Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Da li sam prvi koji se javlja sa zutom flekom na ekranu Poco-a u gornjem levom uglu? :)

Video sam na drugom forumu da se jos neko iz Srbije zalio, mozda si ti. Strani forum je u pitanju. Iz koje ti je serije telefon, kada je napravljen? Sta kaze kutija?
 
Koristim Poco od pocetka februara i prezadovoljan sam. Pre njega sam imao Mi Max Prime i par dana sam ih paralelno koristio. Jeste sve super brzo ali ne mislim da je razlika 2+ godine u brzini.

Miui sam na maxu koristio skoro dve godine pre custom roma i bio mi je skroz ok, na Pocou sam pobegao odmah, bas je bio bagovit.

Koristim Lineage i mislim da pored mozda 1h sota vise i 3 finger skrinsota, Miui nema sta da trazi na ovom telefonu :)

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

Zamolio bih te samo za dva komentara. Naravno i drugi su dobrodošli da mi pomognu odgovorom.

1. kakav je ekran? Jel bledunjav u poređenju na primer sa A7 ili A9 ili A6+ samsung?

2. video sam jednu neverovatnu stvar koja me na prvu loptu neviđeno smorila. Kada se sakrije notch, zakrivljenje gore i dole uopšte nije isto. Gore je krivina mala i izgleda ok a dole su krivine na ekranu mnogo naglašenije i ranije ekran počinje da "skreće" kako bih rekao. To me neviđeno odbija a baš želim da probam Xiaomi po prvi put u životu.

Hvala unapred.
 
Na sve ces se lako navici [emoji6] nista to ne smeta pri koricenju (makar meni)
Ja ga evo nosim 2 dana bez maske i sad mi se svidja jos vise [emoji16]

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Zamolio bih te samo za dva komentara. Naravno i drugi su dobrodošli da mi pomognu odgovorom.

1. kakav je ekran? Jel bledunjav u poređenju na primer sa A7 ili A9 ili A6+ samsung?

2. video sam jednu neverovatnu stvar koja me na prvu loptu neviđeno smorila. Kada se sakrije notch, zakrivljenje gore i dole uopšte nije isto. Gore je krivina mala i izgleda ok a dole su krivine na ekranu mnogo naglašenije i ranije ekran počinje da "skreće" kako bih rekao. To me neviđeno odbija a baš želim da probam Xiaomi po prvi put u životu.

Hvala unapred.
Ekran je odlican za lcd, nije na nivou amoleda al ne moras da brines o lcdu.

Preporucio bih ti custom rom i da ne sakrivas notch, mislim da je to idealna postavka u losoj situaciji :D

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Ok ajde, skoro da ste me ubedili :d

Ali baš ne mogu da verujem da oblik ekrana sever/jug nije simetričan. Kakva arhi-glupost.
 
Ja bih mu preporučio da zaobidje Poco ako ga izričito iritira notch, teško je privići se na nešto što baš iritira, nije vredno truda i retko uspeva.
Ako to nije slučaj samo napred, brzo će se navići. Ja nisam ljubitelj notcha i privikao sam se za dan, dva.

Nisam skapiro da li misliš na mene. U slučaju da misliš, da odgovorim, ne nervira me notch koliko asimetrija ekrana. Čini mi se da nikad u životu nisam video ovaj slučaj.
 
Zamolio bih te samo za dva komentara. Naravno i drugi su dobrodošli da mi pomognu odgovorom.

1. kakav je ekran? Jel bledunjav u poređenju na primer sa A7 ili A9 ili A6+ samsung?

2. video sam jednu neverovatnu stvar koja me na prvu loptu neviđeno smorila. Kada se sakrije notch, zakrivljenje gore i dole uopšte nije isto. Gore je krivina mala i izgleda ok a dole su krivine na ekranu mnogo naglašenije i ranije ekran počinje da "skreće" kako bih rekao. To me neviđeno odbija a baš želim da probam Xiaomi po prvi put u životu.

Hvala unapred.
To ces videti prvih 15 dana i nikada vise neces pogledati.

Tapatalk from Poco loco
 
@Broz
Da, isto važi i za notch i simetriju, ako te baš nervira jedna ili obe stavke zaobidji ga, ima i drugih dobrih telefona. Ja bar tako razmišljam i činim u sličnim situacijama, ako me baš nešto odbija na uredjaju nije vredno truda da se navikavam a mala je šansa da će uspeti.
 
@Broz
Da, isto važi i za notch i simetriju, ako te baš nervira jedna ili obe stavke zaobidji ga, ima i drugih dobrih telefona. Ja bar tako razmišljam i činim u sličnim situacijama, ako me baš nešto odbija na uredjaju nije vredno truda da se navikavam a mala je šansa da će uspeti.

Tu se slažem 100%. Zato vas i pitam za mišljenje pošto ja kakav sam kad me nešto nervira kod elektronike/gedžeta je to ne ignorišem nego gledam u to stalno hahaha ide sa godinama takođe, "bem li ga

Hvala svima na pomoći, ako ga uzmem prvo ću ovde da se zapljunem.

:wave:
 
Uzmeš slobodno Samsung ako je zaobljenost ekrana i mana LCD jedan od prioriteta. Ja prosto te stvari ne primećujem, bar ne ispred bitnih kvaliteta po kojima se Poco izdvaja.

Sprava - radi, mnogo dobro radi, a košta nerealno malo. To je poenta.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Uzmeš slobodno Samsung ako je zaobljenost ekrana i mana LCD jedan od prioriteta. Ja prosto te stvari ne primećujem, bar ne ispred bitnih kvaliteta po kojima se Poco izdvaja.

Sprava - radi, mnogo dobro radi, a košta nerealno malo. To je poenta.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Da, rekao si nešto veoma bitno tj podsetio me da kažem jer sam zaboravio. Prioriteti kod telefona su mi: 1. kvalitet ekrana 3. user experience (ovde je samsung keva. Recimo ja u Huawei ne mogu da gledam. Onaj UI je katastrofa. Da stave Snapdragon 885 za 200evra ne vredi)...20 praznih mesta pa sve ostalo. Kamera mi je nebita itd.

IPS nije nužno lošiji od amoleda. Recimo LG G4 ekran mi se sviđao.
 
Ja to sto se tice simetrije nisam pogledao posle 2 nedelje koriscenja. Fon je toliko dobar za te pare da ovo jednostavno ne moze da dodje do izrazaja kao nesto sto bi mi smetalo. Jednostavno ne primecujem. Gledam ono sto mi je na ekrano, ono na cemu i treba da bude centar paznje, ne glupiram se i zamaram nebitnim stvarima.

Tapatalk from Poco loco
 
Meni je i notch i nedostatak hardware-skih dugmadi bio veeeeliki minus, pa sam se jako jako brzo navikao... Sve se to kompenzuje izuzetno fluidnim radom, abnormalnom baterijom i sjajnom kamerom...
 
Da, rekao si nešto veoma bitno tj podsetio me da kažem jer sam zaboravio. Prioriteti kod telefona su mi: 1. kvalitet ekrana 3. user experience (ovde je samsung keva. Recimo ja u Huawei ne mogu da gledam. Onaj UI je katastrofa. Da stave Snapdragon 885 za 200evra ne vredi)...20 praznih mesta pa sve ostalo. Kamera mi je nebita itd.

IPS nije nužno lošiji od amoleda. Recimo LG G4 ekran mi se sviđao.

Za UI je definitivno bolji od Huawei. MIUI 10 je vrlo blizu stock androidu uz neke sitnice koje su drugačije, ali to je urađeno odlično. Moguće je zameniti ikonice na nešto drugo (lepše), i generalno ništa ne fali. Mene je slično brinulo, jer je ipak Kinez i znao sam da oni rade sve i svašta sa svojim UI, ali ovo je odlično. Tako da, ta stavka uopšte nije loša.
 
Данас био с једним другаром, има телефон већ 5-6 месеци и појма није имао да може да искључи дугмиће и да буде фул скрин. Ја му укључио, он се одушевио. [emoji4]
Такође се одушевио са сплит скрин опцијом...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kada spominjete vanjski izgled, skeptik sam bio kako izgleda uzivo jer na slikama i videima izgleda poruzno, izgled displaya mi je isto bio pod upitnikom te plastika..

Ali vjerujete mi koji niste vidjeli do sada uzivo poco-a, iznenadjujuce dobro kvalitetno izgleda i taj polikarbont fino u ruci izgleda odnosno dojam ostavlja, ne simetricnost rubova se brzo ne uocava iako sam ga kratko isprobao..

Display kvalitetan takodjer, nije bas kao amoled ali obavlja posao..

Osobno sam pucao na skuplje modele ali gledajuci, skuplji modeli su prestiz, staklena povrsina, keramika, bezicno punjenje, certifikati za vodonepropustnost te amoled display..

Sa poco-om se sve zavrsava, zelite li top performanse, pristojan izgled, "muski" smart telefon nema greske.. Sve skuplje sto je,placa se puno a malo dobiva.. moj dojam nakon trzisne analize :)
 
Zadnjih 10-15 dana mi se dešava da telefon u sred rada ugasi ekran, zaključka se - pa onda moram da kucam kod, iako ga otkljucavam otiskom, izbaci sve app iz memorije....
Ti sve traje 10-ak sec.
Zna li neko sta moze biti?

Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
 
Da, rekao si nešto veoma bitno tj podsetio me da kažem jer sam zaboravio. Prioriteti kod telefona su mi: 1. kvalitet ekrana 3. user experience (ovde je samsung keva. Recimo ja u Huawei ne mogu da gledam. Onaj UI je katastrofa. Da stave Snapdragon 885 za 200evra ne vredi)...20 praznih mesta pa sve ostalo. Kamera mi je nebita itd.

IPS nije nužno lošiji od amoleda. Recimo LG G4 ekran mi se sviđao.
Poco sa gestures mi je ispred Samsungovog UX. Nedostaje mi sa Note tastatura. Radila je savršeno, SwiftKey ne može da prati koliko promašujem kada brzo kucam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Vredi li ići na armored edition naspram običnog ili je bacanje para?

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 
Poco samo najjeftinija verzija, sve preko toga se ne isplati jer su Mix 2S i Mi 8 50-60e skuplji od osnovne verzije Poco-a.
 
Da, da sad videh cene. Znam da su bolji Mi 8 i Mi Mix2s, ali bolji u za mene nebitnim parametrima.
Dizajn i završna obrada definitivno na njihovoj strani ali ne usuđujem se da nosim telefon bez case-a tako da onda izgled pada u vodu. Kamera verovatno nešto bolja, ali mala razlika, baterija nešto kraće traje a volim jaču bateriju. Amoled naspram IPS-a mi je nebitna stavka, procesor im je isti, ram isti.
Izvlačim zaključak da je za moje afinitete i potrebe bolji Pocophone, iako mi nije problem da izdvojim nešto više novca ali mislim da nema svrhe.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Vredi li ići na armored edition naspram običnog ili je bacanje para?

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
Ne vredi uopste toliko vise. Bolje Mi8 nego AE. Svejedno si rekao da ce fon ici u case tako da te bas briga za ledja. Imas i skin da kupis da izgleda carbon ako ti je bas cef.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja imam problem, sa touch-om, kada gledam nesto na YT


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Evo jedne slike sa Poco-Gcam Nocni Rezim
bdc74825dfe2f201b5efaba6cac9f7ee.jpg


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav,
Koji region koristite na vašim Poco-ima?

Ja sam na region Srbija i još uvek nem 10.2.3 update?

Da li promena regiona zahteva restart telefona i šta se sve dobija recimo indijskim regionom? Face unlock, negde videh dobija se jači volume i brdo bloatware? Jel to istina?
 
Nazad
Vrh Dno