Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

da, da... samo sto meni ni jednom todoist nije izdrzao duze od nedelju dana...
 
Pozdrav svima, desilo se i to da je meni na P30 otišao tač i sad gledam da ga upokojim i zamenim nečim dostojnim. Neki izbor je pao na Poco F5, Oppo Find X5 ili nešto treće. Da li je neko našao neku adekvatnu zamenu za ovaj telefon do recimo 400e ?
 
Pozdrav svima, desilo se i to da je meni na P30 otišao tač i sad gledam da ga upokojim i zamenim nečim dostojnim. Neki izbor je pao na Poco F5, Oppo Find X5 ili nešto treće. Da li je neko našao neku adekvatnu zamenu za ovaj telefon do recimo 400e ?
Honor 90 recimo? Nesto slicno kao P30 pro, s tim sto nema infra port
 
Izbaci mi jutros ovo na P30 Pro, kliknuh na ovo view details ali samo zatvori prozor😂🤦‍♂️

Screenshot_20231030_080647.jpg
Vidim da se i na redditu dosta ljudi žali, a rešenje je sledeće

It's a false positive from the Huawei Optimiser app. It's detecting Google Assistant as a virus. They have changed some permissions in the app. To fix, go to Apps, force close Optimiser, clear data, then open it. It will auto update and will be fixed.


 
Da li neko ima problem da mu je nestao fingerprint senzor ? Do juce mi je radio normalno ali danas kad sam upalio telefon samo je nestao i telefon mogu da otkljucavam samo preko lica i sifre. P30pro je u pitanju
 
Ja imam problem sa baterijom. Do skoro je moglo 6h SOT-a, a sad 4.5-5h. Razumem da je telefon iz 2019 i da je baterija oslabila, koristim vanced yt a negde sam citao da taj vanced hoce da trosi bateriju dal zna neko o tome nesto i kakva su vam iskustva?
 
Da li je neko menjao bateriju u ovlašćenom servisu, kakva su iskustva?
Da li neko ima preporuku za aftermarket punjač koji će da puni maksimalnom brzinom p30 pro?
 
Meni su prošle godine na P30 Pro zamenili bateriju zajedno sa ekranom u ovlašćenom servisu, ProMobi.
Ekran i baterija su ok, ali su mi sjebali bluetooth i GPS prijem, sada je mnogo slabiji, ne znam zbog čega, kao da neku antenu nisu zakačili...

Žalio sam se, reklamirao im, ali nisu mi uvažili reklamaciju.
 
Standardna prica... Poprave jedno, pokvare drugo. Prilicno cesto cujem takve informacije nakon servisa u ovlascenom servisu.
 
Ako ga u Pro Mobiju pokvare, šta će tek u lokalnim sevisima da mu rade!?
 
Nije to do natpisa na izlogu/računu, već do onoga što drži alat u rukama. Veliki servis je kao garancija da su majstori provereni, ali svako može da ima loš dan, a svakog dana im prodje toliko telefona kroz ruke, da i najboljima mora da se omakne i neka greška.
 
Nije to do natpisa na izlogu/računu, već do onoga što drži alat u rukama. Veliki servis je kao garancija da su majstori provereni, ali svako može da ima loš dan, a svakog dana im prodje toliko telefona kroz ruke, da i najboljima mora da se omakne i neka greška.
Sve je to uredu, al ja ne zelim da moj telefon bude zrtva za tu gresku
 
Razumem te. Ne znam čime se baviš, ali da li je realno da baš nikada ne pogrešiš? Svakome se desi.

Što je veći broj intervencije koje imaju, veće su šanse da se provuče neka greška. I naravno, negativni utisci uvek pre izadju u javnost, bez obzira što su u manjini.

Ne branim konkretan servis, nisam koristio njihove usluge, samo pokušavam da sagledam obe strane.
 
Meni su prošle godine na P30 Pro zamenili bateriju zajedno sa ekranom u ovlašćenom servisu, ProMobi.
Ekran i baterija su ok, ali su mi sjebali bluetooth i GPS prijem, sada je mnogo slabiji, ne znam zbog čega, kao da neku antenu nisu zakačili...

Žalio sam se, reklamirao im, ali nisu mi uvažili reklamaciju.
Upisujem se i ja, NFC skembali (da ne kazem na sj rec) na P40Pro+ kad su mikrofon sredjivali.

Cisto da ne bude zabune da je izolovan slucaj
 
Ekipo ima li još ko sem mene problem sa google assistant? Kad kažem " ok google" kakvi ne funkcionise. Probam sve da izbrisem, pa da ga setujem iz početka, ali nema šanse. Sinoc je na kratko proradilo, ali vidim jutros sve isto. Vidim na googlu to je generalno problem. Ima li rešenja ili je ban od googla odradio svoje?
 
Upravo mi je na p30lite ispao displej iz lezista... Jednostavno se odvojio od kucista... Drzi ga smao flat kabl. Uopste mi nije jasno sta se desilo... Uasci, sa staklom preko... Nije ispadao...
Displej je ceo, radi u potpunosti...
Jel neko zna nesto o ovome? Da li se nekom desavalo?
 

Prilozi

  • IMG-c7cef8b90e1402ed52d37aa4c2fc24f6-V.jpg
    IMG-c7cef8b90e1402ed52d37aa4c2fc24f6-V.jpg
    104 KB · Pregleda: 22
  • IMG-7b519abf1ab145bf95f4c2e7a7bc9434-V.jpg
    IMG-7b519abf1ab145bf95f4c2e7a7bc9434-V.jpg
    107.8 KB · Pregleda: 23
  • IMG-7b958a340959cf8baae6548cbb32f1e3-V.jpg
    IMG-7b958a340959cf8baae6548cbb32f1e3-V.jpg
    98.6 KB · Pregleda: 23
  • Adds to story
Reagovanja: PJ
Upravo mi je na p30lite ispao displej iz lezista... Jednostavno se odvojio od kucista... Drzi ga smao flat kabl. Uopste mi nije jasno sta se desilo... Uasci, sa staklom preko... Nije ispadao...
Displej je ceo, radi u potpunosti...
Jel neko zna nesto o ovome? Da li se nekom desavalo?
Interesantno jako... sestri je ekran tako napukao ali kada de baterija na duvala na Mate 10 lite, ali ovako jos nisam video
 
Proverio sam da nije baterija ali nije... Jednostavno je ispao... Kako je uopste displej postavljen? Zalepljen je za nesto? Kuciste?
 
Kontam da je ipak baterija, malo se naduvala, taman da izbaci displej.. Inače displej je zalepljen koliko znam, moguće je da se vremenom lepak osušio, ne znam da li si ga kupio novog ili polovnog, možda je neko ranije menjao displej pa nije baš odrađena zamena tj. lepljenje kako treba..
Kako god, sreća pa nema štete, odnesi ga u kršten servis, zameni i bateriju kad se već otvorio.
 
Ma nov sam kupio u telenoru. Nikad nije otvaran... Baterija deluje u redu, nije se nadula... Bar ne vidim golim okom...
Izgleda samo da je lepak iz nekog razloga popustio...

Juce sam ocistio lepak, veceras cu ga zalepiti... Pa cemo videti kako ce se ponasati :)

Trenutno mi displej drze 2 gumice za tegle... Osecaj u ruci kao tegla ajvara... :D
 
Displej uspesno ociscen i zalepljen... skinuo sam gumice, ne nosim vise praćku u dzepu... :(

preostaje da vidim koliko ce da drzi ovaj lepak...
 
Reci cu vam moje iskustvo. Posle gotovo 3 godine druzenja sa p30 pro i pre njega godinu i nesto mate 20 pro uzeh iphone 11 pro. Primetio sam da Huawei brze otvara neke app poput vibera whatsappa. Meni je to neverovatno a po testovima naravno iphone vise poena ima na antutu benchmark. Za mene je Huawei samo sa Kirin chipsetom a ne sa SD.
 
Reci cu vam moje iskustvo. Posle gotovo 3 godine druzenja sa p30 pro i pre njega godinu i nesto mate 20 pro uzeh iphone 11 pro. Primetio sam da Huawei brze otvara neke app poput vibera whatsappa. Meni je to neverovatno a po testovima naravno iphone vise poena ima na antutu benchmark. Za mene je Huawei samo sa Kirin chipsetom a ne sa SD.
Potvrdjujem, jer i sam imam iPhone 11, al' nije to do SoC-a nego do softvera. EMUI sa tim flagship Kirin-ima radi kao san, ali covek mora godine da provede sa Huawei telefonom pa da počne da shvati koliko dobro to radi.
 
Potvrdjujem, jer i sam imam iPhone 11, al' nije to do SoC-a nego do softvera. EMUI sa tim flagship Kirin-ima radi kao san, ali covek mora godine da provede sa Huawei telefonom pa da počne da shvati koliko dobro to radi.
Huawei nije redovno azuriranja nikad izbacivo al makar to ponekad kad izbaci bude stabilno sigurno bez bagova. Sta vredi sto neki malo malo salju neka azuriranja kad su bagoviti? Ubedjen sam da je emui najstabilniji android skin koji ima u android svetu i ako je samsungov one ui mozda vizuelno lepsi i sa vise funkcija.
 
Mene ove priče o ovlašćenim servisima najviše i odbijaju da odnesem moj p30pro na zamenu baterije.

AccuBattery pokazuje 96% healtha.
Sad koliko je tačno ne znam.
Sad kako imam novi telefon, p30pro stoji parkiran ali i dalje me vuče da ga koristim jer sam se navikao na EMUI kao i na sam telefon.

Da je P30 pro dobio još jedan android update sigurno bih još 2-3 god ostao na njemu
 
Nema potrebe ako accubattery ima dovoljan broj merenja (10ak full merenja je kao precizno), iako je trivijalno jeftina zamena, verujem da zbog popularnosti ce model jos 2-3 godine imati bez problema zamenu baterije, osim ako ne zakatance skroz Huawei kod nas pa onda mora u Madjarsku.
 
Vrh Dno