Šta je novo?

Windows Phone 8.1

A znači svi ćemo ostati u time capsule....niko neće za 1-2-3 godine uzeti 4k monitor kad siđe međ narod....
 
Ma ni to nisam ljudski probao, hteo tako da snimim psa kako divlja ali ne po blatu.


Uzeće 4k monitor ili TV ko ima veliku kvadraturu sobe u kojoj je to. Meni je soba 4x5m, neću na simsu da sedim valjda da bih gledao TV.:D
 
Poslednja izmena:
sigurno neću kupiti 4K TV ni monitor u sledeće 1-2-3 godine. Verovatno će koštati nenormalno.
A kad bude bio pristupačan, onda će valjda biti normalno imati 4K kameru
 
Zamisli KTV zrenjanin na UHDTV sa 4k rezolucijom. i na 32 incha 90 % kanala je realan krš 10 (govorim o domaćim i regionalnim) te je izdvajanje 5k EUR za kupovinu 4k TV totalni budalizam.
 
Inace, odradio sam Denim update cim se pojavio preko kompa, a juce kada sam stavio Preview for Developers vratio mi se Cyan u Extras+Info :trust:
 
4k TV 40"Panasonic je 630 funti. Nije bas nedostizno.
Slike iz video materijala obicno imaju motion blur i nemaju ostrinu. Na sve to dodas i dodatnu rekompresiju (iz h264 u jpg) pa se fini detalji izgube.
 
Dobro , znači 1080 i 4k snimci se ne razlikuju na L930 i L1520 ?
 
Zamisli KTV zrenjanin na UHDTV sa 4k rezolucijom. i na 32 incha 90 % kanala je realan krš 10 (govorim o domaćim i regionalnim) te je izdvajanje 5k EUR za kupovinu 4k TV totalni budalizam.



To ti kažem :D
Ja sam posle updatea na Denim opet aktivirao PfD i piše Denim još uvek...sve regulare.
 
Poslednja izmena:
Ima li loseless zoom kada snima 4K???
 
Da, "1080p video capture, with 3x lossless zoom during recording and full 3-axis OIS helping a lot, especially while zoomed. Four HAAC mikes and Rich Recording make for pro level audio too. The new version of Lumia Camera will bring genuine 4K bursts of video, with the facility to extract 8MP stills natively."
 
Чуда се дешавају. Имам НТС 8х са WP 8.0 и углавном кружи прича да неће да пређе на 8.1, уз понеко очекивање да се то ипак деси. Ових дана се појавила информација да се негде по Аустралији тестира 8.1 и да ће ускоро да крене али јуче неко пријављује да је контактирао НТС и добио одговор да 8х неће да добије 8.1 ... никада.

Јутрос онако реда ради кликнем на Phone Update да опет видим инфо да је телефон аптудејт кад оно међутим ... крене црта са бројањем процената и каже да се телефон апдејтује. После неког времена пријави да је добио новију верзију са које се лакше иде на 8.1 а на крају и да је WP 8.1 такорећи спреман и да ускоро долази а ако не могу да чекам, онда да опет оверим. Урадим ја то .... и телефон се апдејтује на 8.1. На оном форуму још нико не пријављује овако нешто па је за мене ово свеЦка премијера. :)
 

Prilozi

  • WP_20150128.png
    WP_20150128.png
    69 KB · Pregleda: 139
A od HTC-a zvanican odgovor da nece biti apdejta ,epa sad im posalji ovu sliku mailom ,a kao subject napisi buhahahahah :D
 
Кога мрзи да погледа, ово је порука од јуче:
So, I just contacted HTC and they verified that the HTC 8X is NOT getting the Windows 8.1 update...ever! While it was in Stage 3 of development, it apparently failed and they don't plan to move forward. Sad news. It will be a new Lumina phone for me...now I just need to decide which one.
Оно је инфо са мог телефона од малопре. ;)
 
Са WP уопште или са новим 8.1? ;) Све у свему, има много недостатака и лоших решења, надам се да ће да буде сређено али ја нисам неки захтеван корисник па не налазим ману. Основне функције раде пристојно и глатко па сада само чекам нове. :) Главна замерка је организација именика без могућности финог подешавања, као да сви имају до два мобилна броја и још неке а сви имају факс или број на послу. :) Недостаје ми и индикација за пристигле поруке или пропуштене позиве (а да не мора да се пали екран) као и мало лош фајл менаџер тј дозвола рада са садржајем телефона. Ни аудио плејери нису баш најбољи ... мада све ово можда буде боље сада са 8.1 јер знам да много тога нисам ни имао у понуди пошто је везано за ОС верзију.
Сада не могу да се сетим свега, немам времена да проверим па ћу да дописујем.
 
Sem organizacije imenika (stvarno *****no po meni), sve što si nabrojao sada imaš.
 
da, i meni ono sto je upalo za oko je bio taj imenik.
A mrzi me da u csv-u prepravim i importujem ponovo. Imam gomilu mobilnih koji se vode na "home" pa ne mogu da šaljem SMS na njih.
Notifikacija za sms i propustene pozive i meni nedostaje, ali to je do mog telefona... Pomirio sam se vec sa tim, da tapnem dva puta na ekran kad hocu da proverim :)

Ja sam generalno zadovoljan sa 8.1. Ne iščekujem željno taj 10. osim što sam samo znatiželjan :)
 
To za notifikaciju nije samo do tvog telefona,generalno WP ne podrzava,zato i ne stavljaju. HTC One M8 ima LED,dok su na windows verziji izbacili.
 
Sem organizacije imenika (stvarno *****no po meni), sve što si nabrojao sada imaš.
Фајл менаџере и плејере још нисам пробао али нотификације и даље нема тј нема док не упалим екран. Сви андроиди које имам су палили диоду за било шта од овога.
Imam gomilu mobilnih koji se vode na "home" pa ne mogu da šaljem SMS na njih.
Notifikacija za sms i propustene pozive i meni nedostaje, ali to je do mog telefona... Pomirio sam se vec sa tim, da tapnem dva puta na ekran kad hocu da proverim :)
Мени се чини да могу да шаљем поруке, само код избора идем на приказ још телефона и онда изаберем. Ваљда. Више ми смета што не може да се додаје, знам неке са више бројева него што овде има места а већина је мобилна. ;) Мада се сећам да је HTC Wildfire у именик могао да убаци само један број као мобилни али сам му нашао решење, средим број на другом телефону, пошаљем га овоме и он онда приказује више мобилних. Новији андроиди без проблема раде шта год хоћу.
Ја не тапћем него укључим екран и онда видим шта је стигло. Или нисам подесио да се тапкањем пали?
 
Za led to mora HTC da izbaci fw koji bi ti omogucio led notification, kao sto Nokia radi u fw DT. Sam 8.1 podrzava mnogo toga ali niko nije iskoristio to sve..pitanje je OEM-a hoce li se zabaviti sa svojim HW i putem firmware-a ga dodatno unaprediti, optimizovati.
 
Poslednja izmena:
Blink notifikacije bi bile super.

Glance je super , mnogo bolji od led notifikacija.

Postoji neka informacija da ce Windows 10 moci da koristi home taster za davanje notifikacija. Dakle da on blinka ili svetli kad imas nesto propusteno.
 
Pa kad moze da blinka kada mi je baterija mrtva sto nebi za poruku blinkao taj win taster ;)
Huwei ima neki model sa rgb diodom na tasterima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno