Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ako budemo imali neke vece padove? Tom recenicom iznad si pokriven sta god da se desi. A ne znamo sta ce se desiti. Mozemo na 30k a mozemo i na 15k.
 
SEC je krenuo da sece amerikance sa staking-lending varijanti pa je dosao na red i BUSD.
Znali su oni da to sledi dosta ranije zato su i zatvorili dolarski withdrawal/deposit i sada mali nemaju puno izbora. Da povuku dolar ne mogu, jedino sto mogu je da pretvore BUSD u USDT ili USDC pa potraze dolar van Binance. To ce vrlo brzo pritisnuti ostale berze i mogli bi imati nedostatak dolara tako da nije lose ko moze da prebaci stable na neku od berzi gde ga moze pretvoriti u dolar i tako sacekati rasplet sotuacije.
Sad mi deluje najrealnije da su CZ i drugovi znali unapred za Paxos i busd, pa su krenuli da ga menjaju za btc (kupuju btc) i izbegnu zamenu za fiat, sto je podiglo cenu. Verovatno se i jedan deo retail-a odlucio/odlucuje za kripto.
Takodje mi je zanimljivo da pozitivne vesti sa istoka krecu nedugo nakon propasti FTX i Alamede, kada Azijati krecu kolo da vode.
Nije lose imati neku poziciju u kriptu jer ako istok odrzi cenu a zapadne berze puknu, krenuce da se preliva i sa te strane.
 
Do Kwon vs CZ pamp..vi budite sudije
Treba obratiti paznju i kako spaljivanje BUSD utice na BNB pogotovo na odnos sa BTC. Po meni BUSD sve sa PEG-BUSD je komplet pokriven dolarom i tu nece biti problema.
Tu sam pisao o tome kako Binance pravi na BNB svoj ekosistem i da ce ih zbog toga napasti svi redom sto se sada i vidi. Plus sto je CZ amerikancima unistio FTX od koga su mediji i politika imali dobrano koristi. Chart pokazuje BNB/BTC odnos sa oznacenim bitnim datumima.
BNBBTC_2023-02-23_12-47-22.png
Od 13. februara kada je Paxos objavio prekid minta BUSD stanje sa stable je sledece
busdrazlika.png
Izaslo je 5 milijardi BUSD, peg je naravno izdrzao jer imaju pokrice ali vidimo da BNB lagano gubi u odnosu na BTC

bnbchain.png

Prekljuce je "raskaceno" i 2 milijarde sa BEP20 i komplet taj BUSD/BNB ekosistem se sada raspada a onda tesko da ce BNB zadrzati 50 milijardi MCAP.
Sada je samo pitanje sta je sledeci korak amerikanaca. Ako stvarno zele raskaciti Binance sa dolara onda moraju ugasiti i USDC i USDT.

EDIT: dok sam pisao izasla je i PCE (Personal Consumption Expenditures) veci od ocekivanog i na konto te price ce sada opet kamata na obveznice gore, dolar jos ojacati, danas izlaze CME februarski ugovori tj vec su prebaceni za mart i april i moguce da ce sada malo sve dole....
 
Poslednja izmena:
1677272783946.png
Ako ovo deluje kao medved nije mi jasno onda bas dosta toga
 
Treba obratiti paznju i kako spaljivanje BUSD utice na BNB pogotovo na odnos sa BTC.
Tu sam pisao o tome kako Binance pravi na BNB svoj ekosistem i da ce ih zbog toga napasti svi redom sto se sada i vidi. Plus sto je CZ amerikancima unistio FTX od koga su mediji i politika imali dobrano koristi. Chart pokazuje BNB/BTC odnos sa oznacenim bitnim datumima.
Pogledajte prilog 377801



Tako je..sto se tice BNB-a postavio sam jos u decembru :D



5god bulla BNB-a kroz btc se ovde zavrsava.

Pogledajte prilog 368337
 
Frrka
Po svemu sudeci medo se naru4kao, sada ide levo desno (tj gore dole) da plasi i da pravi stetu pa 6to dohvati :)
Naravno moze biti a ne mora da zna4i.
 

Ne znam zašto link nije radio kada se stavi minutaža

Vikend je.. Nema puno pomeranja..

Pomerite na 25min pa odatle gledajte.. I ima i kasnije

Mada generalno ko želi može sve da pogleda koga zanima market spx, Amazon, Google, btc, eth.. Ima sve..

Ali od 25 je počeo sa btc i eth..
 
Da li neko prati ovaj novčić https://coinmarketcap.com/currencies/tominet/

TOMInet? Zasto mi to zvuci kao FEG. I tu je bio neki Tomi koji je shilovao FEG jedno vreme ovde na forumu. Mogao je bar da se potrudi oko naziva novcica. Koja je verovatnoca da se svaki novic koji ima nekog Tomija pojavi ovde na forumu? Ako se dobro secam u slucaju FEG-a Tomi je bio neki developer.

Uglavnom povucen iskustvom ne verujem Tomijima. Jedini Tomi kog sam voleo je bio beli mocni rendzer ali izvrsio je samoubistvo tako da...
 
TOMInet? Zasto mi to zvuci kao FEG. I tu je bio neki Tomi koji je shilovao FEG jedno vreme ovde na forumu. Mogao je bar da se potrudi oko naziva novcica. Koja je verovatnoca da se svaki novic koji ima nekog Tomija pojavi ovde na forumu? Ako se dobro secam u slucaju FEG-a Tomi je bio neki developer.

Uglavnom povucen iskustvom ne verujem Tomijima. Jedini Tomi kog sam voleo je bio beli mocni rendzer ali izvrsio je samoubistvo tako da...
Jeste neki Tomi jedan od developera u FEG , ali nema veze sa Tomijem koji je bio na ovde...
 


Kanal od osobe koja je dugo u kriptu

Jedinstveno kod njega sto ima svoj algoritam/program za trazanje dobrih ulaza.

Fee je kanal ali covek je validan 100% i ne naplaćuje, izbacuje kada može.. Imate postove čak iz 2019.

Rešio da se malo aktivira pa mislim da će vam značiti..
 
Ovaj Dzenis mi je poznat od ranije, ali ne mogu da se setim u kom kontekstu. Da li beše neki diskord kanal ili nešto drugo?
 
Moguće, ja sam video da se aktivirao ponovo krajem 2022..

Ima svoj fazon po čemu je jedinstven.

Ne gleda na dnevnom nivou cenu nego na više dana.. Sto mislim da većini ovde odgovora
 
+1 za Dženisa, nije ga dugo bilo :)
 
O svemu priča osim o ceni 😂
Šta kažete za ovu korekciju na 23k..evo spuštamo se i ispod tog nivoa..
 
O svemu priča osim o ceni 😂
Šta kažete za ovu korekciju na 23k..evo spuštamo se i ispod tog nivoa..

Ništa, samo kripto prati berzu u korekciji. Ostaje da se vidi da li je monkey rally gotov ili će još malo da trzne. Rally vodila Nvidia, iako su joj prihodi pali za pola sad kad je prestalo rudarenje brojeva, čuli sad monkeys za AI. 🙄
 
^ Famozni Kripto Vukovi :D

Opet je sad aktivan tamo. Čovek je ozbiljan poznavaoc, i što je još bitnije, ima taj neki osećaj kako da barata tim znanjem, a to je daleko ređe od pukih informacija u glavi.
 
Sretna Kaspa svima koji slave, ATH😍
 
Altove treba gledati dugoročno kroz usd i btc par.. Kaspa je tek sada ispratila rast btc-a ako se gleda taj odnos kako treba
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno