Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Још једно непријатно изненађење и још једна демонстрације недемократских поступака запада. Малопре сам хтео да проверим шта има ново и ... страшно. Понавља се OiNK прича где сам таман направио добар рејтинг и оде ... сада је слично, мада је рутрекер и даље златна резерва. Изгледа да сам био паметан што сам десетак година довлачио 24/7 све што ме занимало и сабрао све што сам хтео.

Аха, јел неко нуди позивницу за waffles ... аии, и они су беше почишћени.
 
Sad ce bar da se ceni ta muzika i kad se skine moci ce da se posveti istoj, a ne ono slusanje u prolazu ili u gradskom autobusu na putu do kuce i sl. Gledam neke elitiste sa what-a koji su na dan fl-a svlacili boga oca a ni 1 % nisu nikad pustili u playlisti. Cemu to ? Ovako je i bolje, bar za muziku. Mojo licno misljenje, da se ogradim odmah. :)
 
Чини ми се да ова тема и није за овакав коментар, овде се све своди на довлачење и дељење уз укрштање да би се направио добар однос да би се и даље скидало. ;) Ја сам на what.cd користио фрилич чисто да имам резерву када нешто хитно затреба а глобалне сам користио да довучем оно што ме занима а нисам имао или нисам имао у добром облику. Од музике скидам оно што ме занима и стално нешто слушам а да ли је неки албум био на реду ове године или није је из друге приче.
 
Mislio sam na to da se ljudi trude da nakrkaju ratio na ovim elitnim shatro trackerima da bi moglu da nekad posle konzumiraju sadrzaj lagano. Ali to vreme konzumiranja nikad ne dodje, a ako i dodje sve se svede na pausalno slusanje, bez uzivanja u muzici, bitno je da se ima dobar ratio a to moze samo na freeleechu, konkretno na wcd. meni je to odvratno pogotovo kad znam ko su osobe koje stoje iz tih elitnih trackera i koliko su se obogatile. Kim dotkom je bar izasao javnoa ovi se stalno kriju a narod se zlopati sa 24/7 seedovanjem zbog cega ?
Bolje vise manjih trackera nego jedan veliki pa kad se desi ovako nesto sta onda ?
Ista stvar i sa BCG. Meni konkretno vise on nedostaje od What-a. Ali svakako nisu ni male mace ovi sto se zalazu protiv piraterije, drzave pre svih pa onda i izdavacke kuce. Odnos cena-kvalitet izdanja je odavno otisao u dubiozu. 20 e CD nekog artista je sumanuto.
 
Poslednja izmena:
I tako doslo vreme za sveti Rutracker ... sad ce tamo da se seeduje ko nikad :d

Bas sto kaze miki i tu se potpuno slazem. Neki ljudi su godinama pratili What, cekali Freeleech, dugo gradili up, napredovali po klasama i uopste opstajali pod teskim uslovima i sve to sa ciljem da bi nekad imali neki komfor, stvorili reputaciju i na kraju se desi ovako nesto i to se nikad ne iskoristi. Sada s ove tacke, to je tracenje vremena. Kocka jer preko noci sve moze da ode dodjavola.
Inace, cudno mi je ako su nesmotreni, da bi dopustili da nemaju neki backup za toliku kolicinu retkog i kvalitetnog materijala, pa samo da presele. Jer sve to izgubiti je nemerljiva steta. No, videcemo sta ce dalje biti ... sve u svemu, Katastrofa 2016 se nastavlja ...
 
Kako je krenulo vratiću se ja pecanju:d
 
Inace, cudno mi je ako su nesmotreni, da bi dopustili da nemaju neki backup za toliku kolicinu retkog i kvalitetnog materijala, pa samo da presele. Jer sve to izgubiti je nemerljiva steta. No, videcemo sta ce dalje biti ... sve u svemu, Katastrofa 2016 se nastavlja ...

what nema ništa od toga na svojim serverima.
 
na kojim trackerima može da se dobije pozivnica za pedro muzički tracker?

da li neko od članova koji imaju nalog na tom trackeru mogu da kažu ukratko pravila (kako se održava, da li je zeznut i težak kao što je bio what.cd, koliko se seeduje minimum, šta ima od freeleecha, da li je nekada global freeleech, koliko je zeznuto ući u fazon na početku, postoje li poeni koji se menjaju za upload)?

mislim da je davno član a c a pričao o tom trackeru ali da pitam ima li još na forumu članova koji koriste taj tracker da ne zamaramo čoveka da opet piše šta je već pisao?

sada kada nema what.cd-a i waffles-a vredi razmisliti i o tom trackeru (samo da ne budu ukinute pozivnice posle par dana ako se mnogi sa what-a prebace).
 
Davno je pisano u temi ali posto nema WCD moze se na e-rock-u naci dosta ex-yu rock, narodnih, zabavnih pesama:

Kod:
e-rock.ru/archive/index.php/f-28.html
Sve je lepo indeksirano u vidu diskografija. Jos stvar da bude bolja sve je u lossless formatu.

Kod:
http://e-rock.ru/archive/index.php/f-22.html
Ovde je sve u mp3 formatu.

Pitanje u vezi HDBits-a: kako najlakse nakupiti upload?
 
Poslednja izmena:
Ima losslessa dovoljno svuda, neka su i pukli kad ne dozvoljavaju ljudima da skidaju i dele međusobno, svi koji glume neki eliizam i treba da puknu.
A i ovi što su ih zatvorili verovatno se raduju i misle da su odneli neku pobedu, bitku... ne razumeju da ništa nisu postigli, oni koji su navikli da skidaju piratski materijal naći će na drugom mestu i neće platiti pa makar crkli.
 
Pitanje u vezi HDBits-a: kako najlakse nakupiti upload?

ne postoji lak način. fiber sa dobrim uploadom, seedbox malo pomaže, jedino veliki disk od nekoliko tb pa da uradiš cross seed sa drugih trackera internale pa da ujedno dobijaš malo uploada sa kućne konekcije a malo preko poena. ili da nakupiš mnogo poena (sa mnogo tb posle mnogo vremena) pa da umesto poena kupiš lični freeleech i tada zakupiš seedbox pa šta uhvatiš za taj dan, dva, tri.
 
na kojim trackerima može da se dobije pozivnica za pedro muzički tracker?

da li neko od članova koji imaju nalog na tom trackeru mogu da kažu ukratko pravila (kako se održava, da li je zeznut i težak kao što je bio what.cd, koliko se seeduje minimum, šta ima od freeleecha, da li je nekada global freeleech, koliko je zeznuto ući u fazon na početku, postoje li poeni koji se menjaju za upload)?

mislim da je davno član a c a pričao o tom trackeru ali da pitam ima li još na forumu članova koji koriste taj tracker da ne zamaramo čoveka da opet piše šta je već pisao?

sada kada nema what.cd-a i waffles-a vredi razmisliti i o tom trackeru (samo da ne budu ukinute pozivnice posle par dana ako se mnogi sa what-a prebace).

Nema ništa od toga, zaboravite na ovaj tracker, nemoguće je ući naročito sada kad se očekuje navala.

Ima losslessa dovoljno svuda, neka su i pukli kad ne dozvoljavaju ljudima da skidaju i dele međusobno, svi koji glume neki eliizam i treba da puknu.

Ne bih se složio. Ima elitnih trackera, kao ovaj gorepomenuti ali sa stvarnim razlogom, jer se ne dozvoljava cross-seeding i re-upload tuđih torrenata, u prevodu, svaki uploader ima sve što je uploadovao u ORIGINALU, a to je u današnje vreme veoma teško naći.
 
Poslednja izmena:
Inace, cudno mi je ako su nesmotreni, da bi dopustili da nemaju neki backup za toliku kolicinu retkog i kvalitetnog materijala, pa samo da presele. Jer sve to izgubiti je nemerljiva steta. No, videcemo sta ce dalje biti ... sve u svemu, Katastrofa 2016 se nastavlja ...

Backup trackera naravno da postoji, on je veličine par GB, ali materijal je kod članova, nema niko mogućnost toliko materijala da čuva, what je bio OGROMAN. Kad je Oink otišao waffles je nastao kao kopija Oinka, sačuvani su torrenti, samo su se ljudi priključili seedu. Nešto slično je bilo i sa thebox trackerom za serije, sećam se da sam samo skinuo nove torrent fajlove sa novim anounce-om, čak je hash bio isti.
 
Je l' bilo najavljeno neko održavanje za kokice, pošto trenutno stoji:

Site is undergoing planned maintenance. This will take a long time. -- Updated Fri Nov 18 11:58:31 UTC 2016
 
bilo je obaveštenje pre mislim dva dana ;)
 
Ima li nekii info sta je sa Cgpeers ?
 
Ima neko ideju za zamenu za what (osim rutracker-a)? Imao sam fin buffer tamo, i baš sad mislio da skinem nekih 5-6 albuma i vidim ovo. Smor...
 
Imam jedno totalno noob pitanje. Koja je razlika izmedju tih privatnih torrent sajtova i onih javnih? Pre otprilike 7god sam bio na demonoidu (dok je jos bio normalan sajt) i drzao ratio samo zato sto mi je bilo zanimljivo sto imam pristup nekom privatnom sajtu, a ne zato sto ima nekih "Exclusive" stvari u odnosu na druge sajtove. Da li su na tim sajtovima stvarno stvari koje ne mogu ovako da se nadju ili...? :)
 
U teoriji. trebalo bi da možeš (skoro) sve sa privatnih da nađeš i na javnim, ali posebno su blago specijalizovani trekeri. Kao na primer what sa maltene svom muzikom koja ti padne na pamet u lossless formatu, ili btn gde sve serije koje su ikad postojale mogu da se skinu... I sve tu u apsolutno maksimalnim brzinama, pa čak i na torentima starim godinama.
 
nerven, a c a, hvala na info :wave:

Za mene je glavna prednost privatnih u odnosu na javne brzina i tzv. retention. Razlika u brzinama svega iole starijeg je neuporediva. I jos jedna bitna stvar mi je da i kad prodje neko vreme i dalje imas izbora jer se jos uvek seeduje vise, recimo encodova filma, a ne samo jedan, a ostalo ili je uzasno sporo ili je mrtvo. Pa se slikaj ako neces npr. Yify za filmove od pre par godina :D

e-rock je dobar, a dosta domaceg imate i na MegaSrbija, BalkanDownload.

Ako neko zna jos neki tracker, forum ... za muziku, neka podeli :)
 
Prvo su krenuli da gase javne a sad će preći i na privatne, samo polako. Pirateriju da iskorene to će ići vrlo vrlo teško da ne kažem da je nemoguća misija ali mogu da upropaste nekoliko dobrih privatnih trakera i da zadaju udarac torent svetu. I to da ako su TL, HDB, HDT, PTP, FL i ostali privatni trakeri nemojte da mislite da oni nisu poznati tim borcima protiv piraterije itekako su poznati ali im je lakše da hvataju i gase ove javne jer su lako dostupni a i plus ogromna većina ljudi više koriste takve trakere je na njima i šteta veća. Ne bi me čudilo da se malo okrenu i na privatne i da ode još neki poznatiji.
 
Je l' bilo najavljeno neko održavanje za kokice, pošto trenutno stoji:
Bilo je obaveštenje, ali da će biti samo juče i da će trajati 17 sati. Onda su izbacili novo obaveštenje da će im trebati mnogo vremena i da ne postoji ETA.

Meni ovo zvuči sumnjivo, pogotovo što se radi baš u vreme gašenja ScienceHD i What-a.



Imate emule forum pisao sam na prethodnim stranama za nove stvari brzine su dobre, za stare morate sa čekate, ali ima stvari kojih nema nigde, recimo retki non US filmovi.

Jel može link do tog posta ili da opet kažeš koji je i kako ide, ako ti nije teško?
 
u tom obaveštenju su rekli da će trajati oko 12h radovi...
 
na kojim trackerima može da se dobije pozivnica za pedro muzički tracker?

da li neko od članova koji imaju nalog na tom trackeru mogu da kažu ukratko pravila (kako se održava, da li je zeznut i težak kao što je bio what.cd, koliko se seeduje minimum, šta ima od freeleecha, da li je nekada global freeleech, koliko je zeznuto ući u fazon na početku, postoje li poeni koji se menjaju za upload)?

mislim da je davno član a c a pričao o tom trackeru ali da pitam ima li još na forumu članova koji koriste taj tracker da ne zamaramo čoveka da opet piše šta je već pisao?

sada kada nema what.cd-a i waffles-a vredi razmisliti i o tom trackeru (samo da ne budu ukinute pozivnice posle par dana ako se mnogi sa what-a prebace).

Jeste teži ali nije babaroga, seed, seed i nakupi se. Naletiš na nešto ovako i piči:
https://postimg.org/image/e1314uv5h/

Site Rules:
Site Rules

updated: 2016-08-18 02:48:52 (GMT)
Site Rules
Pedro's xbtmusic utilizes the highest technical and personal standards to promote sharing and appreciation of music. These rules insure the Site is the most efficient and secure private music tracker with the best content and users. Every user is required to be familiar with them.
Hierarchy
This is a private tracker and is provided as is by Pedro, the Owner. He has chosen one or more Administrators who govern the Moderators who in turn govern the FLS (First Line Support), VIPs, Uploaders and other members.
Members must respect the Staff's decisions which often have to be made quickly and/or without precedent. Do not try to undermine their authority. Do not make the same request of more than one moderator in an effort to get a different response. Remember that they are volunteers donating their time so use them sparingly.
Members must respect the work of our uploaders and the effort they put into providing the torrents. The most important form of this respect is honoring their wishes with regards to re-uploading their work elsewhere.
Reasonable Conduct
Integral to our highest standards is the conduct and expertise of its members. The language of the Site is English: News, Forum & torrent descriptions must be in English. The Staff page lists First Line of Support (FLS) members offering assistance in other languages. Whether public or private all communication must be civil.
Everyone is expected to be proficient in the technology required of our high standard. Staff, Forum, IRC, Rules, and our many guides provide help to meet these standards. Staff are facilitators. The user is ultimately responsible for his/her own skills and use of the site/tracker. The BitTorrent protocol is well established over time and usage. It depends on properly working clients and responsible use to allow data to freely flow.
Members are expected to maintain a global site ratio of 1.0 or better. Your buffer is the amount of data you have uploaded in excess of a 1.0 ratio. A negative buffer represents a shortfall and indicates that you should be seeding more to support your downloads. Transfers of buffer credits between members is not allowed.
Responsible behavior is based in common courtesy and regard. A user who snatches indiscriminately will fall into ratio trouble. A user with low bandwidth and/or limited time to seed will fall into ratio trouble. It is the users’ responsibility to insure they can benefit and contribute.

Other commonsensical behavior and situations:
Download complete torrents. Cherry-picking prevents a user from seeding fully.
Seed, seed, seed. Stopping a torrent, once completed, prevents the user from seeding, and as with cherry-picking, hitting and running puts additional burden on uploaders.
Make comments and enter discussions on individual torrents, being sure to be positive and helpful.
Seed to meet your personal responsibility, to increase the swarm, to keep torrents alive.

Abusive behavior as well as irresponsible snatching and seeding is discouraged and will have consequences.
Privacy & Invitation Policy
The privacy of Staff and members is of the highest concern. Never copy or otherwise make public:
Rules or any Site document or torrent information
Site News, IRC conversations, or Forum discussions
Screenshots of any portion of the Site's interfaces
Usernames
The high security and privacy of xbtmusic insures our relatively low profile within the larger BitTorrent world. Users must embrace the effort to protect each of us and what we have here.

WARNING: Invitations
Our invitations and accounts are never to be traded or sold!

Additionally, they should not be offered anywhere where they might be seen by entire groups of people (for example, in other sites' forums, no matter how small or private they might be).

The result of such actions will be the loss of your account. Violators of this policy may also have their information shared with the staff at other trackers.
Offer invitations privately and only to individuals you know and trust.

Before issuing an invitation, make sure the right person will receive it. Always confirm their identity.

New accounts must be registered from home connection (and not a remote host, corporate, university or public network).

Please remember you are responsible for your invitees!

Security
Members must safeguard their passkeys and passwords at all times. All downloaded .torrent files contain your unique passkey so guard them well.
Members must take no action that threatens the Site, its members or their privacy.
The use of proxies is strictly forbidden both for site access and in torrent clients. We need to see the actual IP address that your ISP has given you. Anyone whose address is hidden by a proxy will be assumed to be cheating and therefore breaching security.
The use of VPNs is also generally forbidden for site access and in torrent clients but exceptions may be made in special cases. If you feel you have an extraordinarily compelling reason to access the Site via a VPN, contact the staff and request permission, which may or may not be granted.
From time to time, inconvenient security measures may be introduced. Members will comply and accept these measures with equanimity and understand that explanations may not be offered.
Members may not change their e-mail addresses. Usernames cannot be changed.
Members may not have more than one account.
We do not accept new registrations from the following countries: Algeria, Brazil, Egypt, Iran, Iraq, Israel, Jordan, Kuwait, Oman, Pakistan, Qatar, Russia, Saudi Arabia, Syria, Tunisia, Turkey, United Arab Emirates & Yemen.
Content
1. Ideally all members would be uploaders. There are guides and Forum discussions to enable the skills.

WARNING: Reuploading
Our uploaders' work is inviolate!

The work of our uploaders (including derived material) may not be uploaded elsewhere without their permission.

Disobey this rule and you will be immediately, permanently banned.


2. Any files obtained elsewhere may be seeded with an xbtmusic upload provided they hash.

3. We do not censor content of genuine media ripped by an uploader. For details see the Uploader Rules.
 
Nazad
Vrh Dno