Šta je novo?

Orion Telekom

Pa ne razumem, ti si ciljano uzeo samo Orion televiziju a imas tudj internet?
Ako je tako mozda mozes da zoves podrsku.
Ja sam mislio da je varijanta pozajmio sam od nekog pa ne radi
 
Pa ne razumem, ti si ciljano uzeo samo Orion televiziju a imas tudj internet?
Ako je tako mozda mozes da zoves podrsku.
Ja sam mislio da je varijanta pozajmio sam od nekog pa ne radi
Sta ne razumes :D Nigde ne pise da Orion tv radi iskljucivo na njihovom netu. Recimo na vipu radi a nije njihov. Nema logike da ne radi, kanale nazad mogu da gledam, ali uzivo ne, Svakako sam im se obratio, pa cu videti.
 
Pa na Vipu i ostalim mobilnim mrezama radi da bi mogle da rade android/ios aplikacija.
Smart TV u kuci i nije predvidjen da radi na drugoj mrezi sem Orionovoj verovatno - Isto kao sto EON TV aplikacija ne radi na Orionu (sem ako nije EON eksplicitno kupljen van mreze)
 
Pa na Vipu i ostalim mobilnim mrezama radi da bi mogle da rade android/ios aplikacija.
Smart TV u kuci i nije predvidjen da radi na drugoj mrezi sem Orionovoj verovatno - Isto kao sto EON TV aplikacija ne radi na Orionu (sem ako nije EON eksplicitno kupljen van mreze)
Udji na njihovom sajtu, i pise lepo ko zeli da procita, Moze da radi na bilo koju internet konekciju. Ako ne mozes da mi pomognes, nemoj ni da mi odmazes :)
 
Hello Guys,

I'm Mihai from Romania. Now work in Kragujevac for 7-9 Months
Please help me choose the best internet provider for me. I see good offers from Yettel and OrionTelekom. What is the best? I need maximum 300 Mb/150 Mb to play my online games in Playstation :)
I know that I must pay for 24 month..., but is incredibile what you have here in Serbia on internet Issue (is like in Romania 20 years ago :) ) .
So, if somebody has time to give me a tip, thx in advance.
 
Orion offers prepaid services so you don't actually need to commit to 24m. You can always try it for one month and then cancel it if you don't like how it works.

Although you have to pay installation fee one time (i guess that covers equipment and their work), the price varies depending on which offer you choose.
 
1697803208712.png

I guess this chrome auto-translation will help :)

Keep in mind that speed ratio in this prepaid option is 10:1 ( download:upload )
 
Cao. Jel ima neko probleme sa optikom, Novi Beograd Blokovi? Danas oko ~11h sam nesto radio gde mi je bas heavy trebao internet, pucalo svaki cas. Malo malo pa sam proveravao ping google.com, bio je konstantno vise od 70% packet loss. Tako trajalo mozda 2 sata do nekih 13h, mozda malo vise. Sad je sve ok, radi rekao bih stabilno na ostalim uredjajima, ali Playstation 4 nema sanse da se poveze na internet. Dobije lokalnu IP, ali nema internet. Povezem PS4 na hotspot od telefona, Globaltel mreza, radi internet sve ok. Preko Oriona ne radi internet na istom onom kablu na kome je radio ~godinu i po, nema internet ni preko Orion WiFi (isto optika, WiFi sa ONT-a).

Hvala
 
Blok 64 sve ok, ne znam za ps4, igrao wot, diablo 4 bez problema, ping normalan.
 
Na Orionu sam 8 dana, lokacija Zemun, optika, nova mreža, postavljena pre mesec dva dana, ali da, dešavaju se takve fantomske situacije. Recimo, notebook mi je povezan kablom, ali je uključen i WiFi i nekoliko puta se desilo da nemam internet preko kabla i da prebaci na WiFi, tako da ja i ne primetim, osim ako slučajno ne vidim ikonicu dole. Realno, baš me briga preko čega radi, ali...

Malopre jedan telefon na WiFi (WiFi je preko TP-Link rutera, kablom vezanog na Orionov Huawei) samo izbaci uzvicnik, nema pristup internetu i prebaci na 4G, drugi telefon OK radi i gledamo EON preko TVa na istom Hotspot, gledam graf od VPN, 3.2mb/s je average per minute, pikovi udaraju u 8mbps, povremeno grune 14-16, pa čak i 80+, ali na deo sekunde. Nema prekida televizije. I nekoliko minuta kasnije WiFi na telefon proradi sam od sebe.
 
To liči na loš ruter, koji si model ONT-a dobio?
 
Q2 ONT je poznat po WiFi gremlinima sa Xiaomi, Apple... telefonima. Izraženije na 5 GHz nego na 2.4 GHz. Do te mere da sam ja odavno na mom "Ćomi" disable-ovao automatsko konektovanje na SSID sa 5 GHz.
Gremlini = čim se telefon ostavi da bude "idle" iako mu stoji da je konektovan na WiFi net ne funkcioniše dok se ne ugasi-pa-upali.

A probleme sa uređajima na LAN nikad nisam primetio na Q2. Jesam na 2 Eltex ONT đubreta (koje sam imao prvih mesec i po dana kad sam uveo Orion, dok mi konačno nisu doneli Huawei Q2) koja su malo malo diskonektovali pa rekonektovali LAN portove.
 
Aj da kazemo ignore za sad. Hvala svima na odgovorima, koje nazalost nisam video u pokusajima da troubleshoot-ujem. Posle ~20 minuta cekanja na vezi, niko se nije javio iz Oriona, tako da sam odustao. I bolje sto se nije niko javio. Resetovao sam ONT na fabricka podesavanja, testirao PS4, radi internet. Restore sam istu konfiguraciju koja je do pre 5 minuta bila na ONT - i dalje radi internet na PS4 - ne diraj vise nista. ONT jeste Q2 (Huawei HG8245Q2), sta znam meni je solidan. On i jos jedan old timer koji ima ulogu rutera extendera u drugom delu stana (D-LINK DIR615 :poop:) nose u svakom trenutku 50-60 uredjaja na WiFi-u (DIY smart home :cool:). Aj salu na stranu, Sony je stvarno uvek bio prikacen na kabl, doduse na :poop:D-LINK:poop:, a D-LINK je kablom prikacen na Q2, ali tako je vec godinu i po dana bez greske.

A ovo sto kaze @PJ je tacno. I ja ne bas tako retko primetim da nesto ne mogu da dohvatim sa Orion telekom, a onda probam s telefona s mobilne mreze i sve ok. I obicno posle random samo od sebe proradi i obicno se random pojavi nesto novo (mada su do sad to uglavnom bili SSH/SFTP serveri).
 
Moj ruter je 8145X6.
Ono što mi nije jasno, kako radi prokleti EON, bez greške, i to kroz VPN, a na istom Hotspot, telefon failoveruje na 4G. Šta, kao nije mu dovoljno dobra konekcija? Ne znam koliki bafer pravi EON na TVu, ali sigurno nedovoljan da pokrije prekid koji može da zasmeta telefonu.
 
18s videa sadrži Eon playliste, toliko prođe između 2 playlist refresh-a.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Ako koristiš Orion DNS servere, nemoj :)
 
N
Sta ne razumes :D Nigde ne pise da Orion tv radi iskljucivo na njihovom netu. Recimo na vipu radi a nije njihov. Nema logike da ne radi, kanale nazad mogu da gledam, ali uzivo ne, Svakako sam im se obratio, pa cu videti.
Na kom ti ne radi? Meni radi na supernovi, na telenoru, jedino nisam probao sbb… uzivo i premotavanje
 
Da li moze pomoc za prion tv app na lg tv, ne rade kanali uzivo,dok na hotspot net sa telefona kad povezem tv,onda rade ,ne koristim njihov internet kuci🤔

Ovo?
Piše na sajtu da je mobile app u pitanju, da radi na iOS i Android mobilnim uređajima.
Preporučljivo gledanje na Mobilnom preko wifi mreže, zbog količine prenosa podataka.
Kako shvatam, pokušavaš nešto da zaobiđeš a oni du to detektovali..ograničili.
Pruv mi vrong. Em aj?
 

Ovo?
Piše na sajtu da je mobile app u pitanju, da radi na iOS i Android mobilnim uređajima.
Preporučljivo gledanje na Mobilnom preko wifi mreže, zbog količine prenosa podataka.
Kako shvatam, pokušavaš nešto da zaobiđeš a oni du to detektovali..ograničili.
Pruv mi vrong. Em aj?
Najcesca pitanja, pa pod br 3. Ja sam na Jotel internetu, na A1 hotspot radi, samo na Jotel ne radi. Cekam odgovor od njih. Inace na aplikaciji na telefonu radi na wifi mrezi, a na Lg tvu ne radi , jer ima drugaciju aplikaciju.
 
Jure me iz oriona da se prebacim sa supernove kod njih na optiku.

Uzeo bih ovaj osnovni paket od 1.5Gbit neta, tv bi koristio od supernove koju placam na drugoj lokaciji a imam i eon van mreze tako da sam potpuno pokriven sto se tice TV.

Da li radi stabilno njihova optika?
SN radi bez greske ali tu imam 100mbit koji su mi u sustini dovoljni a orion bi uzeo samo zato sto je jeftiniji.

@PJ jesi li se ti pokajao?
nude mi iste uslove kao i tebi.
 
Optika kod mene (Blok 62) radi bez ikakvih problema već x godina,
 
Kod mene je kuca u pitanju.
optika ulazi u kucu ili kako?
Imas punu brzinu, bez prekida i smetnji?
 
Ne baš, imam 4,5/1, naravno uređaj ne podržava 4,5 Gbit :D
Uglavnom je cca 950/950 :D
Bez prekida, naravno.
 
To je verovatno zbog gigabitnog porta na ruteru?

bar je limit hardver a ne provajder.

prekidi, smetnje?

TV nemas?
Sta se dobije u onom osnovnom 1.5gbit paketu?
samo opticki modem sa integrisanim ruterom?
 
Saman je malo specifican zbog lokacije na kojoj je. Tebi je najbolje da vidis sa komsilukom kako radi kod njih.
Kod mene u bloku 62 je bilo mozda 3,4 prekida od 2020e kad sam uzeo Orion - a i tada je bila havarija na mrezi ozbiljna
 
A nisam mislio to kao uvredu, vec je vise puta pisao da zivi na selu (opet, ne vredjam nikoga - niti znam gde tacno zivi) pa otud kazem da je specifican slucaj jer je kod njega mreza sigurno nestabilnija u poredjenju sa nekim stambenim kompleksom
 
Nazad
Vrh Dno