Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Cek bre Alfa, evo da te pitam realno pitanje: kako mislis da bi trebalo da izgleda taj otpor prema podizanju cena pretplate mobilnih operatera? Naravno ovde u Srbiji :)
Smanjena potrosnja. Za one bitne (koji placaju i ne razmisljaju, niti im treba koliko placaju) vrlo lako ostvariv nacin.

Kazem opet, nisu problem oni koje razmisle i moraju imati, ali jesu oni koji uzimaju vise nego sto im treba primarno. A posle oni koji nisu kaznjavali postupke operatera.

Znaci prvo da vecina presece i ne placa velike racune koji im ne trebaju, bilo zbog telefona, bilo zato sto moze iako ne trosi ni pola.
Zatim oni koji imaju velike racune ali ih ne placaju sami :) da prekinu. Nemam predlog kako ovo resiti, jer problem nije u ljudima vec u tome sto im firme i drzava to daju :) (ovo ne znaci da im daju MTS pakete, ima drzavnih firmi koje su i sa VIP/Telenorom vezane).

CIfru od 20E u potpisu nisam slucajno napisao, posle prodaje Telekoma, ja stvarno ocekujem da ce toliko biti najnizi paket kod nas, barem ako VIP ne ubaci neke njihove tipicne promocije, dok druga dva nece vise nikakve popuste nuditi, a telefoni nece biti jeftiniji od sadasnjih cena.



U tome je i ideja da pogledate racunicu zza prenosenje i vidite da uglavnom nizi paket (i ponekad dodaci) su isplativiji.
 
problem sto mnogi neznaju za te dodaci

pocetkom maja meni odobrili 50 % na preplatu toje 4 meseca ranije , paket PRENESI I SURFUJ EXTRA , 500 min 1 GB net 1 000 din pretplata
toliko i trosim u zimskom periodu manje trosim pase nakupi , a u letnjem periodu sve potrosim , meni ovo odgovara
 
posle prodaje Telekoma, ja stvarno ocekujem da ce toliko biti najnizi paket kod nas

Ako bude najnizi paket 20 eura ja cu moj u Moravu da zaukacim, hebali ih telefoni.
 
onda cemo svi na prepaid, dopuna najmanja da se ne deaktivira kartica i koristicemo samo voip preko wifi. a do tada uzivajte, od ovih kalkulacija i demagogije nemate nista.
 
onda cemo svi na prepaid, dopuna najmanja da se ne deaktivira kartica i koristicemo samo voip preko wifi. a do tada uzivajte, od ovih kalkulacija i demagogije nemate nista.
Nema, nema, ali ja po flagship na 24 meseca ustedim :)
A da se razumemo, ja zivim pola godine u J. Koreji, koja je 2-3x skuplja od Srbije, gde za sargarepu i jabuku placam 10e/kg, dakle nije ovo stekanje - vec realno razmisljanje.
 
Raskinuo sam ugovor 14.04. a nakon toga ih i zvao da potvrdim raskid, ali mi još uvek nisu deaktivirali karticu.

Koliko vremena im treba da raskinu ugovor? Ne bih da ulazim u sledeći obračunski mesec, ako već ne moram.
 
Sve ce ti biti proporcionalno obracunato. Inace, rok je 15 dana.
 
Hvala.
 
Kolega danas dobio za svoju firmu ponudu (dva zaposlena). Ponuda izgleda ovako:
Predlog je Moja Firma Extra,uz dodatnu povoljnost u vidu 25% popusta na pretplatu ,drugim recima,u okviru pretplate od 2471 dinara,sa PDV-om imate besplatno u okviru firme 900 minuta prema svim mrezama,5000 minuta u Telenoru, 900 SMS u nacionalnom saobraćaju, neograniceni internet,uz 1.5 GB po najvecoj brzini i sav neiskorisceni saobracaj, koji se ne iskoristi u okviru meseca, prenosi se u naredna 3 meseca. Ako zelite da uzmete uredjaj, za ovaj broj, mozete iskoristiti i dodatni popust od 5000 dinara,na cenu, definisanu paketom, u okviru pretplate od 3295 dinara, sa PDV-om.
Ponuda kao ponuda je OK, ali sam onda video koliko su im bezobrazno skupi telefoni... Dovoljno je uporediti Sony Z2 vs Sony Z1 na mts vs telenor, kao i Galaxy A5.
Telenor povoljno daje jedino Meizu MX4, a koji mora da se čeka jer ga nemaju na stanju. Čoveka zanima samo telefon od operatera, a uz paket od 3295 din ponudili mu Galaxy Grand Prime :S:
Predložio sam mu da napravi tabelu u exelu, gde će ubaciti te modele telefona, pošalje im to mailom, te da ih pita za mišljenje šta da radi :D
 
Poslednja izmena:
Galaxy Grand Prime uz pretplatu od 3300????? Ovi su i moje procene skupoce presli :D
 
Ali Galaxy Prime za 1 din :):)
Treba imati granice; ja lično jesam spreman da platim više za sam paket, ali za telefon jako teško...
 
Da li je neko tvojoj firmi rekao da postoje i zelenaski krediti za firme koji su isplativiji? :D
 
Nije ovo konkretno za firmu gde radim. Čovek radi za neku baš malu firmu, sam može da izabere paket, ali opet sve ima granica. Preteraše ga... ona ponuda za Galaxy Prime uz pkaet od 3300din je uvredljiva.
Ma rekao sam mu da ako uzima telefon u Telenoru da uzme Meizu, koji može da dobije za 1 dinar u tom paketu od 3300din. Ili pak da zove Mts da se kod njih raspita za Sony Z2 uz sličan paket (BizMixNet XL); taj telefon je kod njih jeftiniji za 300eur! :)
 
Poslednja izmena:
Kod MTSa uz MiksXXL trenutno moze dobiti A3 za dinar i MiksXXL za 3000 (15% popusta za XFActor promo neki), A5 za 12K valjda.
 
U vezi one moje price da trazim e4 za dinar , dobih vise nego sto sam zeleo . Odobrili su mi 25% popusta na pretplatu , plus uzmem telefon , ispada mi da uzmem veci paket nego sto sam hteo dobijem telefon za dinar i ispadne mi sto dinara manje . Skroz ok ponuda ...
Jedno pitanje samo ovde , sta uzeti sada LG L Fino vs Sony Xperia E4 vs Lumia 525 , moze neki savet barem da suzim izbor :)
 
Poslednja izmena:
Markon kad si slao mail, kad ti istice ugovor i kad su ti odobrili?:)
 
U vezi one moje price da trazim e4 za dinar , dobih vise nego sto sam zeleo . Odobrili su mi 25% popusta na pretplatu , plus uzmem telefon , ispada mi da uzmem veci paket nego sto sam hteo dobijem telefon za dinar i ispadne mi sto dinara manje . Skroz ok ponuda ...
Jedno pitanje samo ovde , sta uzeti sada LG L Fino vs Sony Xperia E4 vs Lumia 525 , moze neki savet barem da suzim izbor :)

ja nebi ni jedan jer ne kostaju nista , bolje uzmi 50 % na preplatu . ili 25 % preplata i bolji tel , naprimer L 735
 
Markon kad si slao mail, kad ti istice ugovor i kad su ti odobrili?:)

Istice ugovor za 2 meseca ali od 27 og mogu da produzim sad mesec dana pre . Mail sam poslao u subotu , danas su me kontaktirali is telefonom , a pre toga je bila neka bzv prepiska mailovima
 
Ovo je valjda Telenor, a ne VIP?
 
MTS bez dodatnih meseci.
VIP nema vise te prakse, bila je do pre... ne znam koliko meseci (mozda vise od godinu dana).

Mislio sam da Telenor nije imao niti ima takvu pilicarsku (VIP) praksu.
 
Vrh Dno