 sekundi : )

IMG_1166.jpg

IMG_1174.jpg
 
@mstojanov kompletna Hausbrandt linija kod nas je manje vise ok. Ja licno gotivim, i cesto konzumiram Venezia-u (roze kese). Samo sto nam se znacajno razlikuje yield jer ja koristim 14-15g za nesto manje od 40ml out.
 
Hahah zanimljivo, znači izgleda da oni sami tu ne rade ništa već ubeđuju ljude da je aparat već na 9 bara :D Dobro je znati, za neke od članova ovde koji su kod njih uzimali i koji su dobili tu informaciju. Ja ono što sam kopao pre nekoliko strana ispada da samo za američko tržište prodaju aparate sa 9bar, a za evropsko ne, makar ne još.
Ako neko ima još neki info nek se javi, da znaju ljudi.
Ja sam pitao doticnog Marka, sa yt kanala Whole Latte Coffee, potvrdio mi da za americko trziste dolaze sa 9bar preinstaliranim opv-om, dok za evropsko ide standardna opruga, znaci 12bara.
Doduse, za konkretan model GCP Evo, nisam siguran za prethodne modele.
Je l pio neko ovu kaficu? Ko voli italijanski espresso, mislim da bi mu se dopala. Moj recept je 10g in, 40g out za oko 50 sekundi : )

Pogledajte prilog 422983

Pogledajte prilog 422984
Ako volis da eksperimentises, probaj 18gr in (ili 20gr ako moze u korpicu da ti stane), 18gr out (ristreto), pa mi javi kako ti se cini. Navukao sam se na ristreto, u poslednje vreme, pa mi klasicni shot- ovi budu sad blagi. :) Ne znam zasto drzis 50 sekundi ekstrakciju, ali ako ti odgovara ukus, zasto da ne.
Ta gold kesa im je 80-20 blend, ako se dobro secam...
 
Poslednja izmena:
Mogu svakako da probam, basket po proizvodjacu podrzava od 16-22g, ali ja ga lagano koristim sa 10g, gledam da ne unosim previse kofeina.

50 sekundi zato sto je prvih 15ak sekundi preinfuzija (1-2 bara, izadje do 2g kafe), onda do 30g drzim na 8-9 bari, i poslednjih 10g postepeno smanjujem pritisak do 0. Sve to traje oko 50 sekundi, prilicno lep ukus dobijem. Pravim na Flair Pro 2.

Jeste, na sajtu pise 80-20 blend : )
 
Nazad
Vrh Dno