Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Dakle, ne gase posle 1.
 
Za sve koji imaju zelju da predju iz MTS u VIP predlazem im da sednu i bas dobro razmisle.

Za tih 20€-30€ sto mislite da cete ustedeti na ugovornoj obavezi od 2 godine zapravo gubite mnogo vise. Sve sto vam se ne svidja u MTS racunajte da je bar duplo gore u VIP mrezi.

1. Presek 9og u mesecu + ugovorna obaveza do 15.12. Mora da se ostane do narednog preseka 09.01. Raskinuo i trazio da ugovorna obaveza prestane 09.12. Naplatili mi punu pretplatu i kaznu i ugasili pretplatu pa sam bio bez usluge 09-15.12

2. Nepostojanje opcije za razdvajanje brojeva jer je to politika firme. Tako da ako imate 2 ili vise brojeva a ne platite racun za 1 ugasice vam sve linije.

3. Bezobrazni, nesposobni i neinformisani radnici u vecini poslovnica i kol centrima. Na poslovnice necu trositi energiju da objasnjavam, ali npr. Kol centar. Zvao ih i trazio da potvrde da je broj registrovan kako bih presao u MTS. Rekli mi da ce da se konsultuju i da nazovu kasnije sto se naravno nikad nije desilo (poslednji primer od pre par dana).

4. Slab signal i Internet u manjim gradovima i mestima, a ponekad i na nekim mestima u centru grada BG.

5. Kupio sam mate 20 pro i GT sat pri ugovornoj obavezi pre 2 godine kad sam isto prelazio iz MTS. Telefon je dosao u zatvorenoj kutiji dok je sat dosao bez celofana. Kad sam otvorio kutiju od sata karton je bio malo izlomljen na 1 mestu. Zvao da reklamiram sigurno 10x i uzmem novi na sta su mi odgovorili da ako sat normalno radi i nema ostecenja ne mogu usvojiti reklamaciju pa sam odustao.

To su samo neki od primera a ima ih jos dosta samo sam na mobu pa ne mogu da kucam. Ja sam poleteo za promociju i boju twilight koje nije bilo u MTS i tek kasno video da je greska.

Sad su 3 broja na putu da budu vracena u MTS. Telenor nikad nisam probao ali imam utisak da su najskuplji.

Imalo bi sigurno jos dosta toga da se nadoveze. Evo skroman dodatak od mene.

Npr, imas full signal ali si iz nekog razloga nedostupan pa ti stigne /ne stigne sms o propustenom pozivu.

U sred voznje u gradu, dok se telefon prebacuje sa jedne bazne stanice na drugu iz cista mira prestanes da cujes sagovornika ili on tebe i veza se prekida. Tu vidis da telefon pobrljavi pa se vraća na 2g pa na 4g pa h, h+, 3g... Ludilo.

U svakom liftu, podrumu, ćošku sobe, u hodniku nekog većeg objekta, u garaži tržnog centra nemaš nornalno mrežu, i to što imaš ne služi apsolutno ničemu - 4g ne ucitava ništa, poziv funkcioniše ali ne čuješ sagovornika.

Ne možeš da razdvojiš račune za 3,4 broja da stižu na istu adresu, adrese se moraju razlikovati.

Call centar jedva čeka da te ponizi, previše lažne ljubaznosti, osećaj u glasu da jedva čekaju da ti spuste slušalicu - to je cena besplatnog poziva. Uvek im treba vremena da nešto dodatno provere, da nekoj službi nešto pošalju da proveri, uvek im nešto nije jasno, pa probaš još par puta i izgubiš vreme dok dođeš do informacije.

4g u poslednjih nekoliko meseci ima drastičan pad brzine, funkcioniše ali na nivou adsl-a oko 21 - 22 h.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam šta da radim. Net mi je svaki dan katastrofa. Plaćam im uredno 6000 svaki mesec, ne znam šta hoće od mene, da doplačujem još 6, da bi mi Net radio..?
Ovo je čist bezobrazluk.
Gde je moj internet????

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vip je sramota od mreze, katastrofa su oduvek bili. Jeste da su im povoljni paketi ali zato glava boli non stop. Samo telenor ili mts. Sto dalje od Vip-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Šta oni podrazumevaju pod neograničen internet? Plaćam Neo30, uz ugovornu obavezu da uređajem na 24 meseca. i plus još nešto što sam uzeo kod njih u šopu, mesečni račun mi 6000. Nama ograničavaju protok, dok se na sav glas hvališu neograničenim internetom. U veče mi i net neupotrebljiv,osim za otvaranje textualnih sadržaja.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Šta oni podrazumevaju pod neograničen internet? Plaćam Neo30, uz ugovornu obavezu da uređajem na 24 meseca. i plus još nešto što sam uzeo kod njih u šopu, mesečni račun mi 6000. Nama ograničavaju protok, dok se na sav glas hvališu neograničenim internetom. U veče mi i net neupotrebljiv,osim za otvaranje textualnih sadržaja.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Opterecene su bazne stanice.Kod mene telenor 3ca gura 100mb bazna jedna do druge a vip nemozes ni 20 dobiti danju dok nocu cepa 60-70 bez problema.Nemam 4g+ u zadnje vreme da imam islo bi skoro 100.
 
[mention]nightshadow [/mention]
Pogledajte prilog 294181
samo jednostavno piše LTE-A kad ima neku agregaciju

A ova druga slika je sa netmonstera kad prikazuje lepo sve frekvencije koje se koriste za 4G+
9086870423fbb516fcff51e5bc61d80d.jpg
Kod mene vidiš ne prikazuje kao kod tebe, iako piše 4g+ na telefonu..
068c4df7a1878262958c8d5be72bc07b.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Kod mene vidiš ne prikazuje kao kod tebe, iako piše 4g+ na telefonu..
068c4df7a1878262958c8d5be72bc07b.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Pa ne moze instant da napise LTE-A, mora da se saceka 2-3 sekunde da on ocita, meni je uvek tako bilo na mi note 10 i uvek mi je prikazivao kako treba bandove i da li je LTE-A ili ne. Jel si dao netmonsteru sve dozvole koje je trazio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vip plus:
Dodatni 1 GB bez naplate za Sigurica korisnike u trajanju od 30 dana
Dodaj 25 GB na svoj KućniNet i uživaj u još više surfa do kraja obračunskog perioda!
Neograničeni minuti za интарифа postpaid do kraja obračunskog perioda
Neograničeni minuti za Klasik i Klasik Plus korisnike do kraja obračunskog perioda
Dodaj 3 GB neta na svoj postpaid paket do kraja obračunskog perioda
https://www.vipmobile.rs/privatni/vip-plus
 
Pa ne moze instant da napise LTE-A, mora da se saceka 2-3 sekunde da on ocita, meni je uvek tako bilo na mi note 10 i uvek mi je prikazivao kako treba bandove i da li je LTE-A ili ne. Jel si dao netmonsteru sve dozvole koje je trazio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma jok, gledam 10min u njega, ne pokazuje..

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Od 6-7pm kreće žurka. Jedva uspevam i Tapatalk da otvorim. Pozovem Vip cc, ona me pola ne čuje, raspada im se ceo sistem. I još mi kaže da restartujem telefon.
(Autokomanda,ako je uopšte bitno) .
997efe6e2760ebf2de0497ad47b92433.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ni mene sagovornici nisu čuli u periodu danas oko 17h. To je standardno već. Što se pre naviknemo na odlične usluge Vipa u 3.deceniji 21.veka to će nam biti lakše.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa mozete i da se zalite pa da to dovede do resavanja problema ili raskidanja UO, ali ako vam je lakse da se naviknete - jos bolje.
 
Meni se sve ovo nije dešavalo ranije. Krenulo je od pre oko 15tak dana. Neograničen internet, pa i ovaj ograničeni im se raspada. Za mojih 6000 mesečno želim full paket.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako si pismen, pisi zalbu. Ako nisi, plati advokata da napise. Pa kad par puta "provere" i "utvrde" ili ces dobiti full ili ces moci da raskines
 
Da mi je to jedini problem i obaveza u životu. Što, nemam pravo na mišljenje?
Platio sam, želim da zaboravim i da koristim.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od kukanja na forumu nemaš ništa.

Piši tamo gde treba, a ne ovde svaki dan kako tebi ne radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Neko je rekao da je to samo formalnost. Pitao sam već vredi li upućivati žalbu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ima li kod neo neo max nego ograničenje kad je u pitanju internet?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Za MAX, ima i nema... Ima jedna zackoljica u od stavke u ugovoru, negde u pocetku druge strane, koja prevedeno glasi "na svom uredjaju koliko hoces a za ostale (kojima delis net preko telefona) oniliko koliko ti je mesecna potrosnja GB. Sve preko... nemoze (i ne pise kako se to obracunava/sankcionise)" - ma kako to oni racunali tvoju "potrosnju". Tako da a-a (jok) sim kartica u ruter :d
 
Neko je rekao da je to samo formalnost. Pitao sam već vredi li upućivati žalbu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

A sta mislis da ipak probas? Mada ako ti je to najmanji problem i prevelika obaveza, sto bi to radio? A i sto bi ti oni pruzili bolju uslugu, cim se ne bunis znaci da je sve ok
 
Poslednja izmena:
Pitanje u vezi sa raskidom ugovora sa VIP-om...
Ugovorna obaveza ističe 18.3.2021. godine. U ugovoru postoji sledeća stavka: "Pretplatnik može da raskine Pretplatnički odnos pisanim obaveštenjem o raskidu poslatom Vip-u preporučenom poštom ili predatom Vip-u od strane Pretplatnika na prodajnom mestu Vip-a. Raskid Pretplatničkog odnosa stupa na snagu na kraju obračunskog perioda u kom je podnet, računajući od dana propisnog podnošenja pisanog obaveštenja o raskidu Pretplatničkog odnosa od strane Pretplatnika Vip-u".

Poslednji obračunski period je 6.3.2021 - 5.4.2021.

Kako ovo funkcioniše u praksi ako hoću da prenesem broj u drugu mrežu? Kad podnosim zahtev za prenos? Da li mogu odmah 19.3. ili moram da sačekam 5.4.? Ako podnesem 19.3 da li mogu da odbiju zahtev jer po ugovoru imam obevezu prema njima do 5.4?
Trebalo bi da je podnošenje zahteva za prenos broja drugom operatoru i zahtev za raskidanje ugovora sa VIP-om?
 
Danas sam primetio da mi piše LTE+, a ranije sam imao samo LTE. Brzina se nije promenila, mada je čak i gora :smash:
9lXatO.jpg
 
Zar neću morati da ostanem do kraja sledećeg obračunskog perioda, tj. do 5.4?
Ako prenosiš broj u drugu mrežu, ne moraš. Čim istekne UO, podnesi zahtev i to je to. Tako sam ja uradio. Doduše ja još čekam račun za prošli mesec pa ću javiti da li su obračunali ceo (što ne bi smeli) ili ne.

Poslato sa VTR-L29 pomoću Tapatoka
 
A sta mislis da ipak probas? Mada ako ti je to najmanji problem i prevelika obaveza, sto bi to radio? A i sto bi ti oni pruzili bolju uslugu, cim se ne bunis znaci da je sve ok
Iz pređašnjih iskustava sa Vip-om znam da će tehnička podrška javiti da menjam telefon ili državu.. Kod njih sve perfektno radi uvek.

Plaćam dnevnicu, sokić i kafu ,besposličarenje po forumima je i tako beskorisno ..ja za to nemam vremena.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja se uglavnom krećem po jugoistoku Srbije i ovde svuda Vip ima ili 3CA ili 4CA, i radi prilično dobro - brzine na 4G ne ispod 30/10Mbps, jedino ovde kod mene u selu kući imam loše brzine 4G-a ~10/3Mbps, ali to je boljka apsolutno svih operatera ovde, ni jedan jedini na celom ovom području nema ni jednu jedinu BS koja mi je bliže od 5-6-7km (a taj problem imaju bar 5000 stanovnika svih sela istočno od Pirota), neke koje me serviraju su i na 12+km, al *mjau**mjau**mjau*.

mts, ovde konstantno, ali konstantno potpuno ispada iz mreže, nema ni GSM signala. I onda sam pobegao iz mts-a, a izbor, Telenor ili Vip je pao na Vip jer Telenor - bilo gde da mrdnem van grada - bilo na Staru Planinu ili negde drugde, jedva i da ima bilo kakav signal (uključujući i GSM). Vip i mts se baš takmiče po 2G, 3G i 4G pokrivenosti u okolini, pa ima mesta gde ima Vipa a nema mts-a, ili ima mts-a a nema Vipa. Sve u svemu, Telenor ovde mnogo kaska. Najbolje što ćete u okolini uhvatiti uopšte je 3G na 900MHz koji će vam isporučiti nekih 3Mbps ako imate sreće.

Inače, Pirot, Niš. Leskovac, pa sve gode do Velike Plane, brzine ispod 30Mbps nigde u nekom gradu nisam video na Vipu. Svuda imaju bar 3CA ako ne i 4CA.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno