Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Ljudi, razmisljam o kupovini Z3+ dual, nov - 285 evra ili Z3 dual 255 evra. Obe varijante su Madjari sa upitnom garancijom od 12 meseci ali nemam izbora za tu cenu.

Ono sto me zanima sta je bolja kupovina?
 
Z3 + je bolja kupovina a i bolji telefon.
 
Ako neces da menjas skoro ja bih isao na Z3+, mala razlika u ceni kad vec dajes 200+ €

Sent from my Sony Xperia Z3
 
Jeste mala razlikaa ali me zanima da li se za tu razliku dobija adekvatno bolji telefon.. ne znam kako rade ti octa core procesori ali ove krait quad sam koristio na s4 i na Z i odlicni su bili... ako vi kazete da se isplati ralika u ceni onda ok...
 
Radw dobro nema sta da brines.Dobices nesto bolju kameru,bolje kalibrisan ekran sa lepsim prikazom,brzi telefon u svakodnevnom koriscenju i duzu podrsku.Ocekuje se Android N za Z3+.

Sent from my SM-G900F
 
Momci, od poslednje verzije tačnije . 291, baterija je oslabila, jedva 3h SoT-a, i naiđoh na opciju optimizacije baterije da mi je uključena. Da li da isključim, piše da produžava radni vek baterije?

Inače, od žderača baterije koristim samo Messenger. :D

P.S, koriste li se CM - AOSP i ti ROM- ovi ovde? Kako su se pokazali i da li je potrebno otključavati BL? Hvala. :)
 
Google backup off, location off, 3G/2G za mrezu i gasis taj optimized charging i drzi isto, ako ne i nesto bolje ovaj novi ROM, kacio sam dosta SS sa stock ROM i takvim podesavanjima i 5-7h redovno izvlacim

Evo i GSam ss kao potvrda, skroz dole.

3304a71f79cdc406491f42f422fe54c0.jpg


Sent from my Sony Xperia Z3
 
Poslednja izmena:
Google backup gasim obavezno, a pitam za ovu opciju jer je prvi put vidim. :d 4G ukljucujem kada mi bas treba, inace nikako.
 
Definitivno ti to utice na trajanje/SoT, meni vise znaci to vreme koje izgubim tim stedljivim punjenjem pa sam iskljucio to odmah.

Location palim samo kada mi treba, i to radi fenomenalno, barem sa Maps.

Sent from my Sony Xperia Z3
 
Evo ss. Jedino što je na 98% stao i onda mu je jedno 15 minuta trebalo da dodje do 100, ali ja sam morao da izađem, nisam mogao da čekam više...

Ne znam sta sve ovo znači, ali definitivno za oko 2 sata se napuni. Pri tom sam telefon na punjaču koristio a i lokacija je ostala uključena...

9e2528d072bfecb466d88643f8c4c6fc.jpg

ad4e3b3bc51249a9873be0c6502a3d14.jpg

da765cf4f68e2b97a49e53dab0f31a08.jpg


Sent via Xperia Z3
I ja cu baš testirati prvom prilikom kad dodjem sa odmora i baciti ss ovde.

Sent from my D6603
 
Totalna b*lja mi je 6.1 na ovom fonu , bolje da nisu ni pustali update...
Te gasi ovo ,te iskljuci ono - bzvz mi kad moram da skrnavim spravu ...
Jel moguce vratiti se na 5.1 bez roota ( i da li je iko razmisljao o tome) ?
 
Do sad me je par ljudi pitalo gde sam kupio Z5, odem u Telenor dok sam bio u prolazu i stvarno skoro pljunuto isti telefoni [emoji14]

Sent from my Sony Xperia Z3
 
Poslednja izmena:
Totalna b*lja mi je 6.1 na ovom fonu , bolje da nisu ni pustali update...
Te gasi ovo ,te iskljuci ono - bzvz mi kad moram da skrnavim spravu ...
Jel moguce vratiti se na 5.1 bez roota ( i da li je iko razmisljao o tome) ?
Sta te tacno nervira?



Sent from my D6503 using Tapatalk
 
@hsv
Pa sve to isključivanje i stopiranje servisa mi baš bez veze, ne želim to da radim, imam osećaj kao da štrojim softver.
@ lanikor
Šta je štedljivo punjenje? To kod mene nema :p :rolleyes:
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma, meni crni mnogo lici na ovaj moj crni Z3, mada je malo prigusenije svetlo bilo u radnji.

Sent from my Sony Xperia Z3
Oblik je isti, pa deluje isto iz daljine... Drugaciji su zvucnici, lajsna, power dugme i zadnje staklo.. Mislim da je i vol dugme nize nego na z3
 
Oblik je isti, pa deluje isto iz daljine... Drugaciji su zvucnici, lajsna, power dugme i zadnje staklo.. Mislim da je i vol dugme nize nego na z3
Z3 pozadi ima staklo ili sta vec, a Z5 metal. To je poprilična razlika

Sent via Xperia Z3
 
Nije metal pozadi na Z5 nego matirano staklo aka frosted glass :)
Zvucnici su kao na Z2/Z3+. Vodeci modeli X serije su od metala.

A i u boji je razlika, Z3 black je bas duboka crna nijansa a Z5 ima grafitno crno kuciste.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko moze da kosta popravka display-a i toucha na Z3?
Drugaru je ispao telefon, pukao je ekran i ne radi mu touch ali sve ostalo na telefonu radi
 
Stvarno pitam ljudi ,sta je stedljivo punjenje ,hoce li neko da mi objasni ?

Btw, na dok koji sam skoro kupio ne mogu da nataknem telefon koji je u Ringke Fusion case !! Ni jedan dodatak za dok ne odgovara ...

:wall:
 
Poslednja izmena:
@hsv
Pa sve to isključivanje i stopiranje servisa mi baš bez veze, ne želim to da radim, imam osećaj kao da štrojim softver.
@ lanikor
Šta je štedljivo punjenje? To kod mene nema[emoji14]:rolleyes:
Mislis na gasenje Gugl apdejta?
Koliko znam to je preporucljivo na svim MM uredjajima tj bag je u samom androidu.

Ja sam jos uvek na 5.1.1 iskljucivo jer radi odlicno a mrzi me da se cimam oko apdejtovanja, reinstala itd :D

Koliko sam pratio utiske o 6.0.1 na xda (za Z2/3) vecina kaze da radi malo bolje, fluidnije od LP ali ipak planiram ExistenZ 5.5 ili noviju verziju, cisto da probam neki custom sa odredjenim funkcijama preuzetim sa X/XZ telefona :)

Evo link koji objasnjava to oko punjenja - http://www.techtimes.com/articles/1...arging-what-does-charging-optimization-do.htm


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno