Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Da se nadovežem na ovo pitanje - da li neko, ko je već isprobao situaciju sa podizanjem novca, može da pojasni da li je bitno samo da kartica bude Visa ili ima još nešto?
Pošto vidim da intesa nudi Visa Internet, Visa Elektron itd... A Visa Elektron karticu izdaje i komercijalna banka, čiji sam trenutno klijent, pa ako bi ta kartica radila, ne bih otvarao račune u više banaka nego što moram (za sada).

Raspitaj se kod službenika tvoje banke da li je to Visa Electron samo za podizanje gotovine na bankomatu ili sa njom možeš da plaćaš na internetu. Ovo govorim jer "neke" banke izdaju Visa Electron koje imaju samo svrhu plaćanja i podizanja gotovine na bankomatima, ali ne i opciju plaćanja na internetu.

Ako je to ova kartica ništa od PP komercijalna-banka-visa-electron.png
 
Poslednja izmena:
imam verifikovanu banka intesa internet karticu
da li je moguće novac prebaciti na tu karticu sa pay pal naloga ili ona služi samo za plaćanje na internetu?
da li moram da dodam visa elektron inteza deviznu karticu da bi novac sa paypal prebacio na devizni račun ili to može na internet karticu?
postoje li neka ograničenja
 
Poslednja izmena:
^ Imam istu karticu i bez problema sam prebacivao parice sa Skrill-a na nju. Ne vidim zasto bi PayPal bio drugaciji, tj. 99.9% sam siguran da ce i PayPal raditi sa njom.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Ljudi, jel preko ios app, nije moguće prebaciti sredstva na karticu ili sam ja ....
 
Ljudi o kakvom prebacivanju na karticu pričate. Pare se prebacuju na račun banke, a kartica služi za plaćanje i nista vise. PayPal kada nešto plaćaš prvo skida sa samog naloga, a ako nemaš onda on uzima sa kartice, tj banke.
 
ok, na račun banke. koje banke ? moje banke, na moj račun, na karticu tog istog računa. a odgovor na pitanje ?
 
^ Imam istu karticu i bez problema sam prebacivao parice sa Skrill-a na nju. Ne vidim zasto bi PayPal bio drugaciji, tj. 99.9% sam siguran da ce i PayPal raditi sa njom.

Pozdrav!
MrBigJump.gif

kad je birokratija u pitanju ne oslanjam se na logiku nikad.


da bi saznao to lično moram prvo da prebacim zarađeni novac na pay pal.
iskomplikovalo se jer,
kad je u oktobru kao krenulo primanje novca na pay pal, pošaljem zahtev email koji sam planirao da
prebacim na pay pal i ono je krenulo. ne može se promeniti email u toku tog prebacivanja na neki drugi.
međutim ovde ukinuli posle par dana to primanje, odložio sam i verifikaciju pay pala i tako mi već mesecima stoji progress za transfer na pay pal
pitanje je kako to uopšte ide kad je sad omogućeno primanje novca da li se to automatski prosleđuje kad je paypal nalog dostupan za primanje novca ili moram da javim da mi je sad ta email adresa validna za transfer na pay pal nalog.
 
Evo ti ovde kako PP štiti kupca... https://www.paypal.com/rs/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

A ovde su ti detalji pod članom 7. PayPal Buyer Protection https://www.paypal.com/rs/webapps/mpp/ua/useragreement-full

Jedino da sačekaš da se dotična @siera javi i bliže ti objasni sve do detalja, na jednostavom jeziku, pošto je 7-8 godina u online biznisu i sa korišćenjem PP opcije pa je kometentnija da razgovara o tome.

evo ti malo iz 2013, (moracu da iskopam neku od pre 6 godina) cito da mi kiss my ass
Untitled-1.jpg

a sada za one koje interesuje
1.
Nema povracaja ako uplatu primis kao ""Send money to friends or family". Nema provizije za istu.
Ima li neki spisak zemalja sa opcijom "Send money to friends or family"? zanima me konkretno da li moze iz Nemacke i Danske.
Za Nemacku znam da ne mogu da primaju novac kao ""Send money to friends or family".

U slucaju da kupac/klijent trazi refund, proces se satoji iz
-dispute - osporavanje , tu se kupac izjasnjava zasto treba da vratis novac, pa se navodi : nisam primio robu, roba nije kako je opisana, nisam izvrsio ja uplatu nego mi hakovali racun itd. Tu obavezno napisati da vrati robu i da li je digitalna. Ako se dispute ne resi izmedju kupca i prodavca (obicno se ne resi) ide
- escalating the dispute to a claim (od strane kupca), onda pp preuzima na sebe da bude sudija.
To moze da potraje i do mesec dana, iznos oko koga se vodi rasprava ostaje blokiran do resenja. Ne mozes da ga koristis ili povlacis.
Digitale stvari ne podlezu zastiti pp, ni za kupca ni za prodavca, zato prodavac uvek dobija spor.
We are denying your buyer’s claim because the item you sold was virtual, digital, or intangible, which is not covered under PayPal Purchase Protection. We only cover claims involving physical items that can be shipped and tracked.

2.
rozivorter

imam verifikovanu banka intesa internet karticu
da li je moguće novac prebaciti na tu karticu sa pay pal naloga ili ona služi samo za plaćanje na internetu?
da li moram da dodam visa elektron inteza deviznu karticu da bi novac sa paypal prebacio na devizni račun ili to može na internet karticu?
postoje li neka ograničenja
Ja sam upesno povlacila novac sa skrill-a na internet karticu (iako su mi u banci objasnili da ona moze da sluzi samo za placanje), povlacenje je trajalo od 5 do 10 dana, a nekad i duze. Onda sa te kartice prebacim na devizni racun pa sa deviznog na dinarski.



3.
Milan81
3D-Elite

Konkretno pitanje: Covek iz US meni treba da plati neki online posao recimo $100

Ako te pare hoce da mi uplati preko PP, ko tu placa proviziju i kolika je ona (da li je ono 3.4% + $0.30 USD)?

Da li je bitno iz koje zemlje u koju se salje, ili je bitna samo valuta?
trans.JPG
Ovako izgleda prijem novca u USD na srpski pp, i konverzija istog u EUR
Untitled-2.jpg
primila 58$, skinuli 2,85$ kao fee, ako prebacim u EUR bice 49,77EUR.
 
Poslednja izmena:
Trebali bi da otvorumo temu o internet zaradi,pa tamo da pricamo sta smo radili i koliko smo zaradili.

Siera koliko si zaradili prosli mesec od internet zarade ,ako nije tajna?
 
Poslednja izmena:
Poštovanje, čitam vas od prvog FAQ-a i posta i imam dva pitanja:

1. Naime, otvorio sam PayPal nalog sa tacnom adresom ali samo na Bosnu, dan pre nego što je omogućen u Srbiji. Moje pitanje je, ako me provale da je nalog pogrešan, da li ću moći da otvorim novi nalog preko njih sa "Srbija" i sa "moje pravo ime i prezime" i da li ću uopšte moći da otvorim novi nalog?

2. Da li će moj šatro "Bosnia" nalog biti u nekakvoj prednosti u razmeni između samih građana Srbije u odnosu na "pravi" i "pošteni" Serbia nalog...

Veliko hvala unapred na eventualnim vašim odgovorima...
 
Poslednja izmena:
Raspitaj se kod službenika tvoje banke da li je to Visa Electron samo za podizanje gotovine na bankomatu ili sa njom možeš da plaćaš na internetu. Ovo govorim jer "neke" banke izdaju Visa Electron koje imaju samo svrhu plaćanja i podizanja gotovine na bankomatima, ali ne i opciju plaćanja na internetu.

Ako je to ova kartica ništa od PP Pogledajte prilog 168075

Da, na tu sam mislio. Davno mi rekose da se njihova Visa Internet veze za dinarski tekuci racun, sto mi ne odgovara, zbog bespotrebne konverzije.
 
Poštovanje, čitam vas od prvog FAQ-a i posta i imam dva pitanja:

1. Naime, otvorio sam PayPal nalog sa tacnom adresom ali samo na Bosnu, dan pre nego što je omogućen u Srbiji. Moje pitanje je, ako me provale da je nalog pogrešan, da li ću moći da otvorim novi nalog preko njih sa "Srbija" i sa "moje pravo ime i prezime" i da li ću uopšte moći da otvorim novi nalog?

2. Da li će moj šatro "Bosnia" nalog biti u nekakvoj prednosti u razmeni između samih građana Srbije u odnosu na "pravi" i "pošteni" Serbia nalog...

Veliko hvala unapred na eventualnim vašim odgovorima...

Najbolje je da ugasiš taj nalog i otvoriš regularni na Srbiju. Jedino u svemu tome možeš imati problem ako kojim slučajem dođe do potvrde identiteta tog naloga, a ispostavi se da podaci nisu regularni tj. da se ne poklapaju sa dokumentima koje šalješ na verifikaciju.
 
Poslednja izmena:
Ne mora znaciti da postoji konverzija uopste, medjutim, najbolje je izbegavati kartice koje uopste imaju dinarske partije, sem za placanja dinarima u Srbiji iskljucivo.
Preko toga, treba izbegavati neke banke ili barem neke njihove kartice, posto imaju proviziju za placanje cak i u evrima, ili barem za placanje u drugim valutama (u prvom postu ima i neki primeri, ali NE svi!).

Da, na tu sam mislio. Davno mi rekose da se njihova Visa Internet veze za dinarski tekuci racun, sto mi ne odgovara, zbog bespotrebne konverzije.
 
Ono za konverziju novca sa prve strane ove teme...

Ako bi trebao da primim neki novac u dolarima, da li da palim tu opciju konverzije ili da je držim izgašenu kao i do sada? Visa Internet je u pitanju (Banca Intesa). Pitam pošto se to odnosi na plaćanje, makar tako piše u FAQ-u, pa reko' da pitam je l' i za primanje novca isti sistem.
 
Ok na zvanicnom sajtu stoji
Items Not Covered

Intangible items like digital goods or services, real estate, motorized vehicles (of any kind), custom made items – we may cover you in the event that a custom made item is not received – travel tickets, industrial machinery (for manufacturing), prepaid cards, or items that violate our policies or eBay’s policies, anything you buy in person, or money transfers to friends or family. You must open any dispute within 180 days or you will not be covered.

Sto znaci da prodaja emaila i igrice nije pokrivena, kao i slanje novca preko opcije "friends or family". Ali je moguce pokrenuti "dispute". Sta se dalje desava jos istrazujem. Ima li neko ideju ili zna sta bi bio dokaz sa moje strane (koju bi PP priznao) da je kupac dobio digitalnu robu?
 
Pokušao sam da dobijem bilo kakvu informaciju od bankara, svi su čuli da je krenuo, ali da li će ga i biti u budućnosti niko ne može da kaže... Osim nešto informacija u medijima, a još najzvaničniji kratki tekst na rts-u... nigde ništa o trajanju,...
Šta se dešava sa "DONATE" opcijom? Da li neko ima neku predstavu o tome?
 
Odakle ti ideja da ce banke nesto znati o tome? PayPal nije nikakva zvanicna platna institucija.
 
... upravo zbog pitanja oporezovanja koje se ponekad poteže...
 
... upravo zbog pitanja oporezovanja koje se ponekad poteže...

Čeka se usvajanje novog zakona u oktobru mesecu u vezi misterije zvane "internet" i tu su neke stavke malo bolje regulisane oko elektronske trgovine i valuta tj. spominje se elektronski novac itd... U svakom slučaju nema PP sa tobom ništa samo matična država u kojoj primaš novac i banka u kojoj imaš račun i na izvodu piše uplatio PP $$$ i to je to...

PayPal money laundering limit.

Zakon koji važi za EU,

https://www.paypal-community.com/t5...oving-receiving-limit-per-year-EU/td-p/946737

Ovo je još zanimljivije, možeš videti zašto se to radi i kako sve funkcioniše https://www.paypal.com/uk/webapps/mpp/ua/privacy-full

"You have received £1,650 or more in total payments to your PayPal account in this calendar year and are therefore approaching our annual receiving limit of £1,900. PayPal is required by law to comply with European Union Anti-Money Laundering regulations by collecting information from customers when they receive more than £1,900 in total payments within a calendar year. Please go to the Resolution Centre for more information on what you need to do."

Još nekom iz Srbije ovo da padne na pamet ili primeni neku zakonsku osnovicu kroz neki pod zakonski akt i slično pa eto ideje...

Smešno je reći ali kada kreditni biro o svakom klijentu ima podatke, posedovao račun za povremena primanja ili stalna tako da je svejedno... Nisam samo našao stavku i da li imaju devizne račune ali ništa me ne bi čudilo...
 
Poslednja izmena:
Parthership program???
Šta će još da se desi... prvo PP vaskrne, sada YT,... :p
 
meni machinima isplacuje,psoto sam na vecem kanalu partner sa njima

na ovom manjem imam adsense,pa cekam da doguram do minimuma za isplatu da vidim kako to ide

Ja sam relativno skoro gledao i nije mogla Srbija da se prijavi za 'Monetization', i da se nisi hvalio :d ne bih znao da sad to sljaka :banana:

Jos samo da nam otkrijes koliko je priznatih pregleda bilo potrebno za $130, posto to bas i nije neka svota na tvojih 200,000+ pregleda :bottle:
 
Ja sam relativno skoro gledao i nije mogla Srbija da se prijavi za 'Monetization', i da se nisi hvalio :d ne bih znao da sad to sljaka :banana:
Jbm li ga, meni u nalogu je monetization, kroz AdSense bio moguc vec godinama ;) (mada ja nisam ni planirao tako nesto, niti imam ko zan koliko pregleda, ali Monetization opcija mi je Enabled - jel' to to?)

Jos samo da nam otkrijes koliko je priznatih pregleda bilo potrebno za $130, posto to bas i nije neka svota na tvojih 200,000+ pregleda :bottle:
Zar YT ne ide na broj prikazanih reklama, a ne Views? (i nije proporcionalno broju pregleda, vec gleda Target Audience)
 
Ja sam relativno skoro gledao i nije mogla Srbija da se prijavi za 'Monetization', i da se nisi hvalio :d ne bih znao da sad to sljaka :banana:

Jos samo da nam otkrijes koliko je priznatih pregleda bilo potrebno za $130, posto to bas i nije neka svota na tvojih 200,000+ pregleda :bottle:

sklopio sam partnership kada sam imao 40k pregleda

mnogo malo novca se dobija za preglede iz srbije,cesto ni ceo dolar za 1000 pregleda,dok sam na nekim klipovima dobijao i 2 dolara za 1000 pregleda,ako su recimo iz amerike ili brazila

a sto se tice adsense,imam samo 2 evra na tom drugom nalogu,pise da moram da skupim 10e da bih podesio payment method,taj nalog sam registrovao sa americkim google nalogom,pa sam zato mogao da povezem sa adsense,dok prvi nisam,pa sam morao partnership sa machinimom

ali u glavnom,tek kada sam dobio uplatu na paypal sam saznao da primanje novca na paypal radi
imam premier account ako nesto znaci vrsta akaunta
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno