Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ni najmanje, obično imaju dve nožice koje su zalemljene na ploču...

P.S. ako pitaš zbog CM tasture sa K/P nije do switch-eva, kaže lik da ih je menjao ;)

Drugara zeza taster, klikne jednom ono mu otkuca po 2-3x.
Cim sam mu rekao da treba da odlemim lik kaze da bolje da nosim u computerland(servis). :D
 
Drugara zeza taster, klikne jednom ono mu otkuca po 2-3x.
Cim sam mu rekao da treba da odlemim lik kaze da bolje da nosim u computerland(servis). :D

Možda i ne moraš da ga odlemiš, kod nekih može da se otvori switch bez skidanja, očisti se ili se isprave kontakti i radi kao nov ;) mada ako je u garanciji najboje u zvanični servis...
 
Jos nista od Red tastera sa plavim osvetlenjem, ali ima:
Corsair Gaming Keyboard K70 Rapidfire Mechanical-Backlit Red Led Cherry (EU) - 130 eur

PRVENSTVENO me nervira crveno osvetlenje (navikao na plavo) a drugo:
Koji su bolji za igre : Speed ili Red ?
Citao sam po netu i nisu odusevljeni ljudi a ni testovi brzog kucanja nisu pobedili...
Jedino sto je jeftinija 7 E !
:-D

PS. Svakako planiram da nabavim o-ring ove da se manje cuje tastatura a i da bude manji hod tastera.
Mozete napisati ako ima u Srbiji da se kupe (uzeo bih plave).
Ja mogu da nabavim industrijske (MF Seals), ali su suvise tvrdi za umanjivanje buke...
 
Poslednja izmena:
Najnoviji Cherry MX tasteri - Speed.
Isti kao Red, samo kraci hod.
Jos malo samo Crosair ima pravo na njih a posle i ostali proizvodjaci.
 
Speed brze reaguje jer je hod do aktivacije kraci za 0,8 mm.
Posto je Speed jeftinija razmisljam i o njoj a svakako bih dodao gumicu zbog smanjena buke !
Nervira me crveno pozadinsko osvetlenje - da je plavo (ili bar belo ili zeleno) kupio bih odmah !


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
šta znam... ja kad sam imao svetleću rgb tastaturu uvek sam držao ili ljubičasto, ili crveno ili narandžasto, plavo je nekako obično, svi imaju plave i zelene :D sad svetlo gasim, ionako su mi blank keycapsovi, šta će mi da mi svetli.
 
Najnoviji Cherry MX tasteri - Speed.
Isti kao Red, samo kraci hod.
Jos malo samo Crosair ima pravo na njih a posle i ostali proizvodjaci.

To je ta reklama. :D Sta planiras da igras sa tim tasterima? Razumem da imamo netove ekstremne brzine pa ono 0.03s ce ti znaciti jer igras neku MOBU pa znaci i milisekund. Ovako druze ti nista ne gubis sa redom pogotovo kada mu roknes ringove.

Sto se tice osvetljenja vidim mu primenu samo kod nekoga ko ne zna raspored i onda zeli da u 3 ujutru dok kuca/igra ima pregled na slova. Imam backlit tastaturu gde sam mozda upalio WASD da svetli kada sam igrao iz CS da bih ispostovao. Dok igram mobe nemam potrebe za osvetljenjem jer muscle memory zna sta da radi. Sa druge strane da mi nesto dreci ispred nosa dok u 3 ujutru buljim u monitor deluje mi uzasno do te mere da upalim ekran fonu da procitam poruku i onda pogledam u monitor i smeta mi sto je displej na fonu upaljen, kamo li da nesto svetli ispred mene.

@Ostali, uzeo bih i ja prstencice, da li ih stvarno ima kod nas? :)
 
Poslednja izmena:
Igram CS:GO prilicno cesto i dobro.
:)
Narucio sam Corsair K70 Rapidfire a osvetlenje cu drzati na minimum !!!
Pitao sam i za prstencice pa cekam odgovor...


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Jeste, i skoro 50 Evra manje na računu !!!
;-)

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Igram CS:GO prilicno cesto i dobro.
:)
Narucio sam Corsair K70 Rapidfire a osvetlenje cu drzati na minimum !!!
Pitao sam i za prstencice pa cekam odgovor...


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Javi onda kakvi su strejfovi u CSGO kad isprobas tastaturu. :)) Gl^
 
Gledao sam bas taj klip pre par dana. Moja sledeca tastatura definitivno.
 
Probao juce CS:Go na ovoj mojoj tastaturi(Brown switchevi) i neodgovara mi, "tvrdo" je to meni. Za kucanje mi odgovara ali gaming ne. Da li bi ubacivanje ringova pomoglo, smanjilo hod i jacinu pritiska ?
 
Moze da smanji samo hod. Onda ti ni blue ne bi odgovarao. Eventualno red i mozda plus ringovi.

Inace ako nisi koristio mehanicku pre daj joj sanse nedelju dve da se naviknes - imao sam poznanika koji su imali slicne reakcije pa su se privikli i sada nikad ne bi koristili nista sem mehanicke.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
obicno su gumene tvrdje od mehanickih. jedino ako ti je prethodna bila stara 5 godina pa je dusu ispustila...

red i brown su isto mekani cini mi se.
 
Koristio sam ML switcheve koji su slicni black i bas su mi dobro legli. Problem je bio kompaktni dizajn G84 a time i mali tasteri(keycaps). Ovu CM od kako sam kupio koristim iskljucivo za kucanje i stvarno je super, tu nemam zamerki. Jos samo da se naviknem na igre, igro sam mozda 3h max.


edit: Mislio sam da ce ringovi pomoci, skratiti hod, otpor switcha i time malo pribliziti black-u.
 
Poslednja izmena:
Pa čekaj, sad si mene zbunio, otpor je veći kod crnih, nego kod braon.
 
Mozda mu samo smeta tactile osecaj pa se pogresno izrazio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se upišem i ja u društvo mehaničara. Uzeh danas Redragon Kala. Meni ovo deluje skroz pristojno za te pare. Full size, sedam boja backlight, svičevi su izmenjivi, Ide uz nju i osam rezervnih svičeva, ali je glupo što su samo dva plava, a tastatura je s plavim svičevima. Ide još dva crvena, dva crna i dva braon.
 
Pre nekoliko dana sam trampio moju CM Quickfire sa Red prekidačima za Quickfire TK sa Blue prekidačima, hteo sam manju tastaturu sa tvrđim switchevima. Veoma mi prija osećaj, pogotovo pri kucanju, definitivno mi više leže clicky prekidači. Čak bih hteo još tvrđe poput Green ili, eventualno, Clear. Stavio sam ringove ali nisam imao za sve tastere, samo za alfanumeričke, pa moram da nađem negde još (ne čeka mi se dostava spo5a). Mada, i sa ringovima je i da5e ultra bučna, heh.
Jedino mi se ne sviđa osvet5enje jer je
a) plavo - mnogi ne znaju, plavo svetlo je štetno za oči, toplije boje poput crvene ili narandžaste više prijaju oku (nešto oko talasnih dužina)
b) prejako, čak i na najslabijem nivou. Zeznuli su stvar sa ofarbanom pločom ispod tastera jer reflektuje svetlo sa dioda, u mraku stvarno probija oči. Da nema te refleksije, da su osvet5eni samo znakovi na tasterima, ne bi bilo problema. Ako se ne naviknem prodaću je i uzeti drugu...
 
Nazad
Vrh Dno