Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Nisam probao, samo postovao sa Telegrama. Vidim hvale ga, kao nema bagova, sem koliko sam shvatio ne treba raditi nadogradnju nekih (verovatno stock) aplikacija. Mislim, bolje preći preko toga i ne trošiti vreme :)
 
Da li mora da bude sd card podesena kao interna memorija da bi gcam smestala slike na nju. Posto mi je postavljeno da snima na sd card, ali ona i dalje cuva na internoj memoriji.
 
Gcam svakako cuva slike na internoj... Ima ona aplikacija gcam tool, vidi da li pomaze
 
Koje kvalitno zastitni staklo preporucujete? Zadnje koje sam kupio je cafele, koje je puklo posle 2 dana,tako sto mi je telefon sa 30 cm pao na travu.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koje kvalitno zastitni staklo preporucujete? Zadnje koje sam kupio je cafele, koje je puklo posle 2 dana,tako sto mi je telefon sa 30 cm pao na travu.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Kako bre na travu?? Otkud trava toliko tvrda??? Osim ako nisu neki hedovi, albanski, presovani :D
 
De daj tu travu da bacim telefon i ja [emoji23]

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Javi se na preko privatne poruke pa da se dogovorimo da se nađemo [emoji16]

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
ima nova kamera: GCam_5.1.018_by_SerJo87_1.6RC3_test1_pre-Release_ewg.apk

nisam mnogo testirao ali sam promenio neke stvari i sad mi je skroz ok i ZSL mod. 6p za zadnju i 5x za prednju (toplije boje), bitno: color saturation highlight na 1.0 i shadow na 1.3, lock hdr+ frames ukljucen, experimental settings: resampling method: raisr, noise reduction mode: high quality, edge mode: high quality, tonemap mode: gamma value, sve ostalo upaljeno, resampling method override 9. Ne znam tacno sta rade ova eksperimentalna podesavanja ali ovako podeseno imam super fotke. Ostala podesavanja su kao sto su bila

Da dodam ponovo: samsung senzori i miui 9.6.2.0. Nemam nameru da prelazim na novi :)
 
Koje kvalitno zastitni staklo preporucujete? Zadnje koje sam kupio je cafele, koje je puklo posle 2 dana,tako sto mi je telefon sa 30 cm pao na travu.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Jel ok staklo, masti li se previše?

Jel to ovo: CAFELE Tempered Glass For Xiaomi mi8 mi 8 se 6 5 A1 A2 mix 2 note 5 pro HD Clear Screen Protector for Redmi Note 3 4X 5A 5 Plus
https://s.click.aliexpress.com/e/ckuELlkM
 
Jel ok staklo, masti li se previše?

Jel to ovo: CAFELE Tempered Glass For Xiaomi mi8 mi 8 se 6 5 A1 A2 mix 2 note 5 pro HD Clear Screen Protector for Redmi Note 3 4X 5A 5 Plus
https://s.click.aliexpress.com/e/ckuELlkM
Sto se toga tice ok je, ne masti se. Dobije se s njim neko ulje, koje se stavi na krajeve,posto je staklo ravno,a ekran nije,pa da se ne bi videlo da taj deo nije zalepljen,ali posle desetak dana izadje,pa kao da ga nisi ni stavio.

To bi trebalo da je to staklo,samo sto sam ga ja malo vise platio. Sad sam narucio neka 2 druga,pa cu videti kakva su.

Inace tad sam uzeo i cafele masku,platio 4 dolara,koja je ista kao 2 maske koje sam posle uzeo po 0,65 dolara, samo sto na ovima ne pise cafele
fc3ccafad2c49e0c512f0430b71b30e9.jpg


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Dobrano su spustili cene od tih drangulija za RN4. Prazne se skladišta.

Nešto što sam ubacio u podsetnik za eventualnu kupovinu:

IMG_20181205_082858.jpg
 
ima nova kamera: GCam_5.1.018_by_SerJo87_1.6RC3_test1_pre-Release_ewg.apk

nisam mnogo testirao ali sam promenio neke stvari i sad mi je skroz ok i ZSL mod. 6p za zadnju i 5x za prednju (toplije boje), bitno: color saturation highlight na 1.0 i shadow na 1.3, lock hdr+ frames ukljucen, experimental settings: resampling method: raisr, noise reduction mode: high quality, edge mode: high quality, tonemap mode: gamma value, sve ostalo upaljeno, resampling method override 9. Ne znam tacno sta rade ova eksperimentalna podesavanja ali ovako podeseno imam super fotke. Ostala podesavanja su kao sto su bila

Da dodam ponovo: samsung senzori i miui 9.6.2.0. Nemam nameru da prelazim na novi :)
Hvala, probaćemo [emoji4] [emoji106]
 
Auu odlična kamera. Mislim da je bolja od arnove. Kad uporedim sliku sa ove i sa stock kamere, ona stock kamera izgleda baš jadno. Šteta samo što ne srede taj slowmotion na googke kameri pa da ovu stock disejblujem skroz.
 
Je l' sa podešavanjima od kVu ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, odlična kamera... i mnogo fluidno radi na LOS 14.1 :D

Okačiću ja skrinove podešavanja kasnije. Ako me neko preduhitri - unapred zahvalan :)
 
Evo SS podešavanja za Gcam:
93578a90f704915e3fb09a9addf4c68c.jpg
28db5c48085ab3ce946cbf3f7488e122.jpg
2568c28abf50e2d625301d1000cd5dfd.jpg
588b1aa956bc1fe63ab7be1b67ba847b.jpg
9e6ca64b79fff6d982e3372d60324dad.jpg
4f9858fcb0cc7b7cbe8d6e31c7d75715.jpg
52652d214fc6cc6582fff715aec27382.jpg

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Probajte https://drive.google.com/open?id=1LmAfq0qhZCU2NhxO4qnkAw_68lpACK3O

LOS16.0 Pie, kompajlirao sam sa source-om od jednog linka. 1.8GHz je max i ima 1.6GHz boost i SELinux je permissive. Nisam video, ali max CPU možete svakako promeniti sa nekim kernel managerom.

Ono što je zanimljivo, kada prebacite na Enforcing (skinite Termux, kucajte "su", odnda kucate "setenforce 1") nema više power button i FP delay-a :)

Sada kompajliram sa novim IMS,radio, QMI i modem libovima. :)
 
Probajte https://drive.google.com/open?id=1LmAfq0qhZCU2NhxO4qnkAw_68lpACK3O

LOS16.0 Pie, kompajlirao sam sa source-om od jednog linka. 1.8GHz je max i ima 1.6GHz boost i SELinux je permissive. Nisam video, ali max CPU možete svakako promeniti sa nekim kernel managerom.

Ono što je zanimljivo, kada prebacite na Enforcing (skinite Termux, kucajte "su", odnda kucate "setenforce 1") nema više power button i FP delay-a :)

Sada kompajliram sa novim IMS,radio, QMI i modem libovima. :)

Ipak Boost?
 
Uključio ga je taj lik. U toku je build bez boost-a sa enforcing selinux. Nadam se da kamera sada radi jer sam modifikovao camera sepolicy. Btw. VoLTE ne radi na enforcing. :D
Svaka cast Zile probacu to danas :)
Jedini problem je kamera kada se ukljiči enforcing, ne radi. Ali FP je stvarno sređen.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo i ja sam to primjetio da kamera ne radi poslije te komande.A sta znaci taj boost jel to dobro ili lose?I onaj prvi los 16 build od onog lika sto sam probao cini mi se vise smooth.
 
Boost pokrene jezgra (jedno ili više) čim dodirneš ekran na višu dodeljenu frekvu.

Ja sam ga ugasio na Franco r5 (LOS 14.1). Nema potrebe, i ovako je previše smoooth [emoji16] .

Screenshot_20181206-123759.png
 
Evo i ja sam to primjetio da kamera ne radi poslije te komande.A sta znaci taj boost jel to dobro ili lose?I onaj prvi los 16 build od onog lika sto sam probao cini mi se vise smooth.
Jeste, lošije su performanse (verovatno je do A2 graphic blobs). Rešio sam kameru, ali izgleda da FP delay nije 100% rešen.

Ipak enforcing od starta daje problem.
 
Demontirao par programa, nema nekih gadnih awake-ova, grebe i dalje kao luda, ne planiram da menjam telefon ...
 

Prilozi

  • Screenshot_20181207-202136.png
    Screenshot_20181207-202136.png
    134.4 KB · Pregleda: 89
  • Screenshot_20181207-202143.png
    Screenshot_20181207-202143.png
    76.8 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
Vrh Dno