Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Hvala momci puno na pomoci,klon je u pitanju.Flesovao sam superceleron rom,i proradio je wifi!!!E sada,svaka aplikacija koju instaliram,cim je otvorim,ona sama izadje,tzv.force close svuda osim na vec preinstaliranim sistemskim aplikacijama...Mozda da uradim wipe data/factory reset?Ako znate jos neki rom za klon od mk808b plus,molim vas posaljite.
 
Hvala momci puno na pomoci,klon je u pitanju.Flesovao sam superceleron rom,i proradio je wifi!!!E sada,svaka aplikacija koju instaliram,cim je otvorim,ona sama izadje,tzv.force close svuda osim na vec preinstaliranim sistemskim aplikacijama...Mozda da uradim wipe data/factory reset?Ako znate jos neki rom za klon od mk808b plus,molim vas posaljite.
odradi update google play servisa
 
Ponovo sam flesovao rom,i sad se ne gase same aplikacije.Konacno ga namestih.Jos samo sto sam iskidao wifi antenu,pa mi daje samo dve crtice,a cesto se i skroz izgubi...
 
Mislim da nikao ne stoji teza da nije problem da se na bilo kom S805 dobije root.Evo imaš 100 eura od mene da otključaš moj S805:D
Osecam da si mu odradio root i sad si skapirao da je lagano ?zamalo 100e hhehe za 2 minuta posla
 
Poslednja izmena:
Zainatio sam se čisto iz radoznalosti,mada ne znam ni šta da radim sa rutovanim uređajem:d,uvek kosristim par programa i to je to.
 
Poslednja izmena:
Rutovanje nije nesto ni potrebno, osim da se uklone reklame.
 
Imamo li na forumu temu samo za Kodi? Ne nadjoh.
Pregledao sam nekoliko stranih foruma, jezik mi nije problem ali je problem sto se tamo pise zargonom koji podrazumeva da onaj ko to cita vec ima prilicno znanja o Kodi-u (ili XBMC-u).
Ja osim sto znam sta je i cemu sluzi, imam ga instalirano i na njemu osnovne dodatke koje instalira Fusion ne znam nista vise. To mi zasada zavrsava posao i porodica je uglavnom odusevljena izborom filmova i lakocom.

Vidim da ima potencijala za svasta nesto pametno ali pola tema ne razumem. Za pocetak bih da koristim IPTV ali ne znam odakle da krenem ni u kom smeru.
OK, nasao sam par YT tutoriala ali osim iritantnih glasova, slabo sta videh tamo.

Ako nemamo, predlazem da pocnemo sa jednom noobovskom temom za Kodi gde bi nekoliko vas iskusnih clanova osnovne stvari i podesavanja napisali u prvim porukama.
 
Poslednja izmena:
Za IPTV postoje dva putića,jedan je ako hoćeš da koristiš besplatne strimove i u toj varijanti moraš da napakuješ tvoj xbmc sa gomilom iptv addonova(najlakše je da instaliraš beast wizard) a drugi putić je ako hoćeš da gledaš tvoju M3U listu i u tom slučaju tu tvoju listu treba da staviš na internu memoriju od boksa,da instaliraš stariju verziju 14.2 xbmc i da pokreneš iptv simple pvr,da ga setuješ tako što ćeš nevesti putanju strima do mesta gde si je prethodno snimio i to je to.
 
radi 'iptv simple pvr' i na zadnjem Kodiu....skoro sam testirao moju m3u favorit listu iz Enigma risvera,i sve sljaka odlicno...
 
Rutovanje nije nesto ni potrebno, osim da se uklone reklame.
Zavisi kako kome :)Meni je potreban da ne nabrajam sad zbog cega(ko ne zna nek kuca na google koje su prednosti i sta dobijas rutom)ti si naveo jednu od prednosti a ja cu samo reci da je ona na 10 mestu
 
Imamo li na forumu temu samo za Kodi? Ne nadjoh.
Pregledao sam nekoliko stranih foruma, jezik mi nije problem ali je problem sto se tamo pise zargonom koji podrazumeva da onaj ko to cita vec ima prilicno znanja o Kodi-u (ili XBMC-u).
Ja osim sto znam sta je i cemu sluzi, imam ga instalirano i na njemu osnovne dodatke koje instalira Fusion ne znam nista vise. To mi zasada zavrsava posao i porodica je uglavnom odusevljena izborom filmova i lakocom.

Vidim da ima potencijala za svasta nesto pametno ali pola tema ne razumem. Za pocetak bih da koristim IPTV ali ne znam odakle da krenem ni u kom smeru.
OK, nasao sam par YT tutoriala ali osim iritantnih glasova, slabo sta videh tamo.

Ako nemamo, predlazem da pocnemo sa jednom noobovskom temom za Kodi gde bi nekoliko vas iskusnih clanova osnovne stvari i podesavanja napisali u prvim porukama.
Moze li kratak rewue xiaomi boxa?

https://www.youtube.com/watch?v=iW9uoW-BS0M&feature=youtu.be
znam da nije android multimedia uredjaj, ali moze da se koristi i na android boxovima
jutros mi je stigao i za sad sam zadovoljan

Treba obratiti paznju na kojim uredjajima radi a na kojim ne (da se nebi bacale bzv pare)
 
radi 'iptv simple pvr' i na zadnjem Kodiu....skoro sam testirao moju m3u favorit listu iz Enigma risvera,i sve sljaka odlicno...

Posle 14,2 verzije iptv simple imao je jako sporo šaltanje kanala i na xbmc forumu ima tema za taj problem.

Rutom možeš da bekapuješ box,menjaš boot slike,instaliraš neke app koje traže root na primer snimanje i da obrišeš sistemski trule kineske aplikacije i to je to.Za sve iole ozbiljnije moraš biti dobar dveloper da bi tačno znao gde da čačneš:d
Ako si dobio bagovot i trnovit sw root ti neće pomoći ništa,osim ako nisi developer ali i tu se postavlja pitanje slobodnog vremena jer i ono je kod developera na ceni.Ukratko sa zdravim boksom i stabilnim fabričkim sw-om i nije ti potrebn root.Meni za ručni bekap ,app po app treba 10 minuta.
 
Poslednja izmena:
ma ja to samo probam,licno mi ne treba nesto,vise mi krivo sto izbacili TuxBox klient....a onaj VU+ addons nece nesto da radi...
 
Moze li kratak rewue xiaomi boxa?



Treba obratiti paznju na kojim uredjajima radi a na kojim ne (da se nebi bacale bzv pare)

pise da radi na svim koji imaju android 4.1 ili noviji
ja sam za sad probao na tesla 785 tabletu, asu zenfone 2 telefonu, a na android boxu nisam mogao, jer mi je hdmi ulaz previse blizu micro usb i ne mogu da u isto vreme utaknem i jedno i drugo :/
 
Pogledaj da li ti se greju uredjaji,kod mene su zadnji put bas bili ekstra vruci a rts hd nije radio nikako,mada ga sad nema pa nije moguce probati hd kanale.
 
Misliš bez obzira na CPU?
 
Je l' pouzdan taj Gearbest?
 
Gearbest је ок сајт за наручивање. Научио сам неколико ствари од њих, увек су били коректни.
Задња, коју још увек чекам, баш овај бокс. Пише испорука до 15 дана, још увек ми није послат мада сад и овај њихов празник...
 
Misliš bez obzira na CPU?

Bez obzira za CPU.
Da napomenem da sam imao beelink r89 koji je meni sa wasser romom najjaci box, a zadrzao sam minix x8-h koji je sporiji, ali ne znam .... nekako mi bolje lezi i mozda se tripujem ali bolji kvalitet streamova mi daje.

Oslobodio bih se i minixa i kupio nesto ljudski sto ce da leti, jer je minix prilicno spor.
 
Imaš predlog abyss-a a moj ti je predlog ako već tako izgustiraš brze boksove da uzmeš nvidia Shield android tv konzolicu,to ti je vrh,nema ništa niti jače, niti bolje i nećeš tek tako da je menjaš za nešto jače.Krenula je prodaja u evropi pa ako imaš rodbinu preko spremi 200 evrića i to je to.Svi ovi kineski boksovi su manje više isti,Nvidia jedina pravi veliku razliku u svemu.Koliko sam do sada kupio boksova, te ovaj ,te onaj,te ovaj rom te onaj ,te ovo radi, te ne radi,a podrška im traje taman dok se šarena boja na kutiji ne osuši, bolje da sam uzeo Nvidu i na kraju bi bio u sigurnom plusu.
Meni je više muka od kineza koji više ni sami ne znaju ko koga kopira i ko krade čiji rom,sve se pomešalo.Kako je krenulo još malo pa će svi imati iste oznake,modele i kutije.Ovako uzmeš potpuno originalni proizod i to je to.Na tog beelinka dodaj HDMI 2.0 ,još 1gb rama pa još kontrloler u rangu Nvidie i dolaziš do sume koliko kosta nvidia a razlika je ogromna.Za kineza ne bi dao 100 usd ni u ludom ludilu.Mislim da je onaj boks od 33 usd najbolja kineska kupovina.

Kad je izgustiraš bar možeš da igraš neke nove igre do mile volje:d

Pogledaj je ovde u Engleskoj ,zemlji proleterskoj:

http://www.ebuyer.com/724293-nvidia...71-2505-102?clickref=s1443699121856wgl5a52378

http://shield.nvidia.co.uk/store/android-tv
 
Poslednja izmena:
Shield je super uredjaj, ali tera taj android tv ekosistem, sto je teshko ....nje. Jednostavno jos uvek nije to ni blizu zavrsenog sistema i to je veliki problem. Shield moze biti dobar samo za igre i to je to, ali i tu ima problem jer je gomila igara nekompatibilna. Tako da .... PASS :)

Edit: E da ... ima zakljucan bootloader, tako da nista od CM-a ili nekog AOSP-a.
 
Shield je super uredjaj, ali tera taj android tv ekosistem, sto je teshko ....nje. Jednostavno jos uvek nije to ni blizu zavrsenog sistema i to je veliki problem. Shield moze biti dobar samo za igre i to je to, ali i tu ima problem jer je gomila igara nekompatibilna. Tako da .... PASS :)

Edit: E da ... ima zakljucan bootloader, tako da nista od CM-a ili nekog AOSP-a.
+1 cekamo na njega heheh ajde uradi backup roma da ti dam jedan da probas za minixa,hoces?
 
Nazad
Vrh Dno