Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

@BozicBata, naravno da nije tajna. Kupio sam je u klasičnoj časovničarakoj radnji. Tačnije radnja se zove Watch, ima je u Knez Mihajlovoj i u TC Stadion (možda imaju radnje i u nekim drugim delovoma grada, ali znam za ove dve lokacije). Platio sam je 1350 dinara.

Dok se malo igram sa novom igračkom, dve stvari mi updaju u oči. Prva je gde mogu da vidim koliko ima slobodne memorije na satu. Ranije sam na GW46 mm to mogao da vidim u Wear app, ali to sada ne nalazim.

Drugo pitanje, da li negde grešim, ali u messaga app (Samsungovoj apalikaciji za poruke) ne vidim poruke sa sata koje imam u telefonu, to sam sa GW46mm mogao bez problema da vidim. Da li nešto treba posebno podesiti, kontakt listu mi je sve automatski sinhronizovao, ali sa sata ne vidim nijednu poruku koju imam u telefonu.

Treća stvar koja me razočarala jeste izbor watch face. Znao sam da ima manje nego na Tizen OS, ali ovo je smešno. Bukvalno nema nijdan watch face da valja. Volim klasične analogne watch face-ove, ali ovo što dolazi uz sat je bezveze, a na Google Play nema ništa da valja. Izbor watch face-ova za GW46mm je MNOGO bolji.
 
Ima lepih skinova na gp samo ti se ne prikazuju u pretrazi kao na primer od Matteo Dinija,ekstra analogni skinovi a uporedo odavno pravi i za tizen,nego nisi dosao jos do prikaza informacija na njima u odnosu na tizen jos uvek je mizerno.
 
932BB7FF-241E-4453-8212-885B8AC72976.png
Jedan od lepsih skinova. Sad imam active 2 i dosta mi je lepsi od gw46.
 
Za gledaoce i sa jeftinijim ulaznicama...
https://bit.ly/3qubvDE

Nadam se da će promuvati u ovaj update i rešenje za buđavi bug za GW oko alti/barometra
 
Nije to nikakav softverski bug, senzor je loše izveden i masovno se kvari. Moj GW 46mm je već dva puta slan u servis zbog toga, oba puta zamenjena matična sa senzorima. Internet je pun žalbi.
 
Meni senzor nije radio tipa godinu dana, i onda se sam od sebe popravio pre par meseci. Od tad radi konstantno bez problema. :D
 
To i ja mislim. U x navrata sam ga vraćao na fabrički, i nekoliko dana je radio uz gimnastiku brisanja i čišćenja GW plugina, Wear aplikacije i slične voodoo magije. Radi par dana i opet prestane. A to mi ne deluje kao hw problem,već više kao neki, kako ga nazvaše na redditu memory overflow... Više se i ne bakćem s tim, ali eto, volim da mi sve radi.
 
Stigao novi update za gw4...primetno mi je popravio glatkoću skrolovanja (pojedini na netu prijavljuju dosta bolji battery life), ja sam tek instalirao!
 
Jeste, juče sam instalirao novi update na GW4 Classic i primetio sam da sam juče sa istom rutinom korišćenja stigao kući oko 18:30 sa 50% baaterije i stavii sam na punjač sata oko ponoći sa 38% baterije. Definitivno je update popravio trajanje baterije. AOD je kod mene uključen konstantno.
 
ljudi, planiram da uzmem active 2..pa me zanimaju 3 kljucne stvari.,l..
1.jel sve radi na non Samsung android fonovima?
2.kakav je za sleep tracking
3.jel baterija moze da sa aod izgura 3 dana?
 
1. Krvni pritisak i EKG nisu dostupni u Srbiji, tako da ti treba modovana aplikacija i na Samsung i ne Samsung telefonu
2. Sleep tracking je ok, ja sam zadovoljan, koliko je to realno očekivati od sata.
3. Puste želje. Bez AOD i bez puno drndanja ako izgura 1.5-2 dana uz malo sreće, sa AOD uključenim računaj maksimum od ujutro pa do kraja dana.
 
Ostalo radi odlično.
 
Znaci u principu jedini "straobalan" problem je baterija ?
 
U principu da. Imam dotični sat, ima elegantan izgled, lak je nije, "debeljko" kao GW 46mm, softver je odličan, sa modovanom aplikacijom radi i EKG i BP, nema SpO2, ali je baterija po meni najslabija tačka.
 
Jel meri ukupan broj potrosenih kalorija dnevno, kao fitbit uredjaji ?
 
Da, mada se nisam preterano udubljivao koliko je zaista tačan.
Meni više znači zbog BP i EKG, bio sam skeptičan, ali i nije loše ako shvatiš ograničenja. BP se u mom slučaju pokazao poprilično tačnim, što mi znači jer imam dosta problema. EKG snima samo D1 odvod što i nije bog zna šta, ali ok ...
 
To i ja mislim. U x navrata sam ga vraćao na fabrički, i nekoliko dana je radio uz gimnastiku brisanja i čišćenja GW plugina, Wear aplikacije i slične voodoo magije. Radi par dana i opet prestane. A to mi ne deluje kao hw problem,već više kao neki, kako ga nazvaše na redditu memory overflow... Više se i ne bakćem s tim, ali eto, volim da mi sve radi.
Evo, o ovome pričam. Sam od sebe. Još nije stigao update
 

Prilozi

  • IMG_20211119_213711.jpg
    IMG_20211119_213711.jpg
    86 KB · Pregleda: 45
  • IMG_20211119_213921.jpg
    IMG_20211119_213921.jpg
    104.4 KB · Pregleda: 47
  • IMG_20211119_213927.jpg
    IMG_20211119_213927.jpg
    106.2 KB · Pregleda: 46
Baterija drastično bolja sa poslednjim update-om. SGW4 classic.
 
Da li neko ima problem sa facer skinovima, primjetio sam da na njihovim skinovima mi ne pokazuje tacnu vremensku prognozu i kalorije, na nekim cak i otkucaji srca su drugacijo?
 
Da li neko ima problem sa facer skinovima, primjetio sam da na njihovim skinovima mi ne pokazuje tacnu vremensku prognozu i kalorije, na nekim cak i otkucaji srca su drugacijo?
Prmetio sam i ja to. Iz nekog razloga se ne ažurira kako treba. Ne znam da li to ima veze ako se koristi free verzija ili premium verzija Facer-a.
 
Stigao mi update za stari Galaxy Watch...

GW.png
 
Jel' neko naručivao nešto sa Ringke sajta vezano za satove?
Gledam njihov sajt ima par stvari koje bih naručio pre svega bezele, ali uopšte ne vidm opciju za naručivanje.
 
Jel' neko naručivao nešto sa Ringke sajta vezano za satove?
Gledam njihov sajt ima par stvari koje bih naručio pre svega bezele, ali uopšte ne vidm opciju za naručivanje.
 
Jel' neko naručivao nešto sa Ringke sajta vezano za satove?
Gledam njihov sajt ima par stvari koje bih naručio pre svega bezele, ali uopšte ne vidm opciju za naručivanje.
U DE stiže normalno, već neko vreme koristim Ringke bazel, sobar je i dosta otporan na razne udarce i ogrebotine.
Ringke bezel je odličan, totalno promeni izgled sata. Imao sam neki kineski pre njega, ni upola lep.Pogledajte prilog 307865
 
Nazad
Vrh Dno