Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Све у свему, живимо у лоповоској држави. Кад виде пакетић из Кине сви до једног се обрадују и крену да се утркују ко ће више да се огребе. Телефоне од 300€ не царине али зато ствари од пар € процењују на 5х више, па испадну веће дажбине него вредност производа. Јебем те логико.
 
Sa nestrpljenjem ocekujem Dekija-mog postara da mi uruci cestitku i moj doogee F3. Javljam utiske za par minuta. Valjda je na putu ka mojoj ulici :p
 
Epilog - patike koje sam platio 30 dolara na Ebayu, procenili su na 18000 (!), zato sto je neko ukucao najnoviji model koji samo podseca na moj, i nije ga zanimalo da nadje tacno moj model, i uzeo je najvisu mogucu cenu koja postoji na ebayu (obicne nike patike za fudbal, koje na ebay rangiraju od 30 pa do 150 dolara). Treba da platim 6200 dinara PDV + porez, za patike koje u Srbiji kostaju 4000! (i to nov model, ali moj model nema u Srbiji, zato sto je jos stariji model i nekada se ovde prodavao, pa sam zato i narucio jer znam da mi odgovaraju). Jedva cekam izbore.

btw postar mi je rekao da ce mi patike biti u mojoj posti 5 dana, dok budem isao u Savsku da se zalim (znam da nema vajde od toga, ali ovo je krajnji bezobrazluk), jel zna neko sta se desava posle toga sa paketom? jel se odmah vraca ili?
 
Epilog - patike koje sam platio 30 dolara na Ebayu, procenili su na 18000 (!), zato sto je neko ukucao najnoviji model koji samo podseca na moj, i nije ga zanimalo da nadje tacno moj model, i uzeo je najvisu mogucu cenu koja postoji na ebayu (obicne nike patike za fudbal, koje na ebay rangiraju od 30 pa do 150 dolara). Treba da platim 6200 dinara PDV + porez, za patike koje u Srbiji kostaju 4000! (i to nov model, ali moj model nema u Srbiji, zato sto je jos stariji model i nekada se ovde prodavao, pa sam zato i narucio jer znam da mi odgovaraju). Jedva cekam izbore.

btw postar mi je rekao da ce mi patike biti u mojoj posti 5 dana, dok budem isao u Savsku da se zalim (znam da nema vajde od toga, ali ovo je krajnji bezobrazluk), jel zna neko sta se desava posle toga sa paketom? jel se odmah vraca ili?

Moraš da napišeš žalbu.
 
Epilog - patike koje sam platio 30 dolara na Ebayu, procenili su na 18000 (!), zato sto je neko ukucao najnoviji model koji samo podseca na moj, i nije ga zanimalo da nadje tacno moj model, i uzeo je najvisu mogucu cenu koja postoji na ebayu (obicne nike patike za fudbal, koje na ebay rangiraju od 30 pa do 150 dolara). Treba da platim 6200 dinara PDV + porez, za patike koje u Srbiji kostaju 4000! (i to nov model, ali moj model nema u Srbiji, zato sto je jos stariji model i nekada se ovde prodavao, pa sam zato i narucio jer znam da mi odgovaraju). Jedva cekam izbore.

btw postar mi je rekao da ce mi patike biti u mojoj posti 5 dana, dok budem isao u Savsku da se zalim (znam da nema vajde od toga, ali ovo je krajnji bezobrazluk), jel zna neko sta se desava posle toga sa paketom? jel se odmah vraca ili?
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=4436758
Imaš i par strana unazad još jednog forumaša koji se žalio. Poenta je da će ti uvažiti žalbu i cariniti na pravu cenu koju si platio, dakle pdv i otvaranje paketa ćeš platiti. Tih 400 dinara za žalbu ne vraćaju.
 
То је запаковано у врећу и кроз систем отпремљено, али и даље стоји у гпц-у. Ако мислиш да знаш боље од мене иди на Коњарник па јави шта си урадио ;)
Hehehe, dobio paket pre sat vremena od mog postara i pitam ja njega Pedja zivota ti reci mi kad je ovaj paket dosao u nasu postu ne znam brate ako te bas zanima sad cu da okrenem koleginicu da je pitam ona to vodi-kaze on meni.
Reko ziv ti ja ajd jako me zanima mada znam ali mi treba potvrda da sam u pravu.
Okrenu on koleginicu i pita ova valjda pogledala u papirina ili gde vec nebitno i rece u subotu u 4:07 kao sto sam i rekao, znaci FIZICKI je paket bio u mojoj posti tada ocitan od strane radnika poste i mogao sam da uzmem u subotu(kao i uvek do sad sto sam uzimao) a i on me pitao sto bre brate nisi uzeo da mi olaksas u subotu kad si znao da ti je tu paket?
Hteo ja Djape ali stigoh 20min. posle radnog vremena i bilo zakljucano.
Njegov zakljucak uzmi brate sledeci put da se ponedeljkom ne cimam ionako tada imam najvise posla. Fora je sto mora da dodje da bih se potpisao i da mi da posto ne moze da stane u postansko sanduce.
I tako dodjosmo da sam kao i uvek sto se tice tih paketa bio u pravu.
Sta cemo sad?
A da cim se bude updetivao status da sam primio robu postavicu SS koji dokazuje da danas nije nista stizalo u postu vec da je u subotu stiglo.
 
И баш је у оном џаку што си видео био твој пакет :D Измишљај колико год хоћеш, ја знам шта причам ;)
 
Jel ima neko iskustva ili zna, koliko otprilike moze da protekne dana od kada se podnese zalba pa dok se ne resi? Paket se odmah vraca na carinu ili? (posto prvo treba da stoji 5 dana u mojoj lokalnoj posti). Cisto da znam da li ce on opet sedeti na carini 15ak dana kao da je nov paket, ili ce imati neku prednost i da li je uopste moguce da se to razresi u roku od nekoliko dana.
 
Пиши захтев пошти да га задрже додатних 5 или 10 дана, не морају да га шаљу назад.
 
Пиши захтев пошти да га задрже додатних 5 или 10 дана, не морају да га шаљу назад.

Cekaj, hoces da kazes da carina moze da odradi novu procenu bez toga da ponovo imaju predmet u rukama? To bi bilo odlicno.
 
Meni je danas stigao paket.

Nemam pojma kako, nemam pojma odakle. Posta slanja pocinje sa PK, navodno je 6 novembra otpremljeno.
Nema carinske deklaracije na paketu, nema pdva. Ali je i sitnica, paketic 8x3 cm.
 
hahaha to moze biti zeznuto oko preuzimanja paketa koji vi niste narucili. Tako je moj profesor umalo zavrsio u zatvoru, jer mu je na adresu na njegovo ime stigao paket sa nekom cudnom supstancom. Oni na carini su namerno pustili da bi videli da li ce preuzeti, a posto je on mislio da je njegov sin nesto narucio preko neta nije nista posumnjao pa je preuzeo. Na kraju se jedva izvukao iz svega toga.

Moja topla preporuka je da ne preuzimate nista sto ne ocekujete. Pogotovo ne iz tako egzoticnih zemalja
 
Jel ima neko iskustva ili zna, koliko otprilike moze da protekne dana od kada se podnese zalba pa dok se ne resi? Paket se odmah vraca na carinu ili? (posto prvo treba da stoji 5 dana u mojoj lokalnoj posti). Cisto da znam da li ce on opet sedeti na carini 15ak dana kao da je nov paket, ili ce imati neku prednost i da li je uopste moguce da se to razresi u roku od nekoliko dana.

Ja sam cekao nekih 20tak dana mozda i vise..ja mislim da je rok 60 dana da pregledaju opet..on se ne vraca na isto mesto..nego ide kod posebne komisije od 3 clana koja se otvara i resava tvoj problem.


hahaha to moze biti zeznuto oko preuzimanja paketa koji vi niste narucili. Tako je moj profesor umalo zavrsio u zatvoru, jer mu je na adresu na njegovo ime stigao paket sa nekom cudnom supstancom. Oni na carini su namerno pustili da bi videli da li ce preuzeti, a posto je on mislio da je njegov sin nesto narucio preko neta nije nista posumnjao pa je preuzeo. Na kraju se jedva izvukao iz svega toga.

Moja topla preporuka je da ne preuzimate nista sto ne ocekujete. Pogotovo ne iz tako egzoticnih zemalja

KAko mozes da primis paket ako nije na tvoje ime..nemoguce je to sto pricas..Postar ti nece dati paket ako mu ne pokazes licnu kartu jer to on negde duzi. Samo zamisli situaciju da mu tako preda paket bez ikakvog pokazivanja dokumenta i ja vidim da je paket izrucen preko tracking broja i mogu da ga tuzim i da naj*bu i posta i on...
 
И баш је у оном џаку што си видео био твој пакет :D Измишљај колико год хоћеш, ја знам шта причам ;)
Pa covece, sta lupas lepo pricao sa mojim postarom a on sa zenom koja prima pakete e jedino ako bolje znas od zene koja radi sa tim.
A i tvoj drug orovokator i ti mozete samo da -----e --a--, koliko hocete dzabe ne znas kako sta funkcionise i cao.
 
Вероватно ја радим са тим па знам.
Какав друг провокатор?
Cekaj, hoces da kazes da carina moze da odradi novu procenu bez toga da ponovo imaju predmet u rukama? To bi bilo odlicno.

Не, мислио сам да ти продуже време стајања у пошти и да не врате пошиљаоцу док ти средиш то.
 
Citao sam ovde neko je pisao da kao nasi carinici veruju vrednostima robe koje su napisani na paketima iz EU, e pa evo prilike da vidimo, patike one sto sam porucio iz Belgije, su prispele na carinu i dolazi status podnosenje na carinski pregled 2x sto znaci da su ih zadrzali...

Sad ja sam te patike uzeo najjeftinije cena 22e, toliko je prodavac i napisao na kutiju, no videcemo, ako budu trazili skuplje naci ce jer kako kod koga ja sam kazem uzeo najjeftinije.
 
Вероватно ја радим са тим па знам.
Какав друг провокатор?


Не, мислио сам да ти продуже време стајања у пошти и да не врате пошиљаоцу док ти средиш то.
Verovatno ta zena radi sa tim pa zna posto je postar lepo rekao da ne zna i pitao nekoga koji radi sa time i koji zna.
Tu je on iz prikrajka necu reci njegov nick jer ce inda da provocira i da pise nebuloze, ali zna on ko je i nek misli sta hoce.
Znaci pitao je zenu koja to radi tj. prima fizicki te pakete u postu.
A sta ti i kako svoj posao radis tj. da li uopste tamo i radis ili dal uopste pises istunu to je druga stvar.
A evo i stigao je status za primljeni paket i posle onog od subote nema nijednog, jel po tebi letelo kocijama i onda nisu skenirali da je stiglo u postu nego onako na lepe oci ostavili paket na kojem mora tamo na dostavnici postarovoj da bude moj potpis, daj bre nemoj smo neozbiljni nismo deca bar ne ja. Ne mozes da farbas coveka 40+ godina.
I sto je najrelevantnije kad god ali kad god mi je taj status u subotu ujutru stigao samo sam uzeo LK tracking number i otisao u postu, ovi na salteru lepo dali i cao zdravo.
A danas kad se vratim sa posla cu da ti postavim i ovo od juce i naci cu neku staru posiljku kij je dosla subotom u miju postu i koju sam preuzeo u subotu i onda cu i tebe potpuno raskrinkati.
A posle toga ces i ti svaki post protiv istine koju pisem ja likeovati.
Inace svako dobro.
 
Kradja na carini

Napravio sam nalog, samo da bih kritikovao lopove sa carine. Jer sam isfrustriran koliko kradu u poslednje vreme. Sve što nema full tracking ne stigne do mene. Paket sa iherba mi nije stigao, više od 2 i po meseca. Neke sitnice iz Kine sa plovicnim trackingom još u oktobru pisalo handled by airline(daljeg trackinga nema jer nije full tracking Yawn post). Tako da PAZITE ŠTA NACUCUJETE BEZ TRACKINGA od vrata do vrata. Ako se nekome na carini dopadne lako može tamo i da ostane .
A evo jutros mi je stigao paket sa full trackingom iz Kine za manje od dve nedelje.
 
^ovo je i moj utisak. Neko u lancu dostave krade.
Ranije je sve stizalo bez obzira da li je sa praćenjem ili ne.
U poslednje vreme 30% pošiljki ne stiže do mene i to obično nestaju one zanimljivije, npr micro sd kartica, wifi prijemnik...
 
meni je recimo bas sve stiglo i bez trackinga... da ih ne ureknem. nema pravila.
 
Kradja na carini

Zaboravih da napišem u pitanju je Beogradska carina, pošto živim u Pančevu. Mozda nisu sve iste
 
^ovo je i moj utisak. Neko u lancu dostave krade.
Ranije je sve stizalo bez obzira da li je sa praćenjem ili ne.
U poslednje vreme 30% pošiljki ne stiže do mene i to obično nestaju one zanimljivije, npr micro sd kartica, wifi prijemnik...
Pratis sta ti ne stize, pa odes na kp i nadjes ga "slucajno" :)
 
Ja ne volim bas ove sa carine, ali moram kao i uvek biti iskren i pisati istinu a ona kaze da sve sto sam ikada narucio za ovih 10-ak godina koliko porucujem online SVE ali bas SVE mi je stiglo i paketi BEZ trackinga tako da stvarno mi nije jasno ali opet verujem vam da vam nije to nesto stiglo.
Da beogradska carina je u pitanju posto sam iz Beograda.
Znaci to je individualno i nije bas to pravilo da to sto nema TN ne dodje do kupca.
Da ne ureknem, pu, pu.
 
Закључило смо да се теби пакети специјално достављају, врвтно је због тога. Уживај, немам намеру да ти даље одговарам.
 
Aj pali ako ne znas da komuniciras.
A za drugi deo bih te molio ali ces mi odgovoriti samo jos jednom kad ti dam dokaze da ne bude tvoja rec protiv moje vec da dam dokaze da sam subotom uzimao pakete iz poste pa samo jos tad iskomentarisi i onda zacuti bar sa mnom jer vidim da ti i ne znas svoj posao ako uopste tamo i radis.
Podseti me na drugu temu gde sam pomogao ljudima jer im tete u CC mts pogresno daju uputstva jer ne znaju svij posao kao i jos neki.
Zato sacekaj SS danas da postavim kad dodjem sa posla neko od nas dvojice laze ja cu dokazati da ne lazem a dokazi(?) i ti.
 
Mislim da vas dvojica možete da nastavite raspravu preko PM ili se lepo nađite negde na piću i razrešite sve nedoumice. Svako je ovde izneo sta ima i to je dovoljno.

Nazad na temu, iz prve ruke sam saznao da je carina uvela dodatnu smenu samo da bi smanjili zaostatak sa paketima i da je predviđeno do kraja godine da se vrate u neke normalne okvire od par dana za carinjenje. Videcemo da li ce uspeti.

Inače su mi prošle nedelje stigla dva paketa iz nemacke u roku od 5 dana od slanja, bez carine i PDV-a. Vrednost oko 25eur.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna hoce li mi naplatiti carinu i pdv na ovu tataturu koju sam narucio. Platio sam je 30$ na aliexpresu. Sta mogu da ocekujem?
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1448367449390.png
    uploadfromtaptalk1448367449390.png
    264 KB · Pregleda: 138
03 Oct 2015, 13:05:00PM Item Arrived at Serbia
Da l' je realno da ovoliko stoji mis od $4?
Ne znam šta je sa paketom, možda im oni službeni nisu dovoljno dobri...
Kaže Kinez da mu se javlja nešto da će stići do mene u naredna 2 dana, gledao je valjda u pirinač. :d
Drugi paketić koji sam već otpisao , i pomislio da su i njega prisvojili, iznenada stigao u SRB posle više od mesec dana putovanja.
Do mene još nije.
HongKong Central, Sent to : Air Post
2015-10-15
Sent to : Serbia
2015-11-19
Package arrived at Serbia
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno