Šta je novo?

Orion Telekom

Ne zna za tvoj kraj Ali kod mene na NBG je ovakva situacija:
1. Net radi veoma dobro, brzina je gotovo uvek veća od 80% reklamirane - ovo zvuči loše ali ja imam 1Gb, tako da je to super.
Net ume da štucne ponekad, ali razlika je nebo i zemlja u odnosu na Supernova kablovsku u korist Oriona.
2. TV - Meh, kvalitet slike, box, sve je meh ali i više nego dovoljno za svakodnevnu upotrebu.
Box otključan android ali nema Google play.
3. Telefon - Ima problema, ali uglavnom radi.
Da li imaju N1 i Cinestar kanale?
 
Kod njih je stara boljka da na 1Gbps brzina varira. Imao sam to ranije, pa kad se pojavio prepaid, onda sam namerno uzeo manju brzinu, t.j. 200, em je jeftinije em imam uvek 100% brzine, a to mi je sasvim dovoljno. Sto se tice stucanja i zastajkivanja, tacno je da po nekad i stucne, ali na wifi bar kod mene ima mnogo signala u zgradi pa mi tu u nekim periodima dana cesto koci,, dok tv koji je direktno prikljucen na modem radi normalno. Zato mislim da treba obratiti paznju na wifi saobracaj u blizini pre nego sto se optuzi zlOrion za sve smetnje.
Nisam na WiFi-u, pogotovo ne njihovom. Pricam o LAN konekciji direktno PC-Modem. Najcesce je njihov DNS pravio zastoj, ali to se lako resava drugim servisima.
Da li imaju N1 i Cinestar kanale?
Za N1 mislim da nema, a Cinestar ima - Imas celu listu ovde pa pogledaj sta te zanima > https://oriontv.rs/otv-kanali.html
 
Zdravo svima,
Malo sam čitao temu ali s obzirom da ima previše i da nisam uspeo da nađem šta meni treba, evo pitanja.

Juče sam dobio ponudu da postanem premijum član oriona s obzirom da sam njihov dugodošnji korisnik i redovni platiša (veruijem da je neka akcija u pitanju ali da su iskoristili da napomenu ovo, no nbt)

Dobijam net x2 sa dodatnim nekim premijum kanalima, no ovde je bitnij net part.

Ja trenutno imam 1/0.2 Gb. Što znači da dobijam 2/0.4 ili onaj sledeći paket od 2.5/0.5
Moje pitanje, koji modem daju za ovu brzinu? I kako su se pokazali po pitanju stabilnosti?

Ja trenutno koristim Eltex NTU-RG-1421G-Wac koji može da potera do 1.3.
Da bih tu razliku uošte i osetio u downlinku morao bih da dokupim 2.5Gbs mrežnu karticu u cat6 kabl, što ću i učiniti ukoliko daju modem koji može da izgura full brzinu u 1 port-u.
Realno trenutno mi i ne treba ova brzina, ali kada dobijam akciju što da ne.
 
@Sasa012 ima i N1

@Ube to nude svima i ne isplati se. Dobices odvojene linkove po portovima po principu 1+1+0.5 ako nemaju ruter, a ako imaju ruter onda moras da kupis mreznu kartu. Ja ne mogu nigde ni taj 1 da iskoristim, eventualno kada PS5 skida neku igru ali i to nije uvek
 
@Sasa012 ima i N1

@Ube to nude svima i ne isplati se. Dobices odvojene linkove po portovima po principu 1+1+0.5 ako nemaju ruter, a ako imaju ruter onda moras da kupis mreznu kartu. Ja ne mogu nigde ni taj 1 da iskoristim, eventualno kada PS5 skida neku igru ali i to nije uvek
Ma to me ispadne nekih 300rsd skuplje nego sad. Makar i za up vredi.
Oni to nude kako bi se potpisao ugovor na novih 24 meseca sve je to meni jasno, ali kao što rekoh, meni tih 300 din ne pravi razliku.
Nego rekoh samo da pitam kako šta daju

Hvala na odg :)
 
Kod njih je stara boljka da na 1Gbps brzina varira. Imao sam to ranije, pa kad se pojavio prepaid, onda sam namerno uzeo manju brzinu, t.j. 200, em je jeftinije em imam uvek 100% brzine, a to mi je sasvim dovoljno.
Upravo tako,veoma cesto varira i ponekad bude bas velika razlika od deklarisane.
 
Ma to me ispadne nekih 300rsd skuplje nego sad. Makar i za up vredi.
Oni to nude kako bi se potpisao ugovor na novih 24 meseca sve je to meni jasno, ali kao što rekoh, meni tih 300 din ne pravi razliku.
Nego rekoh samo da pitam kako šta daju

Hvala na odg :)
Mene su zvali da mi ponude isto to pre neki dan i kao 300din je samo vise, ali sam im rekao da mi ne treba. Tako sam vec jednom naseo i produzio ugovor isto za 200,300 din vise.

Bolja je opcija da pustis da udjes u poslednjih 6m ugovora jer se onda otvore za jos veci popust. Jedino ako ti bas treba taj veci upload
 
Mene su zvali da mi ponude isto to pre neki dan i kao 300din je samo vise, ali sam im rekao da mi ne treba. Tako sam vec jednom naseo i produzio ugovor isto za 200,300 din vise.

Bolja je opcija da pustis da udjes u poslednjih 6m ugovora jer se onda otvore za jos veci popust. Jedino ako ti bas treba taj veci upload
Već sam u popustu xD. Jer je skoro potpisan novi ugovor (mislim da nema 6 meseci) pa su ostavili staru cenu, tako da za ovih 300 din više me ispade kao standardna puna cena paketa za 1000/200 :)

Ma ko će ga znati, već sam prihvatio, tako da čekam da mi pošalju aneks da vidim šta će reći pa da ih cimam oko opreme.

Nije da mi treba dodatni upload, ali nije ni na odmet.
 
Kod njih su svi "u popustu" a to su zapravo realne cene, pa ko ce da im da 6k za taj paket koji nude :D
 
Beograd na vodi pomenuo sam cisto reda radi, kao veliko gradiliste a puno stanovnika u bliskoj buducnosti.
I SBB je provajder, pored mts-a?
@offline71
 
Uredjaj koji su mi dali za 1/0.2 optiku ima notorno los wifi. Dajte neko resenje :)
 
Samo AX ruteri ako želiš što bliže 1gbps na wifi-ju, ali spremi parice jer koštaju. Asus je u tom segmentu dosta popularan kod nas (a i šire).

Naravno, podrazumeva se da imaš uređaje sa odgovarajućim mrežnim adapterima koji mogu da izvuku te brzine.
 
Ne treba mi full brzina na wifi, samo mi je bitno da imam stabilan domet u prostorijama kuce a da to nije samo radna soba. Ne baca nesto dalje od nje :) stan je 90m2 ukoliko znaci nesto.
 
5Ghz wifi neces moci da razvuces po celom prostoru osim ako ne uzmes neki mesh sistem.
2.4Ghz bi vec trebao da hvata svuda, ali tu si limitiran na -60Mbps. Doduse kod mene ne prolazi kroz mnogo betonskih zidova ni on..
 
Nije mi mnogo bitna brzina za wifi, sve sto mi je bitno ide na kabl. Nego zena voli da se seljaka po stanu dok radi, i onda je nekako bitno da joj ne puca konekcija. Ja sam stacioniran u radnoj sobi i meni je topic. Ni 2.4g ne baca kako treba. Oni laki uredjaji su mizerni, puca konekcija kao dobar dan. Kapiram da uzmem ruter i postavim ga na sredini stana?
 
Da, laki je bas bulja preko wifi. Ja ih doduse vise i ne koristim :D

Da budem potpuno iskren, uzeo sam onaj xiaomi gigabitni ruter i isti mi je djavo, stoje jedan pored drugog i u ovoj sobi gde imam 2 betonska zida laki box ne hvata ni jedan :D
 
Aha, mislim da ovde i nema bas puno ljudi koji imaju taj laki mesh pa da mogu da ti pomognu :(
 
@shomiNBGD Ja bih rekao da čovek priča o fenomenu da Laki STB-ovi su istovremeno i 2.4 GHz WiFi hotspot-ovi... Za extra trovanje 2.4 GHz spektra :D :D
 
U jbt, pa to ni ti sto su napravili laki box ne koriste 😂
 
286.jpg
 
Ja sam ćaletu pre par godina uzeo ovaj repeater: Xiaomi Mi WIFI Router 4C 64 RAM 802.11 b/g/n 2.4G 300Mbps 4 Antennas Smart APP Control Band Wireless Routers Repeater
Jede malu decu koji domet ima.

Bukvalno hvata signal iz kuće i pokriva celu radionicu i još dobaci nazad u kuću, dok MTSov onaj njihovi dobaci jedva do ispred kuće.
 
Juce mi je stiga poruka da će jutros biti neki radovi od 00 do 06, medjutim net i dalje ne radi ( Novi Sad )
 
Ja sam u ponedeljak presao na Orion i cekam i dalje da mi prebace Huawei u bridge mod... mislio sam da ce posle toliko godina znati kako se to radi, ali opet prebacuju na mene da ja proverim svoja podesavanja... a jos je interesantnije da kada se prikacim na port 1, dobijam RC1918 adresu, a brzina je 100/half... speedtest izgleda ovako:
Screenshot 2022-01-20 at 09.11.22.png

Kada se prebacim u port 2/3/4 dobijam regularnu 1000/200 brzinu...

Da li ima neko kome je HG8245Q2 prebacen u bridge?

Pokusao sam da udjem u setovanja, medjutim ni jedna kombinacija iz prethodnih postova ne radi :)
 
Aha, mislim da ovde i nema bas puno ljudi koji imaju taj laki mesh pa da mogu da ti pomognu :(
Imam ja Core i spot, na paketu 500/50, radi sasvim OK, isključio sam wifi radio na Huawei modemu.
Brzina na Core je uvek 420-460Mbs na 5GHz, na 2.4GHz je isto solidna, ne znam tačne brzine, jer mi se na 2.4 kače samo uređaji koji podržavaju b/g standard, a i prilično je zagađenje na 2.4GHz po komšiluku (Zemun-Save Kovačevića)

Spot je dve prostorije dalje (cca 8m, ali je u aplikaciji konekcija zelena), tu je brzina na 5GHz oko 350Mbs, na njega je nakačen drugi Laki STB i dečiji računar sa b/g karticom.
Laki STB preko wifi uglavnom radi super, ali ume da se zaglupi i veoma je iritantno to što ne radi automatski reconnect po uključenju, nego mora ručno, pretpostavljam da je to stvar njegovog softvera.

Na dečijem kompu se radi sve ono što desetogodišnjaci rade (streaming, igrice), bez problema.

Što se samog Laki Core-a tiče, meni završava posao odlično, daleko od toga da je najkvalitetniji mesh router na tržištu, ali nije ni najgori. Mislim da je @MilanKragujevic radio test, kao i ekipa Benchmark-a. Kupio sam ga jer sam za njega u trenutku imao para, dobio neki popust kod Oriona kao novi član.

Podesio sam ga da radi u Bridge-u, jer kad sam tražio da mi Huawei prebace u bridge, rekoše da ostajem bez fiksnog, ili da mi pošalju ATA-u, a pošto nisam hteo da dodajem još jednu kutiju, ostavio sam tako kako je.

U router režimu ima više opcija, meni je konkretno bilo interesantno limitiranje pojedinih uređaja (vremenski, bandwidth ili restrikcija pristupa sajtovima), ali sam to na kraju donekle uradio na Huawei-ju.

Na kraju da napomenem, ovo nije marketing, samo moji utisci kao neposrednog korisnika.
 
Ja sam u ponedeljak presao na Orion i cekam i dalje da mi prebace Huawei u bridge mod... mislio sam da ce posle toliko godina znati kako se to radi, ali opet prebacuju na mene da ja proverim svoja podesavanja... a jos je interesantnije da kada se prikacim na port 1, dobijam RC1918 adresu, a brzina je 100/half... speedtest izgleda ovako:
Pogledajte prilog 332080

Kada se prebacim u port 2/3/4 dobijam regularnu 1000/200 brzinu...

Da li ima neko kome je HG8245Q2 prebacen u bridge?

Pokusao sam da udjem u setovanja, medjutim ni jedna kombinacija iz prethodnih postova ne radi :)
Tako ti je do sa njihovom podrskom preko telefona. Kao da su ih iz Meka doveli u IT da rade.
 
Nazad
Vrh Dno