Šta je novo?

Dying Light - Techland's next-gen Dead Island [Feb 2015 / PC / PS4 / Xbone]

igra treba da se otkljuca za 3h, ali imam jedan problem. Dakle, internet mi ne radi vec 2 dana i kontao sad da ce srediti do 27 al izgleda nista od toga. Igru sam preloadovao sve je gotovo samo treba da se aktivira, pa dali postoji neki program preko kojeg mogu prikljucit tel sa pc-iom (usb) i na taj nacin ga konektovati na svoj mobilni internet? Ako neko zna nek javi :D

p.s. iphone koristim ako to ima ikakve veze.
 
Poslednja izmena:
Skontao sam evo kako se radi, lagano skroz :)
 
Igrao sam evo 1h, presao prvi dio i kada sam izasao u taj open-world fps mi se skoro popolovio, sa stabilnih 60fps oko 70% gpu usage-a spalo na 30-50fps a gpu usage varira kao lud, definitivno treba patch neki, Asscreed unity all over again...


EDIT: nisam instalirao ovaj novi dying light game ready drajver, ali probat cu kasnije i to.
 
Poslednja izmena:
Igra se pojavila na torrentima i nevezano za temu pojavio se Grim.Fandango.Remastered-CODEX
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
I kako vam radi igra? :d
Po forumima se bukvalno svi zale na optimizaciju a posebno oni sa AMD karticama.
 
taman ce da izadje neki pec dok se ne skine. :)
 
Vi sa radeon kartama javite kako radi, kad skinete
 
uz malo srece kasno veceras,najverovatnije sutra.
 
i7 4770k/gtx970 stabilnih 60 napolju u gradu, mozda padovi do 55, u zgradi 70-150. Sve High/On, Ambient sa Nvidia HBAO+, distance default 50% ne treba vise jer je grad prepun, ne vidim zasto su to postavili kao opciju. Kacim bench/gameplay kroz par minuta.
 
i7 4770k/gtx970 stabilnih 60 napolju u gradu, mozda padovi do 55, u zgradi 70-150. Sve High/On, Ambient sa Nvidia HBAO+, distance default 50% ne treba vise jer je grad prepun, ne vidim zasto su to postavili kao opciju. Kacim bench/gameplay kroz par minuta.

mazi SRECO !!! a vram usage :D:D:D :smash: hahaha :D
 
mazi SRECO !!! a vram usage :D:D:D :smash: hahaha :D

Meni zakucan na 3530 napolju, obara ga kada se ulazi u nekim zgradama i slicno, ali tu je limit. Kontam sa DSR-om to bi probilo kao sto smo vec testirali, ali eto u 1080p rez zakuca ga tu. Ali mislim da ima mesta za optimizaciju igre. Bez vsynca meni je ovo jedan od onih naslova gde ne mogu da uzivam u smoothnessu sto bi se reklo. Po mojim podesavanjima za "svoju dusu", shadow map opciju stavim na high a ne na very high, motion blur iskljucim, vsync on i okej je na 60-ici.

Dobro sad sam skontao da mi je fps i preko 100 napolju, zavisi na koju stranu gledas :) Ako gledas ka drvecu gde ga ima previse onda pada na 55/60 ovako je vise. Nisam gledao konstantno.
 
Poslednja izmena:
Samo nek se process u 1080p60fps, youutuubee..



Znam da sam mogao vece brojke, ali se jasno vidi na 1080p, default setup za playthrough-ove pa me mrzelo.
 
damirbaj_3.jpg
 
:d : d :d
 
Igra nema opciju za odabir tekstura detalja :) Zna da secne na ceo sekund kad ucitava novi deo mape, ~6gb rama je konstantno pa varira 500mb gore dole. Losa optimizacija.
Zanima me kako ce ovo da gura 2gb grafika.

Sve u svemu igra je okej, ako vam se svidjao Dead Island svidjace vam se i ovo, ali nista vise od toga.
 
Ja probao sa GTX 760, ali samo unutar one zgrade. Sve je na High sem tekstura koje su bile na medium i imao samo oko 40-50fps ali i povremene dropove. Cim ukljucim teksture na HIGH zauzetost vram skoci na 2010 ali nisam probao da udjem u igru.
 
Po mom misljenju ovo je los port. Igra mi radi skoro identicno bez obzira na podesavanja recimo oko 5-6 FPS razlike sa svim dodatnim opcijama iskljucenim. Cak i oni "nvidia" efekti.
View Distance na 100% dosta obara FPS, ovo ostalo gotovo da ne utice na FPS.
Jako cesto varira pa je to ono sto najvise smeta, ali kod mene ne ide ispod 30, uglavnom je 35-60 na Ultra podesavanjima View Distance oko 50%.

U pitanju je traljav port, ali neopravdano. Graficki igra je nista posebno.
 
Graficki igra izgleda kao naslov sa PS3/Xbox 360. Ne mogu da verujem da je skoro svaki drugi naslov koji je izasao u poslednjih godinu dana patio od ogromnih problema sa perfomansama...
 
Graficki igra izgleda kao naslov sa PS3/Xbox 360. Ne mogu da verujem da je skoro svaki drugi naslov koji je izasao u poslednjih godinu dana patio od ogromnih problema sa perfomansama...

Nisi u pravu, svaki sponzorisan nVidia naslov je imao problema, AC Unity, FC4, Dying Light, Watch Dogs...
 
Kod mene jos nema nikakvih problema...
 
Gotovo uvek 144fps, 980 sli sve na maksimum rezolucija 2560x1440 :D
 
Poslednja izmena:
Dobro optimizovana igra :p:D
 
pa rekose nema sli/cf podrske...ocigledno ima. :)
 
Nazad
Vrh Dno