Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Jel zna neko da čita ove podatke levo sa sajta 'coinmarketcap' prilažem slika pa da objasni neko molio bih... Znam bukvalni prevod ali šta u praksi znači?
 

Prilozi

  • Screenshot from 2023-10-20 08-37-51.png
    Screenshot from 2023-10-20 08-37-51.png
    144.9 KB · Pregleda: 175
Dok god se ta sredstva vode kao rezervisana transakcija se može poništiti

Kod Rajfajzena ne može, od juče mi 35 evra čuče u rubrici "rezervisana sredstva" i sva je šansa da će odlepršati dalje. Odmah reagovao, još juče napisao zahtev za promenu Vise i da se poništi transakcija. Danas vidim da stoji sve isto i zovem kol centar da bi od dežurne ćurke dobio porciju "ne znam", "mislim", "verovatno ste vi...", "ne može", "obratite se vi njima", "žao nam je"...
Od petka do ponedeljka bezuspešno pokušavam uplatu na Binance, zovem kol centar i dobijem "ne znam", "mislim", "verovatno ste vi...", "ne može", "obratite se vi njima", "žao nam je"...
U utorak pokušavam Bitmart preko Simplexa, ne uspeva. Pokušam i preko Moonpay, potvrdim broj kartice i upišem cvv. Traže da skeniram qr i trepćem u telefon, ne uspeva ni to, treba sad da apgrejdujem skener preko nekog linka i probam ponovo. Odradim i to, vidim da je trial verzija. Uplata ne uspe i kreće šaniranje.
Čuvajte se Munpeja i Rajfajzena.
 
Ehhh, nije Borat, tvoja muka ni slična mojoj... Meni ne daju pristup ni jednoj kriptoberzi... sve sam im poslao,,, i slikao se i lične karte,,, passworde brojeve telefona... nothing...
 
Konkretno, na binance, čekam potvrdu naloga, da mi stigne email od njih.... kažu 24h...nema 5 dana.
 
Ja se jedino sećam da je registracija bila velika gnjavaža i trajala mnogo duže od očekivanog, ne pamtim detalje. Ako si obavio sve što se od tebe tražilo, pitaj Support Center đe ba zapelo. Ili se strpi još par dana.
 
Ne moze banka da skine rezervaciju. Tehnicki moze, ali cak i da to ucini novac ce svakako biti skinut sa racuna (ukoliko postoje sredstva) ili ce racun biti oteran u minus (ukoliko nema sredstava).
 
Drustvo,od sinoc mi Metamask ne prepoznaje sifru koja radi evo vec 2 godine. Nudi resetovanje novcanika. Zna li neko razlog za to? Nisam imao vise pogresno unesenih sifara pa da bude do toga..
 
Да ли је неко овде "brave creator", да му подарим ово мало BAT-а што сам накупио, можда 20ак долара.
Колико капирам, нестаће ноћас, или сутра, или кад већ.
 
Kod stejkovanja, jel može neko da objasni šta je 'APR' A šta 'Commission' i ostalo... U principu zanima me koji Validator daje najveći procenat na stejkovanje-čuvanje novčića? Evo prilažem sliku, pa mi kažite koji Validator Delegator je najbolji?

 

Prilozi

  • Снимак екрана направљен дана 2023-10-31 13-14-07.png
    Снимак екрана направљен дана 2023-10-31 13-14-07.png
    193.3 KB · Pregleda: 54
Kod stejkovanja, jel može neko da objasni šta je 'APR' A šta 'Commission' i ostalo... U principu zanima me koji Validator daje najveći procenat na stejkovanje-čuvanje novčića? Evo prilažem sliku, pa mi kažite koji Validator Delegator je najbolji?

Ta priča sa stejkovanjem je mnogo komplikovanija nego što izgleda. iskreno savetujem da ako već nisi siguran šta znače te stvari, izučavaš par dana na youtube sve u vezi stejkovanja, i da se dobro upoznaš sa "impermanent loss" frazom i značenjem, pa da onda ipak još jednom i još jednom razmisliš.

ako bi stejkovao, onda neki jaki coini i jake mreže (iako sa mngo manjim procentulanim povratom nego ti novčići koje si okačio), i sa što manjim fijem, nikako ETH čiji fee će ti pojesti sve.
 
to je kao kada ulazis u mo4varu . dok skapiras da se mozes debelo ukvasiti , ti na sredini mo4vare skapira6 da nisi obuo dobre 4izme. ili kao gazenje kroz minsko polje.
 
Ta priča sa stejkovanjem je mnogo komplikovanija nego što izgleda. iskreno savetujem da ako već nisi siguran šta znače te stvari, izučavaš par dana na youtube sve u vezi stejkovanja, i da se dobro upoznaš sa "impermanent loss" frazom i značenjem, pa da onda ipak još jednom i još jednom razmisliš.

ako bi stejkovao, onda neki jaki coini i jake mreže (iako sa mngo manjim procentulanim povratom nego ti novčići koje si okačio), i sa što manjim fijem, nikako ETH čiji fee će ti pojesti sve.
Oce li mi iko reci zbog cega je ETH ovoliko jak, ako izuzmemo fancy ime?
 
Oce li mi iko reci zbog cega je ETH ovoliko jak, ako izuzmemo fancy ime?
I ako sam od skora u kripto vodama, mogu reći da se ETH više ne rudari. Znači broj koina se ne povećava. Ali ETH je 'jak' zato što svi glavni koini koriste erc20 (ETH) mrežu. Koliko ja razumem. A fee (taksa) na toj mreži je poprilična i od toga ETH sve više vredi... Ali kao što rekoh ne rudari se i ne može se očekivati dugogodišnji trend rasta, već služi samo u 'špekulativne' svrhe. Tj, veliki igrači uglavnom znaju kad se sprema rast a kada pad ETH i u skladu sa tim ulažu, tj. kupuju ili prodaju ETH.
 
^ uf :D

eth supply se i dalje povećava, samo manjim tempom (zbog eth 2.0, povećan block size). samo se sad isplaćuju stejkeri, ne majneri.

fee donekle pomaže ceni (zbog eth 2.0, celokupan fee se spaljuje), stvarajući deflatorni pritisak, ali to utiče primetno samo kad se mreža koristi baš, pa je fee veliki.

trenutno doduše, kažu TA majstori, eth ima lep čart i zbog toga ide na gore :)



https://ultrasound.money/ evo ovde možete da pratite inflaciju eth
 
Upravo to. Jedino sto ja ne vidim nijedan razlog za bull run. Ovo polovljenje je verovatno jedini razlog zasto BTC vuce na gore. Bull run ne vidim u najavi jer ne vidim nikakvu akumulaciju. Ekonomija je globalno u bunaru tako da nema nikakvog razloga da kripto skace.


Jedna jako vazna stvar za nauciti bitcoin nije kripto,slazem se da nema razloga da kripto skace
Kripto je prevara jedina svrha kreiranja altcoina plagiranjem bitcoina je da developeri i insajderi dumpaju premine bags na naivnom retailu ,pump i dump

Sto se tice BTC

bitcoin je po svim parametrima superiornije monetarno dobro od zlata to su primjetili i analiticari velikog americkog fonda fidelity u svojoj analizi koji mozete procitati na ovom linku

Akumulacija BTC je konstantna ako pratis analizu podataka sa blokcejna imas ogroman rast hodlera,broj adresa sa 1 btc je vec presao milion a sve je manje btc na menjacnicama
bitcoin polako postaje monetarno dobro koga kompanije i drzave drze u svojim bilansima a pitanje je trenutka kad ce centralne banke velikih drzava krenuti da akumuliraju
Naprimjer ja pratim bilanas prvog kanadskog etf purpose koji je odobren pre 2 god Oni odnosno njihovi klijenti su samo zadnjih mjesec dana akumulirali preko 5000 btc
Ovde mozes pratiti koliko imaju btc ,ovo je samo jedan od 7-8 kanadskih bitcoin etf


Ono sto ja ocekujem dugorocno da ce btc prestici market cap zlata
Market cap zlata je oko 13 trilona a btc je oko 600 milijardi.to je cena btc oko 600 000

 
Poslednja izmena:
Dobro bre Babiću, pa jel moraš i u temi o cenama da propovedaš svoje jevanđelje? Ogadiste mi kripto ti i ostatak "digitalno zlato" ekipe. Kad opadajuća količina novca izazove pad špekulativnih aseta, što će se u nekom momentu desiti sigurno, i postane još jednom očigledno da je Bitcoin špekulacija, kao i pri svakom potresu do sada, šta će biti onda? Ništa, opet ćete vi ekipica da se ućutite, sačekate novi stimulus, pa onda opet dođete i pričate o digitalnom zlatu.
 
Poslednja izmena od urednika:
@Babic
Ja na sajtu Purposea ne mogu naći na kojim adresama se nalazi BTC koji imaju. Možeš li ga ti naći?
 
Da li mi neko moze dati savet kako je najjeftinije kupiti USDT karticom. Trenutno koristim Huobi al nekad provizije budu bas velike jer moram da idem na 3rd party.
 
S njima sam imao problema oko verifikacije ili tako nekih cudnih problema, pa sam na kraju odustao. Jel radi to isz Srbije?
 
@Babic
Ja na sajtu Purposea ne mogu naći na kojim adresama se nalazi BTC koji imaju. Možeš li ga ti naći?
Purpose Investments bitcoin ETF je jedan od kanadski bitcoin etf odobren 2001
Ti fondovi ne cuvaju direktono BTC vec angazuju castody servise koji za njih skladiste i cuvaju
Purpose bitcoin etf su radili sa Gemini castody a od pre nekoliko mjeseci rade i sa Coinbase castody

 
Purpose Investments bitcoin ETF je jedan od kanadski bitcoin etf odobren 2001
Ti fondovi ne cuvaju direktono BTC vec angazuju castody servise koji za njih skladiste i cuvaju
Purpose bitcoin etf su radili sa Gemini castody a od pre nekoliko mjeseci rade i sa Coinbase castody


Ako je tako kao što si napisao, zbog čega ih reklamiraš? Šta će taj ETF uraditi ako taj BTC ne postoji (čitaj: ukraden ili privatni ključ izgubljen)? Po čemu se to razlikuje od klasičnih banaka kojima povjeriš da čuvaju ušteđevinu? Kako može biti odobren 2001, ako BTC tada nije postojao.
Babiću, upamti da "not your keys, not your BTC".
 
Vrh Dno