Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

OMG 2,3GB!
Pa jesu li oni normalni!
Ja vise ne koristim Office vec besplatni WPS Office ciji je instalacioni fajl nesto ispod 60MB :D
 
Pravi alat, ogromna velicina :-D ko da je OS a ne office paket :p
 
Da i Office 2013 je imao click to run setup, doduse i obicnom setup-u je mogao da se prosledi config koji je bio malo drugaciji ili da se koristi OCT. Dakle samo se click-to-run setup fajlu /configuration parametru prosledi putanja do xml-a koji izmedju ostalog sadrzi npr
Kod:
<Product ID="ProplusRetail">
      <Language ID="en-us" />
      <ExcludeApp ID="InfoPath" />
      <ExcludeApp ID="SharePointDesigner" />
      <ExcludeApp ID="Publisher" />
      <ExcludeApp ID="OneNote" />
      <ExcludeApp ID="Access" />						
    </Product>
Prethodno je potrebno skinuti instalacione fajlove koristeci /download parametar
 
Poslednja izmena:
LJUDI Sta se desi ako instaliran iso insajderski preko ove rtm 10240? Hocu li automatski biti opet insider?!
 
Intel Rapid Storage Technology 14.6.1.1030 WHQL: http://www.station-drivers.com/down..._rst_14.6.1.1030(www.station-drivers.com).exe

Podržani SATA kontroleri:

PCI\VEN_8086&DEV_8C02&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_8C03&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 8 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_8C82&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_8C83&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_9C02&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_9C03&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 8 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_9C82&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_9C83&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_9D03&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_A102&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 100 Series/C230 Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_A103&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 100 Series/C230 Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_8D02&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_2822&CC_0104.DeviceDesc = "Intel Chipset SATA RAID Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_282A&CC_0104.DeviceDesc = "Intel Chipset SATA RAID Controller"
 
Radi i preko kompa.
 
Direktno preuzimanje sa MSDN :
Verovatno vecina zna ali eto,za one koji ne znaju :
Da ne "jurite" po torrent-ima i raznim ("neproverenim") sajtovima...
Preuzimanje OS ili bilo koje MS aplikacije direktno sa MSDN :
Znaci otvorite MSDN :
https://msdn.microsoft.com/subscriptions/downloads
i nadjete OS ili sta vec hocete da preuzmete,primera radi (Windows 10 Enterprise 2015 LTSB (x86) -
otvorite detalje i kopirate kompletan naziv onoga sto zelite da preuzmete :
en_windows_10_enterprise_2015_ltsb_x86_dvd_6848454.iso

MSDN.jpg

kopirate...i to onda dodate (zalepite) u produzetku linka : http://download.msdn.microsoft.com/pr/

Ovakav link za pruzimanje izgleda ovako :
http://download.msdn.microsoft.com/pr/en_windows_10_enterprise_2015_ltsb_x86_dvd_6848454.iso
 
Ovaj novi build je za insajdere nije jos RTM za nas obicne korisnike ?
 
Ovaj novi build je za insajdere nije jos RTM za nas obicne korisnike ?
Obični korisnici imaju 10240 (regularna verzija) samo, sve drugo je za insidere, negde u oktobru treba da izađe novi build.
 
@countmike, build za insajdere ili nas koji smo "obični" korisnici? za metar dana...brzo će to :)
 
Izadji iz insajderskog programa i stavi 10240, stvarno ne razumem u cemu je problem to uraditi?
 
To znam.. Ng sam mislio da ostanem insajder, a da ovo ako je moguce sredim, ako me shvatas..
 
Sta imas od toga sto si insajder, osim ocigledne frustracije?
 
Brate, ovo je prvi put da mi se ovo desava.. Sve odlicno radi, samo posle nekog vremena zakove i je_e ovaj plavi ekran.. Ovo gore vazi od ove verzije windows-a.. Vraticu na 10240, kad budem imao vremana..
 
odlično radi , a samo povremeno imaš BSOD ??!! da nemaš malo preniske kriterijume ?
 
Brate build radi dobro,ali kad ovo zakove nema mu pomoci,npr sinoc se ovo nije pokazivalo,sto nzm.... Danas cu da izadjem iz insajdera i da stavim 10240..
 
Ako je neko imao onaj problem sa ikonicama kada se sve pozicioniraju na levoj strani desktopa (kao da je uključen auto arrange, a nije) i šta god da uradili posle toga (probao i neke externe programe za pamćenje pozicija ikonica), dovoljno je samo uraditi refresh i vrate se levo, ništa više ne pomaže. Nije to neki veliki problem, ali je iritantno, pošto u životu nisam imao uključen auto arrange. No, testiram neku teoriju, koja već negde oko nedelju dana "pije vode". Po onome što sam našao na netu, ljudi koji su instalirali nod32 (ja konkretno osmicu), imaju ovu anomaliju, doduše, izgleda da se samo javlja u Win10 pro (iy onoga što sam ja zaključio), pošto na 2 laptopa imam home već skoro dva meseca i nema problema (svi su build 10240). Imam nekoliko bekap pointa (desktop mašina - sa macrium-om, fenomenalan program), pa sam vratio na zadnji zdravi. Deinstalirao nod32 stavio neki (čini mi se) odličan kineski AV - 360 Total Security... Od onda - NI jednom, a pre toga već svaki dan kad uključujem računar. Tako da, ako je neko imao ovu anomaliju, nek potvrdi, jel se uklapa ova teorija da zaobiđe problem, dok ne reše to kako treba.
 
Neko ima slican problem da ne moze da iskljuci auto arrange icons?
Da imam nod32 8 :) deinstaliracu ga pa javljam utiske.
 
Poslednja izmena:
Neko ima slican problem da ne moze da iskljuci auto arrange icons?
Jel to pitanje ili šta? Ako je sarkazam u pitanju, ne radi se o tome da neko ne zna uključiti ili isključiti auto arrange, nego se jednostavno pojavi tako, iako je opcija isključena.
 
Poslednja izmena:
@Stefan1995
ne,ne moras....
to sto ti izlazi Atačment 179987
neki driver nije dobro "legao" - imao sam slican problem sa audio
okaci generalije tvog kompa
 
Poslednja izmena:
@prijatelj.v
Mhm...
Intel G41tm P33 ploca, Amd Hd5450, 2gb ram-a, Intel E3300 2.5Ghz proc........ Jos nesto?
Skidam 10240 I izasao sam iz insajdera..
 
Jel to pitanje ili šta? Ako je sarkazam u pitanju, ne radi se o tome da neko ne zna uključiti ili isključiti auto arrange, nego se jednostavno pojavi tako, iako je opcija isključena.

Deinstalirao nod ali dzaba i dalje je isto, automatski se ikonice vracaju na levu stranu.
 
@prijatelj.v
Mhm...
Intel G41tm P33 ploca, Amd Hd5450, 2gb ram-a, Intel E3300 2.5Ghz proc........ Jos nesto?
Skidam 10240 I izasao sam iz insajdera..
zasto ?
zar nije interesantnije da malo eksperimentises I vidis - ustanovis sta je u pitanju ?
preview - insider Win 10 sluzi - koristi bas toj svrsi...
Inace,ako ovako razmisljas onda se vrati na 240 verziju dok ne izadje novi build,pozz...
 
Nazad
Vrh Dno