Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Pompezne vesti kao i uvek...kupuju glasove

Privremena zabrana, sto vodi do toga da kada se skine zabrana vratice im masine.
 
Mali Update. Ovde bi trebalo da nadjemo neki support i da odavde krenemo gore. U medjuvremenu se formiro patron glave i ramena. Necu ni da pominjem dokle bi nas doveo ozbiljan proboj na dole(close) na nedeljnom candlu.(pri tome mislim na iducu nedelju, ali to ne ocekujem) o_O Ono sto mi se ne svidja je i visi nedeljni volume pri dubljem dnu. Ali hajde da pretpostavimo da ce sada kitovi malo da zasuci rukave i krenu u ozbiljniju kupovinu od iduce nedelje
 

Prilozi

  • GLAVA.png
    GLAVA.png
    346.7 KB · Pregleda: 62



Sada mozete da budete uvereni da kripto nikada nece propasti 😅

Poreski sistem koji se poveze sa vecinom menjacnica i placate porez na sve to.
 
Ovo na Kosovu je hit. Je l' realno da i dalje ne plaćaju struju?
 
Pitanje - pokušavam da kupim telefon preko https://tradingshenzhen.com/ , dozvoljavaju plaćanje kriptom. Pokušao sam da platim, ali javlja mi se problem;

drUEnli.png


Ovo su podaci za plaćanje;

Ovde sam pokušao da platim:

Yu7KbNR.png


Prijavljuje mi "invalid crypto address", iako sam iskopirao ovu koju su mi oni dali.

Da li neko ima predstavu u čemu je problem?

Preko CEX-a pokušavam da platim.
 
USDT možeš da šalješ preko više mreža (eth, trc, ...).
Koliko vidim izabrao si da šalješ preko trona (trc) gde je manja provizija ali adresa na koju šalješ je verovatno na eth mreži, pa ne može.
Dobro proveri koja mreža se koristi kod prodavca.
 
Pa ne piše nigde krastavac.
Ček, ako je ETH mreža u pitanju, onda bi provizija bila par desetina dolara, pretpostavljam?

Ako je tako, onda mi se ne isplati da ga kupujem kriptom.
 
Ovo što kaže @dzudzubajac izabrao si TRON mrežu, a kopirao si ERC20 (ETH) mrežu, tj. adresu.

Izaberi gore levo ETHEREUM umesto TRON, i onda će desno da ti prikaže kolika je provizija. Računaj barem 25-35 USDT.
 
Maltene 10%, baš lepo :)
 
Samo da pomenem da sam izvršio kupovinu na kraju, u Litecoinu, daju i tu opciju, naknadno sam video. Fee je beznačajan. Pa ko voli nek izvoli :)
 
1641974614359.png

1641974651547.png

1641974797862.png

Vidi se posle RVN halvinga kako ETC i BEAM skace tezina kopanja tj globalni hashrate...
Izmedju ova 3 meni je Beam najomiljeniji jer ima neku akciju razvoja u buducnosti .. pogledajte roadmap za etc i za BEAM.





Koji je vas favorit od ova 3 za kopanje sa starim karticama?
 
Tezina kopanja na rvn bi trebala jos da opadne.. profitabilnost je i dalje u kur**...
Mozda flux? Oni mi deluju kao da imaju dobru pricu... Vise tier nodova, paralel assets itd.. Samo nisam siguran dali stare kartice sa 4gb rama mogu da ga kopaju..
Ps. Ovo i nije tako strasno.. skocio diff na drugim coinima za 10-20% ... Mozete da zamislite sta ce da se desi ako ETH ugasi kopanje 😂
 
Flux ima native novčanik na Kucoin koji možete da koristite za kopanje, na binance ne može .. Probao sa starom karticom, nešto minimalno baca...i batalio... Izgleda da mora 8gb
 
Koji je vas favorit od ova 3 za kopanje sa starim karticama?

Tezina kopanja na rvn bi trebala jos da opadne.. profitabilnost je i dalje u kur**...
Mozda flux? Oni mi deluju kao da imaju dobru pricu... Vise tier nodova, paralel assets itd.. Samo nisam siguran dali stare kartice sa 4gb rama mogu da ga kopaju..
Ps. Ovo i nije tako strasno.. skocio diff na drugim coinima za 10-20% ... Mozete da zamislite sta ce da se desi ako ETH ugasi kopanje 😂

Pravo pitanje je šta će se najviše isplatiti za kopanje nakon ETH POS-a.

Ili se prikačiti na Nicehash i ne razmišljati.
 
Jedan duzi period se nista nece isplatiti, dok sve ne postane neprofitabilno odredjeni vremenski period, dosta ljudi ne rasproda sve i odustane, ko je uporan i placa struju iz dzepa, prodace u nekom trenutku sve to kad skoci visestruko.
 
Pravo pitanje je šta će se najviše isplatiti za kopanje nakon ETH POS-a.

Ili se prikačiti na Nicehash i ne razmišljati.
E vidis stvar je u tome sto nicehash i betterhash podrzavaju svega par coina koji vec sad nisu nesto isplativi a posle eth 2.0 tek nece biti profitabilni...Nije mi jasno zasto ne dodaju jos novcica u svoj profit switching sistem.. to su platforme koje zaradjuju milione , ne kontam zasto ne prosire izbor novcica za kopanje..
Treba naci neko bolje resenje za profit switching...
 
Nazad
Vrh Dno