Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakvi bi ukupni troskovi mogli da budu u slucaju DHL slanja sa AliExpressa (cena proizvoda sa DHL uslugom bi iznosila 375 EUR)? Da li i tu mogu da racunam na 10% na carinu i 20% na PDV, plus spedicija (koliko bi ona mogla da iznosi u ovom slucaju?)
 
Dhl naplaćuje špediciju 4000 dinara, PDV je 20% a carina zavisi od carinske tarife za taj proizvod...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam hteo da narucim monitor sa Amazona. Cena monitora je 180 dolara. Cena sa shipping i import fees u Srbiju je 450 dolara. Da li su oni normalni?
 
@Bioshock

Gde ces sa americkog? Pre je bilo da se televizori za americko trziste prave sa napajanjem iskljucivo na 110V tako da i na to pazis.

Probaj naci na nemackom
 
Usisivac? Racunam da je i to 10%.
Zavisi od carinske tarife ima ih nekoliko hiljada različitih, a za isti proizvod se takođe razlikuju zavisno od veličine, snage itd. Ako imaš vremena izguglaj carinska tarifa pa ga tamo traži. Dhl I ostale kurirske službe moraju preko carinskih tarifa, 10% je samo za običnu poštu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno glupo pitanje. Ako mi kinez pošalje kamericu van pakovanja bez kutije i propratnog materijala, znači samo telo kamerice i odvojena baterija i napiše Camera Accessories $25 da li postoji šansa da carina lakše propusti taj paket bez carine ili bukvalno svaki provlače kroz skener ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Mislio sam da na robu do 50€ ne moram da plaćam DHL-u troškove špedicije i carinjenja.

Naime, jednom klijentu je ostalo dosta zaliha neke stare robe i rešio je da časti nas saradnike. U pitanju su 3 narukvice i 2 sata, no-name.

Dakle, u pitanju je pravi poklon, a ne "poklon". Paket je stigao u petak DHL-om iz Kine.

Problem je što su me juče zvali iz DHL-a i tražili da popunim neku silnu papirologiju za špediciju i carinjenje. Kažu ne može da šalje pravno licie fizičkom licu poklon. I to je ok, prihvatam slovo zakona. Međutim, mene zanima kako mi naplaćuju špediciju kada je vrednost paketa 46$?
 
2 paketa cekam. Oba su pristigla 04.07. Jedan je prosao 17.07. i stigao u postu danas a drugi je prosao danas i otisao u novosadsku postu? Sta ce tamo da mu rade? :D :D
 
Možda je taj drugi veći pa je otišao u onaj post ekspres centar...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
 
Pošiljka je ekspresno stigla iz Amerike, međutim već 5 dana joj se ne menja status i samo stoji da je zadržana na carini. Kada mogu da očekujem da se nešto promeni i da li će dobiti "domaći" broj za praćenje u nekom trenutku? Lcvp7wl4SP_1NqFCXEoQNQ.png
 
NS carina je prilicno usporila. Ne znam sta im se desava zadnjih par meseci. Od 7.7. stoji na "za carinu". gumena narukvica za sat. Pre ovoga jedan paket sa brojem za pracenje stigao bez ikakve promene statusa od NS carine (bez carine i pdv doduse, bio je status "za carinu"). Ne zna covek kada nesto da poruci, pogotovo u ovom vremenu kada se uzimaju godisnji odmori...
 
NS carina kasni 14 dana. Inace psp 3000 mi je prosao bez carine i pdva. :D Postar trazio samo 100 dinara. Iz rusije, $45 obelezeno a placen $87.

A da, iako oslobodjen, cekao je na carini...

863ba6505ed71fad800845db15a989fe.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel to special edition neki ili sta? Ima za 4000din kod nas sa sve punjacem da se nadje na oglasima odlicno ocuvan pa pitam.
 
Razlicite su cene psp 1000, 2000, 3000 itd. Kod nas nisam vidjao 3000 ispod 60-70e. Uz ovaj sam dobio i microsd od 16gb sto je oko 10-15e ako se ne varam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa sta rade oni ? Drugi paket koji je isto pristigao 04.07. je prosao 18og a urucen 19og.
e0b5cab383fc539cda9dd12535eed2bf.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pročitao sam prvi post i po tome bi značilo da je paket pušten bez carine ako se ne varam ?

21.07.2017 09:14:56 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće  

21.07.2017 09:41:21 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu  

21.07.2017 12:36:39 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

Nešto mi je nerralno da bude tako brzo, pogotovo što je u pitanju skuplja kamerica.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Pročitao sam prvi post i po tome bi značilo da je paket pušten bez carine ako se ne varam ?

21.07.2017 09:14:56 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće  

21.07.2017 09:41:21 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu  

21.07.2017 12:36:39 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

Nešto mi je nerralno da bude tako brzo, pogotovo što je u pitanju skuplja kamerica.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Tvoj paket tek treba da dodje na red.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@vladafkv

Jel si siguran ? Evo čak mi i na Aliju piše da je Released from Custom dok na Poštinom sajtu stoji isto što sam okačio.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Aa evo sad vidim. Pomesao sam 61200 sa 10200. Izvinjavam se :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
vladafkv - tvoj paket je prosao carinu i bice ti uručen zan dan-dva! Čim piše "otprema", paket je prošao carinu i optremljen je dalje, na dostavnu poštu. Javi ko je u pravu :wave:
 
Poslednja izmena:
vladafkv - tvoj paket je prosao carinu i bice ti uručen zan dan-dva! Čim piše "otprema", paket je prošao carinu i optremljen je dalje, na dostavnu poštu. Javi ko je u pravu :wave:
Trebalo bi tako da bude ali opet mi je cudno zbog drugog paketa. Cak i sve ostalo sto sam porucivao je dan posle otpreme bilo u mojoj posti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A kakva je situacija sa carinom i pdv-om ? Jel moguće da obračunaju carinu i troškove ovako brzo ili je paket ipak propušten ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Propusten je, u NS se ceka dve nedelje minimalno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A jel pokušao neko da podigne u pošti pre nego da mu poštar donese (pokuša da donese) ?

Konkretno na poštinom sajtu stoji da je za otpremu u pošti koja radi subotom pa ne znam da li bi dali paket ako bih otišao lično tamo da ne čekam poštara tek u ponedeljak.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Kako su gde raspoloženi, u principu ne daju...ja sam se jednom smarao sa njima u subotu, na kraju su mi dali pošiljku, ali više ne bih...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nisu mi dali. Kao "paket nije još stigao" pa kad sam im pokazao status pošiljke na poštinom sajtu onda kao "paket nije zaveden".

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Bilo je i vreme.. Potpisnik VLADIKIR [emoji23]
456a4795b6927d367e0e2bc0dd3b3909.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovom prilikom pozdravljam bagru iz NS carine koji su ocarinili gumenu narukvicu za sat sa 350din.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno