Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam problem sa Wifi jedan zid i nema wifi, Predlozili da kupim neki dobar ruter
Исти проблем сам имао и тражио нов рутер, од кад су заменили да куцнем у дрво, друга прича…
 
Drugari, imam problem, iz nekog razloga ne mogu da pristupim sajtovima koji imaju samo ipv4, vec samo ipv6, nesto su opet sjebali u Sokobanji, verovatno zato sto nestaje struja vec 20 dana po 1000 puta
1657541705707.png1657541675534.png
 
Звали су ме данас да кажу да сутра долази екипа за тв и бржи нет (супер план 2хл) како су обећали :)
 
Je l' dolazi ekipa iz Javne rasvete da pojača download i iz Gradskog kanalizacionog preduzeća za tv kanale? ;)

Кажу за даунлоад долазе ови из водовода и канализације а за аплоуд долазе ови из Јаве расвете :) :)
Видиш ти какав мене малер тера :)
 
Звали су ме данас да кажу да сутра долази екипа за тв и бржи нет (супер план 2хл) како су обећали :)
Kod mene su došli posle dve nedelje od poziva.
Prvih pet dana brzina 340/20, danas merim max 120/20, a na wifi jedva izvuče 30.
 

Prilozi

  • IMG_0752.PNG
    IMG_0752.PNG
    411.2 KB · Pregleda: 28
  • IMG_0751.PNG
    IMG_0751.PNG
    422 KB · Pregleda: 55
@Der Schnitter да будем искрен мислио сам да ме за*ебава. Још ми је рекао “види вечерас брзину кад се упали улична и видећеш…”.
Скоро сам имао исти проблем и решен је на пар дана.
Опростићу им кад ми дају обећан пакет (супер план 2хл) по цени коју сад плаћам :)
Burazera su zvali pre prvog jula i ponudili mu televiziju po ceni po kojoj sada plaća internet (1.500 RSD za 50/5, kabl - ne može optika). Danas zvali da se najave da će uvoditi 20.07. Nije loše prolazno vreme. :)
 
Dobiće i internet 80/8
 
Кажу за даунлоад долазе ови из водовода и канализације а за аплоуд долазе ови из Јаве расвете :) :)
Видиш ти какав мене малер тера :)
Zato je bolje da ti pošalju KUD "Karadžić" da ti otplešu oko kuće. Indijancima je koristilo.
 
Burazera su zvali pre prvog jula i ponudili mu televiziju po ceni po kojoj sada plaća internet (1.500 RSD za 50/5, kabl - ne može optika). Danas zvali da se najave da će uvoditi 20.07. Nije loše prolazno vreme. :)

Кад је џабе и сирће је слатко :)
Прошло је 2-3 недеље од кад су мене звали.
Kod mene su došli posle dve nedelje od poziva.
Prvih pet dana brzina 340/20, danas merim max 120/20, a na wifi jedva izvuče 30.

Стави 5гхз и видећеш како вифи цепа у фулу :)
 
Кад је џабе и сирће је слатко :)
Прошло је 2-3 недеље од кад су мене звали.


Стави 5гхз и видећеш како вифи цепа у фулу :)
Ako je na par metara od antene i ima opticku vidljivost...
 
Ukucaj ipconfig pa vidi pojavljuje se IPv4. Probaj i na nekom drugom uređaju.
imao sam ipv4 lokalnu (192.168.100.2) na telefonu i move-u mi uopste nije radio net
Uglavnom resio sam zvanjem call centra i jedno 45 minuta objasnjavanja sta i kako ne radi dok nisu prosledili "naprednoj podrci"
 
Дошли јутрос и испоштовали договор. Наредне 2 године 1999дин, супер план 2 хл.
 

Prilozi

  • 263E5F1E-DCE8-457A-BAB5-EF226C6FE955.jpeg
    263E5F1E-DCE8-457A-BAB5-EF226C6FE955.jpeg
    135.3 KB · Pregleda: 66
Jesi li ti novi korisnik ili si obnovio ugovor?

Њихов корисник 3 месеца (само интернет).
Звали је и понудили овај пакет да продужим уговор на 24 месеца по истој цени.
 
^Neće oni stati na tome, za tri meseca si na trio paketu a za pola godine ti stiže fiksni. ;)

imao sam ipv4 lokalnu (192.168.100.2) na telefonu i move-u mi uopste nije radio net
Uglavnom resio sam zvanjem call centra i jedno 45 minuta objasnjavanja sta i kako ne radi dok nisu prosledili "naprednoj podrci"
Nisam siguran šta si sve proveravao ali bi neki redosled bio: modem, ruter, računar. Direktno povežeš modem kablom na PC i pristupiš WAN strani pa pogledaš. Ako nema IPv4 problem je modem ili dalje od tebe. Ako piše IPv4 onda proveriš PC, možda je IPv4 deaktiviran ili treba reinstalaciju. Ako je i na PC-u OK onda ruter zeza.
Tim nekim redosledom bih proveravao pa svoje postupke ukratko izložio mejlom korisničkoj službi. Mala je šansa da bi skopčali šta si konkretno radio, još manja ako im javiš telefonom. Ali makar da nahraniš svoju radoznalost, tako ja radim.:giggle:
A kad ti se javi neki tehničar, pitaj-Boga-kad, moraćeš njemu sve da ponoviš a ni on te neće shvatiti i reći će: "Doći ćemo, pogledati, pa da vidimo šta je u pitanju".;)
 
Poslednja izmena:
PC mi je direktno uboden u modem, imas sliku gore od WAN strane, tehnicar koji me je zvao je iz bivseg exe neta tako da je znao sta i kako odmah
 
Ima li neka fora da se dobije ponuda kao ove što se pominju, ili nešto slično?

Meni ističe 2 god ugovor, zvao 2 promotera sa flajera koje su mi ubacivali u sanduče, kažu da nema ništa za stare korisnike (tj nude samo da raskinem ugovor pa na drugog člana domaćinstva 12 meseci 50% popust).
 
Dugovi sve veći, cene (globalno) idu u tri lepe sve više... Teško da će u dogledno vreme biti većih povlastica. Možemo očekivati samo manje.:(

PC mi je direktno uboden u modem, imas sliku gore od WAN strane, tehnicar koji me je zvao je iz bivseg exe neta tako da je znao sta i kako odmah
Video sam sliku ali nisam bio siguran je li modem ili ruter.:)
Dakle lokalac rešio stvar? Fali mi to kod Beogrida/SBB-a, koliko su stvari ekspresno rešavane... No dobro, bar se kotrlja.
Ako nije tajna, bi li podelio sa nama je li problem bio do njih ili tebe? Čisto da znamo, možda nama bude nešto slično pa da znamo kako da postupimo.
Ako ti nije teško.
Please.jpg
 
Ne moraš da citiraš ako odgovaraš na post iznad. Nije kritika, samo kažem da je nepotrebno a i brže bez toga.
Ali imam pitanje. Šta fali da se PC veže na portove 2 ili 4? Meni je na četvorci jer mi modem stoji na polici a kabl do PC ethernet porta je baš nategnut. Ne može da dobaci do 3 a do 1 još teže.
 
Ne moraš da citiraš ako odgovaraš na post iznad. Nije kritika, samo kažem da je nepotrebno a i brže bez toga.
Ali imam pitanje. Šta fali da se PC veže na portove 2 ili 4? Meni je na četvorci jer mi modem stoji na polici a kabl do PC ethernet porta je baš nategnut. Ne može da dobaci do 3 a do 1 još teže.
Meni je sve isto bilo koji port da uključim bilo šta sve radi.
 
To je to, bitno je da su funkcionalni. Uvek sam nekako ranije i kod Pošte i SBB-a ubadao u četvorku. Nisam zagledao pozadi brojeve ali uvek sam mislio da bodem keca. Sad nisam imao izbora, osim da premestim modem ili da nađem duži kabl.;)
 
Колико се сећам у Телекому су 2 и 4 за ТВ а 1 и 3 за интернет :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno