Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čestitam Vam na stručnosti oko poznavanja tematike gledanja TV programa i menjanja kanala.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Hvala, znaci da si procitao post... AKo, tako i treba, mozda i naucis nesto pa dodjes i do "napredne podrske" pa ti daju jos vecu bombonjeru sledece godine da slikas i kacis po forumima iznova i iznova
 
Hvala, znaci da si procitao post... AKo, tako i treba, mozda i naucis nesto pa dodjes i do "napredne podrske" pa ti daju jos vecu bombonjeru sledece godine da slikas i kacis po forumima iznova i iznova
3000 za gospođu.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Bez zezanja, čokoladice su im bile ukusne (dobio prošle godine). Ove godine sam pod uo pa ih bas briga da mi poklone...
 
Ispravka- 3000 za gospodina na 10%. Druze EON je supalj koliko je tezak... Odlicno je zamisljen i ima potencijala ali je neispeglan, lose odradjen i daleko je od odlicnog a kamoli savrsenog... Daljinski (koji ste usput procenili na 9000dinara) baguje, non stop ima input lag i wakeup time, a kada sam to prijavio podrsci, dobio sam naprednu koja mi je rekla da znaju za bag, da je to grupni problem rade na resavanju, i od njihove "napredne" podrske sam dobio savet da instaliram https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv.remote&hl=en ne bih li normalno koristio box. Ti si cokoladi prisao isto koliko ja Putinu kad je bio u Srbiji, video sam ga kad mu je avion sletao na aerodrom.

Zadnje dve recenice necu ni da komentarisem koliko su smesne za nekog ko posecuje IT forum i misli da zna nesto o tematici al to je sad neka druga prica.



Pogledajte prilog 266375
Definitivno je kod tebe problem. Do sistema, instalacije ili čega već. Pojuri ti njih da ti srede to. Nikakav input lag i blokada kod mene ne postoje. Radi odlicno. Premium paket je u pitanju i za ono za sta je namenjen je odlican.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Definitivno je kod tebe problem. Do sistema, instalacije ili čega već. Pojuri ti njih da ti srede to. Nikakav input lag i blokada kod mene ne postoje. Radi odlicno. Premium paket je u pitanju i za ono za sta je namenjen je odlican.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Izmenjali su sve zivo (kablove po kuci, sa bandere, splitere, pojacivace signala cak i sam EON box uredaj i daljinski su zamenili) i isti problemi su kao i sa starim boxom... Sto se tice problema sa daljinskim, evo napravi se blesav okreni korisnicki i prijavi ovo sto sam napisao gore i videces sta ce da ti kazu. Takodje Premium EON box paket je upitanju
 
I kod mene se povremeno desava, narocito tasteri za zvuk - pojacavanje, utisavanje. Mozda jednom - dvaput dnevno. Pretpostavljam da je to kod tebe bas izrazeno cim su se angazovali.
 
Imam jedno pitanje kada se premotava 72 h da li može da se pusti ubrzani playback kao i na starim uređajima? Ja sam našao kako da premotan na taj i taj minut (ali se tada slika ne pomera) ali nisam uspe da nađem opciju da snimak recimo ide 2x brže ili 4...8 ...16 itd...jel ima ova opcija i kako da je aktiviram?
 
Može kada stisneš dva puta brzo strelicu za premotavanje onda ide 2x brže i sledeći stisak ide 4x,pa 8x,...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Izmenjali su sve zivo (kablove po kuci, sa bandere, splitere, pojacivace signala cak i sam EON box uredaj i daljinski su zamenili) i isti problemi su kao i sa starim boxom... Sto se tice problema sa daljinskim, evo napravi se blesav okreni korisnicki i prijavi ovo sto sam napisao gore i videces sta ce da ti kazu. Takodje Premium EON box paket je upitanju
Znam da neko ima problema bas sa tim stvarima o kojima pricas. Mozda je kod mene drukcije, jer imamo novu centralu i optiku u soliteru od 16 spratova. Ovi iz SBBa su mi rekli da smo mi jedini na tom cvoru i da je to super. Meni brzina ode i preko 300, ponekad. Bas je dobra veza, a i ping je jako mali, 11. Televizija bez zakucavanja... Jedino ona dva dodatna mini d3, nisu bas najsjajniji.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Može kada stisneš dva puta brzo strelicu za premotavanje onda ide 2x brže i sledeći stisak ide 4x,pa 8x,...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Sam sebe da ispravim, ne funkcioniše ovako. Jednom sam uspeo da pustim ubrzano od 2x-32x ali ne sećam se kako. Probaću da provalim ako je neko uspeo neka javi.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Znam da neko ima problema bas sa tim stvarima o kojima pricas. Mozda je kod mene drukcije, jer imamo novu centralu i optiku u soliteru od 16 spratova. Ovi iz SBBa su mi rekli da smo mi jedini na tom cvoru i da je to super. Meni brzina ode i preko 300, ponekad. Bas je dobra veza, a i ping je jako mali, 11. Televizija bez zakucavanja... Jedino ona dva dodatna mini d3, nisu bas najsjajniji.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Tek sad videh da ti imas optiku u zgradi... Pa to ne moze da se poredi brate nikako... Opticko cvoriste je prica za sebe, porediti tvoju infrastrukturu i moju je otprilike kao da treba da se trkamo na 100m ti porseom ja jugom :d

Sto se tice brzine net-a ja se tu nisam zalio... Meni speedtest uglavnom baca oko 300mbita, prosek je 270-280, a download cepa punom brzinom... Preko 30Mb/s sa dobrog izvora, ping je takodje mali... Ja se samo zalim i imam problema sa EON-om koji za sad ne radi jos kako treba (bez bagova i zakucavanja), dok o daljinskom necu ni da pricam... Daljinskii je tesko djubreee (i ozbilno razmisljam da prezalim 9000 i da ga grunem u zid da pukne na paramparcad), bukvalno ga ni ne koristim sve radim preko mobilnog i one aplikacije
 
Poslednja izmena:
Tek sad videh da ti imas optiku u zgradi... Pa to ne moze da se poredi brate nikako... Opticko cvoriste je prica za sebe, porediti tvoju infrastrukturu i moju je otprilike kao da treba da se trkamo na 100m ti porseom ja jugom :d

Sto se tice brzine net-a ja se tu nisam zalio... Meni speedtest uglavnom baca oko 300mbita, prosek je 270-280, a download cepa punom brzinom... Preko 30Mb/s sa dobrog izvora, ping je takodje mali... Ja se samo zalim i imam problema sa EON-om koji za sad ne radi jos kako treba (bez bagova i zakucavanja), dok o daljinskom necu ni da pricam... Daljinskii je tesko djubreee (i ozbilno razmisljam da prezalim 9000 i da ga grunem u zid da pukne na paramparcad), bukvalno ga ni ne koristim sve radim preko mobilnog i one aplikacije

Ako ti je box u vidnom polju i netrebaju ti ove gluposti glasovna pretraga svetleća dugmad prebci daljinski upravljač u IR režim rada tako neide u slep režim rada gde hoće da zaglupi kad ga ne koristiš neko vreme.Mom komšiji je tako išlo u taj neki slep mod gde do restarta boksa nije htelo da se ponovo upare probali fabrička vraćanja nije pomagalo onda smo pri jednom od tih fabričkih restarta preskočili blutut uparivanje daljinskog i ostavili ga da radi ko IR daljinski upravljač i otad više nema problema.
 
Ako daljinski ne radi kako treba, možda je i do njega samog? Imao sam malo problema sa eon boksom, ali evo poslednjih 15tak dana sve je ok. Imam na TV-u i eon app, ali svejedno gledam preko boksa, nekako mi lakše zbog više komandi koje ima na daljinskom za box.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam resio sve vracanjem boxa na fabricka podesavanja.
A muke sam imao...samo ja znam.
Svaki dan sam zvao podrsku.
Nije do daljinca. Box zeza. Ode u sleep mode i nikako da se probudi posle... ;-)
 
Ama to radi ali nema kaompre da mogu da gledam ubrzan snimak vecmogu samo da forwardujem nanekl vreme....yline vidim nisty izmedju
 
Kakvu promociju daju prilikom prelaska sa starog trio gold paketa na nove eon pakete i da li moze da se predje bilo kada dok traje stara ugovorna obaveza, ili mora ono kao kod teleokoma 2-3 meseca pred kraj stare tek ??
 
Ajde da pitam ovo,al iskreno mislim da ne moze...
Imam EON Full paket. Dobio sam internet i EON Box TV. Zbog mojih radnji na racunaru i slicno meni odgovara ovaj trenutni internet 150/10MBPs. A roditelji mi u drugoj sobi na kraju stana imaju ogroman odlican TV. Ja kod mene u sobi TV ne koristim nikako,i smatram da bi oni bolje iskoristili ovaj EON box i vracanje tva unazad i sve stvari koje poseduje. (Sad imaju onaj D3mini kako vec). Je'l postoji mogucnost da prebacim EON TV Box kod njih u sobu a da meni radi internet u mojoj sobi. Hvala :)
 
@Vladimir2101: Zašto ne bi moglo? Internet "ide preko" rutera a ne preko EON TV Box uređaja. Ti i komp i taj TV risiver kačiš na ruter/homegateway uređaj da bi imali pristup netu (u TV risiver naravno ide i coax kabl za live TV sadržaj, kao što ti je sad coax povezan na D3 mini). Znači od tamo gde ti je ruter jedan LAN kabl ide do kompa (ili ne ide ako ti je ok da internet koristiš preko WiFi) a drugi LAN kabl ide do EON TV risivera (jer njemu za "gledaj iz početka" treba i LAN veza sa ruterom).

Dakle komp ima vezu sa ruterom sa 1 LAN kablom i to je to, EON TV uređaj za razliku od D3mini zahteva i coax i LAN kabl. Coax ti je već doveden tu gde je TV sad još moraš da razvučeš LAN kabl od rutera pa do TV-a tj tamo gde će da ti stoji EON TV.
 
Tačno sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Nisam napisao najbitniju stvar da ne bih da razvlacim kabal po celom stanu... Ima mozda nekih 20 metara kabla(da se fino provuce) ali to ne bih radio. Pa sam mislio ako ima neko drugo resenje.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Pošto EON Smart TV uređaj ne podržava WiFi ne možeš direktno da bezično povežeš i ruter tako da ti treba minimum 1 dodatni uređaj između njega i rutera... tu imaš opcije A i B:


1) da komplet razdaljinom ide kabl
2) da samo (na početku i) na kraju bude žična veza:

2a) Kupuješ ili "WiFi extender" ili neki AccessPoint tip uređaja koji se bezično konektuje na ruter a poseduje LAN port na koji onda povežeš EON Smart TV.
2b) Kupuješ 2 komada "powerline adapter" tip uređaja da preko stujnih kablova proguraš internet konekciju.


Znači EON Smart Box mora da se poveze u nešto sa LAN kablom (inače radi samo live TV jer to ide preko coax kabla) i da to nešto ima "izlaz na internet". Sad da li ćeš direktno u ruter ili ćeš da imaš "malo žično malo bežično" kombinaciju biraš sam.

Ili biraš ako postoji mogućnost da ti se ruter premesti da bude kod samog TV-a gde će biti EON Smart TV uređaj a za to kako će komp da dobije internet konekciju se snađeš (smisliš najjeftnijiu varijantu da se preko WiFi konektuje na ruter... tipa kupiš USB-WiFi adapter za desktop komp).
 
Pošto EON Smart TV uređaj ne podržava WiFi ne možeš direktno da bezično povežeš i ruter tako da ti treba minimum 1 dodatni uređaj između njega i rutera... tu imaš opcije A i B:


1) da komplet razdaljinom ide kabl
2) da samo (na početku i) na kraju bude žična veza:

2a) Kupuješ ili "WiFi extender" ili neki AccessPoint tip uređaja koji se bezično konektuje na ruter a poseduje LAN port na koji onda povežeš EON Smart TV.
2b) Kupuješ 2 komada "powerline adapter" tip uređaja da preko stujnih kablova proguraš internet konekciju.


Znači EON Smart Box mora da se poveze u nešto sa LAN kablom (inače radi samo live TV jer to ide preko coax kabla) i da to nešto ima "izlaz na internet". Sad da li ćeš direktno u ruter ili ćeš da imaš "malo žično malo bežično" kombinaciju biraš sam.

Ili biraš ako postoji mogućnost da ti se ruter premesti da bude kod samog TV-a gde će biti EON Smart TV uređaj a za to kako će komp da dobije internet konekciju se snađeš (smisliš najjeftnijiu varijantu da se preko WiFi konektuje na ruter... tipa kupiš USB-WiFi adapter za desktop komp).
E odlicno. Hvala ti puno na savetima. Ne igra mi ulogu Wifi adapter iz razloga sto ima dosta zidova izmedju,i wifi na kompu bude nekih 50/6-7.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Jel ovaj Eon Box ima usb ulaz,verovatno ima,ali opet da pitam? To bi mi skratilo muke da ne moram opet razvlaciti kabl za net,vec ustekao onaj wifi amplifier i net imam preko wifi?
Valjda tako moze?
 
Jel ovaj Eon Box ima usb ulaz,verovatno ima,ali opet da pitam? To bi mi skratilo muke da ne moram opet razvlaciti kabl za net,vec ustekao onaj wifi amplifier i net imam preko wifi?
Valjda tako moze?
Ima

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pitanje za sve...koliko vam traju baterije na daljinskom za eon box. Meni su prve izdržale skoro 3 meseca. Sad sam uzeo neke vartine max power pa ćemo videti koliko će one.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako se uzme USB WiFi adapter. Oce li moci EON da hvata wifi?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno