Šta je novo?

A4 Tech-Bloody Multi-Core Gun3 Gaming Mouse V7

nekom odgovara ovo,nekom ono,sto ljudi dvesta saka. :) moraces sam da cackas nem're drugojacije.

gibo:

kako 'leba ti na 500hz precizniji mis?jedino da je do senzora da na 1000hz krepaje.osvezavanje je egzaktna rabota,duplo brze komunicira mis sa kompom na 1000hz,duplo se smanjuje vreme od tvoje reakcije dok komp primi komandu,nemere nikako biti preciznije ne dopustaju ni fizika ni biologija. :) jedino objasnjenje je da je tebi monitor bas spor,pa tih 2ms ne igra ulogu (mada u teoriji sto je kasnjenje vece vise ces da primetis razlike) a da na 1000hz senzor baguje.bas danas slucajno ostavih 125hz i udjoh na server na CW i iz momenta sam osetio da krosher nece nigde. :)

ko je dokon i ko ima vere u ovaj forum nek' jednom za svagda demisifikuje ove stvari u jednoj lepoj stiki temi na ovom podforumu i/ili na podforumu za monitore.
 
Slobodno na 1k stavi, a CPI je meni na 1000 ponekda i 1200 @ ti si legenda ako uspes da igras pucacinu na 3200 znaci nema sanse :D

ja koristim 1400 do 1600 je kod mene (default sensitivity u windowsu da ne bi imao acceleration).
Zavisi dosta od podloge koju koristis i kako ti volis da koristis misa ...
 
nekom odgovara ovo,nekom ono,sto ljudi dvesta saka. :) moraces sam da cackas nem're drugojacije.

gibo:

kako 'leba ti na 500hz precizniji mis?jedino da je do senzora da na 1000hz krepaje.osvezavanje je egzaktna rabota,duplo brze komunicira mis sa kompom na 1000hz,duplo se smanjuje vreme od tvoje reakcije dok komp primi komandu,nemere nikako biti preciznije ne dopustaju ni fizika ni biologija. :) jedino objasnjenje je da je tebi monitor bas spor,pa tih 2ms ne igra ulogu (mada u teoriji sto je kasnjenje vece vise ces da primetis razlike) a da na 1000hz senzor baguje.bas danas slucajno ostavih 125hz i udjoh na server na CW i iz momenta sam osetio da krosher nece nigde. :)

ko je dokon i ko ima vere u ovaj forum nek' jednom za svagda demisifikuje ove stvari u jednoj lepoj stiki temi na ovom podforumu i/ili na podforumu za monitore.

500hz ili 1000hz ne znaci puno kada imas high latency na monitoru
 
Poslednja izmena:
kod mene je razlika u 8 i 6 ms,8ms osecam na scope-u.za vas sto slajfate sa 1400+ CPI kapiram da vas boli djana. :) mi oldskul low CPI igraci bi igrali na CRT-ovima da ih imamo gde.
 
Kakav je ovaj mis sto se kvaliteta tice? Vidim da ga dosta vas poseduje. U kakvom su stanju oni kupljeni davno, medju prvima? :D
Razmisljam se izmedju V7M, gigabyte m6900 ili neceg slicnog.
U sustini mi i ne treba za Gejming. Ponekad LoL/CS ali to je minimalno.
Uglavnom sam za racunarom te mi treba neki mis koji mogu lepo da koristim. Da je veliki, da je kvalitetan(Uspeo sam da zeznem 3 misa u roku od par meseci. Uvek ode skrol prvi, ali su sva tri bila ona Genius-a od po 500 kinti), da je "udoban"..
 
Mene moj V7M odlicno sluzi. Da ga ne ureknem. Stvarno za te pare je odlicna kupovina i nikakve zamerke nemam. Isti je kao i prvog dana, mada koristim ga oko 3m samo.
Dosta dobar kvalitet izrade, precizan, dobar softver sa dosta podesavanja...

E da i ne smrdi. :d
 
moj ne smrdi. :) ja imam malo skuplji bladi doduse.moj vec preko pola godine radi savrseno.sto se mene tice nek' izdura bar jos 3-4 meseca (da kucnem o drvo) i prosto mu bilo,opet bih ga uzeo,koliko lepo radi.toliko lepo da cim se kod nas pojavi njihova jos ozbiljnija varjles varijanta dajem pare bez razmisljanja,pa i vece. :)
 
R7 jos malo dismr cak i posle 2-3 meseca. A u poslednjih nekoliko dana je nesto poceo da baguje-preskace i pored toga sto je risiver na max. pola metra, direktno usmeren, ali cu sacekati jos par dana da vidim da li ce se ponoviti.

U svakom slucaju dobar odnos cena kvalitet (posebno kada se zna da je to bezicni mis za 20e sa svim svojim kvalitetima za tu cenu) ali sumnjam da ce izdrzati preko 2 godine upotrebe (a nisam gamer, mesecima nisam igrao nista osim malo cs). Znaci za tu cenu ok ali nista vise od toga, ko ima pare i hoce da izdvoji preko 40, 50e za bezicni mis neka to i uradi ;) A4 je ''socijala'' resenje i kada se tako posmatra vredi kupiti njihove miseve.
 
Poslednja izmena:
polako,nemoj bas odmah da optuzujes mis,a toliko pipava stvar kao vajrles pored modema,kompa,zvucnika,monitora...isprobaj sa kanalima,prvo neparnim,pa sa uparivanjem itd.nisi hteo kabal,red je i da ne budes plag en plej ili kanta stava. :)
 
Ne znam, u pocetku sam bio veoma zadovoljan sa R7 a sada sam ''samo'' zadovoljan kupovinom :) Ja sam navikao na premium proizvode i da sve radi krsteno, ne znam sta je moglo da smeta misu.. podloga je crna i cista, neka A4, risiver usmeren ka misu i na 30cm udaljenosti, kada se zavalim da gledam film nekada radi savrseno a nekada koci mada veci deo vremena radi kako treba.

Ma ne zalim te male pare koje sam dao za R7, samo pisem o onome sta sam primetio :) Jbga, bilo mi malo nerealno da platim mis 50e+ a niti sam gamer niti jedem lebac od nekih tamo zahtevnih programa..

Nervira me jos to sto levi klik ume malo da promeni zvuk, ne uvek ali se desava.. sta bi tek bilo da przim igrice ko besposleni klinac 30h+ nedeljno?

I da, back/forward tasteri su stvarno kao sa misa od 500 din, bas odudaraju od ostatka R7 i po kvalitetu plastike a i po osecaju kada se pritisnu, smesno.
 
Poslednja izmena:
isto ti je sa svakim vajrles misem,ako imas smetnje uticace i na rad,i to treba prvo da se procacka.prosto takva je tehnologija,nema to veze sa brendom i OEM-om.a ionako sve ti je na par klikova,nemo' si lenj. :) zbog tih klikova sam i ja isao na ovaj mis,tj zbog omrona,nije mi bilo realno da bas sve dobijes za tolicno para,a kako su ostali misevi sa omronima bili taman tu negde sa ovim,ispalo je na kraju da me je a4tech castio bezicnu funkciju.za back i fwd se slazem,za sad jedina ozbiljna mana koju bih ja licno pripisao.ocekivao sam da ce guma da ode na mom misu,ali zacudjujuce,kao nova je,a mis se esktenzivno koristi.
 
Pazi, nemam ruter, wireless za fon 'vatam iz komsiluka kad zatreba :d

Ali je cinjenica da sa signalom (za sada) vise baguje ovaj R7 nego mali, socijalni Logi M175/185 (koja je vec oznaka) od 10, 15e. Kako njemu nista ne smeta? Jos je njegov risiver bio pozadi na kucistu a ovaj A4 je dosta blizi R sedmici..

Mada to ''preskakanje'' nije tako cesto ali se desavalo ovih dana. Videcu kako ce da se ponasa u nastavku koriscenja. Mada moram da ponovim, za ove pare mozda i ne treba da se zalim na te 2 tastera od krs plastike ali ocekujem da bezicna konekcija radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Smrdi i moj A9 ali za te pare je savrsen u svakom smislu <3 Avago/Omron je dobitna kombinacija.
 
Poslednja izmena:
mozda je samo do toga da je logija zapao kanal sa manje interferencija.nema pravila,bukvalno moze da se desi da nikad ne skapiras izvor inteferencije,nije uopste pravilo da mora da je do nekog tvog uredjaja.najlakse je okriviti spravu pa u kantu. :) procackaj kanale,moj gt630 je bagovao zbog nekih gremlina kad sam se preselio toliko da sam bio uedjen da je to toga dok me nije ortak seo i ubedio da procackam kanale.koliko se secam,11ti je bio dobitni,lokovao i nikad problema,eno ga drlja kod burazera kao sat posle nemam ni ja pojma koliko godina.
 
odem ja u prodavnicu ovih dana sa idejom da kupim nekog najjeftinijeg bezicnog misa za tablet, jer kuci za stoni koristim logitech g700, i gledajuci miseve rekoh aj nemoj ovaj najjeftiniji, daj neki logitech, onda pogledam logitech misa od 1500 dinara i rekoh aj njega cu, i onda gledam aj ovaj v7 je samo malo skuplji aj njega da uzmem, posto prosle godine sam uzeo jedan za devojku i sa njim smo skroz zadovoljni. ovaj sto sam sad uzeo je drugaciji od onog sto smo pre kupili, ima crvene one klizace ispod i deluju kao da su metalni (??), a i senzor je malo drugaciji, nije onako ravan kao kod starog v7, nego ima rupu :d koja je finta sa tim jel zna neko? sta su menjali? na bolje ili na losije? inace sam toliko zadovoljan misem, klik mi se jako svidja i resio sam da ga zadrzim za desktop masinu, a g700 sad nosam sa sobom i koristim ga za tablet, ipak mi je bolji za to jer je bezican kad radis sa laptopom sto manje kablova to bolje.

edit: sad malo citam temu, vidim ima neki v7m, koja je finta sa njim? esam se zezno sto sam uzeo v7 sada?
 
Poslednja izmena:
R7 jos malo dismr cak i posle 2-3 meseca. A u poslednjih nekoliko dana je nesto poceo da baguje-preskace i pored toga sto je risiver na max. pola metra, direktno usmeren, ali cu sacekati jos par dana da vidim da li ce se ponoviti.

U svakom slucaju dobar odnos cena kvalitet (posebno kada se zna da je to bezicni mis za 20e sa svim svojim kvalitetima za tu cenu) ali sumnjam da ce izdrzati preko 2 godine upotrebe (a nisam gamer, mesecima nisam igrao nista osim malo cs). Znaci za tu cenu ok ali nista vise od toga, ko ima pare i hoce da izdvoji preko 40, 50e za bezicni mis neka to i uradi ;) A4 je ''socijala'' resenje i kada se tako posmatra vredi kupiti njihove miseve.

I kod mene je poceo da preskace i zahebava iako je odmah pored prijemnika pa je ekspresno odleteo. I dalje stojim iza toga da su "stari" X7 bili za klasu bolji (osim skrola).
 
Pa eto, jbga ocigledno da se nekima desavaju ti problemi. Kad pomenu skrol, sa njim sam zadovoljan u sustini, valjda nece poceti da trokira.

Neka ovog R7.. valjda se nece ponavljati ta preskakanja u vecoj meri.

Ima li CM neku bezicnu verziju Sentinela ili uopste neki mis bez zica a da moze da se kupi kod nas? Cisto da imam u rezervi kao opciju ako me mnogo iznervira R7.
 
odem ja u prodavnicu ovih dana sa idejom da kupim nekog najjeftinijeg bezicnog misa za tablet, jer kuci za stoni koristim logitech g700, i gledajuci miseve rekoh aj nemoj ovaj najjeftiniji, daj neki logitech, onda pogledam logitech misa od 1500 dinara i rekoh aj njega cu, i onda gledam aj ovaj v7 je samo malo skuplji aj njega da uzmem, posto prosle godine sam uzeo jedan za devojku i sa njim smo skroz zadovoljni. ovaj sto sam sad uzeo je drugaciji od onog sto smo pre kupili, ima crvene one klizace ispod i deluju kao da su metalni (??), a i senzor je malo drugaciji, nije onako ravan kao kod starog v7, nego ima rupu :d koja je finta sa tim jel zna neko? sta su menjali? na bolje ili na losije? inace sam toliko zadovoljan misem, klik mi se jako svidja i resio sam da ga zadrzim za desktop masinu, a g700 sad nosam sa sobom i koristim ga za tablet, ipak mi je bolji za to jer je bezican kad radis sa laptopom sto manje kablova to bolje.

edit: sad malo citam temu, vidim ima neki v7m, koja je finta sa njim? esam se zezno sto sam uzeo v7 sada?
Ti imas bas tu v7m verziju. "m" je od "metal" koji se odnosi na slajdere. Pisano je ovde na temi za to i koliko se secam, kao kroz maglu, da su "m" bolji, ali neko ce ti vec odgovoriti.

P.S. Moram da pitam, sta ce ti mis za tablet? I kako to uopste koristis? Stavis ga na postolje ili...
 
da, ali i na misu i na kutiji pise v7 :D nema pametnija posla a4 tech nego da mene zeza :D

2015-06-03-2725.jpg


ne sluze svi tableti za zezanje :p ja ovaj moj koristim kao desktop replacement kad nemam bolje, tj. nisam kuci.

15341-img9105s.jpg
 
ne znam koliko je pametno imati ove metalne klizace dole, bolje bi mu bilo da mi ne pocepa podlogu, ima da leti kroz prozor, skuplja mi podloga od misa :d
 
Itekako je pametno, ja drljam mis po kvalitetnoj podlozi i nista :) sve je kao i kad je otvorena iz kutije.
 
Poslednja izmena:
Koristi neko bez podloge? :D
Ja u zivotu podlogu nisam koristio, a niti imam mesta za nju na stolu. :p
 
postoje podloge koje su bas male, moras da imas toliko mesta na stolu inace ne bi imao gde da vozis misa.
 
Ma na stolu mi je gomila gluposti..Misa vozim kroz lavirint pomocu same magije :D
 
8fa8987de2c4639f19c0b969125816c9.jpg
Ja gotivim ove medium size, sve ostalo mi je bzv...mada i ovu ponekad svucem sa stola :D super lepak? :D

Offense Armor Gaming Mouse Mat- Smooth Surface
Model:B-071 (Medium)
Dimension: 35cm * 28cm * 0.4cm
 
Bratu mi je potreban bezicni mis, da sa njim moze igrati WOT ali i da ga stalno i dugo koristi za Aauto CAD. Ne zeli mis sa mnogo digmica, da mu ne klacka levo/desno tockic, odnosno da se moze iskljuciti, deaktivirati funkcionisanje tastera za "klackanje" a tockic moze da radi kao treci taster pritiskom na dole, pozeljno je da ne mora svaki dan da puni misonju i naravno CENA, stipsa ne da mnogo para :d... tako da je mene zapalo da mu nadjem nesto i sada ja pitam vas za savet i misljenje.

Ja sm mu izbor suzio na A4 TECH Bloody R8-1 i na A4 TECH R8M-1.

Kakav je Bloody R8-1 ?
Radi li dok je na usb kablu i puni se?
Da li mu je potrebna podloga da bi dobro radio (ne bolje vec dobro)?
Koliko mu traje baterija (dana, sati), odnosno koliko se cesto mora puniti?
Da li se prazni dok nista ne radi, dok ga ne koristite? Recimo odete na odmor pa kad se vratit treba li odma na kabl?
Kakav je kad ga poredimo sa Logitech G700s, M705 ili sa Performance MX ?
Sta bi ste vi jos ispricali o njemu...?

U cemu je razlika izmedju A4-RT5A i A4-RT5 ? Da li je (su) bolji od Bloody R8-1, zasto, kako, koliko ...?
 
Ima neko problema sa skrolom na V7 kada se PC probudi iz sleep/hibernate moda?
Skrol jednostavno ne reaguje. Kada ga iskljucim pa ukljucim u PC normalno radi..
Ovo do misa ili do onog njihovog programa Bloody 5?
 
p307:

mislim da je svako od pitanja odgovoreno i na ovoj i na par drugih tema.ja sam na ovoj cak dva puta pisao detaljne utiske o rt5a,a o razlikama sa tim drugim modelom ne bih znao.i vise puta ti je odgovoreno,svaki bladi bezicni moze da se koristi dok se puni,jer usb konekcija na samom misu sluzi samo za punjenje baterije.baterija traje zavisno od rezima koriscenja,ali u globalu racunaj uz relativnu ustedu dok se vozi po desktopu na bar 3-4 dana.
 
Niko osim mene nema problema sa skrolom?
 
ja bolji skrol nisam posedovao.reklamiraj mis.
 
Nazad
Vrh Dno