Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Narednih nekoliko dana idealno vreme za rad klima. Kome po ovom vremenu ne radi klima kako treba, cesto ide u defrost-e, ne mudolira kako treba itd..neka ide u šumu po drva a na klimu stavi milje!
Šalim se naravno, a mozda i ne 🙄Screenshot_2023-12-16-10-41-49-19_9041359d35f7faa91a8b69d5b3ca88fd.jpg
 
Ako neko ima preporuku za ok servis usluga/cena za ovu TCL inverter 12 klimu nek mi pusti na PM, hvala
 
Da li je ovo ok zvuk za Daikin FTXF35D koja je ugradjena pre 3 sata, zvuk se prenosi i unutra u sobu kroz koju prolaze cevi.
 
Da li je ovo ok zvuk za Daikin FTXF35D koja je ugradjena pre 3 sata, zvuk se prenosi i unutra u sobu kroz koju prolaze cevi.

Nije. Zovi ih da vide šta je. Meni su se cevi malo dodirivale sa kućištem klime pa to ume da pravi sličan zvuk, ali sam ih ja malo prstima odvojio... U svakom slučaju reklamiraj. Poludećeš od ovoga.
 
Da li je ovo ok zvuk za Daikin FTXF35D koja je ugradjena pre 3 sata, zvuk se prenosi i unutra u sobu kroz koju prolaze cevi.

Neko je na forumu pre rekao da je u pitanju fabricka greska, matica nosaca kompresora nije dovoljno stegnuta pa on treska unutar kucista spoljne jedinice. Uglavnom, slobodno je reklamiraj.
 
Radila je nekih sat vremena tiho, monter otisao i onda je pocela sve jace i jace da se cuje, unutra se cuje kao da neko cekicem udara po cevima. Sad sam zvao, doci ce neko sutra da pogleda. Kupio u Inelektronik Boleč, njihov monter montirao. Poslao sam mu snimak na viber, on kaze ventilator kaci negde.
 
Šta ti je japanski kvalitet, sat vremena izdržao. 🤭
Dosla je sa polomljenom plastikom resetke od ventilatora, ali sam video tek kad su je namontirli, najverovatnije u transportu pa je moguce da je i ventilator udaren ili upalo parce plastike. Sutra treba da mi donesu tu plastiku pa ce da vide i sta pravi buku. Ako je i ventilator ostecen trazicu novu spoljasnu.
Jel ovo zapinje ventilator ili tandrce kompresor?
Monter kaze ventilator, poslao sam mu snimak na viber, doci ce sutra.
 
Vidim slabo se kapira sarkazam, pa da javim da se opuste botići. :)

A za ovo sa egom si potpuno ispravno rekao. I tačno se vidi koji "tabor" najviše voli da ga pumpa. ;) Čast izuzecima.
 
Poslednja izmena:
Vidim slabo se kapira sarkazam, pa da javim da se opuste botići. :)

A za ovo sa egom si potpuno ispravno rekao. I tačno se vidi koji "tabor" najviše voli da ga pumpa. ;) Čast izuzecima.
Nebitno je dali ja ne kapiram ili neko drugi, nebitno je dali je Daikin, wox, viwax ili Mitsubishi, nije ljepo prema korisniku ( bilo koje marke klime ) takvo ponasanje bas u tom trenutku kad neko ima problem.
 
Da li neko ima mozda snimak kako ta klima treba da radi, kako se cuje spoljna, ako neko moze da snimi, da imam sa cime da uporedim? Daikin FTXF35D
 
Da li neko ima mozda snimak kako ta klima treba da radi, kako se cuje spoljna, ako neko moze da snimi, da imam sa cime da uporedim? Daikin FTXF35D
Bukvalno treba kao da ne radi. Ne brini, ovo je toliko ocigledno i krupno da nema sanse da ne pronadju sta je u pitanju. Ili ventilator kaci u nesto, ili kompresor, cevka ili nosaci komresora. Cim je otvore videce se. Samo gledaj da odrade to "fabricki", a ne da budze i kaleme!
Radila je nekih sat vremena tiho, monter otisao i onda je pocela sve jace i jace da se cuje, unutra se cuje kao da neko cekicem udara po cevima. Sad sam zvao, doci ce neko sutra da pogleda. Kupio u Inelektronik Boleč, njihov monter montirao. Poslao sam mu snimak na viber, on kaze ventilator kaci negde.
Lepo ja kazem, da si uzeo kineza ne bi imali vremena da odu. Kinez daje malo fore za bekstvo 😂
Izvini salim se malo, ne na tvoj racun vec generalno 👍
 
Zika je u pravu. Meni je vivax bio crknut u dolasku. Namontirali ga i nije hteo da se upali. Sedeli sat vremena pored njega i cackali ga. Sutra doneli drugu plocu UJ i evo ga, dvanaesta godina sljaka.
 
Nego, ostatak od 3m cevi unutra ili je odmah na zidu?
Unutra, kaze ide 2 metra u cenu ugradnje, ali meni svakako trebalo tačno 3.
14500 ugradnja sa 2 metra cevi
1800 doplata za svaki sledeci metar
1000 za dodatnu rupu
1000 za metar kanalice
1500 doplata za pocinkovane nosace
4000 za povezivanje telefona na wi-fi ( ovo sam sam povezao za 5 minuta)
Vakumirao 5 minuta, kaze dovoljno je i nije potrebno kod nove klime, ali je odradio. Ja koliko znam, potrebno je.
 
Unutra, kaze ide 2 metra u cenu ugradnje, ali meni svakako trebalo tačno 3.
14500 ugradnja sa 2 metra cevi
1800 doplata za svaki sledeci metar
1000 za dodatnu rupu
1000 za metar kanalice
1500 doplata za pocinkovane nosace
4000 za povezivanje telefona na wi-fi ( ovo sam sam povezao za 5 minuta)
Vakumirao 5 minuta, kaze dovoljno je i nije potrebno kod nove klime, ali je odradio. Ja koliko znam, potrebno je.

wow! 24800 bi izasla montaza...?Lepo
 
Ali kanalice su najbolje. Mora da su pozlacene i uvezene direktno iz Japana od Hatori Hanza.
😁
 
  • Funny
Reagovanja: Tpo
Za ove pare koje naplacuje treba ne samo da bude necujna spoljasnja jedinica vec i nevidljiva - Steahlt Mode Installation.
 
Nazad
Vrh Dno