Šta je novo?

Iskustva sa slusalicama ?

PHILIPS SHG8200 jel video neko nekad ove slušalice?
cena oko 30e
na mnogo mesta sam našao ocene 80/100
kristalan zvuk, udobne, dobar mikrofon, jedina mana kažu da su "srednji tonovi"
razmišljam se da ih uzmem
 


Sto se tice zvuka odlican bar po meni kvalitetan jak zvuk (za gaming ) mada za muziku i nisu nesto posto je bar po meni naglasen bass sto meni bas i ne odgovara posto sam ljubitelj Trance .
Sto se tice kvaliteta izrade deluju potpuno isto i zvuce isto kao original nisam nasao zamerku (drugar ima original samo crne vec dve godine i on nije nasao razliku).
Sve u svemu ja sam zadovoljan .
 

Prilozi

  • WP_20160323_16_02_16_Pro.jpg
    WP_20160323_16_02_16_Pro.jpg
    488.3 KB · Pregleda: 89
Poslednja izmena:
Na slici izgledaju kao da su krte i da će da se polome na blagi pokret (verovatno je kvalitetna plastika), nego mi taj kabal nešto izgleda kratko mnogo, kod mene na g430 je svezan u mašnu jer je duži od 2 metra sigurno...
Slikaj mi control panel od zvuka, od zvučne, da vidim dal je isti meni kao kod mene, najviše me zanima zadnja strana gde piše info o čipu
Jel velika ralika u zvuku kad slušaš muziku na integrisanoj direktno i preko USB kartice? Kod mene kartica radi kao pojačalo pojača zvuk jedno 3x sigurno
 
da citiram sebe jos jednom...

ebay siberke za dlaku-dve kvalitetnije izrade od logitech g230 :) all said ;)

dzaba slike dok se ne opipa :d

kabl je 1.2m a produzni je 2m koji se kupuje posebno.

Sa steelseries 7.1 USB zvucnom se cuje oko 50+% jace.

btw imao momak srece da prodje bez carinskih dazbina sto je za paket te velicine ludo burazere :banana:
 
Pa da, skoro sve te slusalice koriste iste ili slicne drajvere ali ima manjih razlika u zvuku (zbog sundjera, jastucica i ''damping'' materijala) a zvuk zavisi i od toga da li su (polu)otvorene ili zatvorene.
Clan Accuphase rece da se po nemackim audio forumima odavno prica da su u pitanju isti drajveri koji koriste poznati brendovi u svojim slusalicama srednjeg segmenta (neke od njih se proizvode upravo u SL fabrikama) i da su SL i slicne sluske zamisljene kao budzetne verzije daleko poznatijih, cenjenijih (naravno i skupljih slusalica). Znaci ne zvuce dobro kao ti originali, imaju malo degradiran zvuk, od plastike su i ostali materijali su losiji ali i dalje predstavljaju najbolju kupovinu u svojim cenovnim klasama.

Inace SL je dugo na sajtu imao grafike frek.odziva uz informacije koje govore o tome koju zvucnu signaturu poznatijih i skupljih slusalica imaju njihovi modeli (naravno ne u potpunosti, zvuce nesto losije tj sirovije, nisu tako ''prefinjenog'' zvuka).

Tako je npr za SL 668b stajala informacija da su zvucno na osnovi BD DT990 (bez pro oznake) a ima ljudi na head fi forumu koji poseduju oba modela i kazu da je to istina s tim sto SL ipak zvuce nesto losije, imaju malo ostrije visoke ali su i dalje daleko ispred proseka te cenovne klase (do 50$).

Ocigledno SL ima nekakav ''dil'' za poznatijim brendovima (pored toga sto dele proizvodne pogone), da nije tako ovi bi ih odavno tuzili i zabranili bi da se reklamiraju na taj nacin.

Evo, i dalje im to stoji na sajtu - http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=17f81435-74a5-48b2-af35-202a1d1730b2&pdkid=3a182f85-9464-41bf-b4c7-d618102f84ac&level=2&lv0=1

frequency_hd668b.png


Tu su i podaci za 681 seriju (obicne, b-balanced i f-flat) - http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=348989e5-79f1-451a-8e71-387ca8bcf703&pdkid=3a182f85-9464-41bf-b4c7-d618102f84ac&level=2&lv0=1

Slicna situacija je i sa iSK, Takstar, PreSonus, Samson.. cak se prica da sve te slusalice (osim Takstar koji ima svoje fabrike) proizvodi upravo SL samo se posle ''brendiraju'' drugacije.

Naravno ko ima na raspolaganju dovoljno para za slusalice poznatih proizvodjaca naravno da svakako da kupi neke od tih, ko ima do 60, 70e SL/Takstar i ekipa su ubedljivo najbolji izbor i zvucno (cesto i po komforu) su dosta ispred svih ostalih slusalica u okviru tog budzeta (ovo potpisujem, bar na osnovu onoga sto sam probao).
 
Poslednja izmena:
da citiram sebe jos jednom...



dzaba slike dok se ne opipa :d

kabl je 1.2m a produzni je 2m koji se kupuje posebno.

Sa steelseries 7.1 USB zvucnom se cuje oko 50+% jace.

btw imao momak srece da prodje bez carinskih dazbina sto je za paket te velicine ludo burazere :banana:

Kao sto rekoh nikada nisam placao carinu pa nisam ni ovaj put :D . Inace plastika isto deluja ko na originalu drugar ima crne (kupljenje u Novom Sadu nove sa kutijom). Ja razliku nisam nasao sto se tice zvuka mozda ima ali moje uvo nije moglo da nadje.
 
Poslednja izmena:
Na slici izgledaju kao da su krte i da će da se polome na blagi pokret (verovatno je kvalitetna plastika), nego mi taj kabal nešto izgleda kratko mnogo, kod mene na g430 je svezan u mašnu jer je duži od 2 metra sigurno...
Slikaj mi control panel od zvuka, od zvučne, da vidim dal je isti meni kao kod mene, najviše me zanima zadnja strana gde piše info o čipu
Jel velika ralika u zvuku kad slušaš muziku na integrisanoj direktno i preko USB kartice? Kod mene kartica radi kao pojačalo pojača zvuk jedno 3x sigurno

Imam 1.2m kabla to su kablovi direktno sto ide iz slusalica ima i taj produzni ja msm 2 metra nisam ga probao dao sam drugaru posto meni taj "extension cable" ne treba . Sto se tice zvucne tu cu videti sutra imali razlike .
 
standardni drajveri su 40 mm 32 oma ove presonus imaju 53mm i 60 oma, imam akg 240 df slično izgledaju samo imaju 600 oma i ne može na komp bez pojačala a ja ga nemam...
 
Razlika sa usb karticom i bez nje je u tome sto ova ima taj surround efekat (sto se moze namestiti i na integrisanoj) i malo je jaci zvuk .
 
ja imam sledeću kombinaciju:
1. instaliran DFX
2. USB sound Elitehead gear + logitech g430 - Zvuk je isto kao uživo, mana što mi je sve podešeno na 100% u volume panelu, u nekim igrama smanjim na 70% jer sam se par puta prepao od siline zvuka, igrao sam ovaj novi cs go i neka mapa preleću avioni iznenada preko mape, znači isto kao u stvarnosti da je proleteo, znači srce u pete mi je sišlo xaxaxaxa
3. USB sound Siberia v2 + logitech g430 - Zvuk je kao da je uključeno pojačalo a ne zvučna kartica. Zvuk nema toplinu i kreštav je mnogo, bass mnogo slabiji nego na predhodnoj kartici, zvuk je na 50% da nebi ogluveo. Menjao sam podešavanja kartice jer recimo u kanteru zvuk je isto kao iz šerpe...
4. USB sound logitech g330 - Kartica reaguje kao pojačalo, zvuk mislim da je isti kao na siberia čak mislim da je i isti čip na karticama, ali bass je mnogo bolji i tamniji je zvuk za mrvicu
5. integrisana Realteck HD - Zvuk je perfektan što se tiče kvaliteta (192 000 Khz), basovi extra, surround extra, ali jačina zvuka mi se ne sviđa.
Problem je sledeći: U EU zemljama, na zvučnim karticama i slušalicama, zvuk je utišan sa 100 na 70% da narod nebi tužio proizvođače zbog gluvoće koju bi izazvali ovi uređaji, moj komp je iz švajcarske tako da je i zvučna u tom fazonu, dok recimo na zvučnicima zvuk je isto kao u diskoteci...
Video sam da prodaju zvučne kartice sa ugrađenim pojačalom za slušalice, ali cena od 50e pa naviše...
 
ja imam sledeću kombinaciju:
1. instaliran DFX
2. USB sound Elitehead gear + logitech g430 - Zvuk je isto kao uživo, mana što mi je sve podešeno na 100% u volume panelu, u nekim igrama smanjim na 70% jer sam se par puta prepao od siline zvuka, igrao sam ovaj novi cs go i neka mapa preleću avioni iznenada preko mape, znači isto kao u stvarnosti da je proleteo, znači srce u pete mi je sišlo xaxaxaxa
3. USB sound Siberia v2 + logitech g430 - Zvuk je kao da je uključeno pojačalo a ne zvučna kartica. Zvuk nema toplinu i kreštav je mnogo, bass mnogo slabiji nego na predhodnoj kartici, zvuk je na 50% da nebi ogluveo. Menjao sam podešavanja kartice jer recimo u kanteru zvuk je isto kao iz šerpe...
4. USB sound logitech g330 - Kartica reaguje kao pojačalo, zvuk mislim da je isti kao na siberia čak mislim da je i isti čip na karticama, ali bass je mnogo bolji i tamniji je zvuk za mrvicu
5. integrisana Realteck HD - Zvuk je perfektan što se tiče kvaliteta (192 000 Khz), basovi extra, surround extra, ali jačina zvuka mi se ne sviđa.
Problem je sledeći: U EU zemljama, na zvučnim karticama i slušalicama, zvuk je utišan sa 100 na 70% da narod nebi tužio proizvođače zbog gluvoće koju bi izazvali ovi uređaji, moj komp je iz švajcarske tako da je i zvučna u tom fazonu, dok recimo na zvučnicima zvuk je isto kao u diskoteci...
Video sam da prodaju zvučne kartice sa ugrađenim pojačalom za slušalice, ali cena od 50e pa naviše...

Ja sam jednom imao odvrnuto volume na sluskama 100% igrao cs go i neko bacio bombu kada je to grunulo, srcka me momentalno strefila. A taj "surround " efekat se primecuje po meni glupost . Meni se cak cini da je na integrisanoj kvalitetniji zvuk nego na zvucnoj od slusalica.
 
Da li bi bilo pametno sa hyperx cloud 2 predji na neki od sennheiser modela ?
Konkretno mi za oko pada game zero/one.
 
e ljudi jel moze mala pomoc.... naime,crkao mi je desni zvucnik u slusalicama,V2 siberia,i trebao bi mi zvucnik ili ti driver za nju.Gde to mogu da nadjem?ili ako neko ima neke crknute sluske,pokidan kabal ili sl,bio bih veoma zahvalan...Inace,te sluske sam uzeo kod nas od nekog lika iz Vrsca,koji ih vuce od preko,navodno bile eksponat u prodavnici racunara.... dobio ih sa sve kutijom i produznim kablom,i mogu reci da su vrh,sem jedino te mane,na koju sam naleteo u brdo foruma,da se desava da nema zvuka,tj da rikne driver... sta je uzrok tome zaista ne znam.,
 
e ljudi jel moze mala pomoc.... naime,crkao mi je desni zvucnik u slusalicama,V2 siberia,i trebao bi mi zvucnik ili ti driver za nju.Gde to mogu da nadjem?ili ako neko ima neke crknute sluske,pokidan kabal ili sl,bio bih veoma zahvalan...Inace,te sluske sam uzeo kod nas od nekog lika iz Vrsca,koji ih vuce od preko,navodno bile eksponat u prodavnici racunara.... dobio ih sa sve kutijom i produznim kablom,i mogu reci da su vrh,sem jedino te mane,na koju sam naleteo u brdo foruma,da se desava da nema zvuka,tj da rikne driver... sta je uzrok tome zaista ne znam.,

Cini mi se da su to kineske slusalice sto on donosi, posto je bio prodavao siberia v2 purple i kaze original tamo vamo, a uopste nisu iste boje kablovi :D
 
taj lik prodaje falš slušalice, kobajagi bile eksponat u Nemačkoj nisu u običnoj prodaji pa je puno niža cena...
Jel primetio neko da je naišla gomila Philips (made in China) slušalica u zadnje vreme?
 
Koje sluske za CS GO,da su dobre ne neki raspad a i da ne kostaju ko skuter :D
 
Imas i hyper x cloud 2 ali su skupe ko zlato....
Kod nas jesu skupe(zato mu i nisam ponudio ), u Madjarskoj sam ih platio 90e prosle godine. Nisam se pokajao ni u jednom trenutku sto sam ih uzeo jer vrede svaku paru...
@bokica80
Skeptican sam po pitanju tih sluski, 4500 kostaju bez kutije, bez garancije,bez dodatnog kabla(500rsd kabal).
Na kraju to izadje 5 soma a opet postoji mogucnost da je kupio macku u dzaku, i na kraju kada bude teo da ih proda nece vredeti nista...
g430 kod nas 12-13 soma za te pare moze hyperx da uzme :)
 
Poslednja izmena:
one kingston revolver su najverovatnije najjudobnije od tih hyperX, ali nemanu dodatnu zvučnu karticu, tako da mora komp da ima zmaja od zvučne ili da koristi se usb sa 3d ss
 
jel se razume neko u pojačala?
Imam slušalice AKG 240 DF, imaju 600 oma, i bez pojačala slabije se čuju na kompu. Kad sam ih probao ja u životu bolji zvuk nisam čuo zato sam i puko brdo para na njih (oko 10k), ali kad sam probao na kompu qrčina... I od tad mi stoje i skupljaju prašinu...
Gledam neka pojačala po limundu ima od 1500 din pa naviše, ja nebi da dajem preko 20e a sve ono što se meni svidi košta po 500 600 evra xxaxaxaxaxa strašno
Takođe imam nove novcate sennheiser hd160 bežične, dobijene iz Švajcarske, ali bogalji na granici su mi izgubili bazu od slušalica tako da mi i te slušalice stoje bzvz a platili su ih oko 200 evra... Bez baze vrede 0 evra. Ostaje mi 2 varijante, da nađem bazu za male pare do 10e (inače je 100e) ili da izvadim matičnu ploču iz slušalica probušim rupu i stavim kablo što mi se ne radi.
 
Ja vec 3 godine imam stare Creative Sound Blaster World of Warcraft USB i dalje sam prezadovoljan njima.
 
Eto svi hvalite g430 ja pokushavam da uvaljam nove neraspakova i nishta. Koja je realna cena za to?
 
Tesko se prodaju periferije bez garancije, ja sam neke prodavao upola cene i jedva ih prodao...
 
Vrh Dno