Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obicno se telefoni proizvode oko godinu dana (ima i izuzetaka, ali ne mnogo), pa racunaj srednju vrednost od datuma izlaska (imas na GSM areni), tj 6 meseci. Tako ne mozes da se zeznes vise od par meseci (najracionalnije je mozda racunati da je napravljen u prva 3 meseca postojanja, jer se tad proizvede 80% ukupne kolicine da pokriju trziste, kasnije se samo popunjavaju zalihe uglavnom). Mada, od dosta stvari koje bi trebalo da te zanimaju, mislim da je starost telefona najmanje bitna. Bitnije je da li je popravljan, dekodiran, drzi li dobro vezu i slicno.
 
Poslednja izmena:
ma slazem se za starost, starost je mozda najveci problem za bateriju.

a ovo na kraju sto si rekao je upravo to sto ce svaki prodavac da precuti i da kaze da se sve vidi na slikama...

ili sto bi jedan prevarant rekao, 'to je fabricki tako, trebalo je da se raspitas pre kupovine' i ne pada mu na pamet da vrati novac iako sam ga nazvao 10min po prijemu posiljke.
 
neracionalan sam sto me zanima koliko je star uredjaj koji planiram da kupim?

ako je to neracionalno, sta onda da ocekujem ako se ispostavi da telefon baguje pa treba da radim povracaj para u okviru radne garancije?

pre ce da bude da prodavac u tom slucaju razmislja neracionalno po principu 'ta i ta je cifra, sta si ocekivao, budi srecan'
Neracionalno je zato sto prodavac koji preprodaje polovne stvari iste i nabavlja polovne, i nema pojma njihovu istoriju, a ti bas od njega to trazis.

Znaci moze ili da te laze ili da ti kaze iskreno da ne zna, ti ako si realan znas i sam da on stvarno ne moze da zna taj podatak.

Ako te brine stvarno koliko je star uredjaj koji hoces da kupis, ili ne umes da procenis njihovo stanje, mislim da ne bi trebalo da gledas polovne uredjaje.
 
ne - promasena je poenta skroz. nije problem starost modela, vec prosto pitam - da li kod takvih preprodavaca rec o radnoj garanciji 15 dana zaista vazi ili se prave ludi ako se nadje neki skriveni kvar?

posto, ako ne zna za starost, onda sigurno nema vremena da testira svaki telefon pre prodaje.
 
Poslednja izmena:
Ova poslednja rečenica ti nema nikakvu uzročno-posledičnu vezu.

Kakve veze ima to što ti neko donese u radnju telefon da ti proda bez papira koji bi bili dokaz o starosti, sa tvojim slobodnim vremenom...
 
@vladimir

Pa sad, nemoj da vrdas :) napravio si pitanje oko starosti. A to da li vazi garancija kod tog konkretnog lika-nismo vidoviti pa da mozemo da znamo. Ako trazis sigurnost, pravac radnja. Ako trazis dobru cenu, oglasi. Ako trazis oba-"i tata bi sine",ali to nema. Cim neko prodaje nesto sto je sigurica, to se ogleda na cenu, jer niko nije boodala.
 
Poslednja izmena:
... vec prosto pitam - da li kod takvih preprodavaca rec o radnoj garanciji 15 dana zaista vazi ili se prave ludi ako se nadje neki skriveni kvar?
To ti niko ne moze reci, pa cak ni sam prodavac jer sve zavisi od konkretne situacije.
Apsolutno nista ne obavezuje prodavca da te ispostuje osim njegove dobre volje.

Ako to ne shvatas, opet ponavljam, najbolje da zavrsis kupovinu u regularnoj prodavnici.
 
"radna garancija" i "pisana garancija nase radnje/servisa" su garancije sa kojima mozede du*e da obrisete. Uvek je bolje platiti malo vise i uzeti telefon koji ima garanciju uvoznika koja jedina vazi u SRB.
 
Jel neko imao iskustva sa clanom KP Fantasterefic? Vidim koje ocene ima, povoljne cene a ja razmisljam o novim komponentama (1000€)....
 
Jel neko imao iskustva sa clanom KP Fantasterefic? Vidim koje ocene ima, povoljne cene a ja razmisljam o novim komponentama (1000€)....

strasan decko sve preporuke, do 12.og je na odmoru pa ne zameri ako je nedostupan ili ti odgovori na kp za dan dva. 15.og ide u sledecu turu nabavke.
 
Poslednja izmena:
Za te pare isplati se otici mu na gajbu,makar ziveo na drugom kraju zemlje.
 
Slažem se.
1K evra poručivati "na slepo" preko KP je ipak pozamašan rizik.
 
...ili podeliti kupovinu u vise "paketa" i smanjiti rizik.
I to je dobar savet [emoji106] Planiram nov PC i usteda je i vise od 100€ ako uzmem na KP. Da je rizik, jeste, a ja nemam para za bacanje (to mi je otpremnina sa posla), medjutim da sednem u auto i odem licno opet izadje na isto (skoro 700km tamo i ovamo) [emoji53]
 
Jel neko imao iskustva sa clanom KP Fantasterefic? Vidim koje ocene ima, povoljne cene a ja razmisljam o novim komponentama (1000€)....
Pre nedelju dana. Pazario tri komponente u vrednosti od 250€. Nasao mi napajanje koje sam trazio, koje nema u Srbiji da se kupi. Covek je prva liga, bukvalno smo se dogovorili u 5, 6 razmenjih poruka.
Porucio delove u utorak, kod njega stiglo u sredu uvece, meni poslao u cetvrtak ujutru, stiglo mi u petak ujutru.
 
Možda nisam bio dovoljno jasan...
Što se tiče dotičnog "mađara" ja imam samo reči hvale, iako sam kupovao samo jednom. Sve pod konac, kako smo se i dogovorili.
Ali nije zgoreg biti na oprezu, nikad se ne zna.
 
ja sam od njega uzeo za 1500e on je kupio od svojih para i doneo u bg, inace je iz ns, nije bilo nista unapred. licno sam preuzeo. nema problema sa njim.
 
Crko tv uzet u radnji preko madjara.
Nisam dobio racun, samo papir sa datumom kupovine.
30 dana proslo i nista.
Sta da radim?
 
da li si kontaktirao osobu od koje si kupio tv? i daj da vidimo ko je u pitanju.
 
Kupljen u radnji preko madjara????? Sta to znaci, ili je u radnji, ili preko madjara?? Ako je uzet u radnji, nosis u istu. Ako je preko madjara, zavisi od vaseg dogovora, dal sam resavas reklamaciju ili on preuzima na sebe. Ako on preuzima,zoves coveka. Ako ti preuzimas, nosis u HU ili nadjes nekog preko KP koji radi to za novac.
 
https://www.kupujemprodajem.com/756486--nebojsa-svi-oglasi.htm

Njegov kp nalog.

Njegove reci: Ako je tv udario grom, spalila losa instalacija, ubio signal od kablovske televizije, itd itd.. Onda nista od garancije.


Fingon.

Zvao sam ga i dobio sam adresu radnje.

Otisao sam u radnju i dobio sam tv.

Nisam dobio racun.

Rekao mi je dve godine od datume uzimanja vazi garancija.
 
Poslednja izmena:
grmljavina nije bilo, spaljen nije sigurno jer bi sve smrdelo, signal od kablovske (mislim stvarno) samo ti njemu posalji tv ako ste se dogovorioi pa nek madjari utvrdjuju ne daje on garanciju pa da propisuje uslove. (a i ti nasao od koga da kupujes ima jedva 12 ocena od cega jednu kao kupac)
 
Poslednja izmena:
grmljavina nije bilo, spaljen nije sigurno jer bi sve smrdelo, signal od kablovske (mislim stvarno) samo ti njemu posalji tv ako ste se dogovorioi pa nek madjari utvrdjuju ne daje on garanciju pa da propisuje uslove. (a i ti nasao od koga da kupujes ima jedva 12 ocena od cega jednu kao kupac)

A j.. sad..

Racunam ima radnju, radi to vec 10 godina i vise..

Trebao sam u winwinu uzmem teslu i to je to...

Posle j.... nema kajanja. Lepo kaze nas narod.
 
А да ли су сви продавци који су супер отварањем кп налога добили сто позитивних оцена? И тај фантастеРрифик кога хвалите је некад имао 10 + . Или треба да отворе по 100 лажних огласа и да им познаници ударају плусеве? Па мора се од нуле кренути у свему.
 
Kod nas bi ti rekli da je fizičko oštećenje i ne važi garancija. Zezanja bez.

Nisu naše garancije nešto što možeš smatrati pouzdanim, jer sve više i više zavlačenja se javlja svakim danom od dobrog broja uvoznika/servisa.
 
А да ли су сви продавци који су супер отварањем кп налога добили сто позитивних оцена? И тај фантастеРрифик кога хвалите је некад имао 10 + . Или треба да отворе по 100 лажних огласа и да им познаници ударају плусеве? Па мора се од нуле кренути у свему.

ozbiljni prodavci za 3 meseca skupe bar 100 ocena...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno