Šta je novo?

Google Pixel 6a

napokon kompaktan telefon, ali mislim da sam video da stize tek u julu
 
napokon kompaktan telefon, ali mislim da sam video da stize tek u julu
Ne znam samo kako je išta preko 150 kompaktno. :) Mislim naspram ovih phableta koji se danas prodaju jeste, ali je i dalje to predimenzionisano, meni se čini.

Skoro 500 evra za telefon sa 60Hz ekranom i serijom softverskih bug-ova koji i dalje nisu ispeglani na P6 i P6 Pro? Ne znam. Prelep telefon ali regularni Pixel 6 je svakako bolji a ne primetno skuplji.
 
Smučile su mi se tacne od telefona, prošle godine sam pazario 4a i nisam požalio, za mene je tu negde veličina potaman. Imam komfor korišćenja a ne vučem tablet sa sobom nego telefon.
Tako da ako se pokaže slično kao 4a sledeće leto pazarim kad mu KP cena bude oko 400.
 
Ne znam samo kako je išta preko 150 kompaktno. :) Mislim naspram ovih phableta koji se danas prodaju jeste, ali je i dalje to predimenzionisano, meni se čini.

Skoro 500 evra za telefon sa 60Hz ekranom i serijom softverskih bug-ova koji i dalje nisu ispeglani na P6 i P6 Pro? Ne znam. Prelep telefon ali regularni Pixel 6 je svakako bolji a ne primetno skuplji.
Sramota što bar 90hz nisu stavili. Opet promašaj za mene.
 
Sramota je i što Pixel 6 ima samo 90hz.
 
Kakvo bi vam bilo poredjenje
Google Pixel 6a vs Sony Xperia 10 IV
U smislu softvera, i sta ce duze raditi dok ne crkne i ne bude preslabo i ne krene kociti? Na primer nikad nisam imao igricu na mobilnom, koristim viber,whats app, instagram, messenger, flashscore, youtube. Nista zahtevno, telefon bih uzimao na duze staze i koristio ga dok se ne "raspadne"?
Video klipovi mi nisu bitni, a sto se tice slikanja pozeljna dobra kamera.
To su sad mozda jedina dva kompaktna telefona do nekih 500e. Xiaomi 12 bih zaobisao.
 
Pogrešna tema ali bih ja išao na 6a. Bolji sw, duža podrška, bolje kamere i brži SoC.
Mada ako budeš išao u Sony temu dobićes drugačiji odgovor :)
 
Ja koristim Sony, skoro bez isklucak preko 15 godina, jos od vremenu kada je bio Sony-Ericsson i tragicno mi je da priznam ali Pixel 6a, najverovatnije bice bolja kupovina.
Ja sam se razocarao od Sony ove posledne godine.
Pixel 6a, imace skoro sigurno bolje kamere i brzi procesor, a bice losiji na bateriju i mozda software nece biti stabilan, kako i sa 6.
Xperia 10 IV je odlican telefon ali za 350EUR komplet sa punjacem.
Sa druge strane ja bih vec uzeo Pixel 6, ali glavni deal-break-er mi to sto nema dual nano-sim, pa mora e-sim, koji oprator ne poddrzava i tako moracu da nosim dva uredjaja sto mi je neprihvatlivo.
Sa druge strane jedini OK konkurenat na ova dva uredjaja ovdje je S21FE koji ga ubi bateriju.
 
Sramota što bar 90hz nisu stavili. Opet promašaj za mene.
Slazem se. Medjutim i Apple fura 60Hz na svim non-Pro uredjajima i dalje a zna se koja im je cena.

Smučile su mi se tacne od telefona, prošle godine sam pazario 4a i nisam požalio, za mene je tu negde veličina potaman. Imam komfor korišćenja a ne vučem tablet sa sobom nego telefon.
Tako da ako se pokaže slično kao 4a sledeće leto pazarim kad mu KP cena bude oko 400.
Sad nam izgleda jedino ostaju flagship modeli sa normalnim dimenzijama, poput S22, IP12,13 (mini). Jedino je kod Apple-a bezveze sto samo Pro modeli imaju 120Hz uz ProMotion, ali bice od Septembra/Oktobra verovatno i tu neko povecanje na standardnim.

Meni se kod Pixela ne svidja nikako dizajn pre svega. Ali prednost je svakako stock android i brza azuriranja.
 
Bolje deluje Apple sa 60 nego neki nabudženi androidi sa 144. Sitni trzaji i kašnjenje pri otvaranju ne pokriva ni 500hz. Pixel je inače veran sledbenik Apple politike, tako da ne čude takvi potezi, ali je opet ovaj model hardverski napredniji od konkurentnog SE3 ako izuzmemo čip.
 
Bolje deluje Apple sa 60 nego neki nabudženi androidi sa 144. Sitni trzaji i kašnjenje pri otvaranju ne pokriva ni 500hz. Pixel je inače veran sledbenik Apple politike, tako da ne čude takvi potezi, ali je opet ovaj model hardverski napredniji od konkurentnog SE3 ako izuzmemo čip.
Konačno neko da spomene. 60Hz na Apple uređajima je neuporedivo bolje i fluidnije iskustvo nego igde drugde. Ja sam "sišao" sa 120Hz na 60Hz (sa Razer Phone-a na iPhone 12) i skoro pa da mi je neprimetna razlika. Nije isto, naravno, ali je dovoljno slično da se ne oseća čovek kao da je nešto zapravo izgubio. Da li je do animacija, do touch sampling rate-a, do nečeg trećeg, stvarno nemam pojma.

Da ne govorimo o tome da najnoviji SE 2022 (pa i onaj pre njega) u srži nose jedan od najjačih čipsetova na tržištu. Google dosta "gura" Tensor ali sam od recenzija video samo prosečne rezultate i impresije. Sa tim na umu, cena koju traže mi se čini u najmanju ruku apsurdna. Lično bih uzeo Pixel 5 za nešto manje para. Em je 90Hz, em je slična (ako ne i ista) kamera, em ima fenomenalnu podršku, em Gorilla Glass 6 (a ne arhaični GG3), em više RAM-a.
 
Ja koristim Sony, skoro bez isklucak preko 15 godina, jos od vremenu kada je bio Sony-Ericsson i tragicno mi je da priznam ali Pixel 6a, najverovatnije bice bolja kupovina.
Ja sam se razocarao od Sony ove posledne godine.
Pixel 6a, imace skoro sigurno bolje kamere i brzi procesor, a bice losiji na bateriju i mozda software nece biti stabilan, kako i sa 6.
Xperia 10 IV je odlican telefon ali za 350EUR komplet sa punjacem.
Sa druge strane ja bih vec uzeo Pixel 6, ali glavni deal-break-er mi to sto nema dual nano-sim, pa mora e-sim, koji oprator ne poddrzava i tako moracu da nosim dva uredjaja sto mi je neprihvatlivo.
Sa druge strane jedini OK konkurenat na ova dva uredjaja ovdje je S21FE koji ga ubi bateriju.
S21fe je puno bolji telefon od ovog
 
jel to sutra pustaju u prodaju 6a?
ali kako sad kupiti po toj ceni, kad znamo koja je akcija bila u media markt, i koje su cene tamo bile 6tice
 
Da, sutra krece preorder, za jos nedelju dana posle toga pocinju sa isporukama.

Inace, mislim da je P6a vise telefon za one koji hoce manji i laksi uredjaj od 6ice, sa verovatno malo boljom baterijom. Sve ostalo su bas, bas male razlike u korist P6, tako da je i logicno da razlika u ceni ne bude ogromna.
 
Valjda 450$ u Americi, tj. eura u Evropi.
 
350€ bih dao.
Šteta što mene nisu pitali pri formiranju cene :)
Bio sam ubeđen da će ga pustiti zajedno sa satom, pa bundle bude 250€ i od toga 99€ cash back za Play store :)

Ako sam dobro ispratio uvek oktobra imaju popuste za pixele.
 
Nemački google store daje slušalice za preordere do 01. Avgusta:

Buy Google Pixel 6a by 08/01/2022 and get free Google Pixel Buds A-Series. You also have the opportunity to get up to €250 back if you trade in your old smartphone when buying a Google Pixel 6a. ††
 
Meni se kod ovog telefona najviše dopadaju dimenzije pre svega, i solidna kamera. Zbog toga bih prešao i preko 60hz ekrana.
 
Ova zadnja wide kamera je i dalje ista kao na P3/4A/5 , IMX363 :D
Pokidali su izgleda sa njom , da toliko modula ostane na lageru da zadnje 4 god furaju na gotovo svakom modelu.
 
Mislim da su samo hteli razliku u odnosu na P6. Da je modul kamere bio kao tamo (50MP, ne znam koja je), prakticno bi jedine razlike izmedju P6 i P6a bile 60v90Hz i izrada... A to je malo da opravda toliku razliku u ceni.
 
Pa ova fora kupis 6a dobijes sluske od 99e i nije toliko losa.
 
Jedino u tom slučaju nije loša. Da bar 90hz nisu stavili, bezvezno baš.
 
Da ima bar 90Hz, ne bih se razmišljao da ga uzmem. Ali u 2022., Google-ov telefon, nema bar 90 Hz i bar 45W punjenje ( a kinezi već preko 120W imaju ) je velika sramota za Google
 
Vrh Dno