Šta je novo?

AMD Polaris

Karte se porede na def taktu, a overclock je lutrija, nece bas ni svaka GTX 980 na te taktove koje ti pominjes, a sa druge strane ko zna kakva ce RX 480 biti pri OC-u.
Prije svega da vidimo sta mogu kartice na def taktu, a kad izadje RX 480 znace se kakav je odnos pri nekom max. OC-u
 
Dobro nisu svi hard core playeri, meni bi ta 480 od 200e bila dobra do 2020god [emoji5]
 
Samo da nije 480 'nadrukana', sa ovim klokom od 1.266mhz do nekog maximuma, ( kao gtx1080 ), ako, bude imala overklok potencijal, bar kao 290X ili 390X, bice vrlo blizu klokovanih gtx980,...... za nekih 250E ;), bice odlicna kartica......
 
Poslednja izmena:
Covek samo vrti o megahercima i overclock potencijalu, kao da primarno od toga zavisi da li je graficka uopste dobra i dobra kupovina. xD
 
Izgleda hoce da postavi neke nove prosvetljene standarde :d da se karte kupuju iskljucivo na osnovu overklok potencijala :S:
 
Zabrinut covek, sta ako se jos dobro klokuje? pa tamo neki sa 200e dostigne i njegovu kartu?
To bi vec bilo malo glupo zar ne?.:d umesto da se nada da 480 pokida, pa ce i njegova planirana 1080 biti jeftinija.
 
Da bas tako nije iskljuceno da Rx 480 bude imala dobar OC pa da bas pokida u kompletu, mada OC potencijal bi bio samo slag na tortu, nek oni nama ponude Rx 480 sa peroformansama kao u ono 3dmarku uz 199$ ne treba meni nista vise.
 
a vidis,mene samo zanima na def. kako ce da se pokaze u dx12 naslovima i benchevima,za ostalo me iskreno bas briga.mada ja verovatno i da pokida necu je uzeti,za planirani zen apgrejd ide bar vega,pa ne zurim. :)
 
Da bas tako nije iskljuceno da Rx 480 bude imala dobar OC pa da bas pokida u kompletu, mada OC potencijal bi bio samo slag na tortu, nek oni nama ponude Rx 480 sa peroformansama kao u ono 3dmarku uz 199$ ne treba meni nista vise.

A ona prica dve 480 u crossu pokidale 1080 to bila neka sala :)
 
Za one pare nije steta ni ako ne moze da se overclockuje za +1Mhz. :D
 
Ne znam koliko si upucen u tu pricu dve 480 u crossu pokidale 1080 :) to je sa 50% zauzeca
 
Niste snimili da na prezentaciji amd je rekao da izlazi sa grafama u rangu cene 100-300$ a Rx480 je najavio sa cenom 199$. Imate da iskopate po news sajtovima da ce kao I sa 6850 I 7850 kao I sad izaci rx480 I jos nesto dal ce to biti 480X ili 490 ne zna se.
To je ono sto Amd cuva u rukavu. X2 6-pin grafu.
 
Da sacekamo malo, pa da se smejeno ovim nabedjenim Nvidia korisnicima [emoji41]
 
SAPPHIRE-Radeon-RX-480-NITRO-2.jpg

Evo i ovde ako ne pratite onu drugu temu pojavila se prva slika RX 480 kartice kazu da se vec neki novinari dobili kartice na test pa se moze ocekivati vise informacija u narednim danima.

http://videocardz.com/60992/sapphire-radeon-rx-480-nitro-pictured
 
Zasad obecava, mene zanima iskljucivo kakva ce biti u dx12, ako tu vidim da imamo nastavak price kao u slucaj odnosa maxwell vs GCN, to je to, dx11 me samo okvirno zanima radi poredjenja.
 
Mislim da nije realno ocekivati da se RX 480 dobro klokuje.
Ja cu ga svakako uzeti, ali ne dajem vise od 230 evra.
 
Ja ne vidim potrebu za 8GB modelom, da je razlika 20-30EUR doplatio bih zbog placeba a pošto je razlika 50+EUR mislim da se ne isplati.

Pa i kartice sa 2GB lepo rade posao za 1080p u velikoj većini igara a ne znam koliko je ova kartica upotrebljiva za rezolucije preko toga.
 
Ja ne vidim potrebu za 8GB modelom, da je razlika 20-30EUR doplatio bih zbog placeba a pošto je razlika 50+EUR mislim da se ne isplati.

Pa i kartice sa 2GB lepo rade posao za 1080p u velikoj većini igara a ne znam koliko je ova kartica upotrebljiva za rezolucije preko toga.

lupas gluposti...
 
Sad odredjujemo cene dve nedelje pre pocetka prodaje na osnovu nekakve litvanske onlajn prodavnice. Okej...
 
Sto da ne? Makar realnija slika nego americka $199/$229.
 
Ja ne vidim potrebu za 8GB modelom, da je razlika 20-30EUR doplatio bih zbog placeba a pošto je razlika 50+EUR mislim da se ne isplati.

Pa i kartice sa 2GB lepo rade posao za 1080p u velikoj većini igara a ne znam koliko je ova kartica upotrebljiva za rezolucije preko toga.

Ako planiras relativno brzo da je menjas za noviju (cim izadje sledeca generacija), onda da, I nema puno smisla 8GB. Ali ako mislis da je zadrzis bar 2 generacije onda ima smisla samo tako.
Slicna situacija je bila sa HD 7850, one sa 1GB su mnogo ogranicenije u novijim igrama od onih sa 2GB... A razlika je bila oko 20-30e

edit:
Ako sam dobro pratio, razlika je 30$ a ne 50+ koje pominjes (199$/229$)
 
'aj' kad si vec u tolikom dosluhu sa amd-om pa znas koliko ce da traze,izmoli ih za ozbiljniji bench.hvala.
 
Vrh Dno