Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
slab je ovaj pad bio. vidim rising wedge koji mozda dobaci do 395~420. nakon toga bunar, tako da cu izvozati ovo do tad.

koliko si "bunara" do sad "iskopao" :D ja niti jedan nisam video .... odlicno je bearish razmisljanje za trgovinu, ajde malo realnosti da ubacimo ...

U trenutnoj konstelaciji cene, ocekivanja, volume-a , koji je ogroman i veci skoro duplo nego kod nedavnog prehodnog skoka do 500$ jako malo je verovatno da vidimo bunar, mnogo je verovatnije da prebacimo 500$. U ovoj i ovakvoj trgovini mozemo govoriti o tome sta je vise a sta manje verovatno.

Na kratak rok, videcemo i 600$ (mesec-dva), na srednji rok (3-6 meseci) mozemo i preko 1k$ a mozemo i do 100$ u nekom flash-crashu, na duzi rok ko zna... eto mojeg razmisljanja, kao nekog ko je prosao i uspona i padova, prati i trguje i drzi i prodaje i otkupljuje od vrednosti par dolara za BTC do sad :)
 
E sad oprez cim genijalac vidi moguci rast znate sta sljedi :p
 
obim je veci za duplo samo u kini. na regularnim menjačnicama je ovo samo jedan dobar bounce mrtve mačke..

kad se bude desio bunar, a desiće se, opet ćeš se pitaš i pričaš kako su te prevarili. mi koji smo trgovali još na mtgox-u znamo za jadac.

dakle, short term je kupovna, target za prodaju prvu od 395. za short bih ipak sacekao 410~420. moguce da se to sve odigra u narednih par dana, tj. do kraja ove nedelje.

i da, za taj bunar mi je target od 250 sasvim moguć.
 
Poslednja izmena:
Tome se i nadamo svi ;)
Ja samo cekam da se slegne cena mrvicu i da se nakupujem za sve pare. Posle cekam polovljenje.
 
ali za taj skok do 395 ne bih kupovao sada. sačekao bih još jedan pad manji, dok se ne istestira support jos jedared, i tad bih tek kupio. sad ovako napamet to bi bilo negde oko 372.

kome je ostalo novcica jeftinih neka se strpi sa ostatkom da proda.
 
Short term kaze short, long term kaze masivan long pa nek bira ko šta voli...
 
obim je veci za duplo samo u kini. na regularnim menjačnicama je ovo samo jedan dobar bounce mrtve mačke..

a sad znaci <10% trzista ce da sluzi za estimaciju trenda i procenu? :)

kad se bude desio bunar, a desiće se, opet ćeš se pitaš i pričaš kako su te prevarili. mi koji smo trgovali još na mtgox-u znamo za jadac.

ne bih rekao da me je iko igde prevario, sumnjao sam i dalje sumnjam na odredjene momente u trgovini kod kineza ali ne utice bitno na ono sto ja radim, MtGoxom se nisam bavio jer sam od starta znao da je prevarantski projekat, nekako sam vise bio na BTC-E . Meni ni 1$ nije ostao na Goxu, a tebi? :)


dakle, short term je kupovna, target za prodaju prvu od 395. za short bih ipak sacekao 410~420. moguce da se to sve odigra u narednih par dana, tj. do kraja ove nedelje.

i da, za taj bunar mi je target od 250 sasvim moguć.

i kako bunar moze da bude na 250? Ako je do nedavno to bio odlican kurs. Bunar bi bio sa cenom ispod 150$ npr. i naravno da je i to moguce, ali iz prethodnih iskustava samo u jako kratkom periodu, pa ko hoce da ga ceka sa cashom, neka ceka...
 
@MarkoNS kad imas trece oko kazi koja ce sledeca menacnica puci, lako je pametovat kad se zna ishod... isto kao i kad se cena smiri pa se neki svajataju da je bilo kako su mislili ali da li su tako trgovali to niko nezna :)

Isto ko i za MtGox vecina nisu ocekivali totalno pucanje, pogotovo sto NIKO nije ocekivao da ce smrt mtgox potopiti BTC na 200$! jer kako to kad je bio benzacajan :d

Po meni >1000$ tek kad se ameri probude... njih je pucanje MtGox-a najvise izbacilo iz koloseka i poverenja ka BTC-u, generalno oni cekaju berzu gde ce se osecat "sigurno" a takve pitanje da li ima
 
Poslednja izmena:
Kako nisi ocekivao pucanje kad su krenula kasnjenja sa isplatama, bilo je sve jasno? Kome nije jasno, ostavio im je pare. Ja nisam a ni ljudi koje znam i koji su bili dovoljno oprezni i ne pohlepni.
Sta je sa Krapsijem? I tu nije bilo dovoljno indikacija da ima problema?
Scenario je obicno sledeci: prvo kasne isplate ili withdraw, ucestali problemi sa walletima, "selective scam" nekome radi nekome ne radi withdraw, DDOS napad, hakovali nam wallet... dok se ne pokupi i nestane sa vasim parama.

Bitnu kolicinu BTC u offline wallet, ako trgujes, trguj sa koliko si spreman da izgubis i kraj price.
 
Slazem se, da netreba drzat na menjacnici ali oni koji non stop trguju dobar deo vremena moraju rizikovat
Tako da zastite nema... cryptsy ako pukne odose bezvredni shit altovi, ali poenta je da moze isti tako puci ono sto se najmanje nadamo
 
Poslednja izmena:
nece dole, ovo je jako dobro , mala korekcija i idemo dalje , jer se uptrend nastavlja i imamo lep blagi rast
 
Treba (mi) još jedan leg dole :)

Edit: al ga gadjam :)
 
Poslednja izmena:
Al si oprezan, ja ću čekati $350- pa tek onda proceniti ;)
 
korekcija gotova,cenim ga da nastavljamo uptrend.
Inace korekcija je dosla bas kad treba,da nije ne bi mi se svidjalo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno