Šta je novo?

Garancija u BC Group KOJA ******ŠTINA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja instaliram OSX sa svim aplikacijama za cirka sat i po.
I nema podešavanja drajvera i ostalih džidža-bidža, sve radi out-of-the-box :)
 
:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje
 
Nikakve.

Win se podešava da radi, OSX radi :)
 
Prosečnih 5 do 6 sati oko reinstalacije sistema po računaru?
Zanimljivo, sve što si naveo (i još gomilu dodatnih stvari kome su potrebne) se može srediti za maksimalnih 3 sata.

Ako se zna i radi.
Što kod vas očigledno nije slučaj.

Bilo da zabušavate, bilo da radite na satnicu, bilo da jednostavno ne znate, bilo da je kombinacija tih faktora.
Ali ja se ne bih hvalio sa cifrom od 6 sati po reinstalaciji sistema.
To možeš da pričaš mušterijama da bi bile impresionirane, kod onih koji znaju o čemu se priča postići ćeš kontra efekat.

svi vi sto navodno znate sve, ocigledno svaka 3 meseca musterijama dizete sistem, nase jednom podeseno sve se ne menja do narednog upgrade, jednom instaliran sistem svi veoma dugo hvala jer je apsolutno sve pedantno podeseno. neretko se svaka skoro musterija vrati sa komsijom da se i njemu tako podesi, a malo je nezahvalno reci da ne znamo sta radimo kad firma posluje 25 godina sa 12 zaposlenih pri cemu svako od nas poseduje visok bar VII stepen obrazovanja iz oblasti informatike i sa po IBM specijalizacijama...ovo nije mesto za reklamu pa nemam potrebe da spominjem ime firme.
 
Bilo kako da ga podesis upropastice ga virusima tako da ti ta prica "do narednog upgrade-a" ne pije vodu.
 
sto bi ga uprastio virusima? postavis dobar antivirus ponekad proveris putem team viewera stanje, stavis antimalware dobar da ne opterecuje sistem. svi non stop na internetu i niko se nije zarazio...
 
svi vi sto navodno znate sve, ocigledno svaka 3 meseca musterijama dizete sistem, nase jednom podeseno sve se ne menja do narednog upgrade, jednom instaliran sistem svi veoma dugo hvala jer je apsolutno sve pedantno podeseno. neretko se svaka skoro musterija vrati sa komsijom da se i njemu tako podesi, a malo je nezahvalno reci da ne znamo sta radimo kad firma posluje 25 godina sa 12 zaposlenih pri cemu svako od nas poseduje visok bar VII stepen obrazovanja iz oblasti informatike i sa po IBM specijalizacijama...ovo nije mesto za reklamu pa nemam potrebe da spominjem ime firme.

Mozes li nam reci koja je firma u pitanju?
Siguran sam da niko nece zameriti ili shvatiti kao reklamu... A ako bas ne zelis, mozes mi odgovoriti i preko privatne poruke. ;)
 
Poslednja izmena:
nije samo vreme relevantan faktor vec znanje i visegodisnje iskustvo...ja sam rekao koliko otprilike je potrebno za prosecnu masinu sa obicno ddr2 memorijama, znaci oko 5 sati, ove novije visejezgarne masine mogu i 3-4 da zavrse...ti sto imaju i7 obicno ne nose u servis masine. nase serviseri imaju IBM UK sertifikate za hardver/softver usavrsavanje. Nije bitno ime firme zaista.
 
Poslednja izmena:
Ako ste stvarno takvi strucnjaci kao sto si opisao, zatrebacete...komsiji, meni, prijatelju. Nikad se ne zna.
Javi onda preko privatne poruke, pa da znam(o) za vas. :)
 
Poslednja izmena:
Mozes li nam reci koja je firma u pitanju?
Siguran sam da niko nece zameriti ili shvatiti kao reklamu... A ako bas ne zelis, mozes mi odgovoriti i preko privatne poruke. ;)

imas PM, nemam ovlascenje da javnom iznosim ime firme niti je iskreno to za ovu temu bitno.
 
Bez uvrede druže nisi pokazao ni znanje ni iskustvo.
Ono što jesi pokazao je ovo.
instalacija sistema podesavanje i instalacija drajvera i osnovnih propratnih programa i runtimeova kao i samo podesavanje sistema kod nas u servisu se radi po 5, 6 nekad i vise sati.
 
Bez uvrede druže nisi pokazao ni znanje ni iskustvo.
Ono što jesi pokazao je ovo.

iskreno druze ja nisam u obavezi da nista tebi pokazujem, ja sam samo preneo kako je to u ozbiljnoj firmi kojoj je stalo do klijenata, do firmi itd..ako ikad dodjes u firmu iskustvo i znanje ce ti biti demonstrirano a usavrsavanje imamo i na silnim inostranim diplomama, dokazivano je kome je bilo potrebno.
 
isti posao ne mogu nikada da urade, jer se kod nas sve vodi po protokolu u koji oni nemaju i nikada nece imati uvid...a kako se vode ne znam, pise im u strucnoj spremi obicno...sve pise na papiru :)
 
Nadam se da nisam omašio grupu, ali ostao sam u šoku skroz.
Naime, hteo sam da pazarim neku grafiku koja je kupljena u okviru konfiguracije u BC Group prodavnici, fiskalni račun na konfiguraciju, sve po PS, i reko aj da proverim oko garancije i javi mi se neki lik i kaže:
"Garancija važi samo na ceo računar a ne na pojedinačne komponente. Ukoliko se kartica izvadi iz računara i tako reklamira gubi se pravo na reklamaciju"

Da li je ovo zakonom dozvoljeno?

U pitanju je MSI GTX 770 grafička kartica

To je ona sto je na kp bila za 170-190e bila?
 
@KodMeneJeRadilo
Ne znam šta bih još dodao a što već nisam napisao.
A i zagazili smo u off uveliko.
Oni koji su se kasnije uključili radi se o ovome.
Od mene dovoljno.


instalacija sistema podesavanje i instalacija drajvera i osnovnih propratnih programa i runtimeova kao i samo podesavanje sistema kod nas u servisu se radi po 5, 6 nekad i vise sati.

Prosečnih 5 do 6 sati oko reinstalacije sistema po računaru?
Zanimljivo, sve što si naveo (i još gomilu dodatnih stvari kome su potrebne) se može srediti za maksimalnih 3 sata.

Ako se zna i radi.
Što kod vas očigledno nije slučaj.

Bilo da zabušavate, bilo da radite na satnicu, bilo da jednostavno ne znate, bilo da je kombinacija tih faktora.
Ali ja se ne bih hvalio sa cifrom od 6 sati po reinstalaciji sistema.
To možeš da pričaš mušterijama da bi bile impresionirane, kod onih koji znaju o čemu se priča postići ćeš kontra efekat.
 
Oni koji su radili stotine podizanja sistema znaju vrlo dobro da podizanje wina na nekom ubogom Athlonu XP ili Prescottu sa vrljavim hardom može da potraje i 6-7 sati (sve sa bekapovanjem i kompletnom instalacijom).
 
+1

To stoji. Ali se na takvim masinama u 2015. i ne instalira Bog zna kakav software... ;)


Slazem se sa poolmaker-om, debelo smo zagazili u offtopic. Dosta je. :)
 
Poslednja izmena:
Oni koji su radili stotine podizanja sistema znaju vrlo dobro da podizanje wina na nekom ubogom Athlonu XP ili Prescottu sa vrljavim hardom može da potraje i 6-7 sati (sve sa bekapovanjem i kompletnom instalacijom).

toliko bas matori vise ne dolaze ali i ovi noviji pentium dual core ili neki x2 isto umeju da otegnu posao...jos kad imaju gomilu toga za bekap...ali dobro bar ima neko ko razume situaciju :)
 
Moji roditelji uzeli ovaj sa stikerom (boli njih briga za to), bezveze totalno. Kao da imaš auto, a ne smiješ mu haubu otvoriti.

Pa ja bih nekad i izduvao taj računar, da ne bih tad zeznuo nešto? Hajde da su na neki način ograničili da smiješ da otvoriš kućište, ali npr. da ne smiješ vaditi komponente jer je ovako totalno besmisleno.
 
Poslednja izmena:
svi vi sto navodno znate sve, ocigledno svaka 3 meseca musterijama dizete sistem, nase jednom podeseno sve se ne menja do narednog upgrade, jednom instaliran sistem svi veoma dugo hvala jer je apsolutno sve pedantno podeseno. neretko se svaka skoro musterija vrati sa komsijom da se i njemu tako podesi, a malo je nezahvalno reci da ne znamo sta radimo kad firma posluje 25 godina sa 12 zaposlenih pri cemu svako od nas poseduje visok bar VII stepen obrazovanja iz oblasti informatike i sa po IBM specijalizacijama...ovo nije mesto za reklamu pa nemam potrebe da spominjem ime firme.

Ajd sad odluči se što se znanja i iskustva tiče, imaš ga ili nemaš

Ovde
http://forum.benchmark.rs/showthrea...70k-ili-nije&p=4269891&viewfull=1#post4269891

pišeš

ako neko ima vremena da pomogne neiskusnom bicu zahvalan...

što i jeste u skladu sa ostalim tvojim pitanjima u toj temi.
 
Poslednja izmena:
sto bi ga uprastio virusima? postavis dobar antivirus ponekad proveris putem team viewera stanje, stavis antimalware dobar da ne opterecuje sistem. svi non stop na internetu i niko se nije zarazio...

Ne postoji Antivirus koji ce da zastiti kada krenu da klikcu na sve zivo sto se pojavi na ekranu.
 
Upravo tako, A ne samo Instalacija par klikova. Pa se posle korisnici hvataju za glavu ili sve radi po "default-u". Za pravu instalaciu podesavanje operativnog sistema, i par paraticeih programa minimalno treba 5 do 6 sati. Da bi sve bilo kako treba.
 
Можда нека фирма која ради више инсталација недељно може да убрза посао. Спреми се паковање са свим апдејтима за све ОС који могу да наиђу, спреми се неки пакет драјвера (мада ту нема превише посла и одради се и дисковима који долазе уз хардвер мада не мора да значи да ће да их буде) и релативно брзо може да се инсталира. Неко стално води рачуна о апдејтима и скида их па спреми за инсталацију и посао може релативно брзо да се одради.

Друга прича је ако се све инсталира и подешава редовним путем. Ако је неко скоро инсталирао Windows 7 (па још верзију без SP1) и после крене са редовним ажурирањима, онда ни 5-6 сати не мора да буде довољно. Чак и када се крене са 7SP1, опет има доста посла.
Инсталација 8.1 је већ друга прича, то би требало да траје доста краће јер има и мање апдејтовања.

П.С. Радим са хардвером ... од када се појавио. ;) Тачније, ту мислим на PC варијанте, мада јесам радио са разним хардвером и пре појаве поменутог. Први PC је био х86 са два флопија уз dos 2.11 или тако неки.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno