Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Da su tako razmisljali oni koji su otvorili teme kriptovalutama mi bi za njih saznali iz novina tj onda kad je vec bilo kasno za ulazak. Prije smo javljali svima ovdje kad izadje neki koin koji je isplativ za kopanje a sad se cuti.
 
Da su tako razmisljali oni koji su otvorili teme kriptovalutama mi bi za njih saznali iz novina tj onda kad je vec bilo kasno za ulazak. Prije smo javljali svima ovdje kad izadje neki koin koji je isplativ za kopanje a sad se cuti.

mnogi na benchu znaju sta je isplativo i cute,ja sa slucajno saznao uz obecanje da cu i ja da cutim...ja kao mali miner to poverenje velikih necu da izigram
 
ma ok, ovo me podseca kao na faksu, kad nesto znas saletaju te da im objasnis, posle kad ih pitas sitnicu oni se prave tose, neznaju nista :D
 
ma ok, ovo me podseca kao na faksu, kad nesto znas saletaju te da im objasnis, posle kad ih pitas sitnicu oni se prave tose, neznaju nista :D

Nesicu,nece da im unistis sve slobodne IP adrese,zato niko nece da ti kaze,a najgore je od svega ako izgubis omiljenu IP adresu i niko nece da ti vrati :)
 
nismo mi tako sitni kao sto mislis,uzmi npr neki nepoznati novcic koji ima relativno mali volume i da na njega zajase ceo bench,istog dana bi nestli buy orderi i isplativost bi se drasticno smanjila...Jesi namestio miner da ti kopa u fullu?

otkud znam koliko je full za kartice 7950 i 280x?? 7950 po onom gore conf fajlu kojeg sam sam sklepao bez HW gresaka bacaju po 1,1Kh/s sto je malo i ne isplatvo u odnosu na FTC...
 
ma ok, ovo me podseca kao na faksu, kad nesto znas saletaju te da im objasnis, posle kad ih pitas sitnicu oni se prave tose, neznaju nista :D

napisao sam neki tekst, pa sam ga obrisao. hteo da objasnim koliko su ljudi ljubomorni i zavisni, al ipak sam se suzdrzao.
 
ako nekom treba za neoscrypt kernel sa minerom 5.1.0 koji kopa 360 po kartici na 280x nek me PM
 
koji pool valja za shark, na oficijalnom nece ni da radi
 
Da li Cgwatcher (pod device tabom) pokazuje def napon ili koliki je trenutno na krti? Pitam jer vidim da AB kao i GPU-Z pokazuju skoro isti undervolt (sa njihovim medjusobnim odstupanjem) dok CG pokazuje mnogo veći napon.....:trust:
edit:
nemam mogućnost fizičkog merenja napona
 
Poslednja izmena:
nemam mogućnost fizičkog merenja napona

Reši to, tako je najbolje.

Kada sam modovao MSI 280X, tako sam proveravao da li sam nešto uradio kako treba, iako to može da se vidi na primeru manjih temperatura GPU-a.

Takođe, unimerom (voltmetrom) vidim da MSI AB uopšte ne spušta napon VRAM-a, prilikom pomeranja klizača, i dalje je 1,6 V. Moraću to nekako da rešim, samo da se nakanem.

Eventualno, možeš pogledati HWinfo, mada verujem isključivo voltmetru.
 
Poslednja izmena:
To je verovatno "nazivni" napon karte. Tj. napon sa kojim je fabrički došla ili je možda u pitanju UVD stanje, koje učitava. Ili tako prepoznaje u zavisnosti od ASIC-a. (tabela napona u VBIOS-u)

Imaš 2 VRM kontrolera, jedan je za GPU, a drugi za VRAM.

Najbitnije je (po meni) ovde, da ti se vrednosti GPU VRM Voltage Output i VDDC u GPU-Z slažu. To je bar neki dokaz da je undervoltovano.

Inače, proširi prvu kolonu u HWinfo, pa napiši koji je VRM kontroler u pitanju ili idi na informacije u MSI AB. Ako može, čisto informativno.
 
Poslednja izmena:
To je verovatno "nazivni" napon karte. Tj. napon sa kojim je fabrički došla ili je možda u pitanju UVD stanje, koje učitava. Ili tako prepoznaje u zavisnosti od ASIC-a.

Imaš 2 VRM kontrolera, jedan je za GPU, a drugi za VRAM.

Najbitnije je (po meni) ovde, da ti se vrednosti GPU VRM Voltage Output i VDDC u GPU-Z slažu. To je bar neki dokaz da je undervoltovano.

Inače, proširi prvu kolonu u HWinfo, pa napiši koji je VRM kontroler u pitanju ili idi na informacije u MSI AB. Ako može, čisto informativno.
Hvala na podršci :)

2015-07-06_164521.png
 
Sad sam tek primetio nešto. :D

GPU clock je 1000 MHz, a napon je navodno oko 970 mV. To mi malo deluje nemoguće. :D Zato ja uvek preferiram voltmetar.

Pre će biti da je ovo 1019 mV, to već ima nekog smisla.

U HWinfo je izgleda samo šturo, možda ima u MSI AB u informacijama pod VDDC cotroller.
 
Poslednja izmena:
@karanovicz to su velike razlike za VDDC bio on 970mV tj. 1019mV u odnosu na 1140mV i lako mozes po razlici temperatura da vidis da li tacno pokazuje ukoliko vec nemas spomenuti unimer, brzeg nacina nema.
 
kako merite preko unimera, opteretis grafiku pa na konektore izmeris?
 
Da, ali ne na konektorima. Verujem da su retke takve karte, sa takvim izvodima. Meri se napon na krajevima induktiviteta.
 
Najverovatnije je kod karanovicz-a, je problem što je modovani VBIOS flešovao sa atiwinflash-om. Nemojte nikada to da radite, to radite isključivo preko atiflash-a u DOS-u. I sam sam osetio frakenkenštajna na svojoj koži, usled atiwinflash-a davno, mereno rudarskim godinama. :D
 
Jel neko probao da kopa na win 10 ?
 
pozdrav,

negde sam citao, ali sada ne mogu da pronadjem, koji sofrware se koristi za restart minera ako pukne, nasao sam dosta nekih programcica, ali svi su vezani za proces ili aplikaciju, nisam uspeo da podesim da mi ponovo pokrene bat file...


hvala
 
Cgwatcher
 
:d:smash: . Ako budes jos experimentisao javljaj ;)
 
Nazad
Vrh Dno