Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Telenorovu karticu mozes da vezes na PayPal i da ti radi placanje (mnogi tako rade, ja licno nisam probao). Ali lovu sa PayPal-a mozes da withdraw-ujes samo na Visa karticu (sto Telenorova nije).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Pozdrav svima :)
da li ima neko ko bi mogao da mi odgovori na sledecu nedoumicu :
Da li viševalutni tekući račun Telenor banke i kartica koja se dobija nakon sedam dana na kucnu adresu (debitna platna Master card) moze da se koristi kod prijave na PayPal?
Naime, ja pokusavam da nadjem nacin kako da primam uplate iz inostranstva, da li to sada funkcionise, s obzirom na to da je PayPal proradio?
Hvala :)
Da PP prima tu karticu ja je koristim i placam istom.
 
Hvaaaala :) divni steeee :) ali moram jos nesto da pitam :D:D:
Znaci, sa njom mogu da se prijavim na PP, ali mogu samo da plaćam, ne i da primam uplate, ako sam dobro shvatila ??
Ja sam celu priču pokrenula samo iz razloga primanja uplata na svoj racun, i zato sto su mi u banci rekli da je to internet kartica, onda kako da resim to ?
I da li kasnije u nekom momentu može da se promeni kartica na tom PayPal nalogu, da npr.stavim drugu neku koju želim da koristim ?
 
Da, stavio bih i ja tu karticu... da moze. Mislim, za podizanje love sa PP-a.

Mozes uvek da dodas drugu karticu... pa trecu, itd. A ako hoces da podizes parice sa PP-a, onda u Intezi uzmi Visa internet, ili (ovo drugi savetuju) otvoris devizni racun i vezes Visa elektron za taj racun, pa sa njom.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Hvaaaala :) divni steeee :) ali moram jos nesto da pitam :D:D:
Znaci, sa njom mogu da se prijavim na PP, ali mogu samo da plaćam, ne i da primam uplate, ako sam dobro shvatila ??
Ja sam celu priču pokrenula samo iz razloga primanja uplata na svoj racun, i zato sto su mi u banci rekli da je to internet kartica, onda kako da resim to ?
I da li kasnije u nekom momentu može da se promeni kartica na tom PayPal nalogu, da npr.stavim drugu neku koju želim da koristim ?
Mozes da nakacis jos kartica ali stanje je takvo da MC ja bih rekao da je do njih de dozvoljavaju mogucnost povlacenja novca sa PP na istu.
Za placanje mozrs MC a za primanje novca Visa.
 
A zna li neko zasto je to tako, PayPal ne zeli da posluje sa MC?
 
Izgleda da je MC zabranio isplate na njihove kartice ili ima legalnih razloga da to ne radi. Jedino sto znam da i dalje radi su VAT Refunds, mada sam to zadnji put 2013. probao. I drugi sajtovi, procesori i slicno, koji su ranije mogli na MC da plate, vise ne mogu. Sada mogu samo da vrate.
 
Pa posluju sa MC jer mozrs njom da placas, ja mislim da MC ne zeli tu opciju, zasto e to vec ne znam.
 
Sreca pa sam i MC od Telenora i Intezinu Visu u startu povezao ;) ali stvarno je bzv, neko ko je otvorio racun u TB sa namerom da iskljucivo preko neta placa/prima novac sad mora da se cima ... -_-
 
Poslednja izmena:
Već je napisano o tome kolika je provizija za prijem novca http://forum.benchmark.rs/showthrea...prvom-postu)&p=4178179&viewfull=1#post4178179

Inače to što govoriš i prodaja nikako nemogu zajedno da budu. Zna se šta je prodaja i kako to klasifikuje PP, a zna se šta je izbegavanje ili ti vađenje na cake "Pošalji opcijom familija i slično".

Šta da ti kažem više, engleski jezik i dobro prouči PP poslovanje od pravilnika do upustva za korišćenje... sve ima na njihovom sajtu do najsitnijih detalja "sažvakano"...

Jednostavno nije da neću da pomognem, ali ovo je sad nešto novo kada se radi o prijemu novca za fizička lica, kao i drugačije gledanje na prodaju robe/usluga, slanja računa tako da će biti potrebno razdvojiti teme i plus što treba napisati obiman vodič za prodaju, slanje novca itd...

Pa ok, to je provizija za prijem novca. Samo nikad do sada nisam koristio ovo i citao sam neke stvari sa pocetne stranice. Ali nigde ne pise ono sto mene zanima. Ovo sto ja govorim je prodaja online igre. Ja kupcu sifru igrice i mail igrice, i kad on dobije i promeni sifru to je gotovo. JA vise nemam kontrolu. Tako i treba da bude. Tako da ovo nije opcija izbegavanja provizije vec opcija da pare ne mogu biti povucene. U startu se prilikom kupovine kupac obavestava da prvi salje pare jer postoji rizik da neki prodavac ne posalje pa samim tim i nasamari kupca. Isto tako postoji opcija da prodavac da sifru i mail a da kupac povuce pare. Tako da prodavac bude nasamaren.
Zbog toga sam se raspitao kod ljudi koji otkupljuju i bave se time (da ne duzim) i oni jedino prihvataju opciju "friends and famly", pa zbog toga i pitam ovde jer ne mogu da nadjem. Ipak ima ljudi koji su koristili
Ovo sto prodajem nije nesto cime cu se baviti vec prodajem sad i nikad vise. Igrica koju sam ja davno igrao a treba za nastavak koji ja necu da igram. Duga prica.
Dakle to nije nikakva prevara. Nije vazno da li cu platiti proviziju 4% ili 20%. Vazno je da novac ne moze biti povucen jer kad dam sifru i mail to je gotovo.
To je ono sto me zanima.

Ajde ovako preformulisacu pitanje i izvinjavam se onima koji smatraju da je upitanju prevara PP ili nesto slicno.

Koja opcija slanja na PP, ukoliko postoji, nema mogucnost refundiranja transkcije? Dakle jednom kad kupac posalje pare nemoze ih traziti nazad
 
Nijedna. Ako je KUPAC, uvek ima mogucnost dobiti pare nazad.
 
1429203257315.jpg

Evo ako ima nevernih Toma, samo Visa prima :D

A ovo mi nije jasno sto ne moze, da lepo na PP account ja prebacim kintu pa da se ne zaebavam sa karticama...
Uvek nesto ovde kod nas fali, uvek nesto na pola, Jesmo li sretniji i jesmo pametniji ?!
1429203300848.jpg
 
Nijedna. Ako je KUPAC, uvek ima mogucnost dobiti pare nazad.

Jel to vazi i za privatne naloge i za poslovne, ili samo za poslovne?
Posto na forumima negde sad pronadjoh da nema opcije povracaja ukoliko se salje kao friends and famly na privatni nalog (ne business). Ali ne mogu da nadjem na paypal sajtu isto to.
 
A ovo mi nije jasno sto ne moze, da lepo na PP account ja prebacim kintu pa da se ne zaebavam sa karticama...

To je PayPal Balans, primis uplatu iskoristis novac ili deponujes novac pa koristis, ta opcija je npr. za HRV naloge uvedena tek u Januaru 2015 godine, a do tada su koristili placanje/primanje novca. Hoću da kažem da nije opet full pp :D al dobro je i ovako tako da za sada čekamo i tu opciju...
 
Mozda sam neobavesten, al ne vidim neku preteranu svrhu da mi novac stoji na PayPal balansu. Kad placam, prolazi sa kartice kroz PP. Kad primam lovu, prodje kroz PP na karticu. Da se nesto zadrzava... stvarno mi je nepotrebno. JEDINO da PayPal ima neku svoju karticu (kao Skrill) pa da mogu da je koristim za placanje ili podizanje sa bankomata. Al ovako...

Mislim, to su moje potrebe i krajnje subjektivno misljenje o tome :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Jel to vazi i za privatne naloge i za poslovne, ili samo za poslovne?
Posto na forumima negde sad pronadjoh da nema opcije povracaja ukoliko se salje kao friends and famly na privatni nalog (ne business). Ali ne mogu da nadjem na paypal sajtu isto to.

Evo ti ovde kako PP štiti kupca... https://www.paypal.com/rs/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

A ovde su ti detalji pod članom 7. PayPal Buyer Protection https://www.paypal.com/rs/webapps/mpp/ua/useragreement-full

Jedino da sačekaš da se dotična @siera javi i bliže ti objasni sve do detalja, na jednostavom jeziku, pošto je 7-8 godina u online biznisu i sa korišćenjem PP opcije pa je kometentnija da razgovara o tome.
 
Poslednja izmena:
Konkretno pitanje: Covek iz US meni treba da plati neki online posao recimo $100

Ako te pare hoce da mi uplati preko PP, ko tu placa proviziju i kolika je ona (da li je ono 3.4% + $0.30 USD)?

Da li je bitno iz koje zemlje u koju se salje, ili je bitna samo valuta?
 
Konkretno pitanje: Covek iz US meni treba da plati neki online posao recimo $100

Ako te pare hoce da mi uplati preko PP, ko tu placa proviziju i kolika je ona (da li je ono 3.4% + $0.30 USD)?

Da li je bitno iz koje zemlje u koju se salje, ili je bitna samo valuta?

Ukoliko šalje opcijom I'm paying for goods or services ti plaćaš proviziju, ukoliko ide opcija I'm sending money to family or friends on plaća proviziju. Povlačenje novca na tvoju VISA karticu iznosi 4 eura Withdrawal Fees.

Plus na sve to uračunaj da će ti PP po nekom njihovom kursu konvertovati tih 100$ prilikom isplate na karticu, tako je sa svakom valutom uvek viša od realne koju ti gledaš na kursnoj listi.
 
Poslednja izmena:
Glupo pitanje, ali kako paypal moze da zna da li mi novac stvarno salje "prijatelj" ili klijent? :)

^O kojoj konverziji pricas konretno? Kako izbeci bilo kakve konverzije?
 
Glupo pitanje, ali kako paypal moze da zna da li mi novac stvarno salje "prijatelj" ili klijent? :)

^O kojoj konverziji pricas konretno? Kako izbeci bilo kakve konverzije?

To sigurno nemože znati, zašta je tačno namenjen novac za finansiranje političkih aktivnosti ili gradnju kućice na drvetu :)

Konverziju nemožeš da izbegneš prilikom isplate novca, to je npr. USD-EUR po njihovom kursu ti obračunavaju ili kada bude uvedeno valuta "RSD" onda će ići USD/EUR - RSD ali po njihovom kursu, neko je naveo primer 126,00 dinara za evro je kurs itd...

Kada budeš vršio isplatu imaš u opcijama da vidiš koliko će na kraju sve da izađe, ako imaš novca na PP proveri...
 
Poslednja izmena:
^a sta ako mi je kao primarna valuta izabrana USD.. i onda ima konverzije?
 
Ima li neki spisak zemalja sa opcijom "Send money to friends or family"? zanima me konkretno da li moze iz Nemacke i Danske.
 
Povlačenje sa pp na karticu može samo na visa.
 
To znači da posle prvog u mesecu automatski legne na vizu,odakle mogu da ih podignem u kešu?
 
To znači da posle prvog u mesecu automatski legne na vizu,odakle mogu da ih podignem u kešu?

Tako je 2-3 dana dok banka ne proknjizi transakciju (zavisi od banke do banke), a mozes i pre tog roka ako je nesto ozbiljnije pa ti tih 4 eura nece predstavljati problem.
 
i da li je neko do sada uzeo i povukao novac preko vize?

Da se nadovežem na ovo pitanje - da li neko, ko je već isprobao situaciju sa podizanjem novca, može da pojasni da li je bitno samo da kartica bude Visa ili ima još nešto?
Pošto vidim da intesa nudi Visa Internet, Visa Elektron itd... A Visa Elektron karticu izdaje i komercijalna banka, čiji sam trenutno klijent, pa ako bi ta kartica radila, ne bih otvarao račune u više banaka nego što moram (za sada).
 
Nazad
Vrh Dno